Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9348

Ezek alapján francia gyártmányú mentőautót sem vásárolhatunk...

Hnorbert Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9347

Ezt a típust már csak az ázsiai és afrikai piacon forgalmazza a Toyota, Európában biztosan nem. Ennek fényében biztosan vannak olyan paraméterei, amelyek módosítása nélkül nem lehet forgalomba helyezni.

Feltételezem, hogy a biztonság az egyik. Nem mindegy egy ütközésnél, hogy a motor ott van-e előtted, avagy sem, talán nem véletlen, hogy a képeken látható orrkialakítással már csak a fent említett kontinensen készítenek új furgonokat. A biztonság pedig szerintem A legfontosabb szempont, ami mindent felülír.

 

 

Az, hogy kifuttatjuk 700000-1000000 kilométerig az autókat, mert rá vagyunk kényszerítve, az nem kéne hogy elvárás legyen, hanem inkább szégyen, hogy megtörténik. Ahogy az is, hogy kénytelen a cég spórolni a nagy köbcentis motorokon, ami röhögve vinné ilyen terhelés mellett az autót megbontás nélkül párszázezer kilométerig. Holott más ágazatokba ömlik korlátlanul a pénz ebben az országban.

Előzmény: alvin (ex JHE) (9346)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9346

Igen, csak akkor még nem voltunk EU tagok, mikor az előzőek lettek beszerezve. Létezik belőle magasított, igaz, hogy a szépsége ízlés kérdése, de véleményem szerint a funkcionalitás, megbízhatóság fontosabb:

 

   

 

Üdv.!

Előzmény: cucu (9345)
cucu Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9345

Jó, de azért ez eléggé komoly probléma, nem gondolod? 

A Toyota miért nem rukkolt elő magasított beltérrel? Lehet, hogy akkor ők is maradhattak volna mint beszállítók... Hiszen valami oknál fogva mégis csak ŐK voltak a beszállítóink korábban.

Előzmény: alvin (ex JHE) (9344)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9344

A Toyoták megbízhatósága, strapabírósága, elnyűhetetlensége legendás a cégnél. Messze kevesebb baj volt velük, mint a Fordokkal, vagy a közelmúltban beszerzettekkel. A szín sokadlagos kérdés, sárga, fehér, vagy akármilyen a Toyota is lehetett volna. Egy hátrányuk volt, hogy nem magasítottak voltak, kicsi volt a hely bennük.

Szóval a lényeg; a honvédség beszerezhetett EU-n kívüli típust, az OMSZ nem. Én csak ezt nem értem, hogy lehetséges.

 

Üdv.!

Előzmény: cucu (9343)
cucu Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9343

Szia

Én azt nem tudom, miért lett volna jobb a magasított toyota, mert nem vagyok szakértője a témának!

 

Az EU-s dolgokat pedig azért nem értem, mert amikor olasz országban, vagy éppen a németeknél történik valami és mutatják a képeket, mindig csak fehér mentőautókat látok, miközben az EU szabvány a sárgákat preferálja...

 

Annyit tudok, hogy ezek a rövidített Crafterek nem alkalmasak mentésre...:(

Előzmény: alvin (ex JHE) (9342)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2016.10.08 0 0 9342

Szevasz!

 

Nem mondtam, hogy fontos, csak felmerült bennem. Anno azzal magyarázták, hogy azért nem lehet ismét új Toyota az OMSZ-nál, mert EU tagok vagyunk, csak az EU-n belül gyártott típust lehet venni, meg belső méretek blablabla... Azt meg gondolom nem kell kifejteni itt senki előtt, hogy miért lett volna jobb a japán szekér (magasított belső térrel).

 

Üdv.!

Előzmény: cucu (9341)
cucu Creative Commons License 2016.10.07 0 0 9341

Szia!

Ez most miért olyan fontos?

Előzmény: alvin (ex JHE) (9340)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2016.10.07 0 0 9340

Az hogy lehet, hogy a honvédség tavaly vehetett új Toyotákat, de az OMSZ csak EU-n belüli típust rendszeresíthet? 

 

http://kmmagazin.hu/extra-tartalmak/most-ilyen-kocsikra-kolti-a-penzet-a-magyar-honvedseg

 

Üdv.!

Sampzon Creative Commons License 2016.10.01 0 0 9339

Üdv.

Olvastam a hozzászólásokat, de csak azt írták amit vártam, semmi extra.
A mentőket szerencsére nem szidják :)

cucu Creative Commons License 2016.09.30 0 0 9338
cucu Creative Commons License 2016.08.10 0 0 9337

Üdv

Most hallom Györfi úrtól, hogy augusztus 20-ra 8 rohamkocsit, 11 esetkocsit, 11 mentőkocsit és 2 tömegest fognak biztosítani.

 

Szerintem az egész országban nincs 8 rohamkocsi...

kriszpo Creative Commons License 2016.06.09 0 0 9336
Előzmény: cucu (9323)
cucu Creative Commons License 2016.06.09 0 0 9335

...és gratulálok, ez volt a 2. hozzászólásod a fórumon!

Előzmény: kriszpo (9333)
cucu Creative Commons License 2016.06.09 0 0 9334

Na, meg vagyok nyugodva...!

Mégis csak fura lenne, ha szolgálati ruhában kéne emiatt utazni a buszon.

Előzmény: kriszpo (9333)
kriszpo Creative Commons License 2016.06.09 0 0 9333

Most már elég a fényképes mentőigazolvány úgy tudom.

Előzmény: cucu (9330)
kriszpo Creative Commons License 2016.06.09 0 0 9332

Köszönjük!

Előzmény: cucu (9331)
cucu Creative Commons License 2016.05.10 0 2 9331

A Mentők napja alkalmából minden mentősnek ezúton kívánok sok sikert a munkájukban és a magánéletükben egyaránt!

cucu Creative Commons License 2016.04.29 0 0 9330

http://vs.hu/kozelet/osszes/kutyakra-es-a-bliccelokre-is-gondol-a-bkk-0429#!s28

 

  • Az Országos Mentőszolgálat hivatalos jelzéseivel ellátott ruházatot viselő mentődolgozók az OMSZ érvényes szolgálati igazolványának felmutatásával ingyen utazhatnak a BKK járművein.

Ezt ugye nem gondolhatják komolyan.. Vagy én értem félre?

Abban a szolgálati ruhában kell utaznia a mentődolgozónak a BKK járatán, amiben a munkáját végzi, ahhoz, hogy kedvezményesen utazhasson? Miért nem elég hozzá a szolgálati igazolvány?

cucu Creative Commons License 2016.04.26 0 0 9329

http://ripost.hu/cikk-haromszor-hivta-a-mentoket-mire-elindultak-addigra-meghalt-a-felesege/?source=hirkereso

 

A történet kísértetiesen hasonlít az én 1991-es történetemhez. Különbség szerencsére az, hogy akkor nem lett tragédia belőle. 

Viszont akkor megírtam a történetet (a mentők elutasították a segítségnyújtást) a Kurirban.

cucu Creative Commons License 2016.04.18 0 0 9328
Előzmény: _Nyuszi (9315)
cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9327

Ja, a könyv:

cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9326

Eddig én is mindig y-al írtam, de van az a könyv tudod, amit Bencze Béla és Göbl Gábor szerkesztett, ott i-vel van írva.

Amúgy úgy írod ahogyan akarod...

 

Czakler Éva valóban egy nagyon kedves és szeretni való orvos, nem értem, ezt miért hoztad ide. Én csak nem szeretem, ha modoroskodik valaki, mert visszatetszést vált ki bennem. A rendőrök kezdték, és sajnos vannak akik átvették tőlük, ezért gondoltam, hogy szóvá teszem még az elején. De lehetett nyelvbotlás is a lámpaláztól... Én is tudom, hogy cz-vel írandó a neve, mégis kihagytam a z-t.

A másik amit nagyon imádok, amikor azt mondják, hogy a "mentőszolgálat munkatársai" kórházba szállították... Mennyivel egyszerűbb lenne ha mentőket írnának... Ez is modorosság.

Régebben volt még, hogy pl. "14 óra magasságában". Ez is rendőri berkekből indult, semmi köze a magyar nyelvhez, szerencsére már hanyatlóban van.

 

Na, üdv!

Előzmény: _Nyuszi (9325)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9325

félOFF

 

Lehet, hogy igazad van, én nem tudom, hogy hogyan kell helyesen leírni, és eddig azt sem tudtam, hogy milyen szakvizsgája vagy szakvizsgái vannak, azért rákerestem. A _nyúlvántartásban pedig az általam alkalmazott írásmóddal szerepel.

Lehet, hogy ez nyelvtanilag nem helyes, de úgy gondoltam, hogy ha hivatalosan így tartják nyilván az ő vizsgáit, akkor illendő nekem is eképpen, ezzel az írásmóddal használnom.

Ezúton kérek tőled és a fórum többi használójától elnézést.

Egyúttal megkérnélek, hogy jelezd a hivatal felé a téves írásmódot. Bizonyára örülni fognak neki.

Előzmény: cucu (9323)
cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9324
cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9323

oxyológia helyesen oxiológia :)

Előzmény: _Nyuszi (9321)
cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9322

Nem leptél meg...:)

Előzmény: _Nyuszi (9321)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9321

Cz-vel írja a nevét, és nem azért szeretjük, mert jó helyettes szóvivő (bár én ezen a modorosságon pl. nem akadtam fel), hanem mert szakmájához értő oxyológus szakorvos.

Nem érzem, hogy annyira gáz lett volna ez a _Nyulatkozat, hogy érdemes lett volna hozzászólást írni miatta. :-)

Gondoljunk inkább arra, hogy ilyen területen nincs sok tapasztalata (mert tényleg ritkán szerepel a tv-ben és valszeg a SOTE-n sem ezt tanulta), és szavazzunk neki inkább bizalmat. :-)

Előzmény: cucu (9320)
cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9320

Hallgatom tovább a tényeket. Cakler Éva szóvivő úriembernek nevezte a nadapi gázolás férfi sérültjét.

Muszáj ennyire modoroskodni? Szerintem erre semmi szükség, ugyanakkor nagyon visszatetsző ez a stílus.

cucu Creative Commons License 2016.04.17 0 0 9319

Nézem a tényeket. A Flórián téri szombat éjjeli baleset mentésében a szentendrei mentők is részt vettek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!