Keresés

Részletes keresés

Zegzug Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60314

Egy Kócsag utcai utcabált nehezen lehet összehasonlítani egy Pannónia utcai "utcabállal".

Míg előbbi egy utca lakóinak civil kezdeményezése, addig utóbbi politikai rendezvény. (Demokratikus Koalíció + LMP (ketten együtt...!!) + Munkáspárt és pár noname ellenzéki csoport szervezésében.)

Előzmény: villa (60313)
villa Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60313

Emitt meg már jó ideje zajlik a hagyományos Pannónia utcai utcabál.

Nem tudom  a Kócsag utcaival mi lett, a minap hívott a szervezője, Szentirmay úr, támogatást már sehonnan nem kaptak, még az utca igénybe vételért is fizetniük kellett volna, ami csak annyiban meglepő számukra, hogy korábban az önkormányzat fizetett támogatást, de az általános helyzet is így változott.

villa Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60312

A Barossi Polgári Körben ma de. nyílt meg Czimbal Gyula és Kutas Bandi fotó kiállítása, amit Felker Győző emlékének szenteltek,

Kanyó Feri fotóművész szakmai megnyitója,

a paravánsorok között

kékmedve Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60311

Gondolom hogy ne menjenek be a csövesek. Az előző, díszes vaskaput ugyanis késsé ellopták.

Előzmény: bóz7 (60310)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60310

Az egészen újnak látszó nagy és kis kapura a rézkilinccsel viszont költött a tulajdonos, ami talán jelez valami szándékot. Kérdés csak az, hogy mi is ez a szándék?

Előzmény: kékmedve (60308)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60309

Tényleg jó lenne, ha néhány másikkal együtt helyi védelmet kapnának ezek a régi sváb házak.

 

Ha ennek a bizonyos háznak a tetőzetének lyukjában kialakult dús növényzetet nézzük (villa, nem kellene szólni a Duna-Ipoly Nemzeti Parknak?), akkor a virág közelében lévő világos folt azt mutatja, hogy keresztül lehet látni a padláson.

 

 

Sok mindent tudok már a szellemházról. A közeljövőben induló hírportálunkon megjelentetek egy összegző írást. Előre bocsátom: nagyon tanulságos lesz.

Előzmény: kékmedve (60308)
kékmedve Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60308

A "házikó" egyike azoknak a kevés megmaradt eredeti sváb házaknak, amelyek a várost megkülönböztetik az ország többi 2000 településétől. Jó lenne ha helyi védelmet kapna és nem lenne az enyészeté.

Előzmény: bóz7 (60305)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60307

"Elhajlás"

 

   

bóz7 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60306

Azt hiszem, ez már borzasztó!!!

 

bóz7 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60305

Vajon ki a gazda, és ha van, mi a szándéka ezzel a házikóval?

 

 

És vajon mi épül itt? (És hogy fog a városképbe illeszkedni?:-))

 

bóz7 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 60304

Tavaly a páratlan oldali járda volt a 9-es tömbtől kifelé kiárkolva. Nem lehetne csak az egyik oldalon egyszerre lefektetni a klf. közműveket?(Már ami vezeték. Víz, csatorna az más tészta.)

Előzmény: villa (60303)
villa Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60303

Ez sajnos méltatlan az EU hoz, inkább közép-ázsiai állapotokat idéz, szervezésben, munka kultúrában, mintha visszafelé haladnánk. A Magdolna utcai buszmegállóban már tavalyelőtt majd tavaly is bontottak, kaotikus állapotok közepette. Nem kerületi kompetencia, de a helyi vezetésnek is fel kellene ezek ellen a tűrhetetlen jelenségek ellen lépni.

Előzmény: M. a deák (60296)
satu51 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60302

Kösz az infót! Legalább az OTP környékén rend van...

Előzmény: bóz7 (60300)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60301

A helyzet a következő.

Rendezői balról jön egy kismama a járdán, tolja a gyerekkocsit, nézelődik, az építészeti csodák sokasága lefoglalja a figyelmét.

Szembe találkozik egy talicskával.

Vagy letolja az úttestre,

vagy vállával arrébb löki a konténert, és elsuhan a talicska mellett.

 

Előzmény: kerub (60299)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60300

Én is körülményesen jártam meg reggel a péket, mivel a baloldali járdát is elfoglalta egy nagy teherautó, amire a parkflújításról hordott ki földet egy kis fürge kanalas. Csak a leszűkűlt úttesten az autók között lavírozva lehetett közlekedni. Így kell a munkákat összehangolni!

 

satu 51- nek: közterületesek pedig vannak, az OTP környékén reggel kettőt is láthattál volna.  (egy férfi és egy nő személyében)

Előzmény: M. a deák (60296)
kerub Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60299

Speciel nekem is volt szerencsém ott várakozni igen sokad magammal, mögöttem két autóbusszal.
Lehet, hogy a vállakozó szervezte rosszul a munkát.

Az építési hulladékot az út mentén az egyik sávban felállított konténerekbe hordja egy kis markoló ami csak alkalmanként egy egy percre foglalja el a közlekedésre meghagyott másik sávot.
A konténert hozó vívő teherautó  viszont hosszú percekre állítja le az autós közlekedét a Kossuth Lajos utcában.
Mindezekhez hozzá tartozik, hogy teszik ezt egy a munkaterület oldalán lévő üres bekerítetlen házhely mellett ahová a konténereket elhelyezve a fel és lerakodást a közlekedés feltartása nélkül el lehetne látni.

 

 

 

 

Előzmény: M. a deák (60296)
satu51 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60298

Nem a büntetés volt az irány, azt megteszik a közterületesek, ha vannak -  még nem találkoztam velük, pedig járom a kerületet.

Már borítékoltam előre zygota & sebesjelölt válaszát.

Előzmény: M. a deák (60297)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60297

A rendszámot azért hagyhattad volna, mert az talán nem akkora arc, mint az, aki így parkolt ott le...

Előzmény: satu51 (60295)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60296

Már jó ideje folyik a Kossuth Lajos utcában a jobb oldali járdaszakaszán egy építkezés. A járófelületet szakaszosan, de teljes egészében felbontják, több esetben, több ponton teljesen le is zárják azt. Nincs megfelelően kitáblázva a munkaterület, nincs a gyalogosforgalom átirányítva a túlsó járdaoldalra, ugyanakkor ennek hiányában a gyalogosfogalom számára nem alakítottak ki ideiglenes, lekerített, biztonságos gyalogossávot az úttestből sem. Ezzel egyidejűleg az út jobb szélén parkolási tilalom sincs elrendelve, így életveszélyes szlalomozás folyik a járdán, a járdáról lelépve, a parkoló kocsikat, valamint a kirakott konténereket kerülgetve az egy szabadon maradt forgalmi sávban. Igaz, a túloldalra is át lehet menni, csak az a baj, hogy a jobb oldalon lévő hivatalt, üzleteket, bankot nem lehet más módon megközelíteni, csak ha a gyalogos a két oldal között cikázik a szinte egybefüggő kocsisorban. Vagy marad a szlalom, amíg egyszer nem jön össze...

 

Ezt a bejegyzést nem panaszbeadványnak szántam, ezért ne is így kezelje azt senki, csupán rögzítettem egy mikroszintű való világot az EU-ban... 

satu51 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60295

"Szép virág, gyöngyvirág, miénk az egész világ!"

 

 

M. a deák Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60294

Ha jól emlékszem, már többen is nyertek pert uniós bíróságon ügyük rendkívül hosszú elhúzódása miatt. Szerintem első lépésben keresd meg a zombudsmannt itthon, majd fordulj a közig hivatalhoz... egyszóval kezdd meg a Kálváriádat, de tedd meg, mert jön az ingatlanok esetében az értékkülönbözeti adó, ami már téged fog terhelni. (Persze az is lehet, ezzel fogod a hazai gazdaságot a válságból kimozdítani? :-))) Részemről biztos, hogy megvizsgálnám egy büntető feljelentés lehetőségét, de erről majd szóban többet, mert nem ide való téma!

Előzmény: zygota (60291)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60293

Budafokon egy nő olvasott egy hosszúkás hirdetést. Elment, én is elolvastam, majd letéptem és kidobtam a kukába. A nő meglátta. Elmosolyodott, és csak annyit mondott: "jól tette".

Ez is egy megoldás.

Előzmény: M. a deák (60290)
satu51 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60292

Igen!

Előzmény: M. a deák (60290)
zygota Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60291

OK, világos. De aktuális lenne megint levélben bombázni őket, ha 2010-ben volt az utolsó levélváltás. Mit ér a tulajdonos egy olyan tulajdonnal, amivel nem rendelkezhet szabadon?

Előzmény: kerub (60288)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60290

Vélhetőleg engedély nélküli kihelyezés, így a közterület felügyeletét ellátó hatóság által, hivatalból eltávolítandó. Minden esetre van rajta egy telefonszám is, talán egy eljárásban ez is felhasználható...

Előzmény: satu51 (60287)
kerub Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60289

Az Alvó utca is jellemző ennek a területnek a gazdátlan mivoltára.
Van egy keskeny autóbejáró szerü izé a bérbe adott telkek kötött, ott van egy szabványos utcatábla kirakva miszerint az lenne az Alvó utca.
Ha a térképen is szeretnéd meglelni akkor bizony egy utcával lejjebb ábrázolják az Alvó utcát. 
Persze ez nyilván csak az idejáró túristák félrevezetése céljából van így.

Előzmény: satu51 (60285)
kerub Creative Commons License 2012.06.22 0 0 60288

Zygota!

 

Családi örökséből maradt egy telek amit elfelejtettek elzabrálni úgy mint a többit...

FSZKT-ra hivatkozva 1999-ben értesítettek előszőr arról, hogy a zárt kerti besorolásból építési telekké sorolják át a telkemet.

Végül is azóta voltak vannak levélváltásaim a PH illetékeseivel.

Egyszer már elkészült a rendezési tervvázlata is, sőt tudatták az érintettekkel, hogy az átsorolás értéknövekedéssel jár amit majd meg kell fizetnie a tulajdonosoknak.

Akkor jött a szóban forgó terület egy részén élő árvalányhaj védelmében a zöldek hada, ez speciel engem nem érint, de volt ott befektető akit nagyon fájdalmasan érintett a dolog.

Így nem lett az én fiamnak építési telke, Budatétényben a hivatalok egymás közti packázásai eredményeként.

 

Ilyen válaszokat kapok a PH-tól:
{Legutóbb 2010-ben}

 

 

 

"A terület átsorolása valóban régóta húzódik. Az FSZKT 1999 –es hatályba lépése megteremtette a jogszabályi alapot a terület átsorolására (az FSZKT fejlesztési területnek jelöli). Az átsoroláshoz FSZKT módosítási hatástanulmányt kellett készíteni, melyet részletes lakossági és fejlesztői egyeztetések előztek meg. Úgy tudom a hatástanulmány készítése fejlesztő bevonásával 2006-ban indult meg. A hatástanulmány 2008 novemberében került a kerületi Képviselő-testület elé, ahol az a döntés született, hogy a területen két jelentős méretű ingatlantulajdonnal rendelkező gazdasági társasággal történő településrendezési szerződés megkötése után lehet a hatástanulmányt megküldeni a Fővárosi Önkormányzat felé.

A településrendezési szerződések megkötése után 2009 szeptemberében megküldtük a hatástanulmányt a Fővárosi Önkormányzatnak. Információm szerint a hatástanulmányt a Főváros kiküldte államigazgatási véleményezésre, ahol természetvédelmi és közlekedési témájú problémák merültek fel, melyekről konkrétabb tájékoztatást többszöri kérésünkre sem kaptunk. Az ügyet jelen szakaszában már a Főváros koordinálja, így nem tudom, továbblépés mikor várható "

satu51 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 60287

Az új veszélyt jelző tábla...

 

Gondoló Creative Commons License 2012.06.21 0 0 60286

Buono Mercato Kft, a Bischoff csoport tagja (szép, egyszerű, magyar szavak).

A mai képviselő-testületi ülésen prezentációt mutattak be a piac terveiről. Szó sincs már doboz-üzletközpontról. Egész megnyerő látványterveket vetítettek. Ha ők nyernek, élhetőbb, hangulatosabb épületeket, tereket fognak létrehozni.

satu51 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 60285

Előzmény: ax15 (60282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!