Keresés

Részletes keresés

podani Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9244
Mi köze van a piramisokhoz Hurghadának????
Előzmény: Babi72 (9237)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9243
Az El Faraana is ott van lehet hogy onnan is megtalálnánk,ha oda megyünk és ha nem kapunk közelebbi ajánlatot.
Egyébként a Grand Sharm mellett az Amphoras van és a Dreams Beach,ha jól láttam a Maps-on,igaz?Meg ott a hotel még épülő félben van, nem lehet túl régi.
Előzmény: Redsil (9241)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9242
Megnézegettem a Grand képeit. Csodálatos szálloda ez is...:-)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9241

Ha nem is ebbe a szállodába mentek, érdemes benézni a legközelebbi helyi irodába, lehet, hogy ott is van delfinúszásra lehetőség. Ha meg nincs, taxival el lehet menni a Grandig, csak a taxisnak pontosan kell mondani a szálloda nevét: The Grand Hotel Sharm el Sheikh (Ras um el Sid városrészben).

 

Előzmény: Kathy8 (9240)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9240
Köszi a leírást!:)Voltam már 2hetet Sharmon.Most is valószínű,hogy Sharm lesz,ha LM-ban lesz majd olyan ami tetszik.Én is néztem a Grand Sharmot ,de még nem részletesen.Biztos szép lehet:)Majd a Maps-on meg nézem melyik hotelek vannak mellette.
Előzmény: Redsil (9239)
Redsil Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9239

A 9230-as hozzászólásomban már említettem, hogy én a Best/Medinás Grand Hotel Sharm el Sheikh-ben voltam, az irodáknál röviden Grand Sharmként van feltüntetve. Ez csak azért fontos, mert elég sokféle Grand Hotel van Sharmon, pl. Iberotel Grand Hotel, Grand Resort és még ki tudja.

Ha kilépsz a hotelből, balra kell indulni az első keresztútig (pár méter), a túloldalán már látod a kis bevásárlósort, az első üzlet ez az utazási iroda. Nagyon kedves fiatal fiú van ott, magyar neve János, aki persze Szaladin. Mindenféle programok vannak nála is, Tiran és Ras Mohamed, különböző sivatagi túrák (tevével, lóval, kvaddal, naplementével, beduinokkal, amit választasz). Jeep safarik, Szent Katalin kolostor, Színes kanyon, Dahab, Blue Hole. Ja és persze Kairo, a szórólapja alapján nincs parfüm-, alabástrom- és papiruszbolt, csak a Múzeum, Piramis-környéke, ebéd és Khan Elkhalili 40 euróért. Én ha Sharmra megyek és összejön erre a hotelre a pénz, biztosan ide megyek és ezzel az irodával fakultatívozok.

 

A szálloda - mint Sharmon sok - hegyoldalba épült, ezért a hotel maga áll egy főépületből, ahol a recepció, bárok, éttermek vannak, és sok, kisebb-nagyobb villaépületből lépcsőzetesen elhelyezve. A kert gyönyörűen ápolt, tiszta, és ahogy haladunk lefelé a tengerparthoz, megcsodálhatjuk a 8 medencét, bárokat (kettőt két medence közepén). Mire leérünk a partra, fel sem tűnik, hogy mennyi lépcsőt kellett megtenni (sosem számoltuk), annyira szép a látvány.

Személyzet alapvetően kedves, mi ramadán alatt voltunk ott, ezért előfordult, hogy nem kaptuk meg a cseretörcsit vagy nem pótolták a toalett papírt, de a recepción szóltunk, felírták a szobaszámot, a problémát és azonnal orvosolták is. Sőt, volt, hogy telefonon érdeklődtek, minden rendben van-e. Mi eléggé barátkozóak vagyunk a személyzettel, név szerint ismertek minket (4-en utaztunk), úgyhogy egy mosolyért, látva, hogy emberszámba vesszük őket, a s...günket kinyalták szép magyarosan mondva.

A tengerpart csodás élővilággal rendelkezik, 9-ig szerintem lehet napágyat találni, biztos nem vagyok benne, mert mi koránkelők vagyunk, 7-kor már ott volt a helyünk, aztán irány a tenger. A 3. napon áttettük a parti bázisunkat egy olyan medence mellé, amiben voltak olyan napágyak, amik a vízben álltak. 2 óra sznori után fel a medencéhez, ott még fél-egy óra a fűtött(!) medencében, aztán felmászni  a napágyra - maga a mennyország! Annak, aki nem tud úszni, ijesztő lehet, hogy a vízbe csak stégekről lehet bemenni és egyből az 50 méteres vízben találja magát az ember, de mi vittünk mentőmellényt, békalábat és ki sem lehetett rángatni onnan.

Amit még megemlítenék, hogy ugyan nagy a szálloda területe, mégsem éreztem soha, hogy tömeg lenne, sőt! Eloszlanak az emberek rendesen a sok medencénél és a parton. Étkezéskor is majdnem ugyanez a helyzet, kivéve a vacsorát, ha korán mentünk, néha vártunk a kedvenc asztalunkra. Reggelinél (korán) nagyon szellős az étterem, napközben pedig a sok bár miatt nincs tumultus (hamburger bár, palacsintázó bár, melegszendvicses bár, tengerparti bár...) Gyomrunkkal semmi baj nem volt.

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de remélem, mindent leírtam. Tavaly mi egy hét nyugodt, passzív pihenést kerestünk, ebben a szállodában tökéletesen ki lettek elégítve az igényeink.

Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9238
Még annyi hogy május, június, szeptember, október:-)
Előzmény: zelma12 (9235)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9237
Szia Zelma12!

Én Hurghadára mennék, mert a piramis az kihagyhatalan. Nos mindkét helyen van látnivaló bűven..nah de a piramisokat látni kell...:-)

aztán jöhet a többi is:-)
Előzmény: zelma12 (9235)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9236
Kathy8 én is az El Faraanát nézegetem...Ti mikor akartok menni?
Előzmény: Kathy8 (9233)
zelma12 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9235
Sziasztok!

Gyerekkori álmom eljutni Egyiptomba, és most úgy tűnik sikerül, ráadásul nászútra! Sajnos nem sokat tudunk még az üdülőhelyekről.
Tudnátok segíteni, hogy melyik hónapban menjünk? Szeretnénk minél többet látni az élővilágból és persze ejtőzni a tengerben, meg napozni a parton.
És bocsi a következő kérdésért (mivel ez egy Sharm el Sheikh fórum), de Sharm el Sheikh vagy Hurghada? És miért? :-)
Előre is nagyon köszi!
Sziasztok!
podani Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9234
Pedig nyugodtan okoskodj mert igazad van ;) Érdekes hogy egy "olvasó" megcáfol olyankat akik voltunk ott személyesen...
Előzmény: piaszter (9232)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 9233
Szia!

Hát szerintem itt így is úgy megértjük egymást,akárhogy írjuk:)Aki meg majd ott is lesz ,vagy volt az biztos fogja tudni mi a helyes.Ahogy nézegettem a hotelt itt a neten szinte mindenhol máshogy írják,én meg úgy írom ahogy itt írják,meg ahogy az az utazási iroda amelyikkel valószínű,hogy megyünk.

Ezt a mólós dolgot értem,tudom,hogy a műanyag lebegős az az Oazisé.Én úgy láttam az összes képen,hogy van saját fa fix mólója ennek a szállodának.Ugye?
Előzmény: piaszter (9232)
piaszter Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9232
Kedves tuk tak!

Olyan is van amiről Te írsz,az valóban Club és közvetlenül a Faraana mellett van
De nem szeretnék okoskodni.
Hidd el van Faraana és jól írjuk Másfél hónappal ezelőtt, még 37 fokban sütkéreztem.
.Pontosabban a hotel neve: El Faraana Reef

Többen,erről a szállodáról beszélgetünk.
A Club-nál egy műanyag stégen lehet a vízbe menni,a Faraana pedig fából készült.


Üdv:
piaszter
Előzmény: tuk tak (9229)
Redsil Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9231
Na jó, de az utazási irodák így írják Faraana. Legalábbis a neten.
Előzmény: tuk tak (9229)
Redsil Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9230

Sziasztok!

 

Én tavaly a Grand Sharmban voltam, minden tekintetben szuper volt! A Faraana-hoz képest van némi hátránya: egyrészt drágább hotel, másrészt a vízbe csak mólókról lehet bejutni, egyből az 50 méter mély vízbe, a Faraana-nál meg ahogy olvastam be lehet menni a partról is. Egyébként az élővilága gyönyörű, a part mentén egy hosszú korallfal húzódik. Bármikor visszamennék.

 

tuk tak Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9229
Mar hetek ota olvasom a topikot, es latom hogy folyamatosan rosszul irja mindenki a hotel nevet. Az Club Fanara, es nem Faraana, meg Fanaara .......
gondoltam illene szolni.
Amugy ennek a hotelnek nincs vizbe nyulo stegje, lejjebb volt 1 kep mellekelve, de az a mellette levo hotel a Reef Oasis partja a steggel.....
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9228
A sok hajó az mondjuk elég gáz szerintem,nem tesz jót az élővilágnak.De ha ott a látnivaló akkor ez van.Mihez kötnek ki a hajók ott?Remélhetőleg nem a korallokhoz!
Előzmény: Napfény1 (9227)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9227
Ott voltam intrózni, úgyhogy a part felől láttam:) De a lényeg persze a víz alatt volt!!
Előzmény: Babi72 (9226)
Babi72 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9226
Az El Fraanát sokan dicsérik:-)

Kathy8 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9225
Ja igen ,ha ti áprilisban mennétek az valószínű nem lesz még.
Előzmény: Napfény1 (9224)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9224

Igen:))

 

Megnéztem, jóóónak tűnik az Oasis is, de a KT-nál ahogy látom május-TÓL van.

Előzmény: Kathy8 (9221)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9223
Köszi, igen, emlékszem a beszámolódra!
Előzmény: podani (9220)
sóhordó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9222
Köszi Kathy8!
Ez megnyugtató. Eddig szerencsére mindenütt megúsztuk ezeket a "bajokat", de jobb felkészülni, hatázha mégis....
Egyébként a Neckermann ajánlotta, velük szoktunk utazni, nagyon megbízható társaság. Azért tetszene ez a szladi, mert saját strandja van és ez fontos, hogy nem máshol kell "bekéretszkedni"
Hát ennyi, és köszi. Márc.9 indulás...
Előzmény: Kathy8 (9215)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9221
Szia itt is vagyunk meg ott is :))))

Az El Faraanát én is néztem már számításban van nálam ,meg a tesó hotel is az Oazis Reef Resort is.
Előzmény: Napfény1 (9219)
podani Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9220
Helyes, csak ha csendet szeretnétek figyeljetek a "szobaválasztásná"l :))
Előzmény: Napfény1 (9219)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9219
Én most az El Faranával szemezek...:) elég jókat írtak róla.
Előzmény: Kathy8 (9218)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9218
Te melyik hoteleket nézegeted?Én még azt se tudom biztosan ,hogy Sharm,Hurghada vagy Taba.:)De Sharm az úgy 60% ,hogy most oda.:)
Előzmény: Napfény1 (9217)
Napfény1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 9217

Hát én is nézelődöm már:) Lehet, hogy áprilisban sikerül elutazni, de lehet, hogy csak nyáron, majd meglátjuk.

Előzmény: Kathy8 (9216)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 9216
Szia Napfény1!

Majd csak nyár elején megyünk.Én júniusban szeretek menni.:)Már most nézelődök...
Előzmény: Napfény1 (9214)
Kathy8 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 9215
Szia sóhordó!

Melyik iroda kínálatában nézted ki a Regency Plaza-t?
A gyomor problémától én mindig tartok.:)Még itthon gondolom azt ,hogy tuti kint bajom lesz ,mert itthon elég kényes a gyomrom.Aztán ott én nem tudom miért,de pont én mindig megúszom hasi-masit, még első alkalommal sem volt bajom:)Szedni soha semmit sem szedek,még normaflort sem.Persze lehet,hogy legközelebb nem úszom meg:)))
Előzmény: sóhordó (9208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!