Keresés

Részletes keresés

babosla Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15720

Üdv!

 

A 101-esben?

Melyik osztály? Üteg?

 

Már csak azért, mert ott kezdett elmenni a kedvem az egész MH-tól. Nekem sajnos nem ilyen tisztek jutottak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15716)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15719

  "  Arpapanak ígértem a tanári példányt,..."

 

 

egyszerűen nem vagyok még mindig teljesen magamnál, és az a ritka pillanat állt elő, mikor a volt tanáromat bizony sajnos ki kell igazítanom, pontosan azért mert egykoron nagyon jól lettem megtanítva!!

 

két dolgot említenék meg

az első:

minden porcikám tiltakozik ellene és az elmúlt hatvan évben ahhoz voltunk szokva, hogy magyar katonát nem szabad megfizetni

a magyar katona, szakmailag jól felkészűlt, bármikor kész világszínvonalon dolgozni, és teszi is a dolgát, akár a vezetői gáncsoskodásai ellenére is.

meggyőződésem ezért akár még még fizetne is, mert ki van olyan őrült, elkötelezett, szakmailag felkészült, hivatástudatból tevékenykedő katona, aki ennyire alulfizetésért is képes végezni a munkáját, már évtizedek óta.

képzeld el gyulla a mi időnket, a motivációt (!!), kimentél gyakorlatra, hülyére dolgoztad magad, majdnem mindig kiváló voltál és persze, hogy szeretted csinálni, mert mi várt rád otthon:- nincs pénz ruhára- nem tudom feladni a csekkeket- nem tudok mivel fűteni- a gyerekek rongyokban járnak, stb

akkor inkább a gyakorlat, és ez úgy felnyomta az adrenalin szinted, hogy akár szántani is lehetett veled.

képzeld el az alábbi párbeszédet egy magyar katona család részéről:- drágám ma szinházba megyünk, jövő héten pedig üdülni, és veszünk fel egy szittert.

-rendben van drágám, de lakókocsival megyünk

majd ez a magyar katona rohan gyakorlatra???

ki van ez találva, és természetesen a kitaláló az nagyon meg van fizetve, az állomány; meg,vezetve!!!

 

két dolgot említettem, a második: nem akarok én kérdező lenni, hogy ki látta a gyullát??

 

elnézést tanár úr, de ön túságosan értelmesnek teccik lenni!!

gondolja ez a módi???

árpapa     

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15718

Szia!

 

Igen, érdekes kérdéskör.

Azért az érdeklődésem, mert 2005-ben én is számoltam magánsorgalomból, az elérhető jogszabályok alapján.

Ez jött ki:

 

üdv:

TGR

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15715)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15717

Kollégák!

15701-es bejegyzést elolvasni, véleményezni, terjeszteni, saját PhD-ba jogkövetkezmények, hivatkozások nélkül bedolgozni! gyula

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15716

Tisztelt Babosla!

            Örülök, hogy tetszik a táblázat, én szerényen úgy minősíteném, hogy messze többet ér, többről szól, mint az egész jogállásról szóló törvény.Pécsett szolgáltam 1985 és 2000 között. Gyula

Előzmény: babosla (15704)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15715

Tiger!

 Örülök, hogy nagybetükre késztettelek. Tudod az a baj, hogy én ezt a táblázatot Juhász miniszternek egy tv műsor után átadtam, őt nem késztette semmire. Neked azért örülök. Terjeszd szamizdatban. A VKF fizetése természetesen csak akkor lehetne ennyi, ha a miniszteré is NATO kompatibilis lenne. Ebben a táblázatban az lenne még az igazi poén, hogy évi 100 milliárdos bérköltség, 80 milliárdos dologi kiadások mellett, évi 100-120 milliárdot lehetne beruházásokra, fejlesztésekre fordítani. Gondolj bele, kétévente egy Gripen projektnyi beruházás, ilyen fizetések mellett.

 Gyula 

Előzmény: Tiger205 (15709)
Maz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15714
>Az új rendelkezés értelmében a bíróság akár 30 nap fogdafenyítéssel sújthatja

tehát nem a parancsnok, így már valószínűleg megfelel az alkotmánynak.
Előzmény: Kuruc71 (15703)
st_patrick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15713

Üdv!

Az eü konténerek rövidítései mit takarnak? Milyen tgk hurcolta/hurcolja ezeket?

Előre is köszönöm!

stp

Előzmény: ZUpityu (15554)
st_patrick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15712
Boldog(abb) újévet kívánok Mindenkinek!
gencsydani Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15711

Ebben az eseteben elég nagy szerepet kapna a szubjektum, az meg ilyen fajsúlyos kérdésekben szvsz nem megengedhető! Fegyelmi eljárásban legalább elméletileg elfogulatlan a döntés.

Előzmény: kovacsgyula44 (15707)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15710
Tetszene, bizony! :)
Előzmény: Tiger205 (15708)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15709

bocs!

 

Most látom, hogy kettővel előtte meg is írtad!

 

Egy vélemény:

Nos, szerinted hogy venné ki, ha az altábornagy VKF  30%-kal keresne többbet, mint az előljáró minisztere????

 

 

üdv:TGR

Előzmény: Tiger205 (15708)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15708

EZ MEG MI?

 

Nekem pl. az alezredes: éves 10,164,000 Ft tetszik.

Gondolom Hamburgernek is tetszene.....

 

üdv:

TGR

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15707

Résztvettem a ZMNE-n tartott yoga, nem, jogi tanfolyamon. A tengerészgyalogság jogász ezredese vezette. Videón bemutatták hogyan zajlik egy fegyelmi eljárás, kik vesznek benne részt, hol állnak, mi a jogorvoslat útja stb. Utánna kérdeztem Kreko Zolitól, a CUBIC csoport tagjától, hogy megy ez a valóságban? Mennyire valós a JAG? Elmondta, hogy a miénkhez képest ritkán folyamodnak a parancsnokok a fegyelmi eljárás eszközéhez, inkább megjegyzik az esetleges fegyelemsértést, és a katona karrierjének alakításakor törlesztenek. Ezt tudják a katonák is, a visszatartó erő nem valamely fenyítési nemtől való félelem, hanem a karrierben gátlás, vagy a pályaelhagyás kényszerének a veszélye. Szerintem a jogalkotással, és a versenyképes bérekkel nekünk is ebbe az irányba kellene tendálni.

                                  Gyula 

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15706

Felhívom a figyelmeteket a 15701 bejegyzésemnél megnyitható táblázatra. Ilyen táblázatot bármilyen létszámra és bármilyen illetményre lehet készíteni. Ezt a táblázatot 2002 végén készítettem, akkor még hittem abban, hogy lesz törekvés az illetmények szövetségesi szintre emelésére, akkor még egy szakállas főpotentát arról beszélt, hogy a közszolgáknál be fogják vezetni a 14-dik havi bért. Meglepő béreket lehet látni a táblázatban, de a léyeg az, hoy ezek a bérek bőven beleférnének a HM költségvetésébe, ha egészségesek lennének az állománykategóriák közötti arányok, a rendfokozati piramis az ábra szerinti lenne. Sőt, a táblázatban benne van 10000 tartalékos, rendfokozatának megfelelő 3 havi bére. Az egész együtt, amint láthatjátok 80 milliárd, ez járulékokkal együtt alig több 100 milliárdnál. A HM 2007 évi költségvetésében 130 milliárd van bérjellegű kiadásokra tervezve.

          Kérem, tanulmányozzátok a táblázatot, írjátok meg a véleményeteket, kérdezzetek, szivesen válaszolok, ez most komolyabb, mint a felderítők szapulása.

 gyula

Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15705

Anélkül, hogy nekiállnék tapsikolni, hogy milyen jó dolog is a fogda!

Természetesen a szerződéses katonákkal lényegesen más lehet a helyzet, de annak idején a sorkatonákkal azért elértünk valami kevés visszatartó hatást. Nem is akkor, amikor a fogda tartott. Hiszen saját társaik őrizték a "fegyenceket", így igazából a dolognak sok értelme nem volt. Ám a 30 napon túli dolgokat rá lehetett húzatni azzal a katonával, amelyik megérdemelte.

Érdekes, ennek sem volt semmi értelme, legalábbis látszólag és eleinte. Ám egy alkalommal látni kellett volna annak a katonának a képét, akivel leszerelés előtt közölték, hogy mindenki elmegy haza, de ő még nem, mert a 3 x 30 napot még le kell tölteni. Innentől kezdve a fogda mumus lett, és kevés idő után azt is elértük, hogy már nem volt dicsőség fogdába menni.

Amellett persze a szerencsémnek is köszönhető, hogy a honi légvédelemhez kötött a sorsom, ahol is olyan kötött és kemény volt a készültségi szolgálat, hogy amellett a katonák nem értek rá baromságon gondolkozni, tehát nemhogy a fogda, hanem más fenyítés is viszonylag ritka volt.

Hogy alkotmányellenes volt? De eredményes.

Előzmény: Kuruc71 (15703)
babosla Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15704
 

Üdv kovacsgyula44!

 

Nagyon érdekes a táblázat. Ha ez hivatalos oldal volna ezért élve eltemetnének!

Apropó 1995-ben nem szolgáltál Pécsett?

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15701)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15703
Én csak erre az egy részre hívnám fel afigyelmet :

" A fogdafenyítést 2002 nyarán szüntették meg, mivel a parancsnok által adott fogdafenyítés ellentmondott az alkotmányban foglaltaknak."


Gondolom az alkotmánynak ma is ellentmond. Ha pedig így van akkor látszik hogy az Orosz demokrácia milyen alapokon nyugszik, és ezáltal menyire megbízható.

Ha érdekük úgy kívánja képesek egyik pillanatról a másikra homlok egyenest menni.


Előzmény: botsinkai (15702)
botsinkai Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15702
Érdekes az alábbi cikk, különösen az indoklás:

A RIA Novosztyi orosz hírügynökség információi szerint 2007. január 1-jétől visszaállították az Orosz Hadseregben a fogdafenyítés lehetőségét.
Az új rendelkezés értelmében a bíróság akár 30 nap fogdafenyítéssel sújthatja azokat a sorkatonákat, akik durva fegyelemsértést követnek el. Ilyen fegyelemsértés az egység önkényes elhagyása, nyomós indok nélküli távolmaradás, a készültségi szolgálat előírásainak, a fegyverkezelés szabályainak megszegése, valamint a katonai szolgálat alkohol vagy kábítószer hatása alatt történő ellátása.

Az orosz Védelmi Minisztériumban azt várják a fogdafenyítés visszaállításától, hogy hozzájárul a fegyelem javításához a fegyveres erők kötelékében. A védelmi miniszter, Szergej Ivanov üdvözölte az intézkedést. A miniszter elmondása szerint korábban a parancsnokoknak „abszolút semmilyen eszköz nem állt rendelkezésükre a rend és a szabályzatok betartatására az egységek laktanyáiban”.

A fogdafenyítést 2002 nyarán szüntették meg, mivel a parancsnok által adott fogdafenyítés ellentmondott az alkotmányban foglaltaknak. Szintén ez év január elsejétől másfél évre csökken a szolgálati idő, majd 2008-tól további fél évvel csökken a sorkatonaság ideje.
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15701

Arpapanak ígértem a tanári példányt, végre sikerült beszkennelni, a kommentárok majd később.

tuzer Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15700
Köszönöm, részben erre, de kéne a misszióban lévőkről szóló is.
Előzmény: Gyöki II (15698)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15699

Szia!

 

Ne irigyeld azokat a hiedegtálakat...

Tök gusztustalanok voltak. (véletlenül láttam kettőt is...)

És hogy ott ehess, mást is kellett nyalni, nem csak a majonézt az ujjadról....

:o)

 

TGR

Előzmény: arpapa (15677)
Gyöki II Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15698
Azt hiszem erre a tervezetre gondolsz, már nem véleményezhető, de még nem jelent meg.
Előzmény: tuzer (15697)
tuzer Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15697
Megköszönönném, ha valaki újra belinkelné a 2007-es pótlékokról szóló határozatot!
Cifu Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15696
Elnézést, csak egyetlen apró észrevétel: a Gripen egy 'p'. Tanuljuk azért már meg kis hazánk új vadászgéptípusának a nevét helyesen. Sajnos még az újságírók is sokszor két p-vel írják...
Előzmény: Anonymus65 (15690)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15695

Tisztelt Oltig, Python és mindenki más, aki azokkal a képességekkel rendelkezik, amit Python a 15648-as bejelentkezésében leirt!

      Kérlek benneteket, hogy azt az inget, ami nem a tiétek, ne vegyétek magatokra. Most jönne a Hofi szöveg:"mindenki más viszont ötöcköggyön má' föl". Nem igazán tudom ki mindenkinek kellene sürgősen felőltöznie. Valószínüleg nem azoknak a kollégáknak, akiknek írásait ezen a fórumon olvashatjuk, akiknek a politikai és katonai felsővezetés felelőtlensége miatt szinte teljesen védtelenül kell -  esetenként megalázó körülmények között(vízhordás harci feladat helyett) - veszélyes missziós feladataikat teljesíteniük.

                                                                              gyulla 

Előzmény: oltig2 (15694)
oltig2 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15694
KGY- Noha magam is ugy gondolom, hogy sok tekintetben tulzott misztifikacio lengi körül a felderitöket, de ez a fajta anekdotazas a rovasukra mar nekem is sok! Tisztelettel kerlek, hogy a többi felderitös törtenetedet tartsd magadban, mert ezzel masokat sertesz. Biztos vagyok benne, hogy nem ez a celod, de mar többünknek is ez jön le a törteneteidböl. Nem voltam soha sem felderitö!!!
gencsydani Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15693

"Ha valami problémád van/volt a szolnoki,pécsi,stb felderítőkkel,vagy XY századossal,őrnaggyal..."

 

 

Örökké ezekkel a hülye tisztekkel van a baj...:DDD

Előzmény: Törölt nick (15692)
oltig2 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 15691
Idevago hireket olvashatsz itt is: http://www.honvedelem.hu/files/9/7104/hm0102.doc. Reszleteket lasd a kiemelesek aljan jelzett cikkekben!
Előzmény: Stylist (15688)
Anonymus65 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 15690
Ha pilóta akarsz lenni az állam pénzén, akkor jelentkezzél a toborzóirodákban. A fővárosban a délinél, vidéken a megyeszékhelyeken vannak. (ezeket talán még meghagyták a nagy átszervezések közepette) A Grippen-programra szoktak keresni minden évben embereket. A jelentkezőknek az a néhány százaléka, akik a roppant szigorú egészségügyi, pszichikai és fizikai felmérések után megmarad és még a nyelvi szintfelmérést is sikeresen teljesíti előbb-utóbb pilóta lesz. Egy részük a Grippen-programban vesz részt, a többiből pedig helikopterpilóta lesz. A képzés nagy része Kanadában van. Hogy mikor indul a következő turnus, majd a toborzók megmondják.
A fizetést nem kéne időnap előtt forszírozni, mert akkor el sem fogod az egészet kezdeni. Elég annyi, ha egyszer sikeresen elvégzed, nem mered elmondani a tengerentúli volt osztálytársaidnak, mert először nem hiszik el, utána meg megszakadnak a röhögéstől. A tanulmányi szerződés gondoskodik arról, hogy olyan gyorsan és egyszerűen ne tudd otthagyni a sereget. Szóval csak akkor kezdj bele, ha tényleg csak és kizárólag a repülés érdekel.
Előzmény: apache longbow (15676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!