Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15736
Ez mind olyan hasznos holmi, amiért el lehet menni, ha nem akarnak veled találkozni.
Előzmény: Törölt nick (15733)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15735
basszus a zsír elfogyott, de van lángvágó kenőcs!!
Előzmény: Maz (15732)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15734
Az ugyanaz, mint a kékre edzett fakalapács meg a 12-es violinkulcs vagy a 3,5 ös kanyarfúró. Vagy esetleg a körvinkli. Soroljam még?
Előzmény: Maz (15732)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15733
Nem értem. Miért kellene zsír? Vagy mi? Most mi van?
Előzmény: Maz (15732)
Maz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15732
A reszelőzsír az az, amit hoznod kell, mielőtt újra írnál.
Előzmény: Törölt nick (15731)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15731
Mi az a reszelőzsír?
Vagy elírtad? Nem resztelő akart lenni? Mint a máj?
Ezt nem értem.
Előzmény: arpapa (15730)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15730

csók naccsád!

már itt sem vagyok, reszelőzsírért kell mennem!!

Előzmény: Törölt nick (15727)
Stylist Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15729

"Azt, hogy a 90%-uk bőrszíne erősen pigmentált volt,..." = cigány katonák voltak"

 

Oké, csak próbáltam árnyaltan fogalmazni a "political correction" jegyében, és tudtam, hogy te érzékeny vagy erre a témára. De azt mégsem írhattam, hogy mindannyian kifogástalan modorú, született úriemberek voltak, ráadásul az Emberiség nordikus külső jegyekkel ellátott szegmenséhez tartoztak... :-))

Na de ennyit erről, vissza a fegyverekhez...

Üdv:   

Előzmény: arpapa (15726)
monor-21 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15728

Az általad a VKF-nek számolt brutto havi illetmény megegyezik ma Mo.-n egy-egy nagy társaság kb. 80-120-ik protokoll rangsorú tagjának illetményével.

 

Tehát az MH első embere annyit kap mint egy nagyobb cég főosztályvezetői besorolású tagja.

 

 

Előzmény: Tiger205 (15718)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15727
BUÉK Igaz megkésve, de annál nagyobb szeretettel, kívánok mindenkinek boldog új esztendőt!
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15726

 "Azt, hogy a 90%-uk bőrszíne erősen pigmentált volt,..." = cigány katonák voltak"

ilyen egyszerű!!!!!!!!!!!

 

/ persze ha ma mondom, akkor meg ügyvédet kellene fogadnom, üdv. a profnak /

 

 

 

Előzmény: Stylist (15725)
Stylist Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15725

"Amellett persze a szerencsémnek is köszönhető, hogy a honi légvédelemhez kötött a sorsom, ahol is olyan kötött és kemény volt a készültségi szolgálat, hogy amellett a katonák nem értek rá baromságon gondolkozni, tehát nemhogy a fogda, hanem más fenyítés is viszonylag ritka volt."

 

Így van. Bár a Vasvári Laktanya fogdája nem volt állandóan üres, a leggyakoribb vendégei a "sötétek" voltak, vagyis a bordó gyakorlós, lapátos építő alakulat "katonái", akik az MN 5011 épületének földszintjén egzisztáltak, szerettek ordibálni, alkoholtartalmú folyadékokat inni, és gondolom kb. 4 általánossal már bárki írnok lehetett náluk... :-))  Azt, hogy a 90%-uk bőrszíne erősen pigmentált volt, már meg sem említem, egyrészt mert Árpapa megint megharagszik, másrészt, ahogy Kanyó professzor úr mondta nekünk mindig az egyetemen: "Kolléga, a verbális tényközlést mindig meg kell fosztani az evidenciáktól!" :-))

Orosz fogdafenyítés: a maiak összetehetik a kezüket, hogy ott tartanak, hogy mi alkotmányos büntetés, és mi nem az. Keresztapámék Mátyásföldön laktak a 80-as években, és a hatemeletes házuk tetejéről, ahová fel lehetett járni napozni, rá lehetett látni a mátyásföldi orosz laktanya egyik gyakorlópályájára. Mindig mesélte, hogy az orosz tisztek nemcsak üvöltöttek a katonákkal, hanem gyakran látta, hogy valami bőrszíj szerűség volt a kezükben, és azzal ütötték őket, mint szódás a lovát! Úgyhogy volt honnan "fejlődni"...   

Üdv:

  

Előzmény: Volt tüzér (15705)
babosla Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15724
Nem keménységgel volt a gond. Sajnos.
Előzmény: arpapa (15721)
ZUpityu Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15723

Üdv!

Amiket ismerek, ill. amikről tudok:

MÜK - műtőegység felszerelés konténerben

IFA - infúziós állomás konténerben

VIV-K - vivárium konténerben

BSL-K - bakterológiai, serológiai laboratórium konténerben

KBL-K - kórbonctani laboratórium konténerben

EL-K - egészségvédelmi laboratórium konténerben

ERAL-K - egészségvédelmi-radiometriai laboratórium konténerben

KÖT-K - kötöző konténerben

KL-K - klinikai laboratórium konténerben

DSB - demireralizáló-sterilizáló berendezés konténerben (LOMBIK típusú)

Ezek KF típusú és egyedi konténerek voltak. A korszerűsített MŰK-ről jó képeket találsz a Makettinfó-n. Amiket felsoroltam, a 80-as évek eszközei, azóta készültek más típusok is, ezek közül is láthatsz egyet a legutóbbi Honvéd újságban.

Mivel ezek "m" eszközök voltak, nem nagyon számoltak a mozgásukkal, valahogy nem raktak alájuk járművet. "M" esetén a népgazdaság biztosított volna erre eszközöket, a Hadsereg Tábori Gyógyszerraktár adatait ismerve többségében Zil-130 és IFA-k voltak erre kijelölve. Talán KÖT-konténert láttam egyedül fixre telepítve DAC-665G-n mikor a Csepel D-344-eket kezdték hanyagolni. A konténerek mozgatása egyébként többségében nem igényelt darus technikát, a MŰK elektromos hajtású emelőlábakon volt mozgatható egy kezelőpulttal és egy aggregátorral, a KF sorozatú konténerekhez pedig kézi hajtású emelőlábakat használtak.

 

Előzmény: st_patrick (15713)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15722

Csao Gyulla!

 

Na most az a kérdésem merült fel, hogy ebben a táblázatban szereplő tartalékosokra vonatkozó számadatok hogyan lettek kitalálva? Azért kérdem, mert a mai napig nem világos számomra, hogy Magyarországnak van e tartalékosa hivatalosan. Én úgy tudom, hogy egy szánalmasan csekély számú önkéntes tartalékos van (vagy volt). Ha ez igaz, akkor ez a táblázat egy elvárt/becsült/kívánatosnak tartott számadat?

 

Ezeket az összegeket, PL. 230 000 HUF bérköltségként számoltad? Azaz ezek bruttó illetmények lennének/álmainkban?

 

A honvéd mellett mi az a 40 000 HUF? Ezért egy hónapig kéne bármit csinálni?

 

Thx,

Én

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15721

   Nekem sajnos nem ilyen tisztek jutottak.

 

nem rajongtál volna érte, mert olyan volt mint a vídia, de most már én is csípem, és tisztelem!!

Előzmény: babosla (15720)
babosla Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15720

Üdv!

 

A 101-esben?

Melyik osztály? Üteg?

 

Már csak azért, mert ott kezdett elmenni a kedvem az egész MH-tól. Nekem sajnos nem ilyen tisztek jutottak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15716)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15719

  "  Arpapanak ígértem a tanári példányt,..."

 

 

egyszerűen nem vagyok még mindig teljesen magamnál, és az a ritka pillanat állt elő, mikor a volt tanáromat bizony sajnos ki kell igazítanom, pontosan azért mert egykoron nagyon jól lettem megtanítva!!

 

két dolgot említenék meg

az első:

minden porcikám tiltakozik ellene és az elmúlt hatvan évben ahhoz voltunk szokva, hogy magyar katonát nem szabad megfizetni

a magyar katona, szakmailag jól felkészűlt, bármikor kész világszínvonalon dolgozni, és teszi is a dolgát, akár a vezetői gáncsoskodásai ellenére is.

meggyőződésem ezért akár még még fizetne is, mert ki van olyan őrült, elkötelezett, szakmailag felkészült, hivatástudatból tevékenykedő katona, aki ennyire alulfizetésért is képes végezni a munkáját, már évtizedek óta.

képzeld el gyulla a mi időnket, a motivációt (!!), kimentél gyakorlatra, hülyére dolgoztad magad, majdnem mindig kiváló voltál és persze, hogy szeretted csinálni, mert mi várt rád otthon:- nincs pénz ruhára- nem tudom feladni a csekkeket- nem tudok mivel fűteni- a gyerekek rongyokban járnak, stb

akkor inkább a gyakorlat, és ez úgy felnyomta az adrenalin szinted, hogy akár szántani is lehetett veled.

képzeld el az alábbi párbeszédet egy magyar katona család részéről:- drágám ma szinházba megyünk, jövő héten pedig üdülni, és veszünk fel egy szittert.

-rendben van drágám, de lakókocsival megyünk

majd ez a magyar katona rohan gyakorlatra???

ki van ez találva, és természetesen a kitaláló az nagyon meg van fizetve, az állomány; meg,vezetve!!!

 

két dolgot említettem, a második: nem akarok én kérdező lenni, hogy ki látta a gyullát??

 

elnézést tanár úr, de ön túságosan értelmesnek teccik lenni!!

gondolja ez a módi???

árpapa     

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15718

Szia!

 

Igen, érdekes kérdéskör.

Azért az érdeklődésem, mert 2005-ben én is számoltam magánsorgalomból, az elérhető jogszabályok alapján.

Ez jött ki:

 

üdv:

TGR

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15715)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15717

Kollégák!

15701-es bejegyzést elolvasni, véleményezni, terjeszteni, saját PhD-ba jogkövetkezmények, hivatkozások nélkül bedolgozni! gyula

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15716

Tisztelt Babosla!

            Örülök, hogy tetszik a táblázat, én szerényen úgy minősíteném, hogy messze többet ér, többről szól, mint az egész jogállásról szóló törvény.Pécsett szolgáltam 1985 és 2000 között. Gyula

Előzmény: babosla (15704)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15715

Tiger!

 Örülök, hogy nagybetükre késztettelek. Tudod az a baj, hogy én ezt a táblázatot Juhász miniszternek egy tv műsor után átadtam, őt nem késztette semmire. Neked azért örülök. Terjeszd szamizdatban. A VKF fizetése természetesen csak akkor lehetne ennyi, ha a miniszteré is NATO kompatibilis lenne. Ebben a táblázatban az lenne még az igazi poén, hogy évi 100 milliárdos bérköltség, 80 milliárdos dologi kiadások mellett, évi 100-120 milliárdot lehetne beruházásokra, fejlesztésekre fordítani. Gondolj bele, kétévente egy Gripen projektnyi beruházás, ilyen fizetések mellett.

 Gyula 

Előzmény: Tiger205 (15709)
Maz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15714
>Az új rendelkezés értelmében a bíróság akár 30 nap fogdafenyítéssel sújthatja

tehát nem a parancsnok, így már valószínűleg megfelel az alkotmánynak.
Előzmény: Kuruc71 (15703)
st_patrick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15713

Üdv!

Az eü konténerek rövidítései mit takarnak? Milyen tgk hurcolta/hurcolja ezeket?

Előre is köszönöm!

stp

Előzmény: ZUpityu (15554)
st_patrick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15712
Boldog(abb) újévet kívánok Mindenkinek!
gencsydani Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15711

Ebben az eseteben elég nagy szerepet kapna a szubjektum, az meg ilyen fajsúlyos kérdésekben szvsz nem megengedhető! Fegyelmi eljárásban legalább elméletileg elfogulatlan a döntés.

Előzmény: kovacsgyula44 (15707)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15710
Tetszene, bizony! :)
Előzmény: Tiger205 (15708)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15709

bocs!

 

Most látom, hogy kettővel előtte meg is írtad!

 

Egy vélemény:

Nos, szerinted hogy venné ki, ha az altábornagy VKF  30%-kal keresne többbet, mint az előljáró minisztere????

 

 

üdv:TGR

Előzmény: Tiger205 (15708)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15708

EZ MEG MI?

 

Nekem pl. az alezredes: éves 10,164,000 Ft tetszik.

Gondolom Hamburgernek is tetszene.....

 

üdv:

TGR

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15707

Résztvettem a ZMNE-n tartott yoga, nem, jogi tanfolyamon. A tengerészgyalogság jogász ezredese vezette. Videón bemutatták hogyan zajlik egy fegyelmi eljárás, kik vesznek benne részt, hol állnak, mi a jogorvoslat útja stb. Utánna kérdeztem Kreko Zolitól, a CUBIC csoport tagjától, hogy megy ez a valóságban? Mennyire valós a JAG? Elmondta, hogy a miénkhez képest ritkán folyamodnak a parancsnokok a fegyelmi eljárás eszközéhez, inkább megjegyzik az esetleges fegyelemsértést, és a katona karrierjének alakításakor törlesztenek. Ezt tudják a katonák is, a visszatartó erő nem valamely fenyítési nemtől való félelem, hanem a karrierben gátlás, vagy a pályaelhagyás kényszerének a veszélye. Szerintem a jogalkotással, és a versenyképes bérekkel nekünk is ebbe az irányba kellene tendálni.

                                  Gyula 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!