Keresés

Részletes keresés

babosla Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19182
Bocs a fromázásért. Nem így nézett ki.
babosla Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19181
Jó a cikk! Én egy Szekeres interjút találtam, ha már olvastátok akkor bocs!

 

A teljes szöveg :

http://www.reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=83903

 

Néhány kiemelés ami nekem tetszet:

 

                   Egy éve vette át a Honvédelmi Minisztérium irányítását. Sikerült megvalósítania céljait?
….Létrehoztuk az Összhadrendi Parancsnokságot – a NATO-tagállamok közül elsőként –, amely egy teljesen új katonai kultúrát jelent. A modern hadviselésben a szárazföldi erők, a légierő, az egészségügyi egységek vagy épp a logisztika szorosan együttműködnek.

                   A kis létszámú Magyar Honvédség hadrafoghatósága miként változott?
– Huszonötezer fő jelentős erő Kelet-Közép-Európában.

                   …

                   Ma a Magyar Honvédségben a tisztek aránya 8–10 százalék, a tiszthelyettesek aránya 30–40 százalék, és szintén 30–40 százalékot tesz ki a legénységi állomány. A honvédség kötelékében huszonegy tábornok van. Mindez a legmodernebb személyzeti aránynak felel meg. (!!!) Hadra fogható honvédséget alakítottunk ki. Nagyon sok elismerést kapnak itthon és külföldön is a magyar katonák.

                   Mi az erőssége a mai Magyar Honvédségnek?
– A Magyar Honvédség különleges műveleti erőket tud harcba vetni. Rendelkezik azzal a képességgel, amelyet az angol szaknyelvben „force protection”-nak, azaz az erők megóvásának neveznek. E szerint egy-egy művelet során senkit nem lehet a területen hagyni, minden egyes katona maximális védelmet kap.

                  

                   Mi abból indulunk ki, hogy Magyarországot külső katonai támadás veszélye nem fenyegeti.

 

Bla bla bla

 

 

Előzmény: tuzer (19179)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19180

Gyulának egy pirospont, jó szövegeket talált meg az expozéban :)))  illetve :(((

 

 

Előzmény: tuzer (19179)
tuzer Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19179

Felhívom az olvtársak figyelmét kovacsgyula44 társunk mai cikkére a Népszabadságban. Igen pontos elemzés a helyzetről.

http://nol.hu/cikk/452761/

konyev Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19178
ok felfogtam a lényeget :-)
Előzmény: belic (19177)
belic Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19177
Hello!

Ez a tema messze nem er ennyi hozzaszolast.
Lathatoan rosszul fogalmaztam meg eddig, most megprobalom harmadszor is: HA Franciaorszagban szetveri a BEF a nemeteket, akkor szerintem nem lett volna angliai csata. Ha valaki szerint ez hulyeseg, akkor se valaszoljon :-), tenyleg nem er tobbet ez a gondolat egy odavetett fel mondatnal.

"re háború elején
Mármint mikor?"

Pl. az angliai csata elejeig.

Bel
Előzmény: konyev (19173)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19176

Harpet!

   A bácsi az ötpárti konszenzusra gondolhatott, aminek  alapja az, hogy a rendszerváltás környékén a megalakuló új pártok szert tettek ilyen-olyan katonai szakértőkre, ezek szakértelme a VSZ ismereteire alapozódott, senki sem kötelezte őket arra, hogy NATO kompatibilisek legyenek, a pártok nem tudnak, nem akarnak megszabadulni ezektől a szakértőktől, így a konszenzus a tudatlanság konszenzusa, a katonai és politikai vezetés sem a rendszerváltás előtt, sem azt követően nem volt képes egy stratégiai menedzsmentet létrehozni, amely adekvát válaszokat képes lenne kidolgozni a haderő 1980 óta görgetett problémáira.

 gyula

Előzmény: Törölt nick (19174)
Big-B Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19175
Magyarország
Előzmény: Törölt nick (19174)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19174

"A haderő társadalmi támogatottsága, elismertsége is jelentős, ami a történelmi tapasztalatok alapján nagy szó. A kialakulóban lévő erős és jól szervezett Magyar Honvédség feladatait elkötelezetten, konstruktívan és hatékonyan kívánja megoldani – fogalmazott Szekeres Imre."

 

Ezt a nagyon nagyot a minap nyilatkozta Szekeres (honvedelem.hu). Valaki elárulja, hogy melyik országról beszél a bácsi?

konyev Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19173

???????????

 

 

re: szarazfoldi erejet felmorzsoltak Franciaorszagban

Mármint ki tudta volna végrehajtani? merthogy a BEF nem az biztos. A BEF vezteségei miért is befolyásolták az angliai csatát? Merthogy a BEF légi fedezetének veszteségei air component vagy hogy írják) igen mivel nem Task force jellegű erő volt hanem átalárendelt erő. ( vagyis veszteségei akkor szvsz duplán számítanak) az angol szárazföldi erők a légvédelem kivételével bele sem szóltak az angliai csatába.

 

 

re: legiereje nemet repuloterekrol indul

 

 

Mármint itt mire gondolsz? Mert a csata idején az összes francia és norvég reptér német volt mivel a németek megszállták őket.

 

re háború elején

 

Mármint mikor?

 

 

Előzmény: belic (19168)
Big-B Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19172
Kezdetben csak airsoft-ra használnám.
Előzmény: belic (19171)
belic Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19171
Hello!

Red Dot irányzékot szeretnék, és nem tudom eldönteni, melyik legyen. Nyílt, zárt, stb?

Attol fugg, milyen celra.
Termeszetes, hogy egy 1 J-os airsoft es egy 2000 J-os "eles" fegyver mast igenyel. A zart altalaban(!) strapabirobb.

Ha eleset akarsz, akkor itt egy idezet tollem, egy masik topicbol:
Hogy egy ismerosomet idezzem: az Akah egy kaka, vettem 2 Akah red-dot-ot, nagyon olcsok voltak, de az egyik (Akah reflex sight, 54 euro) semmire sem jo, nem weaver sinre valo, es ami a legdurvabb: muanyag "ful"-lel kapcsolodik a sinre, igy teljesen hasznalhatatlan (.22-es puskan nem probaltam, arra talan jo). A masik(Akah multi point) szerintem nagyjabol megerte az arat (az is olcso volt, 139 euro), ezzel az a bajom, hogy "sotet", vagyis amikor fenyes nyari napon feher lolapra celoztam vele, nem lattam a piros pontot (egyeb esetekben jol hasznalhato volt).

Bel
Előzmény: Big-B (19158)
belic Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19170
Hello!

Arrol beszelek, hogy szerintem kevesebbe kerult (ide ertve szinte mindent: a katonak eletet, a civilek eletet, az elpusztitott fegyvereket, az elpusztitott lakohazakat, a lerombolt gyarakat is) elvesziteni a franciaorszagi harcokat az angoloknak, mint amennyibe kerult megnyerni az angliai csatat.

Felig viccesen megjegyeztem, hogy persze ha franciaorszagban vesztenek a nemetek, akkor nem kerult volna sor az angliai csatara, ezert bele lehetne szamolni a francia vereseg araba az osszes lebombazott angol haz ujjaepitesenek dijat is; de ennyire kozvetett dolgokat ki akartam hagyni a szamolasbol, csak a konkretan akkor elpusztult/rombolt dolgok/eletek koltseget szamolnam bele szivem szerint.

Bel
Előzmény: harcipincsi (19169)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19169

hogy a szarazfoldi erejet felmorzsoltak Franciaorszagban

Ezt ha megmagyaráznád, megköszönném.

 

legiereje nemet repuloterekrol indul

Meg ezt is, lécci.

Előzmény: belic (19168)
belic Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19168
Hello!

A BEF vesztesége nem igazán befolyásolta az angliai csatát

Ezzel nagyon nem ertek egyet: annyira meg hitler sem volt hulye (foleg a haboru elejen), hogy ugy tamadjon Angliara, hogy a szarazfoldi erejet felmorzsoltak Franciaorszagban, es a legiereje nemet repuloterekrol indul.

Bel
Előzmény: konyev (19161)
recon Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19167
Igen.
Előzmény: Big-B (19165)
Yoshi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19166
első olvasatra ez nekem kelléknek tűnik a military büszkeség napjához :)
Előzmény: swordmanus (19164)
Big-B Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19165
Na most komolyan! Van itt valaki, akinek tapasztalata van red dottal kapcsolatban?
swordmanus Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19164
az a green dot, nem?:-D
Van egy ilyen fotó, egyazon dobozon három szóösszetétel:
Blaukpunt
Red dot
Der grüne punkte

Kezdő vevő meg döntse el, milyen színű a kütyü...
Előzmény: Yoshi (19162)
Big-B Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19163
Már jó, hogy nem terepszínű :-)

De komolyan. Ahogy hallottam, a Bushnell zárt Red-Dot-ja szuper.
Előzmény: Yoshi (19162)
Yoshi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19162

legyünk formabontóak!

 

zöld red dot! :D

Előzmény: swordmanus (19160)
konyev Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19161

Ez még mindig rossz összehasonlítás.

 

Inkább az a jobb összehasonlítás, hogy mi került többe: 1939-1940-ben békét kötni Hitlerrel vagy a megnyert háború.

 

A BEF vesztesége nem igazán befolyásolta az angliai csatát, hisz Churchill az inváziós fenyegetéssel szembenézve tankokat küldött Afrikába. Sőt a békazabálók összeomlása a BEF-fel együtt egy dolgot teremtett az angoloknak. Időt. Amire igen csak szükségük volt. 

Előzmény: belic (19153)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19160
Hülye válasz: Piros...:-D
a szakértők majd biztos megkérdik: mire akarod használni?
Előzmény: Big-B (19158)
konyev Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19159
ez az a Milward aki a 2. vh után elemezte a német hadigazdálkodást?
Előzmény: Rudi (19157)
Big-B Creative Commons License 2007.07.03 0 0 19158
Más téma:

Red Dot irányzékot szeretnék, és nem tudom eldönteni, melyik legyen. Nyílt, zárt, stb?
Rudi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 19157

Javasolt irodalom: Alan S. Milward - Háború, gazdaság, társadalom.

 

Arról szól ami a címe. A háború a gazdaság és a társadalom egymásrahatását elemzi az egyes országok példáin keresztül sok adattal közérthetően.

 

 

Előzmény: gencsydani (19155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 19156
és szerinted mi a nagyobb? ötven-valahányezer ember személyi jövedelem adója vagy néhány óriáscég társasági adója?
hidd el van belőle bevétele az államnak
Előzmény: Törölt nick (19154)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.02 0 0 19155
Azért nehogymár a hadiiparból ne legyen állami bevétel!
Előzmény: Törölt nick (19154)
belic Creative Commons License 2007.07.02 0 0 19153

Hello!

 

azért szerintem a britek jobban örültek annak, hogy megnyerték az angliai csatát, mint ha az usa győzött volna vietnámban.

 

Szerintem inkabb az lenne jo osszehasonlitas, hogy mi kerult tobbe anglianak: a gyozelem az angliai csataban, vagy a BEF vesztesege (ertelemszeruen nem beleszamolva azt, hogy a BEF vesztesege miatt lett angliai csata :-) )

 

Bel

 

 

Előzmény: swordmanus (19130)
belic Creative Commons License 2007.07.02 0 0 19152

Hello!

 

és adjuk hozzá a dél-vietnami veszteségeket is...

 

Oket azert nem hoztam fel peldanak, mert ok minden szempontbol rosszul jartak (sajat teruleten vesztettek), szemben az eszak-vietnamiakkal (sajat teruleten nyertek) es USAval (kulfoldon vesztettek).

 

Bel

 

Előzmény: Némedi László __ (19151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!