Keresés

Részletes keresés

KT1 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 5050

Üdv !

jó képek... !

Voltam ma (is) az 5818-ban... gyönyörű...zuzmara mindenütt !

A galériámba kitettem !

KT

Előzmény: Volt tüzér (5047)
bodrostomi Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5049
Üdv! Büdöskútpusztáról tud valaki valamit?
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5048

De egy támadás elleni védelemre és ott nem csuzlival lőnek.
de ha nyugot akarsz lenni egy statikust megkérdezhetsz. én meg arra kirándulok és megnézem és le fotózom,
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5047
Ez nem tűzvezető lokátor, hanem felderítő lokátor. Mezőfalván meg nem volt, de az azonosításhoz itt van egy fénykép. A kérdéses fedezék kb úgy néz ki, mint a második kép. Hogy a méreteket kalkulálni tudd, az elválasztó falon látszik egy normál emberi méretű ajtónyílás.
Előzmény: harcos 777 (5044)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5046
Igen, csak amire Mezőfalván emlékszel, ott a fedezék felett volt vagy 5 méter föld, és a tetején a lokátor nem a földkupac alatti fedezék felett volt, hanem mellette. Amire én gondolok, az a fedezék alaphelyzetben felül üres. Ráadásul a felette lévő földréteg is max 2 méter. Azt alaphelyzetben nem arra tervezték, hogy a tetejére telepítsenek valami eszközt. Erre csak most lenne szükség, és kifejezetten múzeumi célra.
Előzmény: harcos 777 (5043)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5045

Gondolomazért a főld támasz megvan, És a betonba vas legyen.
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5044


Megnéztem a fényképét mindha falván letvolnaijen ez a tüzvezető lok nem?
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5043

Szerintem megbirja, PLD. Mezőfalván úgy emlékszem a fezedék fölöt voltak az új nagy
lokátorok.
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5042
Mezőfalva, Sárbogát,Ócsa,Pilisszentkereszt,Nagytarcsa,Zsámbék,Bezenye,Molnaszecsőd,
Fertődszentmiklós,Boldog,Városfőld,Tardon,Galgamácsa,Mezőkövesd,Szolnok,Szeged,
Orosháza,Nádudvar stb...............
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5041

Ha a képedet megnéztem, minimum két hajdani közepes légvédelmi rakéta tüzelőállás szerepel rajta. Mindkettőben volt olyan fedezék, amibe a telepítés során Cikloida mikrohullámú rádiórelét építettek. Ez kétállásos, középen betonfallal elválasztott fedezék volt. Kétféle ilyen volt a közepes osztályoknál, az úgynevezett szakaszfedezék, amelyik mindkét végén nyitott, ám minden kapu bazi nagy vasajtóval el volt zárva. Na a kérdéses fedezék végén zárt volt, és nem volt az elején vasajtó. A teteje is beépítetlen, maximum a fedezékbe épített kis óvóhely búvónyílása volt a tetőn.

Namármost. Ha én egy ilyen óvóhely tetejét alkalmas vastagságban lebetonozom, akkor elbír-e egy Kabina 66 lokátort, ami alsó hangon is kb 12 - 14 tonna. Na most ez a lokátor ott nem üzemelne, csupán múzeumi célra lenne oda felpakolva.

Tehát a kérdés: Egy ilyen fedezék elbírja-e a véleményem szerint szükséges kb 15 centi vastag beton placcot, illetve a rajta lévő lokátort? Vagy esetleg egy idő után összeborul az egész építmény lokátorostól, betonostól, mindenestől.

Előzmény: harcos 777 (5040)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5040

Utakat,fedezékeket,kilövő állásokat,keritést stb....
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5039
Hoppá! Kérdés. Milyen mélységben voltál benne ebben a "mi építettük" dologban. Ugyanis lenne egy szakmai kérdésem.
Előzmény: harcos 777 (5038)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5038
Oké koma demértakarod elrontani a játékomat ezeket valamikor mi épitetük.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5037

Mik ezek a jelek koma? Csak nem valami lég... Szerintem a szomszédban találsz ennél többet is.

( http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120320 )

Itt nézz körül, és érdekes dolgokat találsz.

Előzmény: harcos 777 (5036)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5036
Bázisok
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5035
Szevasztok örülök hogy van ebben a témába érdekelt csapat.
Küldök egy térképet egy - két jelölést rakhatok rá.
yoggi Creative Commons License 2007.12.25 0 0 5034
Én úgy tudom hogy a vaskúti laktanya "előtt" a Duna felé, ha minden igaz a romjain krossz és mountainbike pályát nyitott valaki. Pár hónapja volt egy kiállítás az ifjusági házban, ahol egész jó fényképek voltak a települési helyről meg a technikáról.

Előzmény: monfondir (5033)
monfondir Creative Commons License 2007.12.25 0 0 5033
A bajai lokátoros bázis merre volt?
Előzmény: yoggi (5029)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5032
Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok,e topikba iróknak,és olvasóknak!
yoggi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5031
Amerre járok mostanában a városszéli laktanyák kb mind ugyanúgy néznek ki kivülről, lepusztult épületek (jó ha ablak van bennük) a betonkerítés mögött, itt-ott örzésnyomok, de semmi látványos. Dunántúlon 87-90 között szinte mindben jártam rendszeresen, rossz nézni mi lett belőlük.
Előzmény: Törölt nick (5030)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5030
Marcellában amire én gondoltam, az a külső volt.
Előzmény: yoggi (5029)
yoggi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5029
Marcello mindkettő megszünt, nem tudom ez melyik volt, de a belső az már régóta a város része, nyáron épp ott vásároltunk be(penny van a közepén) gyakorlatilag teljesen beolvadt. Ha emlékeim nem csalnak a parancsnoki vol az, ahol valami nyugdíjasklub van most, talán ez az egyetlen épület maradt meg.

Nagykanizsa szintén, ott tavaly adtak át egy Pluszt azon a területen ahola belvárosi laktanya volt, épp meséltem a gyerekeimnek, hogy kb hol parkoltunk rendszeresen régen, mikor szinte mindenhetes vendég voltam( MN REVA Intézetben melóztam Fehérvárott)

Kalocsát nem tudom, meg kéne nézni, most 40 km-re lakom, Baja mindkettő megszünt, a műszaki helyén vállalkozói terület van, a vaskúti uti még tartja magát, de sztem nem sokáig.

Előzmény: Törölt nick (5023)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5028
Majd megnézem,de szerintem egyröl beszélünk.Mivel az egész komplexum a temetővel szemben van, ezért gondolok a harkányi ut város vége felé eső részére (a temető déli bejárata környéke).
Az ALDI a teherkijárat és temető között lesz.
Előzmény: Törölt nick (5027)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5027

Amire én  gondoltam, az pont a nagytemetővel szembeni rész.

85-ben az árkádos házban kaptam meg a 3 hónapos alapkiképzést az orvosszázadban. Száz frissen végzett rigó doki egyrakáson. Nem kell kommentálni, mik mentek ott...

Előzmény: monfondir (5026)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5026
Ez nem a déli részén van (a város vége felé)?Az meg van.Sajnos hagyták lepusztulni az laktanya területet,de én még emlékszem milyen volt fénykorában.Patika!Kempingről nem is tudtam.Kolesz volt még itt.
Előzmény: Törölt nick (5025)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5025

Nem mondod... Az egyemeletes árkádos házat is ledózerolták, amiben a 90-es évek elején kemping üzemelt??? Azt nagyon sajnálnám...

Előzmény: monfondir (5024)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5024
Bajcsy tüzérlaktanya, Pécs. Rendőrség a bejárat melletti épületek. Maga az eszköz fedezékek még meg vannak. Jelenleg le van dozerolva a harkányi út felé eső terület (kivágva azok a régi fák!) és mi más mint áruház épül (ALDI). Ja, hogy Pécs legnagyobb összefüggő zöld területe, és mondjuk lehetne más is...A tiszti házak mögött lakópark készül.
Előzmény: Törölt nick (5023)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5023

Tud-e valaki valamit a következő helyekről?

 

Volt Bajcsy tüzérlaktanya, Pécs (az egyik felébe a rendőrség költözött...)

Volt Petőfi laktanya, Marcali (tüzérdandár)

Volt Jurinovics laktanya, Kalocsa.

 

Köszönöm előre is!

 

 

TS

pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.13 0 0 5022

1. északi távoli NDB helye

 

2.Ez bizony egy (elhagyott) gazdaság

 

3. Ahogy Tüzér mondta, egy Nyeva osztály (fljebb vandork értekezett az alakulatról)

 

4. A 34-es küszöb és a zalavári focipálya közti rész, a műholdfelvételen épp égetés után.

 

5. Megerősített fedezékek, amik nem tudom mire szolgáltak. Rakéta- és bombatárolónak kiss bonyolult a megközelítése. Meg ezekre esélyes több reptéri ojjektum is.

 

Érdemes követni a pályatengelyt, könnyen megtalálható a déli irányadók helye is.

 

P-18

Előzmény: nagypolc (5019)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5021

Az 1. az valamiféle leszállító berendezés vagy irányadó helye.

A 3. egy SZ-125M Pecsora kismagasságú légvédelmi rakéta osztály tüzelőállása.

Előzmény: nagypolc (5019)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5020
Pár kép a hármassal jelölt részről, 2004 április. Bocs a minőségért, de akkor még csak ilyen gépem volt :-(
Előzmény: nagypolc (5019)
nagypolc Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5019
sziasztok .. valaki a mondja már meg neken hogy a számozott helyek mik ??? (sármellék)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5018
Jól tippelsz, kb. ezekre a technikákra emlékszem, bár ebben a témakörben én abszolút amatőr vagyok. Én csapatfelderítő voltam, az ellenséges nyugati technikát jobban ismerhettem, mint hétpecsétes titokként őrzött sajátot :-)
Viszont az irányadó területén kiskölyökként még gyűjtöttem szénát apámmal (meg kidobált elektroncsöveket és egyéb "kincseket" :-) Akkor még hatalmas terület tartozott hozzá, különféle híradós kocsik állomásoztak ott, kábelek hálózták be a területet, aztán valamikor később kisebb területre szorult vissza és a környékére a TSz szőlőt telepített.
Egyébként az adó sugárzott középhullámon is, valahol a sáv szélén, a Kossuth-adó előtt lehetett fogni és a Szokol rádióinkkal szoktuk "iránymérni" :-)
Előzmény: pétizennyolc (5017)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5017

Hát ez marhajó!

 

Nagyon köszönöm a segítséget! Az ember félig hülyének érzi magát a helyszíni bejárások alapján, amíg nem kap megerősítést. A lérakos topicban Hpasp kolléga azt is kiderítette, hogy Sármelléken a magyar-orosz csere előtt volt magyar rt-s csapat is. Azt már én teszem hozzá: talán ugyanitt.

Az rémlik, hogy milyen technika volt a dombokon? Gondolom semmi csoda, valszeg P-37/PRV-13?

 

A rombusz alakú területről gondoltam hogy az irányadó, mert tengelyben van. A kábelfektetés nyomai egyébként felismerhetőek egész a reptérig! Ugyanúgy déli irányban is.

 

P-18

Előzmény: haflinger (5016)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5016
Amíg a sármelléki repülőtéren a szovjetek állomásoztak ezeken a dombokon lokátorok voltak telepítve.
Ha egy kicsit eltolod nyugatra a képet, a főutak kereszteződése közelében egy rombusz alakú területet láthatsz. Ennek közepén pedig egy adóház működött. Ettől a repülőtér irányában ha megnézed a szántóföldet, még látszanak benne a leszállítófények oszlopainak helyei is.
Előzmény: pétizennyolc (5015)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.10 0 0 5015

Na most nem tudom mit csináltam...

 

Csak azt akartam kérdezni, hogy erről az objektumról Sármellék reptér É nincs-e valakinek infója. Benőtt dzsindzsás, de dombokkal, fölhányásokkal. Olyan, mintha egy 5 dombos Rt alakulat lenne...szerintem az is volt. Találtam egy szakaszfedezéket is a klasszikus beton elemekből.

 

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=46.738052,17.156954&spn=0.0033

 

Kösz,

 

P-18

pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.10 0 0 5014
<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="
Előzmény: hadsz (4696)
bodrostomi Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4697
Köszi!
Azt hittem, hogy a szentistvániról irtál, ami a M.kövesd-Szentistván közút mellett van. Az még ugyan megvan, de elég siralmas állapotban, a reptér mellettit viszont eladták, és teljesen elbontották még a 90-es évek végén.
A vágányokat is felszedték, már nem sok minden emlékeztet az egykori állapotokra. Majd ha találok, rakok fel fényképeket bentről.
Előzmény: Törölt nick (4692)
hadsz Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4696

Szia!

Köszi a beszámolót,írhatsz még ezekről a "felfedezésekről",biztos volt érdekes élmény.

Hát igen,a bázis manapság már kicsit máshogy néz ki,pedig a folyamatos őrzésnek köszönhetően ez maradt meg messze a legjobb állapotban.Az épületek még viszonylag jó állapotban vannak,de a növényzet nagyon benőtte már a területek nagy részét.Tavaly még zsákszámra találatunk az élelmiszerraktárban rohadt krumplit,illetve az orvosi rendelőben rengeteg gyógyszert,fiolát,üveget a polcokon.A tárolók közül csak az egyikbe lehet /lehetett/ lemenni,szinte hibátlan állapotban van,minden a helyén,egyedül a darut vágták le a mennyezeten futó sínről.Döbbenetes látvány valóban!Ha visszaolvastál,elég sok képet,infót találhattál erről a helyről,természetesen megoldódott a tárolók rejtélye is.Érdekes módon a mostani őrszemélyzet nem tudja pontosan,hogy mi is volt fenn az elkerített részen,volt alkalmunk néhányszor beszélni velük.A feladatukat szigorúan veszik nem engednek be senkit!

 

Ha vannak még képeid,felrakhatnád őket,érdekes még akkori állapotban látni az ojjektumot!

 

üdv:hadsz

Előzmény: TaylorH (4695)
TaylorH Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4695
Szia !

Igen, az örzés volt a feladatunk. A helyi `öregektöl`hallottuk, hogy az oroszok egy éjszaka alatt hagyták el a laktanyát, mindent maguk után hagyva.
Ezt megerösithetem, ugyanis a tiszti lakásokba egyszer `hivatalbol` be kellett mennünk, és volt olyan konyha ahol még a mosatlan edény is a mosogatóban maradt. A szekrényekben ruhák, edények, a zuhanyzóban a szappan stb.
A konyhaszekrényekben hagyott romlott élelmiszerekröl ne is beszéljünk.
Sajnos a laktanyában szinte az összes ajtó le volt pecsételve, amit naponta többször ellenöriznünk kellett. Igy a bejutás valahova nagyon nehéz volt.
Persze a kiváncsiság mindenkit hajtott, és néhány épuletbe, raktárba azért sikerült is.
A terulet két részre volt (van) osztva. A felsö északi rész, az erdöben, ahol a tárolók is vannak. Ezek akkori megnevezése K1 ill K2 objektum volt. Ez a terület külön el volt keritve 3 keritéssel, ahol a középsöben valamikor áram volt. Ezt bizonyitandó, az örszobából, ami a mi idönkben is ezt a feladatot látta el, elektromos kábelek futottak a keritésig, és ott rá volt csatlakoztatva.
Ezen a területen voltak még a földbe elásott hiradóskocsik, volt egy raktár, és több kissebb olyan épület, amit soha nem nyitottak ki.(azalatt az 1 év alatt amig ott szolgáltam)
Volt egy raktárépület is, amibe sikerült bejutnunk, és találtun rengeteg alkatrészt. Müszerelölapok, teherautó alkatrészek, fogaskerekek stb. mind zsirpapirba csomagolva, dobozolva, tökéletes állapotban.

A déli részen valóban egy várost épitettek. Medencével, iskolával, étteremmel, lakóházakkal, raktárakkal füves és beton focipályával, üvegházzal!, benzinkúttal, irodákkal...stb. Hihetetlen volt látni. Amikor eköször láttam azt lehetett volna mondani, hogy most mentek el. Kissebb rongálásokat leszámitva.
Persze egész idö alatt mindenki találgatta, hogy mi lehetett itt, de akkor még egyértelmü választ senkitöl sem kaptunk. Abban az idöben titkos volt minden a területtel kapcsolatban.
Szabad óráinkban rengeteget barangoltunk, felfedeztünk, de ezzel már nem szeretnék senkit untatni.


üdv Taylor


és néhány kép, amikért akkoriban lehet hogy nagyon kikaptunk volna.

A bejárat


és laktanyán belül,
háttérben jobbra a kazánházzal, balra az egykori étteremmel.
Előzmény: hadsz (4694)
hadsz Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4694

Szia!

Tul.képpen mit jelentett a gyakorlatban ez a szolgálat Tótvázsonyban?Őrzés?

Esetleg leírhatnál néhány néhány emléket,mit hallottatok az objektumról?

Előzmény: TaylorH (4693)
TaylorH Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4693
Sziasztok!

Csak véletlenül keveredtem ide, de a sok hasznos info miatt képtelen voltam több órán át felállni a gép elöl.
A tótvázsonyi laktanyáról kerestem infókat, és nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a `hóbortommal`
Ott teljesitettem sorkatonai szolgálatot 1991-92 ben, és charlie21 és bayzs képei, igen kellemes emlékeket hoztak felszinre. (ezuton is köszönöm Nekik)
Ha esetleg tudtok még képeket, azokat nagyon megköszönném.
Az esetleges kérdésekre is szivesen válaszolok, amikre még emlékszem.
Bejárat elötti emlékmü
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4692

 

 helló!

 

 A laktanya amire utalsz arról irtam.

Az iparivágány  az egyik üzemanyagtelepre futott be (K, vagy B már nem tudom)

itt kerozint v. benzint tároltak hatalmas földkupacok alatti tartályokban.

A két telep csővezetékeken összevolt kötve egymással.

Előzmény: bodrostomi (4691)
bodrostomi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4691
A reptér melletti laktanyáról, valamint a hozzá tartozó ip. vágányról tudsz valamit?
Előzmény: Törölt nick (4690)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4690

 

 Helló!

 

 Egy kis információt tudok adni Mezőkövesd rep.térről ill. a laktanyáról.

 A reptér az sajnos tényleg úgy néz ki ahogy a fényképeken is látszik, akkor sem volt már sokkal jobb állapotban amikor én ott voltam sorkatona (1989-90-ben).

Bár akkor még megvoltak a bevezető és horizont fények valamint megvoltak és működőképesek voltak az adóházak is. Keresztes "közeli" és "távoli" adóház ill. Kövesd "közeli" és "távoli " adóházak. A "közeli" adóházakban még állandó személyzet is volt, az volt ám az igazán jó élet.

A "távoli" adóházakat csak repülésiesemény idején látogattuk, de mire kiértünk az adóházhoz és bekapcsoltuk az irányadót az érkező helikopter már le is szállt.

Ezeket az adóházakat aztán később teljesen lebontották.

 

A laktanyáról röviden annyit, hogy területileg Mezőkövesd és Szentistván nevű település között található.

1990 nyaráig vegyesen voltak itt oroszok és magyarok is.

Az oroszok valamilyen karbantartó alakulat lehettek mert hatalmas földmunkagépeik voltak.

Mi magyarok egy ún. FRISZ század voltunk (Földi Repülés Irányító Szolgálat),

Kecskeméten és Börgöngön voltun kiképzésen. de mivel repülés nemigen volt ezen a reptéren így mi is szép lassan őrkutyák lettünk. Őriztük ,állagmegóvtuk a laktanyát,a repteret, a K- ill. B-telepet (kerozin ill. benzin). Később kb. az állomány felét átvezényelték Tököl-re.

Egyszer  leszállt a reptéren egy szlovák felségjelű gyakorló katonairepülőgép, na akkor volt szerintem a legnagyobb nyüzsgés a laktanya életében, jöttek a fejesek helikopterekkel. A kisgép állitólag itt körözött össze-vissza légtérben mert állítólag eltévedt, meglátta lent a betoncsíkot, leszállt szépen. Állítólag őt nem nagyon látta senki a levegőben.

Utolsó parancsnok ha jól emlékszem, Kelemen József őrnagy.

Előzmény: charlie21 (4275)
uselessjunk Creative Commons License 2007.08.24 0 0 4689
Szerintem Tótvázsonyra gondolsz. Olvass vissza, ki lett vesézve a téma.

UJ
Előzmény: S.C.Gio (4688)
S.C.Gio Creative Commons License 2007.08.23 0 0 4688
Sziasztok!Nem régen tudomásomra jutott egy volt katonai bázis amit ma is nagyon szigorúan őriznek a veszprém és tapolca köztötti főúttól jobbra fent a hegyen állítólag még a berendezetten ott hagyott panel lakások is láthatóak.A bunkerről azt hallottam h 7 emelet  és h nukleáris tölteteket tároltakbenne ezé az alsó szinteket teljesen elzárták. Régen 5 kerítés védte abból kettő áram alatt.Tudna erről valaki felvilágosítást adni v egyátalán h létezik e?(nem a Hajagra gondoltam)Köszönöm!
Volt tüzér Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4687

Ha itt egy kicsit alaposabban olvasgatsz, biztosan megtalálod a választ is.

Egyébként 2. h.lé. ho. harcálláspont, 105. h.lérak. e. harcálláspont, Rt. z. vezetési pont. A laktanyaszerű dolog meg az Rt. z. (kicsit régebben volt az Rt. ezred is) laktanyája volt.

Előzmény: Nihil1965 (4686)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4686
A héten voltam Lillafüreden és ott is üresen áll egy szerintem volt honvédségi objektum . Mi volt ott?
sweethome Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4685

Igen, hatalmas a terület. Becslésem szerint vagy 6x5 Km lehet.

Most már szigorúan őrzik, szerintem ismerettség nélkül nem is érdemes próbálkozni a bejutással. A fedezékek ajtaját folyamatosan cserélik le, már csak pár darab van eredeti állapotban. Egyébként gabonát/kukoricát tárolnak bennük. Találkoztam bent motoros és quados őrjárattal is.

Ha jól tudom, a mostani hétvégén lesz ott valamilyen gyorsulási verseny. Ilyenkor be lehet menni hivatalos keretek között.

 

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4684)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4684
Voltam ott en is, hatalmas bázis.
Sikerult bevinni egy Simsont, azzal sikerult korbemotorozni, bar akkor meg nem tudtam , hol voltak a "nemak", akkor azt is megneztem volna.
Előzmény: sweethome (4683)
sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4683

Kunmadaras.

Az előbb lemaradtak a képek. Íme:

 

 

sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4682

Kunmadaras

 

 

nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4681
azért ez nem gyenge hól lehet esmit látni hozzánk legközelebb????????
nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4680
ja......
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4679
ez még nyitva van?
Ez fennt van a tetején?
Előzmény: nagypolc (4678)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4678
itten lehet bejutni
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4677
Szovjet Bars bázis, Varsoi szerzödes radioösszekötttest biztosíto, atomtamadas ellen is vedett troposzféra rádioallomasa.
A bejuttást taglalta valaki mostanában , olvass vissza.
Előzmény: XXX Barby (4676)
XXX Barby Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4676

Érdeklődni szeretnék h mi volt ott fenn a Középső-Hajag hegyen mekkora volt az a földalatti bázis?

Mára már mondjuk nem sok látszik belőle. Hol lehet lemenni oda? 

Válaszát várom!

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4675
ugy nez ki behalt a topic...
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.13 0 0 4674
Bár nem kihalt:

http://repulonap.hu/airshow/rovatok/hu/2003/
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.13 0 0 4673
Még egy homepage a "Rozsakerthez"-ez volta fedöneve a kormánybunkernak.
http://www.dienststellemarienthal.de/
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4672
Ha elkezditek keresni, a Google Earth-en, elmondom nehéz lesz...Azeléby hogy egész Bonn jól kivan takarva...+a környék is.
próbáljátok meg megtalálni, ha nem megy segítek.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4671
Itt van egy kis csemege, németül tudoknak, ez is beleillik a kihalt laktanyákhoz:szóval,
amikor még volt NDK és NSZk,
akkor kitalálták hogy legyen a kormányzatnak Bonntól nem meszzire (20 km) egy saját bunkerje, ami atombiztos is+majdnem az összes minisztérium be tud költözni, ha bagy baj lenne.
Elképzelhetö, hogy Magyarorszaágon is van ilyen(a dimenziók a bunkernak gondolom másabbak), de hogy hol van, lehet,mindenki hallgat.
(Tippem szerint: Jobbágyi, pszzt).Szóval itt van a homepage, de el kell mondanom sok kép róla, és a valóságban nagyon nehéz megtalálni, voltam ott, az egyik bejárat gyermekjátszótér!!!!!!!!!!!!, fenttröl, Google Earthel ezért nehezen beazonosítható.
http://ausweichsitz.de/
Előzmény: nagypolc (4670)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4670
sziasztok ,,,,mi van veletek???? kéne nekem ha tudnátok mondani valami oldalt vagy galleryt  ahol  vagy amiben megtalálható a hidegháborús cubában lévő vagy nem tudom (lévők) rak silók  atom bunkerok ....
Tatu72 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4669

Szia nagypolc!

Cserépfalu nincs magántulajdonban?Mintha valaki régebben azt írta volna.

Előzmény: nagypolc (4668)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4668
sziasztok , tatu köszi az infót de elég sok helyen jártam már beleértve tardonát is szerintem a annyira azért nincs egybe ...  de ha épebb rak objektumot akarsz látni (persze ha még nem voltál ott) nézd meg cserépfalut még nem hortták  lopták szét az egészet:::
Tatu72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4667

Nagypolc!

Képeket az április 16., április 30. és május 1.-ei hozzászólásaimnál találsz.

Tatu72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4666

Szia nagypolc!

Idén májusban én is jártam Pingyomon. Az ottani őrrel én is beszélgettem egy kicsit

és engem sem engedett be hogy szétnézzek,így sajnos csak a kaput tudtam lefényképezni kívülről. Ezt egyébként akkor megírtam a "Légvédelmi rakéták Magyarországon" topicban. Van Tardonán egy öreg ismerősöm aki az ottani lérak

osztálynál szolgált anno, és ő mesélte hogy Pingyomra ládákban szállították az új

rakétákat és ott végezték a készreszerelésüket.  Az őr akkor engem is Nyírtelekre

irányított engedélyért. Ha a veszélyesebb, engedély nélküli bejárást választod akkor

szerintem kóborolhatsz egy darabig az objektumban mert állítólag 130 hektáros területen fekszik. Viszont ha tényleg egy érdekes helyet akarsz látni menj el Tardonára. Én áprilisban és májusban is voltam ott,szerintem érdemes megnézni. Kazincbarcikától nem messze van. A volt hadműveleti területre szabad a bejárás.

Majdnem az összes épület áll még,az óvóhelyek is megvannak,csak a TZM fedezékeket hordták el. A légvédelmi rakétás topicban ezeket is megírtam február vége május eleje táján,és jópár képet is raktam fel.Visszakeresheted őket. Ha érdekel a dolog írhatok róla bővebben, és százegynéhány képet is csináltam a területen.

                                                                                          Üdv. Tatu72

 

Előzmény: nagypolc (4662)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4665
A laktanya még megvan...
Előzmény: Törölt nick (4664)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4664
Sziasztk!

Véltlenül nem tudjátok a Petőfi laktanya a külsőváci úton megvan még.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.02 0 0 4663
Én is csak azt mondom mint Volt Tüzér, ne menj oda, ha meg örzik, felesleges, a baj ugyis jon magatol.
Van annyi elhagytott objektum böven az országban, megértem aggállyodaat, azokat vagy szétverték már, vagy visszakövetelte a természet, ezért nem sokat látni belöle.
Előzmény: nagypolc (4662)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4662
sziasztok , hát elég sok helyen már jártam de pingyomon még pont nem .remélni,,, nem remélek tölle semmit de ezt is nagyon szivesen betenném a fényképtáramba végülis csak ennyi .... elvégre ez is egy kihalt katonai objektum a régmúlt emléke..ezsem maradhat ki a megörökitésből...iesmi objektumok úgysem lesznek soha többé. 
Volt tüzér Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4661

Pingyom csak most tartozik Nyírtelekhez, de csak őrzés szempontjából. 1989-ig a 105. honi légvédelmi rakéta ezred technikai osztálya volt. Megalakuláskor (mivel az osztályoknál csak minimális számú rakéta volt, itt történt a többi rakéta kiszolgálása, tárolása. Itt tárolták az osztályok technikai eszközei kiszolgálásához szükséges eszközöket is, pl. daru. Később az osztályok is kaptak darut, a kint levő rakéta mennyiséget kiegészítették 3 javadalmazásra, így Pingyom már csak minimális (24 darab?) rakétát tárolt. Viszont továbbra is itt történt a rakéták mélyebb kiszolgálása. Ugyanis a kis szintű kiszolgálást az osztályoknál végezték.

Pingyom egyébként még jelenleg is katonai objektumnak minősül, ennek megfelelően őrzik is. Azt egyébként nem tudom, mit remélsz a bejutástól. Vannak bent különféle kiszolgáló épületek, amik közül a legjellegzetesebb a rakéta tároló épület és a szerelő csarnok. Az egyik leginkább egy bazi nagy garázsra hasonlít, a másik meg egy jókora műhely, még macskadaru is van a plafonon. Vannak még bent más épületek is, amik különféle raktárak voltak. Némelyik körül csináltak egy földhányást.

Ha mindenáron be akarsz menni, akkor számolj azzal, hogy belerúgnak a seggedbe, vagy egy éppen ráérő kutya fog beleharapni.

Miért nem keresel inkább olyant, amit már nem őriznek. Ott van például Börgönd. Ott nyugodtan lehet mászkálni, mióta különféle barmok felrobbantották, azóta a kazánház kéménye sem dől rád. Ott ugyanolyan jellegű alakulat volt, ráadásul még repülőteret, közepes rakéta tüzelőállást, és hadsereg harcálláspontot is találsz.

Előzmény: nagypolc (4659)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4660
Pingyom tetö olyan volt, mint Kaposváron a Füredi 2(mozgó rakétatechnikai bázis) volt azt hiszem.
A pingyomon végezték el az összes borsodi tüzrendszerhez tartozó rakéta kisebb beszabályozását+tárolását +javítását.
Úgy tudom, hogy Nyírteleken csinálták a nagyjavításokat amit csak ök tudtak az országban, ez még +ban kiterjedt az uj SZU-bol jövö rakéták átvételére is, és készletezésére is.
De inkább kárdezd a rakétás szakembereket, én a légierönél szolgáltam anno.
Előzmény: nagypolc (4659)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4659
szia,azért kérdezem mert visszaolvastam és azt láttam hogy nyirtelekhez tartozik pingyom, vagy csak tartozott??? az a gondom hogy pingyomra szeretnék bejutni fotózni legálisan de nem tudom kit hivjak ezügyben . az őr azt mondta hogy a hm től kérjek belépést ,léhet hogy megpróbálom.egyébként az őr (érdekes)százados ,főnök  rakéta technikus volt ép ott normális volt dumáltam vele vagy fél órát rakétákról obikról meg stb .na mindegy de nem engedett be.miért őriznek ekkora hévvel egy helyet amit már 17 éve bezártak és romogban hever???bár szerinte még használható lenne az égész ,,,, bár nem tudom mire,,,?na mindegy próbálkozok,ha nem megy jön a terepszinű ruha , bár jobb lenne legálisan körülnézni.ha valamit esetleg tudtok kihez lehetne fordúlni irjátok már meg ,, köszi,,
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4658
atombiztos volt, mert ne lehetnenek a 80-cm-es ajtok.
(ami biztos, hogy a magyar radios laktanyak fedezekeinel, ahol benntalltak a radios autok, ott csak földhanyas volt csarnokkal, ajto nelkül, ahol benttalltak az autok-szakertok szerint ez is eleg egy atomcsapas lökö hatásának kivedesere, ha nem pont fölötte robban a a bomba éppen)...
Az biztos szerintem, nem mekk elekkent dolgoztak, hogy elöször megepitik a betonbunkert, utana meg kiderül, hogy nem fernek be a cuccok, ezert szetverik nagyobbra az ajtokat.(Bar az oroszoknal a katonak kimelesee nem volt szempont soha)
Vagy megepitik es utan ahordjak be az a valoszinubb, de ekkor mar megvan a nagyobb bejarat elöre.
Ezek a Hajag környéki barlangok mindenestre ujakk itt, eddig erröl nem volt szo.
Előzmény: ohrana (4657)
ohrana Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4657
nem hiszem hogy hajagon a pirosajtajú tárroló a hiradós autóknak lett volna ,miért őriznének hiradós autókat 80 cm es ajtókkak bezárva ????
Hajagon a nagy ajtók mögött van egy pár méteres rész, mögötte volt egy tolóajtó, annak már csak a sínjei vannak meg (gondolom, zsilipként szolgált), mögötte egy bazi nagy tér. Annak végén egy nagy ajtó, egy másik hatalmas - ám az előzőnél kisebb - terem, ami egy másik ajtóban végződik, ami már kivezet a szabadba, és előtte egy nagy betonplacc van. (Azaz a két nagy terem hosszában átjárható a betonplaccok közt)
Azon gondolkodtam, hogy azt a sok szart, lépcső, tartályok nem hiszem, hogy a kis bejáraton keresztül hordták le (ráadásul egy csomó olyan cucc is kellett lent legyen, a technikai rész, amit nyilván nem lent forrasztgattak össze) Nem a katonák kimélése miatt, hanem ert egyszerűen nagyobb, mint a bejárat.
Valami lift kellett legyen, amivel lehet hordani az anyagot, gondolom én. Vagy az alsó szintnek volt bejárata valahol, ami a környéket nézve nem lehetetlen, tele van barlanggal a környék.

o
Előzmény: nagypolc (4607)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4656

De itt van ez is:

http://www.hmarzenal.hu/

Előzmény: nagypolc (4654)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4655
Előzmény: nagypolc (4654)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4654
sziasztok, gyorsan valaki tudna válaszolni nyirteleken mi van pontosan??és egy elérhetőséget nem e tudna mondani valaki az ottani objektummal kapcsolatban tel szám jó lenne...
M62 265 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4653
Elmentem megnézni, úgyis már rég jártam arra:


Előzmény: kreestof (4651)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.27 0 0 4652
Szia, olvass vissza, meg nézd meg a kep.tar.hu=charlie21 gallériáit
.(Elnézést, ha idegen tollakkal ékeskednék Charlie 21).
Előzmény: kreestof (4651)
kreestof Creative Commons License 2007.07.26 0 0 4651
Hello
Nem tud valaki infot a péceli bunkerről/laktanyáról???
Tudtommal megvették(ki van tisztítva az összes épület, a romok el vannak takarítva, az utat homokbuckával zárták el, ki van rakva a ''Belépni tilos,magánterület,fokozott életveszély'' tábla, állítólag esténként őr vigyáz a területre(mi még nem találkoztunk vele).
uselessjunk Creative Commons License 2007.07.23 0 0 4650
Pl. ebben a topicban, "kicsit" visszább
Előzmény: _ Liar _ (4649)
_ Liar _ Creative Commons License 2007.07.22 0 0 4649
sziasztok, van ötletetek hol kereshetek infokat a Hajagi radarállomásról? milyen volt amikor müködött stb...
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 4648
Sweethome, lehetséges lenne feloldani a zárat a kép.tár.hu-ról?
Megnézném a képtárat ha lehetne.
köszönöm.
hadsz Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4647
Ezek közül leginkább a harmadik lehetőséget tudnám elfogadni,ésszerűen hangzik.Múlt hét csütörtökön egyébként Sweethome kollégával megpróbáltunk utánajárni ennek a témának és lementünk Tabra ismét szemügyre venni a lehetőségeket.Ami biztos,hogy a három tároló közül kettőből tutira nem megy ki semmilyen alagút,ez tisztán látszik a felette levő terepviszonyokból.Sajnos ez a két tároló zárva van...Ami a harmadikat illeti,ebbe be lehet menni /leléptem a hosszát,kb.40m./ ,nos ott akármi is lehet az ajtók mögött,de alagutat valahogy nem tudok elképzelni.  
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4644)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4646
ez a történet nálam is ismert, édesapám mikor katona volt ,ott is elmentek anno tápiószecsöre ,löszerraktárnál megjátszották a dolgot, ott kb 12 km volt az eltérés, és ott is sofört kellett cserélni...
Előzmény: maped007 (4616)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4645
Olvass vissza, volt már róla szó korábban.
Amúgy a többi testvéri országban is volt hasonló létesítmény, mint nálunk.
Előzmény: nagypolc (4643)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4644
Még egy javaslatom lenne a Gránitokhoz:
a második ajtó mögötti verziokra.
-alagut lejarat, tehát vészkijárat-ezt korábban tárgyalétuk.
-oltóviz tüz esetére-ezt is tárgyaltuk
- müszaki helység légkondicionálóval, ami biztosítja a Gránitokban a megfelelö nedvességtartalmat+hömérsékletet az atom robbanofejeknek, ezt anno Kunmadarason dokumenálták is.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4643
sziasztok ,tudtok e nekem mondani szlovákjában vagy esetleg lengyel országban lévő volt szovjet objektumot ami olyan mint totvázsony,vagy esetleg a gránitok közül valameik ..?? de nem reptér,,
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4642
NEM túl könnyen megközelíthető
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4641)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4641
A tüzoltásnak pont ez a lényege, hogy könnyü legyen megközeliteni.
Előzmény: hadsz (4640)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4640

Nem tudom!Talán azért nem gondolom hogy víztározó lett volna,mert nem túl könnyen megközelíthető helyen van.Ettől persze még lehet akár az is,vagy bármi más...

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4639)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4639
Császáron az nem tüzoltóvíz véletlenül?
Viszont ezt a Tab dolog másik kijáratban lehet valami.
Előzmény: hadsz (4638)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4638
Igen,Császáron már valóban más a helyzet.Ott a tárolók fölötti dzsindzsás részen találtunk 6-8m mély kútszerű betonaknákat,kb.1,5m átmérővel,a vasfedelek pedig nem messze feküdtek a fűben.De ezek inkább hasonlítottak csatornafedélre mint vészkijárat páncélajtajára /mint pl. Hajagon/,azonkívül nem emlékszem,hogy amikor levilágítottunk,láttunk volna bármi nyílást vagy ajtót az alján.Lemászni is csak rizikósan lehetett volna,mert létra sem volt a falba verve.Az elhelyezkedésük alapján pedig lehettek volna akár vészkijáratok is.
Előzmény: M62 265 (4637)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4637
Császár viszont viszonylag sík helyen van, és ajtó van a végében...
Bár azt is el tudom képzelni, hogy pl. statikai okból építették szimmentrikusra a két végét...

Mezenguz!
Ha erre jársz, nem tudnál rákérdezni a dologra német fórumokon?
Előzmény: hadsz (4636)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4636
Tabon ez nem lenne probléma,ott ugyanis egy domboldal tövében vannak a Granitok,elméletileg hely tehát bőven lenne bárminek...
Előzmény: M62 265 (4619)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4635
Az én képeim tavaly december elején készültek, ezért látszik viszonylag enyhének a természet munkája.
Előzmény: MALWIN (4634)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4634
Kösz.
Amúgy: Bezzeg a kupit és a szétvert lambériát és másokat nem fényképezted le.

De lefényképeztem. Csak nem tettem fel ide.
Feltenném a többit is, látszana-főleg a te képeidhez képest-mennyit hódított vissza a természet. De nem teszem, mert a topic nem erről szól.
Előzmény: Volt tüzér (4626)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4633
Megérné ásni...
Előzmény: nagypolc (4625)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4632
Azért ilyen hosszút kiásni nem egyszerü...
Szerintem valaholvan egy vészkjáratm, ahol átmennek és máshol jutnak ki.
Előzmény: nagypolc (4628)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4631
valahogy igy de  elég gáz a rajz.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4630
de az szerintetek létezhet hogy egy gránit tárrolóból nyillik egy végülis hosszú rendszer???hát nem nagyon tudom..... de akkor az nem is tárroló volt ... hülye voltam nem csináltam képet a tetőről na mindegy lerajzolom
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4629
vagyis bocs egy kicsit arrébról kellett volna huznom a vonalat..ja és kérdés az igal ez ez igal?? nem a pápai kormánylakótelep???   igalon volt már valaki?? esetleg kép??pontosan mi is volt ott??mer olvastam valami 198 scud rak ról?? tárrolók voltak,? netán gránit tipus?? 
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4628
 valahogy igy???
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4627

Na azért néhány képet én is tudok küldeni:

1. Elnézést az iménti átverésért. Ez nem a MEÁ, hanem az üzemanyag szolgálat kuckója. Itt volt a töltő állomás is.

2. Őrszoba.

3. ÜTI szoba

4. Ez már az "A" területen van, ez a készenléti épület.

5. Ez volt a készenléti épületben a kantin.

6. SZNR fedezék. A háttérben az épületke a harcálláspont.

7. Ez az HÁP belülről. Ez volt a vezetési terem, és a kép pont onnan készült, ahol a tervtábla kezelő rajzolt.

8. 40 személyes óvóhely bejárata. Ez közvetlenül a HÁP mellett van.

9. Ez az óvóhely belülről.

10. Egy ilyen gödörben fészkelt egy indító állvány.

11. Ebben a fészerben régen az egyik hajtóanyag töltő gépkocsi fészkelt, most ez a vén Csepel. Ezzel hordják ki telente a vadaknak a takarmányt.

12. Ez volt hajdanán a lőszerraktár.

A látszólagos épség egyébként nem Paksnak szól, hanem a vadásztársaságnak. Ide már nem lenne mit telepíteni, mert éppenhogy egy múzeumi példány megmaradt. A győrieknek meg nem kell kiépített tüzelőállás.

 

Előzmény: MALWIN (4622)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4626

Ha megengeded, kommentálnám a képeidet. Én nemrég jártam ott, csak én bejutottam oda is, ahová Te nem.

1 - 5. kép: A régi tüzelőállást egy közeli vadásztársaság használja. A régi lőszerraktárban fácánnevelő telep van, a készenléti épület egyik részét pihenő háznak használják, a másik felében meg téli takarmányt tárolnak. Egyébként úgy vettem észre, hogy ahogy akad egy kis pénzük, úgy újítanak fel dolgokat. Mást a területen belül nem igen használnak. A múltkor láttam egy képet, amin a kerítésen át egy palatetős fészer látható. Az régen az egyik hejtóanyag töltő gépkocsi fedezéke volt. Mikor ott jártam, akkor régi Csepel D-344 pihent benne. A kocsi üzemképes volt.

6 - 7. kép: Feltételezem, körüljártad az egész laktanyát. akkor láttál különféle állapotban lévő épületet. Lenne még használható, mert hátul a raktárak még jók, az ÜTI szoba - Őrszoba is áll még. Viszont az étkezde és a konyha épülete már összedől, de a legénységi klubnak is már csak a nyomát lehet látni. A legénységi épületet ábrázoló képeden valóban viszonylag rend van. Bezzeg a kupit és a szétvert lambériát és másokat nem fényképezted le.

8. kép: Az a földkupac azért lett odaborítva, hogy különféle nem odavaló egyedek legalább teherautóval ne tudjanak bejárni. Ugyanis egyesek rendszeresen bejártak a területre fát lopni. Így ha valaki kocsival akar fáért menni, nagyot kell kerülnie.

10 - 11. kép: Ez a rakéta tároló, másképp 7-es épület. Menj vissza, számold meg, 12 darab beállót találsz. Itt különféle szereltségi állapotban 30 darab rakétát tároltak. Előtte a betonplacc a szerelő tér.

12. kép: Itt neked jobbra a gépjármű műhely, telephely, stb volt. A telephely épület hátsó sarkában biztos feltűnt az a gödör, az volt a kazánház. Az épület mögött láttál egy fészert, az a 60-as években épített széntároló volt. Ha hiszed, ha nem, a katonáknak nagyon sokáig kályhával fűtöttek, a rakétáknak viszont központi fűtés volt.

14. kép: Ez a MEÁ (Műszaki Ellenőrző Állomás) Itt lakott a telephely ügyeletes szolgálat, akik kifelé menet ellenőrizték a járművek állapotát. Igaz másik irányba is ki lehetett menni a telephelyről, de a legkülső kapun nem engedték ki a kocsit, aminek a menetlevelén nem volt ott a MEÁ pecsét.

16. kép: Bal oldalra viszont a tiszti lakótelep helye látszik. Illetve nem látszik, mert benőtte a gaz. Valaha 3 darab 2 emeletes téglaépület volt, mögötte meg egy fabarakkban a "társadalmi klub". Az egész lakótelepből már csak a hajdani kerítés beton lábazata van meg.

17. kép: Egy kis lánckorlát választott ael a kétirányú forgalmat.

18. kép: Ez nem a bejárati ÜTI, hanem az EÁP (Ellenőrző Áteresztő Pont) Még a lakótelepre sem lehetett ellenőrzés nélkül bejutni.

Az ÜTI szoba egyébként a korábban látott földkupac melletti kis épületke volt, aminek volt egy kiugró része, mintha veranda lett volna.

Előzmény: MALWIN (4622)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4625
na az őr azt mondta hogy az ajtót még ők nem vagyis a magyarok nem nyitották ki mert az szovjetek a mogötte lévő dólgot berobantották.... de ezeket a mondákat ő is ellmondta az alagútról.
MALWIN Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4624
Azért furcsa, mert a többi része ebek harmincadjára van hagyva. Lásd képek. De tisztított, láthatólag gondozott nyomsáv, kijavított lukak a kerítésen-akár ideiglenesen is-vadi új lakat, becsavarozott kapu: ez homlokegyenesen eltér.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4623)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4623
Elvileg a magyar légvédelem megszűnt, ugy tudom...
Hacsak nem Paks miatt hagyták meg, de arra meg ott lennének a Kubok Györböl...
Előzmény: MALWIN (4622)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4622
Sziasztok, ez a topic belterjes, vagy senki nem tud válaszolni nekem?
Na mindegy, itt van Dunaföldvár:
A bejárati ÜTI épülete:












Mögötte Csepel fékdobok az aszfaltban, gondolom, valamiféle elválasztás alapjául












Jobbra a műszaki telephely, egyenesen a tüzelőállás felé:












A műszaki telephely felé vezető út:












A kapu előtt jobbra egy ismeretlen célú épület:












A műszaki telephely kapuja, illetve egykori kapujának helye













Műszaki telephely, két tárolóval, amelyik közül az egyikben szerelőműhely is volt












A nagyobbik tároló. Meglepően jó állapotban van, a benne elszórt szalmától eltekintve-nameg a hiányzó kapuk miatt-olyan, mintha tegnap álltak volna ki a gépkocsik belőle.












Érdemes megfogadni-a szalma is gyúlékony












A tároló melletti nagykapu, még a helyén.Valószínűleg itt jártak be nagy vasakkal












A tüzelőállás felé vezető útra valaki nagy homokdombot borított le.Sokat nem ér vele, a műszaki telephelyen keresztül meg lehet kerülni












Balra az úttól a laktanyaépület, erdővel benőve












Belül meglepően tiszta-már a lehetőségekhez képest












Tovább menve, a tüzelőállás felé vezető út...












..és a tüzelőállás kapuja












Zárva.















A lakat szinte új. A kerítés mellett a nyomsáv is gondozott












A sarkon túl is













Szóval úgy néz ki, itten valakik laknak. Vag legalábbis van, aki gondját viselje az indítóállásnak, és erősen féltik is a kóbor kíváncsiaktól. Vajon miért? Tartalék tüzelőállás lenne a lassan nem létező légvédelemnek?
Nem erőszakoskodtam a bejutással, szvsz azért lehetséges, talán majd legközelebb megpróbálom azt is.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4621
Az a baj a végéröl nincs kép, már megnéztem.
Ha ez iga, akkor a többi Granitot is meg kell vizsgálni Magyarországon, egy új fejezet kezdödhet...
Előzmény: M62 265 (4619)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4620
elnézést, nem voltam konzekvens eléggé, a Jobbágyi még aktív napjainkban is...
Előzmény: M62 265 (4619)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4619
Az aktívokat ne itt légyszi!

A Granitokhoz:
meg kellene nézni, hogy a tárolók végénél a dombnak milyen alakja van. Nézegettem a képeimet, de sajnos egyen sem látszik, csak az, hogy a tároló végén valóban ajtó van. Namost ha tényleg folytatódik a tároló, akkor a dombnak ki kell szélesednie és magasodnia, hogy az ajtókat nyitni lehessen....
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4618)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4618
Alagutakra visszatérve, van a Mátrában is, Jobbágyiban az andezitben, Jobbágyi községtöl keletre.A hegy neve azt hiszem Nagy Koncsur, a Muzsla mellett, ez viszont 100 százalék.
Előzmény: hadsz (4617)
hadsz Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4617

Ha ennyien rebesgetik az alagutat,akkor elképzelhető,hogy tényleg van némi alapja,és valami lehet/-ett/ a dombok alatt.Mindenesetre Igal - Tab távolság testvérek között is van 20-25km légvonalban.Szóval ezért hajlok inkább egy rövidebb vészkijárat-alagútszerűségben hinni,ami a szóbeszéd által nőtt akkorára,hogy a teherautók km-eket haladtak benne.Azért a kérdőjel továbbra is megvan,érdemes lenne utánajárni!

Előzmény: maped007 (4616)
maped007 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4616
Üdv mindenkinek

Én tabon lakom és a volt orosz laktanyáról hallottam már több különböző története is. Abban mindeggyik történet megeggyezik, hogy van egy alagút az egyik bunker végében. Azt hogy milyen hosszú azt még nem tudta megmondani senki "állítólag" az igali domboldalnál van a vége valahol. Egy ismerősöm apósa mesélte amikor még aktívan dolgozott /sofőr volt/ szállított valamit a silókhoz, de be már nem engedték hanem át kellett adni a kocsit egy katonai sofőrnek és mikor visszakapta a gépet 7 kilóméterrel többet mutatott az órája mint amikor átadta. Vagy nagyon sokat forgolódtak a teherautóval a laktanyában vagy tényleg van egy alagút a domb belsejében.
Előzmény: hadsz (4615)
hadsz Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4615
Hát igen,érdekesek ezek az "urban legend"-ek!Kérdés,hogy milyen jellegű a hátsó kijárat /vagy alagút/?Ha csak egy vészkijáratról van szó,emberre méretezve,akkor annak minek 4m-es kétszárnyú vasajtó /vagy acél,nem tudom/?De ha véletlenül akkora alagút lenne,hogy a teherautók is tudtak benne közlekedni/hozzáteszem,szerintem ennek jóval kevesebb az esélye/,akkor nagy valószínűséggel már valaki rábukkant volna a kijáratra a túloldalon valahol.Valami nyomának kellene lennie,még ha esetleg be is temették vagy robbantották.A másik dolog,hogy ugye három tároló van egymás mellett.Feltételeztető,hogy mindhárom teljesen egyforma /lásd Császár/,ezek szerint mindháromból vezet ki alagút,vagy ezek hátul kapcsolódnak valahogy egymáshoz,és csak egy kijárat van,ha van egyáltalán?Gőzöm sincs,egy olyan valakivel lenne jó beszélni akinek korabeli személyes tapasztalatai vannak,mert így egyenlőre csak a kérdések maradnak...
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4614)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4614
+ még valami ezzel kapcsolatban.
Többször mondták a helyiek, hogy Tabról alagút indul ki, lehet az van ahangár végében a Gránitoknál.Tehát ha így van lenni kell egy kijáratnak még hátul+-ban.
Előzmény: hadsz (4611)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4613
Meg hogy dobják be a rakétákat a vízbe, amikor már rajta vannak szállítójárművön, é s egymás után állnak?
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4612)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4612
Lehet hogy van másik kijárat is, un. vészkijárat.
Ez volt hatul, egy rakétánál nem hiszem vizes gödört alkalmaztak volna, ha csak nem tűzoltás gyanant.
En a veszkijáratra tippelek, de nem tudom ekpzelni, hogy hatul meg nem nyitottak ki az ajtokat valahogy.
Előzmény: hadsz (4611)
hadsz Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4611
Természetesen a tabi tárolók is éppen olyan vizszintesen és merőlegesen fúródnak a domboldalba mint pl a Császáron találhatóak."Ferde dombról" egyébként én még nem hallottam...:))) Egyszer lemértem őket - már nem emlékszem pontosan - de kb.50-60m-nél nem hosszabbak.Elvileg 3 db. rakétaszállító simán befért egymás mögé így is.Emiatt felesleges lett volna a tárolót három szakaszra osztani,legfeljebb ha biztonsági okokból akarták a teherautókat elkülöníteni egymástól.Mondjuk ez elég nyomós érv lett volna,de nem vagyok biztos benne,hogy ez valóban így is volt.Az a kérdés már bennem is felmerült,hogy vajon mi lehet a hátsó duplaajtó mögött?Nem tudom,hogy mennyi lehet a valóságalapja a tároló mögötti mély "vizesgödörnek".Annak mi értelme lenne,hogy baj esetén belökik oda a rakétákat?Azzal mit oldottak volna meg?Elég nevetségesen hangzik...de a valóságra azért nagyon kíváncsi lennék!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4610)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4610
Hajag atombiztos volt azert volt 80 cmes ajto.
A tabi kerdesre nem tudom a valaszt, nem voltam ott soha. Az hogy ferden van befurva, az teljesen uj nekem.
Ediig ugy tudtam hogy a Granitok vizszintesek, nem ferdek.
Előzmény: nagypolc (4607)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.08 0 0 4609
Sziasztok, dunaföldvári laktanya elnapolva, hulla vagyok-talán holnap.
Viszont: nem láttam említést Monokról.Ott voltam a kilencvenes években, az akkumulátorgyáron keresztül lehetett bemenni, őrség már nem volt, de erős őrzése lehetett valamikor.A felfelé vezető úton a hegyen mindkét oldalon épületalapokat lehetett látni, feljebb nagy raktárak voltak, jobbra-balra.Állítólag az egyiknek fel lehet szedni a padlóját, a németek a 2vh-ban repülőgépeket gyártottak odalenn.
Én csak eszement mennyiségű ZIL, Avia meg IFA futóművet találtam ott...
Maz Creative Commons License 2007.07.07 0 0 4608
Amit nekünk Császáron mondtak: Három tároló van egymás mellett, mindegyik tároló három részre van osztva. Így tehát 9 rakétát tárolhattak. Hátul pedig baromi mély vizesgödör van, amibe baj esetén a rakétákat lökték volna.
Előzmény: nagypolc (4607)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.07 0 0 4607
sziasztok . nem hiszem hogy hajagon a pirosajtajú tárroló a hiradós autóknak lett volna ,miért őriznének hiradós autókat 80 cm es ajtókkak bezárva ???? a másik érdekes kérdésem hogy tabon a fotókon is látható granit tároló hanyas?? 2-es?? es ehez tartozik az a kérdés hogy ugyebár van a tárroló elején a nagy vas ajtóval utána vagy 100 méter hosszú,DE MIÉRT VAN VÓLT A VÉGÉN IS UGYANAZ AZ AJTÓ AMI RÁADÁSÚL A FŐLDBE VEZET MERT ELVÉGRE A TÁRROLÓ EGY FERDE DOMBBA VAN BEFÚRVA,, HÁT EZ A KÉRDÉS MI LEHET MÖGÖTTE?????EGY UGANIJEN TÁRROLÓ DE AKKÓR TABON MÁR NEM 3 DB VAN HANEM AKÁR 6 VAGY ANNÁL IS TÖBB ,EZÁLTALL A HORD RAKÉTÁK SZÁMA IS TÖBB LEHETETT.....?????
MALWIN Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4606
Paks hiányzik- én oda vonultam be, és ott esküdtem. Majd teszek fel képeket az egykori laktanyáról.
Előzmény: Saskarom34 (3327)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4605
Sziasztok, ma megnéztem az egykori dunaföldvári laktanyát-még felismerhető, de az erdő nagyon át akarja venni a hatalmat.
Vasárnap ha sikerül, fényképezek is.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4604
Lehet hogy csak rádiós autók álltak itt bennt semmi más, elvégre rádiós alakulat volt itt anno.
Előzmény: nagypolc (4593)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4603
Nagypolc, nagyon belendültél , jó sok képed van fennt.Gratula csak így tovább.
Előzmény: nagypolc (4599)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4602
Mert az :)
Tabon járunk, van az én képtáramban is pár kép róla, bár én a tárolókig nem mentem el, mert nagyon nagy volt ottjártamkor a forgalom...
Előzmény: vandork (4598)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4601
és végül a bejárat ,,,. tab,,egy pár fotó,,még nézelödtem vólna vagy egy fél napig csak a z asszony ,,,,,, hát loholnom kellett!!! na legkjözelebb . ha a bejárattól mentek lefelé végigértek e bázison.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4600
a bolt,,,,
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4599
vandork Creative Commons License 2007.07.05 -1 0 4598

Érdekes, a reptereken is látható ideiglenes A-tárolóval megegyező

típusú Grányit raktárt látok a képen.

Az orosz felirat Hranyilise = "tároló".

üdv

Vándor Karesz

Előzmény: nagypolc (4595)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4597
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4596
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4595
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4594
tab
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4593
első kép itt mit táróltak?????? egyébként bars 504
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4592
Nagyteljesitenyű troposzféra átjátszó rendszer volt, megerősített fedezékkel.
Rakéta nem volt ott semmi, egy szal sem.VSZ országok között mőködött, van volt +3db az országban, tehát össz. 4db.Olvass vissza.
Előzmény: nagypolc (4590)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4591
Nem voltam még ott, nem tudok tanácsot adni sajnos.
Előzmény: nagypolc (4588)
nagypolc Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4590

sziasztok visszaolvasgattam hajag témában irjamár le valaki nekem mi is vólt éz pontosan , mert az oké hogy bars objekt ,de akkor mik ezek a rakéta dumák?????? na most pontosan mi is vólt ott ??? már ha ,,valaki tudja ezt 100%-ig pontosan mik vóltak és mit csináltak ott???? és mire használták a területet???és hól laktak az emberek????

nagypolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4589
egykori ,miskolc vasgyár munkásnegyedben lévő ovóhely 4 házhoz tartozott egy
nagypolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4588
na jó hát én nem illegálisan gondóltam a bejutást  ,na de mindegy megoldódott , a veszprémieket hivtam, elmondtam mi a kinom és egy 7 en belül visszahivtak és eddig sima az ügy . köszi mindent ,de azért még c21 és volt katona irhatna infókat,...!!!!!! 
monfondir Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4587
Ok!
Azért van ami változott rajta.
Csak nem Pogányban voltál repülni??? Eredetiben el tudod küldeni a publikus címemre?
Üdv,
Zsolt
Előzmény: pétizennyolc (4586)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4586

Még jól látszik, hogy mi volt eredetileg.

 

Morfondír, esetleg rárajzolhatnád, mi hol volt a korábban leírtakból!

 

 

 

Kösz,

 

Pétizennyolc

Előzmény: monfondir (4235)
sweethome Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4585

Csatlakozva az előttem szóló HADSZ-hoz, én nem ajánlanám a behatolást a tótvázsonyi objektumba. Ez olyan, mintha bármilyen más magánterületre mennél be. Ha elkapnak, lehet belőle akár rendőrségi ügy is. Kutyás őrjárat cirkál a területen folyamatosan, jó az esély, hogy kiszimatol a kutya már messziről. Az őrség is komolyan veszi a munkáját, nem lehet meghatni őket semmivel, nem engednek be.

Régebben lazább volt a helyzet, gondolom a fokozott "érdeklődés" miatt szigorították meg az őrzést. Hát sajnos, ez van.

Üdv.

Előzmény: nagypolc (4579)
vandork Creative Commons License 2007.06.28 -1 0 4584

Ezeket a tartalék harcálláspontokat sohasem használták a valóságban, csak gyakorlatokat tartottak, s állandó készültség volt, s volt egy komoly őrség.

amikor gyakorlat volt, akkor Mátyásföldről egy Mi-8PSz helikopterrel átrepültek ide.

 

Egy 1988-as belső titkos DHDSCS Légierő dokumentumban már szerepel az

"Óbarok" felirat és a Dipol fedőnév. Ez számomra azt jelenti, hogy az objektum üzemkész volt. Azért is kellett, hogy legyen, mert a másik tartalék harcálláspontja a

légierőnek Kunmadarason 1990-re lett volna kész.

Sajnos nem tudtam olyannal beszélni, aki itt szolgált.

 

K.

Előzmény: hadsz (4582)
hadsz Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4583
Tótvázsonyba természetesen be lehet jutni,csak számolni kell a járőrökkel és a kutyáikkal...szóval nem árt az óvatosság!Tényleg szigorúan vehetik a büntetést,ha megcsípnek!Tabbal régebben nem gond,mostanában állítólag valamiféle bontási munkák folynak,friss infóval nem tudok segíteni.Hajag szintén magánterület,a bunker főbejáratot lehegesztették,de az aknán még le lehet mászni.
Előzmény: nagypolc (4579)
hadsz Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4582

Üdv!

 

Akkor az első kérdés:Szárliget volt haszálatban valaha is bármilyen szinten?Charlie21 kollégával egyszer már beszéltünk erről a témáról,az egész olyan befejezetlennek tűnik,mintha soha nem lett volna teljesen kiépítve.

 

Üdv:hadsz

Előzmény: vandork (4581)
vandork Creative Commons License 2007.06.28 -1 0 4581

Kedves Volt Katona és charlie21!

 

Most tévedtem megint ide a fórumotokra, de korábban már jártam itt.

Vándor Károly Vagyok, a Szovjet légierő Magyarországon és Ausztriában c.

könyv szerzője. Most dolgozok egy újabb kiadáson.

http://www.airforce.ru/book_review/hungary/index.htm

 

A Légierőn túl az összes hazai szovjet alakulatot is kutatom, ami nálunk állomásozott. (ez csak mellékes:)

 

-Szentkirályszabadján az ott települő 13. Gárda Tankhadosztály alá rendelt helikopterraj állomásozott 6 Mi-2 és 2 Mi-9 helikopterrel

-Szárliget: Az oroszok Óbaroknak nevezték (Fedőneve: Dipol), s ez volt a Déli Hadseregcsoport Légierő (36. Légi Hadsereg) egyik tartalék irányító központja (ZZKP oroszul). A másik az Kunmadarason volt. A PZKP (állandó védett irányítóközpont) pedig Mátyásföldön volt.

 

Ha van még kérdés itthon orosz alakulatokkal kapcs. szívesen segítek!!

 

Ha bármilyen orosz bázison jártok a legtöbb titkot az eldobált papírból lehet megtudni. Sok postfiókszámot, repülőgép gyári számot szedtem én már elő

szó szerint a sz@rból:))

 

üdv

KAresz

 

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4520)
d.a.v.i.d Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4580

Jó napot mindenkinek!

Na mi a helyzet:)

nagypolc Creative Commons License 2007.06.26 0 0 4579
sziasztok kérdésem lenne ,,tótvázsonyt szabadon meg lehet nézni?? vagy esetleg bejutni??? (a képtárba láttam ,ti hogy jutottatok be)? amásik tab ,oda szabad az út??? nem örzik ugye?? és a harmadik középsö hajag nem örzik ugye??? ha valaki pontos dolgokat  tud esetleg útvonal pontos hely stb minden segitséget várok (volt katona és c21 )legföbb kép tölletek ,,,a hétvégén tervezek egy túráta balcsira  és ezért kéne mihamarább ,, válaszotokat előre is köszi!!!
dnyl* Creative Commons License 2007.06.26 0 0 4578
Gyömrői laktanya. nem láttam én sem csak mesélte itt egy öreg bácsika. ha tudok majd csinálok fotókat.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4577
jok a kepek, köszi alinket.
Bennt meg en sem voltam, pedig kaposvari vagyok.
Előzmény: 5N87 (4576)
5N87 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4576

 

 Szia!

 

 Nekem vannak a Füredi 1-ről. Én ott voltam katona, ezért május 25-én lementem a  a nyílt napra. :)

 

 http://kep.tar.hu/gl4/50489872#2

 

 

 Laci

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4575)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4575
Vannak esetleg valakinek kepei Kaposvaron a Füredi 1-röl, illetve a 2-röl.
Az egyik mar kihalt, a masik meg szerencsere nem.
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4574
Ez igy van. Én nem éltem akkor amikor kötelezőnyelv volt az orosz de szüleim igen.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4573)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4573
en meg elolvasni el is tudom a cirillt, megerteni is nagyjabol, de beszelni mar nemnagyon sajnos.
Viszont büszke vagyok arra hogy meg vmit tudok belöel egyaltalan.
Mai fiatalok csak az angolt fujjak, ha fujjak, meg a nemetet , vagy franciat, viszont eszre kell venni hogy az orosz vilagnyelv.
Előzmény: fvv1124 (4572)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4572
Kössz kössz! Nemnagyon tudom el olvasni a cirilbetűket.
Előzmény: Volt tüzér (4570)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4571
A Múzeumok Éjszakáján (most szombat éjjel) - Zsámbékkal egyetemben - meg lesz nyitva a Sziklakórház is:
http://www.militaria.hu/hun/rendezveny.php?razon=83
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4570

"Nemtudom mivan ideirva."
Kezelési utasítás a krumplipucoló gép veszélytelen üzemeltetéséhez.

Persze ez így nyersen inkább ferdítés, mint fordítás.

Előzmény: fvv1124 (4569)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4569
Második rész:
Előszoba.
Lépcsőház.
Úszómedence.
Valami tábla.

A fő épület.
Közelebről.
Valami másik nagy épület.

Hogykell krumplit pucolni, használatiutasítás.

Nemtudom mivan ideirva.
A mester képe egy lépcsőfordulón.
Előzmény: fvv1124 (4568)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4568
Akkor töllem is pár kép:
Félig kitört ablak ilyen a kilátás a 4. ről.
Panoráma a tetőről volt vagy 30 fok.
Szintén a tető.
A "B" lépcsőház
Asszem hogy ez egy bolt volt anno.


Ez meg a másik fele.
Az előbb látott épület belselye.
Téglablokkos tisztiház kilátás a 2. ról.
M62 265 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4567
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4566
Ezekszerint...
Előzmény: kukacmolnar (4565)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4565
Igen komolyan, és nem használják már semmirecsak néhány panel van felújjítva kolégiumnak.És nemtudom hogy az lehetséges-e de elképzelhető.
Előzmény: Vasi Kutya (4564)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4564

Komolyan?

Akkor ezek szerint elképzelhető, hogy több katonai ingatlant is építettek egy azon tervrajzok alapján Magyarországon?!

Előzmény: kukacmolnar (4563)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4563

Ez egy Szegeden található régi orosz laktanya !

És a képek ma készültek!

Előzmény: Vasi Kutya (4562)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4562

Ez a szombathelyi határőr igazgatóság!

Jó régi képek, de ez a terület él és virul, azaz működik...

Előzmény: kukacmolnar (4561)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4561
Előzmény: kukacmolnar (4560)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4560
Előzmény: fvv1124 (4559)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4559
Igen igen! Szoval holnap mi ketten fényképes beszámolóval jövünk.
Előzmény: kukacmolnar (4558)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4558
Sőtt, együtt megyünk! :)
Előzmény: fvv1124 (4557)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4557
Holnap megyek ki megint nagyon be akarom járni a területet. Elvileg vannak beton bunkerek is valahol hátrébb. Majd elválik mit sikerül fotozni stb..eddig még a piros fő épületben nem voltam de holnap remélem sikerül be jutni egy részére.. mert a panelok már a könyökömon jönnek ki:))
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4556)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4556
Relative meg jo allapotban van, ahhoz kepest hogy 1990 ben mentek ki az oroszok.
Előzmény: fvv1124 (4555)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 4555

Szeged ex szovjet laktanya part III.




 





1. Tisztipanelházpince nemtudom mi van felirva
2. valahol hátul egy épületen nemtudom mivan felirva
3.Tisztipanelház tető
4.Tisztitéglablokkosház megpróbáltunk bejutni párpercmulva sikerült is:)
5.a növényzet mögött megbújuk a főépület
6.2. sz porta
7. Tisztitéglablokkosház konyhai berendezés.
Frei Berger Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4554
Ha a végigjárást úgy gondolod, hogy bemenni, akkor elég reménytelen, ha csak valaki a fórumozók közül nem rendelkezik bennfentes kapcsolatokkal. A honvédelmi miniszter legutóbb az Infrastrukturális Igazgatósághoz küldte tovább a látogatási kérelmünket Galgamácsára, Lapistóra és Tedejre vonatkozóan (BARS 501, 503 és 502), az indoklás nélkül mosott le minket (még megpróbálok beszélni az ügyintéző polgári alkalmazottal, de nincs sok reményem). Egyedül Hajag, ami még szabad fent, de a lejárás ott is már csak a kürtőkön keresztül lehetséges. Kívülről pedig már mindent láttunk rajtuk. 
Előzmény: charlie21 (4524)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4553
Azok a piros épület fele vannak egy ocska kis fadobozba vannak megkötve eccer ment egy öreg papa meg etetni őket mondom nem mehetünk magával fotozni aszonnya hát eljöhetnenk de elengedi őket párpercig ott tudtuk hogy hazudik mint  az állat mert ha el engedné akkor elmennének a fenébe! :)) MEgint pár kép a helyről!




Előzmény: M62 265 (4552)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4552
Volt már régebben pár kép vagy link róla, keress rá!
Látom, nagyon laza vagy, de azért vigyázz, nehogy intim viszonyba kerülj valami őrkutyákkal....
Előzmény: fvv1124 (4551)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4551
A szegedi volt szovjet laktanya






Na mára ennyi. Valakinek van még esetleg képe a Szegedi volt szovjet laktanyáról??

Amugy az illetékesnek a Szegeditudomanyegyetem nek meg üzenem ha nemkapok fotoengedelyt majd bemek illegalisan és be kaphatjak a f@szomat... :)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.14 0 0 4550
Ide jut a vilag.
az egykori hadititkok eladasra kerülnek...
Korabban oda csak engedellyel lehetett belepni...
Előzmény: mezenguz (4549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!