Keresés

Részletes keresés

konyev Creative Commons License 2006.12.22 0 0 15459

Minden topictársnak!

 

                                   Kellemes Karácsonyi Ünnepeket

                                                         és

                     Erőben Egészségben Katonaszerencsében Gazdag

                                     Boldog Új Esztendőt Kívánok!

 

konyev Creative Commons License 2006.12.22 0 0 15458

Csak egy kóbor hozzászólás, a kecskemét, meg a légvédelmi rakétadandárhoz.

 

Az "Öreg Tüzér" pontosan azért harcolt/harcol, hogy az egység bár névcsökkenéssel is (dandárból ezred) de tovább éljen ebben a helyőrségben.

 

Tippelj, hogy milyen lenne a létszám egy diszlokáció után. A nagyoroszi felszámolása után átjött állomány minimális volt.

Előzmény: Stylist (15450)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 15457
Kgp9 - Lazits es pihenj! Ha ez megtörtent, akkor szitkozodas helyett ervelj! Mi bajod van a kifejezessel? Mielött ujabb indulati kitöresbe kezdesz, nezz utana, hogy az egyes alakulatoknak mi az alaprendeltetese. (pl: alapito okirat, de a központi honlapon is irnak erröl valamit!) Bar szerintem neked nem is a kifejezessel van gondod, hanem a mondandom tartalmaval. Ennyire nehez megemeszteni, hogy mindennek es mindenkinek meg kellene, hogy legyen a helye a rendszerben
Előzmény: kgp9 (15456)
kgp9 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15456
Oltig2!Na ezzel a "harcoló"alakulattal föltetted az i-re a pontot!Hogy én mennyire rühellem ezt a kifejezést!Hú bazdmeg!(bocsánatot kérek!)Ha eddig alacsony volt a vérnyomásom hát most rendbe jött!Na megyek is mert félek,hogy valakit megsértek!
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15455

Szia!

 

Kösz, viszont! A többieknek hasonlókat!

 

Én

Előzmény: Tiger205 (15454)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15454

Itt is felrakom akkor utolsó idei munkanapomon a 2003-as képet!

 

 

 

üdv:

TGR

Tiger205 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15453

ha már Szentkirályszabadja  - nosztalgia kép!

 

 

 

Pápa elég jó helyen van Légierő Veszprémmel

Fehérvár - törzs,

szf mondjuk - Tata

Szabadja -lehet reptés újra...

 

De amint leírtam, az egész NAGYON rövidlátó hozzáállás!

Mert a sereg és nem az ország igényeire épül!

 

És megvédjük Pannóniát.... s mi lesz a Dunán innen????

 

üdv:

TGR

kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15452

Minden normális országban tapasztalható az a törekvés, hogy egy katonai szervezet normális gyakorlótér mellett legyen. A lengyeleknél Torun a tüzérségi központ tiszt és tts. képzéssel, tüzérdandárral, 30x20km-es tüzérségi lőtérrel. Ott bátran lehet lőni. Gondolj bele, milyen kockázatot voltunk kénytelenek vállalni, amikor a főnököm vagy én évente kétszer- háromszor 72db D-20-as lövegnek, 18db sorozatvetőnek vezényeltük:"össztűz, tűz!" a legtöbb helyen alig 1,5km széles lőtéren Várpalotán.A cseheknél Hranicében és Jincében voltam. Az egyik helyen 10x20-as gyakorlótér volt tüzérségi éleslövészeti lehetőséggel(Úgy tudom, Emil Zatopek laktanyáját ottjártunk óta bezárták). Jince mellett 30x40km-es tüzérségi lőtér van. 1996-ban még élt a cseh rakétadandár is, a jincei gyakorlótér délnyugati oldalán volt a laktanyájuk, a gyakorlóteret a tü. dd.-al közösen használták. Írtam már Baumholderről, talán többen ismerik Grafenwöhrt is.

 A szentkirályszabadjai légvédelmi dandárról azt gondolom, hogy csupán a vadászrepülőket és a légtér felügyeleti rendszert kellene magába foglalnia. A helikoptereknek és a Mistralnak a szárazföld alárendeltségében van a helye minden NATO elv szerint.Attól persze állomásozhatnának Szentkirályszabadján. Enyit az álmokról. A valóság meg az hogy Eger is ebek harmincadjára kerül.

                                                                                                          gyulla 

Előzmény: Princ of Carpatia (15444)
monor-21 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15451

Laktanya-eladások: Sokban egyetértek Veletek. Nyílván az üres laktanya ingatlan, ami érték, és csak fantázia kérdése, hogy miként üzemeltethető tovább?

 

 

 

 

A laktanyák 90%-a nem piacképes.

 

Ingatlan forgalmazók már 1995 óta mondják, hogy értékes belvárosi ingatlanokkal két cég rendelkezik Mo.-n., a MÁV és a Honvédség.

 

A bp-i 32.őrezred laktanyája (Bp.XI.ker.Budaörsi út) leánykori nevén=Petőfi,  túl értékes telken fekszik/feküdt ahhoz, hogy hosszú távon is laktanya maradjon.

 

A hazai laktanyák nagyobb részét először mentesíteni kell ami nem két fillér, azonkívül inkurrens helyen található.

 

Azok a laktanyák melyek városközpontban vannak azok valószínűleg el fognak kelni. A többit - jó áron - eladni művészet.

 

Stylist Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15450

Bocs, ha rosszul tudom, de nem úgy van, hogy a szentkirályszabadjai bázist megkapta a helyi önkormányzat, amikor átvitték a kávédarálókat Szolnokra? Ott már valami civil repülőtér épül, márpedig jogállamban nem működik az "add vissza a babaruhát" mentalitás. Miért nem inkább Kecskemétet bővíted ki, hogy elférjenek a helikopterek, meg a légvédelmi dandár maradványai?

Üdv:

 

P.s: Most  látom csak, hogy még ötleteket is adok "ezeknek"! Szóval, T. Illetékesek, fentebb csak _vicceltem_ természetesen! :-))

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15446)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15449
Üdv Topiklakók!
Az elmúlt napokban rádióztatok pár hsz.-en keresztűl. Többek kedvelt témája volt. Találtam egy jó hosszú linket, talán be tudom préselni ide:

http://www.armyradio.com/arsc/customer/pages.php?pageurl=/publish/Articles/William_Howard_Russian/Russian_Mil_Radio.htm

Jó olvasgatást! :-)

Öreg Csóka
st_patrick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15448

Azért csak óvatosan azzal a költséghatékonysággal! A végén a felszámolókat is fel fogják számolni.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15447

Pécsett gyakorlatilag két laktanya áll üresen +heő. klub + átjátszó a Tubesen, valamint a kieg sorsa is megpecsételődött. Van még egy üres lőszerraktárunk és ott áll a rekultiválatlan lőterünk a Zengő derekán. Miért csak a bányáknál kötelező a rekultiváció?

                            gyulla

                            

Előzmény: babosla (15445)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15446

Szerintem Szentkirályszabadjáról minden gép fel tud szállni, ha telepíted a szükséges földi berendezéseket 

                                                         gyulla

Előzmény: Stylist (15443)
babosla Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15445

Laktanya érték?

Hát biztos van olyan is. Baján majd 15 évig állt üresen a ruszkiké. Szekszárdon legalább öt évig üres volt a magyar. Végül mindkettőt ledózerolták. Igaz a bajai helyén ma már modern bevásárló központ van. Szegeden még mindig üres a ruszki fele (másik felében kolesz). Pécsett az A/ legutolsó információm szerint üres. stb.

 

Persze lehet, hogy a fővárosi ingatlanokkal más a helyzet.

 

Alakulatok összevonása egy laktanyában? Hm!?

Ennek előnyeiről, hátrányairól már volt szó.

 

Egyébként mindig előjönnek ezzel a "költséghatékony" megoldással ha valamit be akarnak zárni: 1996, 2001, 2003. Hogy csak a legutolsó három reformot említsem.

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (15444)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15444
Üdv Topiklakók!
Laktanya-eladások: Sokban egyetértek Veletek. Nyílván az üres laktanya ingatlan, ami érték, és csak fantázia kérdése, hogy miként üzemeltethető tovább? Szálloda? Hát...
Raktár? Már inkább... Kolesz? (mint Debrecenben?) Egyre kevesebb a gyerkőc.... Mi lehet még? Mert gondolom ez határozza meg a piaci értékét. Lásd ugyi az "osztyapenkói-laktanya"-t, ott ugyi lakópark lesz a terv szerint. Biztos az Egri Dobó-t(?) is hasonlóan értékesítik a kereslet-kinálat diktálta árak szerint.
Abban én is látok fantáziát, hogy hasonlóan a kormányzati negyed megépítéséhez olcsobbá lehetne tenni a centralizált elhelyezést. Ha ezt megvalósítanák, akkor tán nem lenne az, hogy sok-sok pénzért kiképzett katona költözködés okán elhagyná a sereget. Azzal én is egyetértek, hogy pölö Hajmáskér és környéke. (Szentkirályt is ideértve, megtoldanám Pápával.) A HM az új kormányzati negyedben, DE A VEZÉRKAR AZ A SEREG KÖZVETLEN KÖZELÉBEN LEGYEN!!! (Álmodunk? :-) )

MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT, ÉS BUÉK!

Öreg Csóka
Stylist Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15443

Kecskemétet kihagytad, vagy azt is be akarnád zárni? :-))  

Vagy a Gripenek szálljanak fel a hajmáskéri műútról? Mert elvileg tudnának...

Üdv:  

Előzmény: kovacsgyula44 (15440)
HG4I Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15442

Kedves Monor-21!

Leírt gondolatod, mondjuk így: feledhető.

Bárkinek, hangsúlyozom, bárkinek jogában áll (ezen a Földön) NEM vitatkozni, nem bocsátkozni vitába!
Így neked is, nekem is. Nem kell ehhez pápának lenni, csupán megfontoltnak, esetleg bölcsnek.
Ugyanis mindennek megvan a maga helye, ideje és módja.

Jelen esetünkben: nem e topik témája (nem ez a hely) a(z implicit módon szóba hozott) rehabilitáció ügye. (Ha jól emlékszem, van külön topikja.) Én sem arről szóltam érdemben, hanem a miniszter tevékenységéről.

Ennyi.



dr kotasz0831-nek:

nem, nem "dimenzionálom túl magamat".

Megteszi helyettem azt a jó kis marhapörkölt, mellé a sör...


üdv.


Z. Istvánnak:
Pardon, és a magyar tanácsköztársaságban ki volt a honvédelmi népbiztos és vezérkeri főnök? Ettől ő is most már kommunista lett?

Cinikusan félremagyarázva a dolgot: senki sem állította, hogy Szekeres nyilassá vált volna...  :DDD

Remélem, értjük egymást...

 

 

 

 

No, nem dühítelek benneteket tovább, úgyis van mindenkinek ezer más, amin mérgelődhat!

Inkább kívánok mindenkinek békés ünnepeket!

 

HG4I

Előzmény: monor-21 (15439)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15441

Csao Tiger!

 

Na most viszont én erre azt mondom, hogy OK, adják el a laktanyákat, mert mondjuk nincs szükségünk ennyire, de adják el árában. Nem az alatt... Óriási veszteség ez az államnak.

 

A másik, hogy ne felejtsük el, ha minősített időszak van, akkor a bevonuló, felszerelő akár több százezer katonát valahol el kéne szállásolni. Mennyi lenne a teljes mozgósítható állomány? 1,5-2 M fő? Nyilván ezek nem lesznek mind laktanyában, de hol képzik ki őket? Hol szerelnek fel? Hogyan oldják meg az ellátásukat?

 

Én

Előzmény: Tiger205 (15436)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15440

Folytattam volna, csak közben a kutyám lehívott sétálni. 1oo fős HM Budapesten, 2ooo fős vezérkar és háttérintézményei Veszprémben, egy1oooo fős gyorsreagálású dandár Hajmáskéren, légvédelmi dandár Szentkirályszabadján 3ooofővel, az összes többi tartalékban. Ott a gyakorlótér, nincsenek költséges utazások, felesleges repülések, felesleges infrastruktúra stb.

                                                                      gyulla

Előzmény: kovacsgyula44 (15438)
monor-21 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15439

De erről itt nem nyitok vitát.

 

 

 

Ilyen kijelentésre - ezen a földön - egy embernek van jogosítványa.

Az illető rangja és beosztása : PÁPA

 

Ugyanis neki valóban van olyan (egyházi törvényben kinyilvánított) joga, hogy dogma-t mondjon.

 

A dogma = nem vitatható dolog.

 

Természetesen ha jövendő pápával van dolgunk - csak még nem ismertük fel - akkor én kérek elnézést.....:-)))

 

 

 

Előzmény: HG4I (15424)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15438

TGR!

Szivemből beszélsz, szerintem is jó az egy garnizonos elképzelés. Voltam Baumholderben, 40-45 ezer amarikai katona volt a kisvárosban és 4-5 ezer német civil, akik szinte valamenyien az amerikaiak kiszolgálásából éltek. A szomszédban meg ott volt a halmozottan hátrányos Idar Oberstein a német tüzérségi központ. A kistelepülés hátrányos helyzete abból származik, hogy a hegyikristály készletek kiapadása után arra kényszerültek, hogy ők dolgozzák fel a világ gyémánt készletének jelentős részét. Képzelheted, hogy tombol a nyomor.

   Magyarországon szerintem Hajmáskér lenne alkalmas egy ilyen központi garnizoni szerepre.

                           gyulla

Előzmény: Tiger205 (15436)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15437

Szia!

 

nem értelek!

 

figyelj!

Az egész témát te hoztad fel!

Azt most meg besértődsz amikor rákérdeznek???

Persze hogy utána olvashatnam, de nem egyszerűbb ah elmondod amit miondani akrtál vele?

 

mi lenne ha ezt írnám:

Gyerekek!

Kiderült, hogy a lengyel miniszterelnök rokonáanak köze volt az SS-hez ....hihetetlen nem!?

Olvassat ok utána  a guglin!

Csak írd be : Poland meg SS

 

:o)

 

TGR

 

 

Előzmény: HG4I (15424)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15436

Most olyat írok, amit lehet, hogy sokan (akik itt barátaim illetve elv-társaim) meg fognak támadni.

 

Egy ekkora "hadseregnek" nincs is szüksége ennyi laktanyára, ennyi helyre diszlokált alakulatra.

 

Szőröstől bőröstül beférnének mondjuk...talán Tatára.

 

DE!!!

Egy akkora és ilyen helyen levő országbnak meg kellene!!!!

....és itt van a kutya eltemetve!!

 

TGR

Előzmény: kgp9 (15432)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15435
A katonak misszios indittatatasara tett megjegyzesem masik alapja azok a szemelyes beszelgetesek, amelyeket a misszioba jaro katonakkkal (ti, tts, ts) folytatott beszelgetesek utan magam vontam le. Minel lejjebb megyünk az allomanykategoriakban, annal igazabb ez a megallapitas. Ezt nem perojativ ertelemben mondom, mert teljesen erthetönek tartom, hogy altalanossagban egy szerzödeses katonanak komolyabb gondot jelent a megelhetes, mint egy tisztnek. Illetve masik erdekesseg,  hogy a missziok veszelyessegenek fokozodasaval a motivacioban egyre nagyobb szerepet kap a szakmai kihivas, de rögtön hozzateszem, hogy meg akkor is az anyagiak viszik a primet a nagy szamok törvenye alapjan. Es csak ismetelni tudom: Tisztelet a kivetelnek!
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15434
ÜDV!

BEVÉTELNÖVELÉS! (A haderőreform "szent-tehene") :-((

Öreg Csóka
Előzmény: kgp9 (15432)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15433

kgp9 - Nem biztos, hogy a következteteseim a te hozzaszolasodbol fakadnak. Hogy ne essek ismet a szemelyeskedes vadja ala, nem nyitnek eszmecseret a nevezett ezds úrrol. En csak latasbol es futolag ismertem. Kivetni valot nem talaltam benne. A 32-esek alaprendeltetese nem a misszio. Arra elvileg a ott vannak a "harcolok". Aki misszioba akart menni az eddig is oda kerte magat szolgalni, vagy keresett maganak egy olyan hatszelet, amely kijuttatta a kivant misszioba. (:() Ha valaki annyira elhivatott a missziora, akkor ajanlom neki az athelyezest a "harcolokhoz". Gondolom, nem veletlen, hogy most nagyon sok 32-es probal ezekhez az alakulatokhoz atkerülni. Most van ra lehetösegük, hogy negativ következmenyek nelkül ezt megtehessek, miközben azoknak meg szüksegük van az emberekre, hiszen fel kell tölteniük az allomanyukat! A missziok motivaciojaval kapcsolatban - tisztelet a kivetelnek - statisztikai adatok alapjan az anyagiak viszik meg mindig a primet!!! Sajnos. Alapozom ezt azokra az irasos es szobeli jelentesekre, amelyeket a missziokat megelözö pszichologia treningeket vezetö pszichologusoktol csak kevesen szoktak meghallgatni. Pedig nem artana! Tavaly tavasszal volt egy konferencia a missziokrol Szolnokon. Ott is elhangzott ez. Az elöadasok anyaga kesöbb megjelent az UHSZ egyik szamaban is.

kgp9 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15432
Python1!Hát ez szomorú!Már csak azt a naiv kérdést tenném fel hogy mi a VK.koncepciója ezzel a csomó laktanya bezárással?
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15431

Nezegettem a velünk azonos országok haderőit a Wikipediaban....hat tenyleg tragikus a helyzet...vegul Izland szintjen kotunk ki az  az erzesem...kozben meg a mediaban megy a dicsoites de hogy mire azt nem tom...nesze neked katonai hagyomanyok...

 http://hu.wikipedia.org/wiki/Cseh_Hadsereg es a hollandoket meg belgaket inkabb hagyom mert rosszul lettem mikor neztem .....

kiskorúbézoltán Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15430
Hmm , hmm , ez egy másik tradíció , ha egy laktanyát milliárdokért felújítanak azt néhány éven belül be is zárják ... :(
Előzmény: Törölt nick (15429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!