Keresés

Részletes keresés

balacy Creative Commons License 2009.04.06 0 0 14797
amiket mondanak, h 2010-ben már fellendülés fog következni, akkor elméletileg a piacok a mélypont környékén lehetnek,

Mi mást mondhatnának? Ha elkezdenek további rossz dolgokat mondani, akkor még nagyobb lesz a pánik, most, amikor kezd lassan elérni a kisemberekhez is a válság és kezdik érezni is azt, hogy nem csak a spekulánsok buknak ezen.


Előzmény: uhu20 (14796)
uhu20 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 14796
Pár hónapja, vagy talán már egy éve pont arról beszélgettünk itt Watch74 olvtárssal (Watch, azért read only még vagy?), hogy kaszinózni is szisztémával érdemes. :)

Látom, te is TA követő vagy. Én foglalkoztam a dologgal kicsit, de igazából nem lennék képes TA alapon napi szinten kereskedni. Időm sincs rá és az idegeim sem olyanok.

A globálfunda folyamatok még nem tiszták. Ha elhisszük, amiket mondanak, h 2010-ben már fellendülés fog következni, akkor elméletileg a piacok a mélypont környékén lehetnek, azaz venni kell mindent, közép-és hosszabb távra. Ha a válság nem ér véget az idén, akkor viszont még további esések lesznek.

Én ezen filózok! :)
Előzmény: Adi01 (14795)
Adi01 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 14795
Ami még szerintem nagyon fontos az érzelem mentesség.
Olyannak kell lenni mint egy robot.
Most a MOL-t 3x vagy 5x is letudtam volna kereskedni ha nem vagyok olyan rohadt éhes. Mindig azt veszem észre, h mondjuk 11000et át üti.. nézzem.. mhh.. ez már nem olyan rossz.. 11100 mhh.. egész pofás.. 11150 mhh.. jóó jóó:) virul a fejem.. de mondom hátha eléri az xy szintet és utána eladom.. erre nem beugrik a markersba egy orbitális piros(fekete) gyertya és 5-10 perc múlva mínuszba vagyok és úgy, h nem tudok az ár alá menni olyan hirtelen esik néha vissza.
Ez az egyik.. a másik meg az a szar érzés mikor eladod mondjuk a részvényt.. nyertél rajta .. és akkor az emelkedik még jóval.
Ezt kell vhogy úgy felfogni, h kerestem rajta és kész.. nehéz eltalálni a tetejét a dolgoknak. Vagy az alját. Szinte lehetetlen illetve véletlen.
Technikai elemzés meg szerintem úgy jó, h ha figyeljük aktívan a híreket is.

Én is azt tudom mondani, h nem szabad nagyon mondogatni az embereknek, h mit csinálsz. Mert csak szívják vele a véred úgy, hogy null fogalmuk van az egészről. Max. amit a filmekbe látnak. Legnagyobb poén mikor benyögik azt, h inkább menjek el pókerezni. :D:D Vagy kaszinóba. :D Mind ezt full komolyan gondolva.
Előzmény: uhu20 (14792)
Hooshee Creative Commons License 2009.04.05 0 0 14794
Ez már így korrekt :)
Előzmény: balacy (14791)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 14793
Néha hallottam olyan híreket, hogy vki mekkorát kaszált a tőzsdén és hallottam olyat is, hogy elvesztette mindenét.


Ja mert a kajapénzel csinalja ... :)
Egyébként ha nem vagyok vinditsgréc ki milyen nagysagrendű pénzt tesz bele?
Én ugy 8-10 év után tértem vissza .... Nekem még volt 700-ért is OTP részvényem anno régen ....


Előzmény: gola20 (14786)
uhu20 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 14792
Van még egy érdekes, sokszor kellemetlen vonulat.

Rólam tudják a munkahelyemen, hogy ilyen-olyan, pénzügyekkel-gazdasággal kapcsolatos dolgokkal foglalkozok. Az őszi események óta többen jöttek már, hogy "mondd meg, hogy mit csináljak a pénzemmel".

Azaz mondjam meg nekik egy percben, hogy mit csináljanak. Nyilván nem teszem, ez még akkor is felelőtlenség lenne, ha én volnék Buffett vagy Soros.

Előzmény: gola20 (14786)
balacy Creative Commons License 2009.04.04 0 0 14791
Nem, ez pont úgy hangzott. ahogy leírtam :) "Ésszel élve nem tudsz akkorákat bukni, mint ahogy gondolják. Nem egyszerű, nem ingyenpénz, nem kapkodó idegbetegeknek való, de nem is olyan veszélyes, mint ahogy elő van adva"

Fegyelemmel sem biztos a nyereség, de fegyelem nélkül biztos a veszteség nagyobb mértéke. Legalábbis szerintem.

A dolog sok összetevőjű, nem lehet egyet kiemelni, hogy az tuti jó eredményt hoz, de elmondható,hogy vannak alapdolgok, amik nélkül nem lehet sokáig érdemeben kereskedni.
Az egyik a fegyelem.
Előzmény: Hooshee (14790)
Hooshee Creative Commons License 2009.04.04 0 0 14790
"
MINDEN bukott nap kizárólag a SAJÁT hibám volt és nem a TA hiányossága, a piac kiszámíthatatlansága, elemzők tévedése vagy egyéb külső ok. Egyszerűen a SAJÁT hibám, persze elveben mindegyiket ismeri az ember, de amíg kemény fegyelemre nem szoktatja a piac, addig elköveti azokat. "

Azért ez így úgy hangzik, hogy ha nem vagy fegyelmezetlen akkor tutira nyersz... Az meg így elég meredek kijelentés :)
Előzmény: balacy (14788)
gola20 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 14789
Abszolut egyetértek Balacy :)!
balacy Creative Commons License 2009.04.04 0 0 14788
Ha már üzemszerűen csinálja, akkor pedig életveszélyes:-))

Fenét. :) A tőzsde nem veszélyes, csak a hülyéknek. Ésszel élve nem tudsz akkorákat bukni, mint ahogy gondolják. Nem egyszerű, nem ingyenpénz, nem kapkodó idegbetegeknek való, de nem is olyan veszélyes, mint ahogy elő van adva. Én tudtam harmadolni a számlám, tudtam felezni is. Minden esetben a pár alapszabályt sértettem meg: túlkereskedtem magam, pánikba estem vagy erőszakkal akartam visszavenni a kicsit amit vesztettem és ezért a nagyobbat is elúsztattam, vagy nem azt kereskedtem amit láttam, hanem azt amit látni akartam.

MINDEN bukott nap kizárólag a SAJÁT hibám volt és nem a TA hiányossága, a piac kiszámíthatatlansága, elemzők tévedése vagy egyéb külső ok. Egyszerűen a SAJÁT hibám, persze elveben mindegyiket ismeri az ember, de amíg kemény fegyelemre nem szoktatja a piac, addig elköveti azokat.

Felkészületlenül, tudás nélkül, fegyelmezetlenül, mentális tartás nélkül kereskedve életveszélyes, de azért vagyunk értelmes emberek, hogy ezeket leküzdjük.
Előzmény: ik (14787)
ik Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14787
"addig veszélyes amíg nem ismeri az ember"

Ha már üzemszerűen csinálja, akkor pedig életveszélyes:-))
Előzmény: gola20 (14786)
gola20 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14786

Ezzel én is így vagyok!

 

Egyedül barátnőmnek mondtam, hogy tőzsdézek!Mióta, milyen papírral/papírokkal, mennyiért. Ő nem igazán érti, de nyugtázta és rám bízza a dolgokat. Rajta kívül senkinek nem mondom el a részleteket. Tudják páran, hogy csinálom, de semmit nem mondok el.Nem akarom, hogy mindenki ezzel piszkáljon. Így is kapom a szokásos megjegyzéseket "ááá, hülye vagy, elfogod bukni a pénzed, meg a házad" :), "nem vagy te bróker, hogy ezt csináld", meg hasonló dolgok. Ilyenkor csak annyit szoktam kérdezni, hogy életében hány oldalt olvasott kifejezetten a tőzsdéről. Tudja-e hogy milyen lehetőségek rejlenek benne, hogyan működik. Aztán jön a hebegés-habogás "hát..., de akkor is....hülyeség az egész".

Amíg el nem kezdtem érdeklődni a tőzsde iránt és nem olvastam róla rengeteget, addig azt sem tudtam mi az.

Néha hallottam olyan híreket, hogy vki mekkorát kaszált a tőzsdén és hallottam olyat is, hogy elvesztette mindenét. Ennyi amit a tőzsdéről tudtam.

Aztán rájöttem, hogy addig veszélyes amíg nem ismeri az ember.

Előzmény: balacy (14785)
balacy Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14785
Ja igen! A "kicsiben" a napi kötésszámra, és arra, hogy hányféle papírral akarsz kereskedni, mik az igényeid csak erre értendő és nem a pénzed nagysága. Itt az soha nem téma, hogy ki mennyivel köt, bár egy idő után sejthető.

Ami igencsak megszívlelendő, hogy soha nem mond el sehol, hogy mennyivel játszol, nem tartozik az senkire. Illetve az sem, ha tőzsdézel, sem a barátaidra, sem az ismerőseidre. Tapasztalat.
Előzmény: balacy (14784)
balacy Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14784
Mert viszonylag szükek a lehetőségek, short, BUX0912 nem mindig kereskedhető, a felülete is kicsit egyszerűbb, nem lehet összekötni az AmiBrokerrel. Az adatok kb fél vagy egy percel később jönnek, mint pld. a Markersben.

Ha napi pár kötésed van, nem percesen kereskedsz, CIB-es számlád van és előfizetsz egy Markers-re, akkor semmi gond vele, de ha már úgyis váltasz, akkor érdemes más fele nézegetned. Én elég jól elvagyok vele, szeretem is, de ahogy itt látom nem egy extra és van kezesebb is, persze ennek a hibáit ismerem, a másikét nem.

Az ebrokerrek is jól lehet dolgozni, de pld. én igencsak ideges lettem, amikor a shortolást letiltották vagy a BUX0912-t kivették.

Korrektek, kedvesek, normális az ügyfélszolgálatuk, nem ez a hiányosságuk.

Se le, se rá nem beszélek senki és ha minden összejön váltani fogok. Pedig nekem mindenképp egy másik városba kell utaznom ezért.
Előzmény: Törölt nick (14783)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14783
Én nagyon nem keresgettem mast de miért csak kicsiben éri meg a CIB ?
Előzmény: balacy (14780)
uhu20 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14782
Visszatérve a FHF és a FJ-UL össehasonlításra.

Nem tértél ki a következőkre.
1. A UL-ed hozamának kiszámításakor figyelembe vetted-e az adókedvezményt?
2. A UL-edben mely alapokkal kerestél a legtöbbet?
3. A FHF negatív hozamában mekkora szerepe van a jutalékoknak? Azaz, ha nem lenne se jutalék, se adó, akkor kb hol állna a FHF?

Ami még érdekelne: érzed-e, hogy long vagy short üzemmódban kerestél-e sokat?
Előzmény: Törölt nick (14769)
balacy Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14781
Pontosan rátapintottál a dolog lényegére.
A TA nem egy olyan dolog ami megmondja, hogy mi lesz, hanem egy fogódzót ad, egy-egy lehetséges pontot kijelölve. Semmi több csak a 50-50%-os esélyt 60-40%-ra javítva. Ennyi és nem több. Nem csodafegyver, nem tuti tipp, csak egy eszköz. Azt vettem észre, hogy sokan irreális elvárásokkal vannak a TA vagy az elemzők felé, hogy mondják meg a jövőt, de az tutira. Aztán csalódnak. A TA egy eszköz, aminek van egy korlátja, aki ettől eltérően akarja használni, az csalódni fog és azután jön a TA és az elemzők szidása, hogy micsoda béna banda. Pedig sem az elemzőket nem kötelező olvasni, de föleg nem kötelező követni, sem a TA eszköztárát használni. Aki mindegyiket értően használja, ismerve előnyeit és a korlátait is annak hasznos, de nem kötelező semmi, mindenki követheti a saját bevált módszerét.
Előzmény: csabyke (14778)
balacy Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14780
Akkor az OTP intézi, mondjuk én nem szeretem őket.

Ha kicsiben csinálod CIB ebroker (de nem akarod ezt), ha normálisan, akkor equitas vagy a erste. Ezer másik van még, ezeket ajánlották csak még nem tudom, hogy equitas vagy az erste lesz a nyerő, ha ebroker leváltódik.
Előzmény: TwoRowGombóc (14774)
csabyke Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14779
E Q U I T A S
Előzmény: TwoRowGombóc (14776)
csabyke Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14778
Csak egy példa a T.elemzésre:

- Ha adott egy ellenállás, akkor onnan nagy eséllyel lehet Shortot nyitni, de ha átmegy rajta az ár, akkor viszont irány a long, mert nem csak pár pontot fog rajta túlmenni

DAX: Nekem volt DAXban egy 4270es vonalam, amit Tech elemzéssel számoltam ki

Hányszor de hányszor megfogta és VISSZAVÁGTA az árat (egészen 4000 alá)
Aztán tegnap átgyalogolt rajta 4280 4290
Na - ez mint - ELLENÁLLÁS SZINT - megszűnt létezni, várható volt, hogy túl fog menni rajta
Túl is ment, volt ma már 4430is szóval érdemes volt figyelni, hogy ha azon átment akkor ha a trend short is, érdemes csökkenteni a pozi méretét mert TOVÁBBI emelkedésre lehet számítani....

De ez a kifog törni dolog sem olyan hülyeség, mert ha mondjuk azt várod, hogy a 2200 - 2500ból valamerre ki fog törni, akkor beteszel:
STOP ELAD megbízást 2100re, STOP vételt 2600ra és tessék, ha már 100al kitört, akkor tuti, hogy további emelkedésre lehet számítani --> ennek oka: nem valószínű, hogy viccből tört ki 5% -al egy sávból....
Szóval azért van ebben szerintem ráció - de nem lehet semmit 100% -ra venni
Előzmény: balacy (14766)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14777
 

sziasztok,

 

mar egy ideje olvasgatom a forumot es sokat tanultam belole.

 

equitas-os vagyok es szeretnem a parkolo penzemet penzpiaci alapba tenni. meg tudja valaki mondani, h hol talalok leirast az equitason elerheto alapokrol (a kodok magukban nem sokat mondanak) ill. hogy melyikbe erdemes beszallni.

 

egyebkent ez ugy mukodik, h rakattintok, megveszem es amikor reszvenyt akarok venni, akkor siman eladom?

 

elore is koszi.

TwoRowGombóc Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14776
ennél is van jobb ;) de mondjuk az elég jóó basszus kispénzél elviszi a nyereségem :O
Előzmény: Törölt nick (14775)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14775
Hehe .... CIB bank ....330 Ft/hó/15 perces .....

Ugy köbö 100.000 ként fizetek ugy 400-500 forintot ....
Előzmény: TwoRowGombóc (14774)
TwoRowGombóc Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14774
brókercég? :P Alapvető problémám, ahol eltoltam hogy az otp az én 'brókercégem', elég magas költségekkel :( (eladás vétel min 3000huf)

Tipp egy sokkal jobbra? :P
Előzmény: balacy (14771)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14773
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14772
Egyszer biztos.

Meglatjuk mit csinal Gondonka és sikerül-e neki valami korszakalkotó ....
Lesz-e idő előtt valasztas stb stb ....

Hüje agyammal en ugy latom hogy nem valós érték mint össznépi hangulat alapján mozognak az árak .....

Én most kezdtem el vasárolgatni OTP részvényeket szigorúan hosszabb távra ....
Előzmény: TwoRowGombóc (14768)
balacy Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14771
Én még eléggé magasan (3000-3400) újítottam be magamnak Otp-t még azóta ugye szopó van, mikor várható, hogy legalább a 0-át elérje??

Jimmy ezt jól megfogalmazta. Én annyit tennék hozzá, hogy érdemes lenne talán figyelni a piacot és egy új csúcs esetén eladni, majd pedig egy új mélypont után visszavenni, így kicsit előbb kerülsz nullára.

Ugye bejeletette a Mtelekom hogy fizet minden 100ft névértékű részvény után 74Ft osztalékot. Ez hogy an működik? Veszek most és utána várom az osztalékot? illetve mi történik az osztalékfizetés után általában, nem szokott esés lenni vagy valami?

Ami azt jelenti, hogy részvényenként fizet 74-ot és nem 100 értékenként. Csak azért írom mert ma megkérdezték, hogy ha 500-ért vették, akkor 5x annyit kap majd?

Az úgy működik, hogy megveszed, tartod a megfeleltetés napjáig (fejből nem tudom) aztán vársz a lovéra, majd mindent a borkercég intéz.

Bővebben filozofáltam róla az elemzeskozpont.hu-n az olvasói blogban két napja. Ha kérdés van tedd fel ott vagy itt. Heti kétszer mindenképp gondolkodok ott rajta, mert kereskedem a papírt, bár ne higgyél nekem, mert csak egy hobby análizátor vagyok, akikról már volt szó az előbb :)
Előzmény: TwoRowGombóc (14768)
Káposzta Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14770
ha figyelsz az elemzökre (análista, vagy hogy is van kulfoldiul) es mindig az ellenkezojet csinalod mint amit mondanak akkor van nemi eselye a nyeresnek
Előzmény: Veszpremi (14767)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14769
1. Két hónap, két év. De lehet öt év is.
2. Az osztalékfizetés után kb. az osztalék mértékével esni fog.
Előzmény: TwoRowGombóc (14768)
TwoRowGombóc Creative Commons License 2009.04.03 0 0 14768
Szevasztok

Én még eléggé magasan (3000-3400) újítottam be magamnak Otp-t még azóta ugye szopó van, mikor várható, hogy legalább a 0-át elérje??

A másik fontosabb kérdés:
Ugye bejeletette a Mtelekom hogy fizet minden 100ft névértékű részvény után 74Ft osztalékot. Ez hogy an működik? Veszek most és utána várom az osztalékot? illetve mi történik az osztalékfizetés után általában, nem szokott esés lenni vagy valami?

köszi

B

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!