Keresés

Részletes keresés

M. a deák Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60406

Látod, máris megbuktál a pozitívvilágszemlélet-teszten! Miért nem tudsz a Magyar Posta Zrt-ről is legalább ennyi jót feltételezni? :-)))

Előzmény: bóz7 (60405)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60405

Lehet, ha a Magyar Postát is bevonom az ügyintézésbe, még ma sem kapom meg a BKV kielégítő válaszát:  " április 6-án érkezett elektronikus levelére,"

 

Azért köszönöm Neked nyugalomra intő, lelki háborgásaimat csillapító, bölcs szavaidat kedves deák:-))

Előzmény: M. a deák (60404)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60404

Kedves Bóz7!

 

Te sem vagy már mai gyerek, próbáld meg az életet másként felfogni!

 

Itt van például ez a levél! Ez igazolja, hogy a Magyar Posta Zrt van, még működik és ráadásul jó helyre, a címzetthez kézbesítették a leveledet. Kaptál választ is, ami a szolgáltatási csatorna kétirányú működésének megfelelőségét igazolja esetükben. A választ is fogd fel pozitívan, érdemben foglalkoztak az ügyeddel ahelyett, hogy a meglévő nagyobb gondok mellett, azt piszlicsárénak minősítve, kidobták volna. Tehát, a hivatalban jól szervezett az adminisztratív munkavégzés, csupán már csak az átfutási időn kell némileg javítani! Ugyanakkor saját kifogástalan felkészültségednek köszönheted, hogy szakmailag sem tévedtél, a csikorgás kenéssel megoldható műszaki probléma, ebben is igazad van! Ugyanakkor, bizakodva tekints Te is előre a jövőbe, mint ahogy a válaszlevél írója és aláírója is teszi azt, lesz még jobb világ, mert a jelenlegi sanyarú anyagi helyzetből lesz kilábalás, hamarosan lesz pénz egy kis kencére. Az meg külön dicséretes, udvarias formula, hogy a végén elnézést is kérnek Tőled, így azt javasolom én is, amit ők: fogadd szívesen mindezt!

 

A damilos megjegyzéseddel pedig alapvetően nem értek egyet! Egykor nagyon jó barátom, a Budapesti Városvédő Egyesületünk egyik alapító tagja és hosszú éveken keresztül alaelnöke, néhai Dr. Radó Dezső mondotta: a gaz is asszimilál! Előre a Zöld Bolygóért, így haláluk kívánása helyett, esetenként inkább locsold meg ezeket a növénykéket! :-)))

Előzmény: bóz7 (60403)
bóz7 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60403

BKV óh!

 

Hivatkozva  a BKV Zrt-hez 2012. április 6-án érkezett elektronikus levelére, elöljáróban szíves elnézését kérjük a válaszadásunk hosszú átfutási idejéért, a 47-es villamos síneivel kapcsolatos észrevételére az alábbi tájékoztatást adjuk:

 

A villamospálya csikorgó hangjának csökkentésére szolgáló kenőanyag beszerzésében - szűkös anyagi keretek miatt – adódtak nehézségek. A BKV Zrt. illetékes szakterületének tájékoztatása szerint, a kenőanyag beérkezését követően szakembereik elvégzik a jelzett pályaszakasz kenését.

 

A kellemetlenségért szíves elnézését, egyben tájékoztatásunk szíves elfogadását kérjük!

 

Budapest, 2012. június 28.

                                                                                   Tisztelettel:

 

Természetesen máig sem érkezett be az a fránya kenőanyag,... valószínűleg a damíl sem:

 


villa Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60402

Csak a hétvégén volt ott.

Előzmény: kerub (60401)
kerub Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60401

Ez a Baross Gábor telepi fotó kiállítás Felker Győző emlékének ajánlva, meddig tekinthető meg?????

Előzmény: villa (60312)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.28 0 0 60400

K Á N A  E S T É K

 

 

M E G H Í V Ó

 

Tavaszi emlékhadjáratok az idők sodrában

 

Kiállítás – Borkóstoló – Filmvetítés – Vetélkedő - Huszárkonyha

 

2012. június 28. 18.00

 

Helyszín: Újbuda Tóváros Lakópark kereskedelmi (fehér) épületében. (Az uszoda épülete mögött sportpályák vannak, azok mögött egy út, és az út másik oldalán van egy épület, amelyik egy bizonyos szakaszában U alakot képez. Az U alakban található a bejárat.).H - 1112 Budapest, Kánai út 3/a. (GPS hálózati számok: N47.448390, E19.000800;)

 

A SOK-SOK PROGRAMBÓL KIEMELVE A BUDAFOKI VONATKOZÁST:

 

Borkóstoló és borbemutató

BCE Soós István Borászati Szakközépiskola Tangazdasága Budafok

 

 

Belépő 800 Ft (családok részére is 800 Ft), 14 éves korig ingyenes

Huszárgulyás 690 Ft

 

zygota Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60399

Már említettem itt vagy egyszer, de akkor álljon itt még egyszer legalább a linkje a Péter-Pál napok pénteki programjának: http://www.peterpalkor.hu/cikk/37

Előzmény: kerub (60395)
villa Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60398
Előzmény: kerub (60397)
kerub Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60397

Nem az utólagos beszámolóra gondoltam, hanem a rendezvények meghívóira.
Ha túl korán van kint itt a fórumon akkor mire aktuális el is felejtik a népek!

Csak arend kedvééer mert én tudom, hogy hol nyírom a füvet a hétvégeken.

Előzmény: villa (60396)
villa Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60396

Én mindig beszámolok ha ott vagyok valahol, és érdemleges, a többi tudósító valahogy eltűnt az éjszakában.

Előzmény: kerub (60395)
kerub Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60395

A 29.-én pénteken tartandó rendezvényekről majd ugye itt is lesz híradás?

Gondoló Creative Commons License 2012.06.27 0 0 60394

Kedves Zygota!

Köszönöm, hogy segítettél a figyelem középpontjába helyezni a krematórium kérdéskörét. Talán ennek az eredménye az, hogy Deák beírása alapján bebizonyosodott, hogy képviselő-testületi szinten lehet a lakosság véleményét figyelembe vevő döntést hozni.

 

Javasolni fogom, hogy elismerésként kapd meg a Majonézes Szalmakalap Érdemrend Bronz Fokozatát. Mint köztudott, hétfőn öt órakor tudunk erről a témakörről beszélni a T. Polgármester Úrral, ezért a döntés nem az én kompetenciám, de erőteljesen lobbizni fogok az érdekedben. Ismervén a T. Polgámester Urat, nem lesz könnyű dolog. De a jószándék meg van bennem.

 

Egy információ. Július 26-án fogom fotózni a ságvári krematóriumot (akkor biztosan, de lehet, hogy előbb is). Elképzelhető, hogy csak azután kaphatod meg az Érdemrendet. Még egyszer: ha a T. Polgámester Úr egyetért a javaslattal.

Türelmedet kérem.

Zitka Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60393

Vagy esetleg kábelégetés.... :-( Mármint a szigetelést égetik le a (lopott) kábelekről.

Úgy másfél hete az OMV kút mögötti Duna-parton is ezt művelték. :-( Biciklivel a sűrű füstben alig bírtam áttekerni.

 

 

Előzmény: zygota (60352)
Zitka Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60392

Egy picivel odébb - Háros - Móricz Zs. között - holnap lesz. Sajnos a lomok már egy hete beterítik a környéket. :((((

 

Veszélyes hulladékot gyűjtő autót a Tóth J. - Pannónia u. sarkán láttam délután. Nem tudom, hogy ez csak egynapos akció, vagy holnap is lesz.

 

 

Előzmény: kisidi (60386)
Zitka Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60391

Eljött a június 24., de átjárás még mindig nincs.

 

http://www.bp22.hu/onkormanyzat/2556

 

Van esetleg máshol aktualizált dátum?

 

 

kékmedve Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60390

Gyere ki a kulturház elé! :D

Előzmény: Gondoló (60387)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60389

Egy kicsit alaposabban belepillantottam a 2012. június 15-17. között lezajlott VINAGORA nemzetközi borverseny eredményeibe. Összesen 630 bort neveztek bírálatra. A borok a világ szinte valamennyi tájáról érkeztek, így hazánk mellett, ott voltak Szlovénia, Svájc, Németország, Japán, Ausztrália, Brazília, Bulgária, Spanyolország, Uruquay, Tunézia, Bolívia, Románia, Horvátország, Csehország, Szlovákia, stb. legjobb borászainak termékei. 

 

Ebben a rangos versenyben nem csak a Lics Pincészetünk állt derekasan helyt. Az eredménylistákat böngészgetve néhány, Budafokon is pincészettel rendelkező borászatra bukkanta. Ezek: Ferenczi Szőlőbirtok 1 A(rany)/1 E(züst), Gyöegy Villa Pincészet E, Hungária Pezsgőpincészet 2 E, Katona Borház E, Lics Pincészet A, Varga Pincészet A/3 E. 

 

Talán megérdemelnék borosaink a nagyobb reklámot a helyi médiákban, meg a helyi értékeinket propagáló kiadványokban is, hiszen ők teszik hitelessé és híressé a mi pezsgő és borvárosi címünket (ami egyébként ebben az esztendőben 25 éves)! Talán jobban a figyelem középpontjába kellene állítani eredményeiket, ami jó propaganda munkával többlet vonzerővé válhatna. Gondoljunk bele, hogy ezek a borok itt, helyben, mondjuk a szeptemberi borfesztiválunkon bárki számára összemérhetőek lehetnek. Ugyanakkor ezzel is segíthetjük a legjobbakat, hiszen más segítséget általában úgysem kapnak...

Előzmény: M. a deák (60379)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60388

Jó munkát és sok szerencsét azoknak, akik irtják a gyomot a közterületeken!

 

Gondoló Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60387
Előzmény: kékmedve (60381)
kisidi Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60386

 Szép estét! Megtudná mondani valaki, hogy a Szabadkai-Budatétényi-Móricz Zs. utca mikor van a lomtalanítás? Még nem kaptunk értesítőt. És a veszélyes hulladék leadása hol van és mikor? Előre is köszönöm!

satu51 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60385

Ne viccelj! Odaköltöztek az újgazdagok...

Előzmény: Nagytétény, a méltatlanul (60376)
ax15 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60384

Egy kétezres faluban a körülmények ellehetetlenítése megengedett?

Rossz válasz!

Előzmény: kékmedve (60383)
kékmedve Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60383

Egy kétezres aglomerációs falu csóválja az 50 ezres várost?

Rossz válasz!

Előzmény: ax15 (60374)
kékmedve Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60382

Egyébként egy nemsoká életbelépő rendelet a krematoriumokra a temetőn belül 100 m, azon kívül 1000 m védőtávolságot ír elő a lakóépületektől. Ennek nem környezetvédelmi oka hanem pszichés, kegyeleti oka van. Normálisan műszakilag pár méter elég lenne, de az emberek egy része irtózik a halottaktól, erre vannak tekintettel.

Előzmény: kékmedve (60381)
kékmedve Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60381

Így:

http://www.csukaattila.hu/?module=news&action=getfile&fid=187369

 

Ott is meg az okostojásokkal a kavarás.

 

Sürgősségi indítvány
a Képviselő-testület 2012. június 21-i ülésére

Tárgy: Lakossági tiltakozás a halotthamvasztó helyszínével kapcsolatban


Tisztelt Képviselő-testület!

A legutóbbi testületi ülésen időhiány miatt csak napirenden kívüli hozzászólásban
tudtam jelezni, hogy a temető mellett esetlegesen létesítendő halotthamvasztó jelentős
lakossági tiltakozást váltott ki választókörzetemben. Utóbb úgy értesültem, hogy a tükörhegyi
lakók között is. Választókörzetem lakosai 270 aláírás összegyűjtésével adtak nyomatékot azon
kérésüknek, hogy a hamvasztót másik területen, a lakóházaktól lényegesen távolabb
helyezzék el.

Javaslom tehát a Tisztelt Képviselő-testületnek, hogy a 71/2012. (III. 29.) ÖK határozat
1. pontját vonja vissza, és javasolja a beruházást megvalósítani szándékozó Adytum Kft-nek,
hogy a létesítménynek új helyszínt keressen olyan kikötéssel, hogy a hamvasztó legalább 1000
méter távolságra legyen az utolsó lakás célú építménytől.

                                                                                                   Csuka Attila

Határozati javaslat:

Törökbálint Város Önkormányzatának Képviselő testülete úgy dönt, hogy:
1. A 71/2012 (III.29.) ÖK határozat 1. pontját visszavonja.
2. A Hamvasztó helyszínének kiválasztásával kapcsolatban felkéri a beruházást
megvalósítani szándékozó Adytum Kft.-t, hogy a létesítménynek olyan helyszínt keressen,
mely legalább 1000 méter távolságra van az utolsó lakás célú építménytől.
3. Felkéri a polgármestert, hogy tájékoztassa a Képviselő- Testület döntéséről az Adytum
Kft.-t.
Határidő: azonnal
Felelős: polgármester
A határozati javaslat elfogadásához egyszerű többség szükséges.
Az előterjesztést véleményezi: PJB

Törökbálint, 2012. június 18.

Előzmény: Nagytétény, a méltatlanul (60376)
Gondoló Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60380

Jó válasz!

A kalap mellé a majonézt is biztosítom.

 

Sebesjelölt tipikus agyajárása: amibe tud, abba beleköt. Közben lazán átsiklik azon, hogy amiről az egész szól, vagyis az egyesület nevét rosszul írja le. Deák pozitív megjegyzését figyelmen kívül hagyja. Ha jól látom, ő egy tipikus civil-barát, polgár-barát, empatikus, barátságos, a közzel együtt élő, megnyerő stílusú kerületi vezető!

Előzmény: kékmedve (60370)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60379

Mivel friss a két hír, gondolom ezért nem olvashattunk még róluk a Városházi Híradóban és nem láthattuk őket a Promontor Tv-ben:

 

A Lics Pincészet első, Szekszárdi Bikavére 2012-ben a XXXIII. Országos Borversenyen aranyérmet kapott. A nevezett Bikavér borok között a legmagasabb pontszámot érte el.

 

Ugyancsak a Lics Pincészet a 2009 -es Pákozdi Cabernet Sauvignon borával aranyérmet kapott a 2012-es VINAGORA versenyen.

 

Ez úton is gratulálok ezekhez a szép eredményekhez!

ax15 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60378

Most is lövöldöznek 

Előzmény: ax15 (60374)
M. a deák Creative Commons License 2012.06.26 0 0 60377

Sajnos, nem tudok a kérdéseidre választ adni! Nem vagyok a Promontorium Polgári Kaszinó tagja, így a részleteket nem ismerem, gondolom, ha megkeresed őket, szívesen tájékoztatnak ezekben a kérdésekben is.

 

Egy civil egyesület esetében nagyon tudom értékelni a kezdeményezőkészséget, az önkéntes, önzetlen, térítésmentes munkát, azt, ahogy felkarolnak egy-egy ügyet és szívvel-lélekkel tesznek is érte. A magam részéről ezt tartom a legfontosabbnak, még akkor is, ha esetleg egy-egy részletkérdésen, vagy apróságon - okkal vagy ok nélkül - talán elmélkedni is lehetne.

 

Nem tudom, hogy ilyen témájú kiállítás volt-e már itt a kerületben, mert én nem emlékezem ilyenre!? Jómagam a rendszerváltoztatás időszakában láttam egy dunai svábokról készült nagyszabású kiállítást a Néprajzi Múzeumban, amit Baden-Württemberg tartomány támogatott. Csodálatos katalógus is készült erre, ami egy alapmunka a magyarországi németek történetére vonatkozóan. Sajnos csak német nyelven, mert a magyar állam nem támogatta egy magyar nyelvű változat kiadását. Ilyen előzmények után, nagyon kiváncsi leszek a kiállításra, melyre feltéltlenül elmegyek!

 

A többiről, meg a megnyitó után tudok bővebben szólni, ha szükséges lesz... 

Előzmény: sebesjelölt (60375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!