Keresés

Részletes keresés

Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18827
Nem vagyok egy szakértő az orvostechnológiában, de némi rálátásom van rá mert a korházakat együtt szoktuk csinálni.

Azt se tudom milyen robot az, de egy korszerű ( hú nem jut eszembe a neve ) szóval a röntgen utóda 300-400 millió Ft. A GE viszonylag sokat szállított kishazánkba és nagy részét az állam csak bérli !

Szóval az 500 milla nem feltétlen sok ! Csak lehet !

Viszont a tapasztalataim alapján ha a házamat fel kellene tennem arra hogy volt e zsebpénz, vagy nem, akkor nem sokat töprengenék a válaszon, és szerintem nem is vállalnék nagy kockázatot a választásommal.
Előzmény: Farkas Roland (18822)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18826

na itt van:

 

http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=81458

 

nekem az egeszrol az jut eszembe ami az iskolakba szant tobb millios "smartboard"-ok esete volt. Kevesebb iskola, de a megmaradtak legalabb csillagok haboruja szintuek...

 

elobb utobb a megmaradt iskolak szamat is csokkentik es akkor majd mindegyik iskolaba 2 smartboard jut!

 

es amikor mar csak egyetlen ember marad magyarorszagon annak tenyleg Jedi kepessegei, fegyverei, fagyigepe, smartboard-ja, szennyes kihordo robotjai lesznek :)))))

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18825
Frászt, ezeket a harci droidokat a gonosz Kereskedelmi Szövetség küldte, hogy beépüljenek, orvosi robotoknak álcázva magukat, az egészségügyünk maradványába. Amint el lesz bocsátva az utolsó humanoida, egyszerre fognak tönkremenni, ezért a gonosz borg biotechnológiák ellen nem tudunk majd védekezni, és mind elpusztulunk.

Most ennél logikusabb és összeszedettebb magyarázatot nem tudok kitalálni mindarra, ami jelenleg a sereg háza táján történik.
Előzmény: Farkas Roland (18823)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18824
Nemsok, ha az is került 200 millába.
Á, hagyjuk.:((( ,,Kakaómentwes" számítógépek, kórházrobotok, fagyigépek.
Ahogyan hajdan volt kiképző zászlósom mondaná: ,,Mi ez, b*szod, hadsereg, vagy s ,,Csillagok háborúja"?! Igen??!! És te lennél Csubakka??!!"
(Nagy szája volt. Ha elüvöltötte magát a századszinten, akkor a laktanya másik végében, a telephelyen tudtuk, hogy kinek a jó édes felmenőit.;)
Előzmény: Farkas Roland (18822)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18823

egyebkent azt tudja valaki hogy mik ezek a robotok? ennyire elore tart a robotika, hogy mar ilyenek vannak? Megmondom neki hogy:

 

vidd le a szennyest a 4. emeletrol es dobd a kosarba es mond meg a "nem tul intelligens" kollegadnak (ideztem a cikkbol), hogy szallitsa el.

 

es mindez megtortenik? vagy a csikk csak egy megkesett aprilisi trefa???

Farkas Roland Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18822
Naaaaa.... azert 500 milla meg egy fagyigep kozott van nemi kulonbseg.
Előzmény: Princ of Carpatia (18821)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18821
Üdv Olvtársak!
Fagyigép, szobabicigli, őrkutyaól......sötöbö kategória!
Öreg Csóka
Előzmény: Zicherman Istvan (18819)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18820

Bakker semmi bajom nem lenne ezzel ha azokat a robotokat Magyarorszagon fejlesztenek, gyartanak es adnak el a vilag szamos tajara...

 

Helyette van Hankook gumigyar. Gondolom a gumi fejlesztocsapat az nem nalunk lesz es a minimalberen kizsakmanyolt munkas altal megtermelt haszon is szepen kivonasra kerul a gazdasagbol.

 

Szep lassan tonkremegy az orszag.

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18819
Harminc ember lesz kirúgva?
Nézzük csak... Havi 150.000 ft fizetés mellett, ez a 30 embernek k.b. 6 évi fizetés... Mennyibe fog még kerülni a gépek szervizelése, pótalkatrészek, stb.? Végeredményben kapunk egy rakás fölösleges és drága ketyerét?

Kíváncsi vagyok, melyik disznó lobbizta meg ezt a trendet, és ismét keresett rajta egy rakás pénzt?:(((
Előzmény: Farkas Roland (18817)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18818
Ehh, ugyanezt nővérkék is sokkal jobban megcsinálják... Olcsóbban. 500 millióból simán lehetne ugyanennyi élő embert foglalkoztatni...
Előzmény: Farkas Roland (18817)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.06.13 0 0 18817
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18816
Félreértés ne essék - eszem ágában sem volt személyeskedni! Bocsánat, ha annak jött volna le!:(

Az afgán háború esetében a válság nem annyira a gazdasági és katonai, mint inkább társaalmi szinten indult be (érdemes ismerni az ország politikai helyzetét 1985-1991 között).

Az árulásról pedig - a csecsenföldi háború kapcsán, - szintén érdemes megismerni a tényhalmazt.
Előzmény: tuzer (18815)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18815

Azt hittem önállóan is képes vagy gondolkodni:))))

 

Lebuktam. Nem tudok. De azt hülye bizottságot még sikerült átvernem, amelyik megítélte a dr. univ. -ot. (Én eddig nem személyeskedtem!)

 

(leginkább saját országukban bontakopzott ki komoly válság).

 

A válságok  persze nyilván a győztes csaták sorozata és a minimális veszteségek, valamint az elhanyagolható gazdasági következmények dacára, azoktól függetlenül bontakoztak ki.

 

Cseppet emlékeztet az I vh-s vesztes katonai vezetők állásfoglalására: A q. civilek árulása!

Előzmény: Zicherman Istvan (18814)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18814
Azt hittem önállóan is képes vagy gondolkodni:))))
Mint Vietnám, úgy Afganisztán esetében a csapatok kivonásának nem katonai okai voltak, hanem politikai (leginkább saját országukban bontakopzott ki komoly válság). Sem a modzsaheddin, sem a vietcong nem volt megtörni az idegen csapatokat.

csecsenföld pedig nem volt presztizsvesztesség (az első háború valóban az volt; köszönet ezért a ,,világ demoklratikus" (olvasd - idióta) társadalmainak, és a gazdasági und politikai árulásnak).

.................
De mibe került ez? Minimum a teljes presztízsüket otthagyták.
...................

Nem sokba. Miután 2001 szeptember 11-e után az USA befogta a pofáját, eléggé gyorsan ment a szakadár ellenállás felszámolása.
Előzmény: tuzer (18812)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18813
Hát azzal, ami nincs :)
Előzmény: tuzer (18811)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18812

Mi az, hogy nem bírtak? Vietnámot a Dél-Vietnámi véderő veszítete el, és nem az USA.

Persze. Dél-Vietnami repülőgéphordozókkal, B-52 -esekkel, stb.

Afganisztánt pedig az afgán kormányerők, és nem a SzA.

Tehát az SZA még mindig nem vonult ki?

Csecsenföldön pedig megverték a szakadárokat, 1999-2002 között.

 

De mibe került ez? Minimum a teljes presztízsüket otthagyták.

Előzmény: Zicherman Istvan (18809)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18811
Miféle tűzerővel?
Előzmény: Törölt nick (18810)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18810

Persze, de nálunk gondolom a cél nem az lenne, hogy éveken át partizánharcot vívjunk az országunk romjain egy megszálló haderővel szemben, hanem az, hogy lehetőleg a határon, vagy előtte megállítsuk, hogy ne válljon sokadszor hadszíntérré az ország. Az meg nem nagyon megy partizánosdival, csak tűzerővel.

Előzmény: tuzer (18807)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18809
Mi az, hogy nem bírtak? Vietnámot a Dél-Vietnámi véderő veszítete el, és nem az USA. Afganisztánt pedig az afgán kormányerők, és nem a SzA. Csecsenföldön pedig megverték a szakadárokat, 1999-2002 között.
Előzmény: tuzer (18807)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18808
Mindaddig nyugodta használják, amíg nem amerikaiakkal szemben harcolnak. Az áráról nr is beszéljünk az önjáróhoz képest.
Előzmény: AMBalage (18805)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18807

Ha észrevetted, sem az amik, sem az oroszok nem bírtak olyan népekkel, ahol a sereg nem nehéztechnikára épül (melyik a baráti teve?!), mint pl. Szudán, Vietnam, Afganisztán, csecsenek.

 

Na mi nemsokára hadat üzenhetünk megint mindkettőnek a győzelem reményében.

Előzmény: Törölt nick (18806)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18806
Nem baj, ha baj van, majd a vármúzeumokból előszedjük a kartácságyúkat és teletömjük őket megmaradt néphadsereges övcsattokkal a kantinokban elgörbített villákkal és azzal lövünk. Aztán meg majd jönnek a parittyás könnyű lövészek (kavics mindenhol van, meg olcsó is és Duna kavics néven még ehető is) és utána az ellen megmaradt részét lebunkózzák a gyalogosok, akik a környező bokrokból "hújj, hújj, hajj" csatakiáltással előretörnek. Lesz majd meglepetés: mert úgyis mindenki high tech-el készül, nálunk meg nem lesz ami elromoljon: semmi monitor, semmi számítógép, csak elemi fizika.
Előzmény: tuzer (18803)
AMBalage Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18805

Ez azért messze nem teljesen így van, lásd az amik is fejlesztik ám cefetül a vontatott tüzérséget.

 

Azt azért inkább csak olyan helyen használják, ahol nem lőnek vissza, ill. ahol a szállítási nehézségek befigyelhetnek.

Előzmény: tuzer (18804)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18804

Úgy néz ki, mintha valakiknek lánctalp-fóbiája lenne.

 

Ez igaz.

És azok is az egyszerhasználatos vontatott lövegek. Mire tüzelőállást vált, rég megsemmisíti a felderítését követő tűzcsapás.

 

Ez azért messze nem teljesen így van, lásd az amik is fejlesztik ám cefetül a vontatott tüzérséget.

Előzmény: Anonymus65 (18802)
tuzer Creative Commons License 2007.06.12 0 0 18803
Nem számítva a nagyhatóerejű 82 mm -es aknavetőket.
Előzmény: Törölt nick (18801)
Anonymus65 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 18802
És azok is az egyszerhasználatos vontatott lövegek. Mire tüzelőállást vált, rég megsemmisíti a felderítését követő tűzcsapás. Azért a gyors elpucolás és a terepen való közlekedés végett meghagyhatták volna az önjárókat. Úgy néz ki, mintha valakiknek lánctalp-fóbiája lenne.
Előzmény: Törölt nick (18801)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 18801
Üdvözletem! Tehát a teljes magyar tüzérség 6 db ágyúból áll??????
Előzmény: tuzer (18686)
HG4I Creative Commons License 2007.06.11 0 0 18800
Így van!
Előzmény: Potak (18777)
M.I. Creative Commons License 2007.06.11 0 0 18799
Szia Kuruc!

Már többször írtad, hogy szerinted a kínaiak háborút fognak kezdeni.
Szerintem ez abból a feltételezésedből indul, hogy európai módon gondolkodnának. Pedig, nem!

Olvasgattam kína történelméről.
Az idegen hódítókkal szembeni viselkedésük jellemzően a következő volt a történelmük során:
A kínai hadsereg visszavonult. Még akkor is, ha sokszor kétszeres vagy nagyobb létszámbeli fölényben voltak. A császár átköltözött a téli fővárosból a nyári fővárosba. A hadsereg visszavonult. Az ellenség elfoglalta a nyári fővárost is. Meg az egész országot.
Aztán eltelt 50- 100 év, a hódítónak nyoma sincs, a kínai birodalom pedig virágzik.
Pl. a britek is szépen földarabolták, félgyarmati sorba kényszerítették őket a XIX-ik sz. végén.
Hol van most a félelmetes brit gyarmatbirodalom? A kínai (birodalom) pedig a világ egyik vezető hatalma, és virágzik!
Nem háborúznak. Sokkal okosabban oldják meg a problémákat.
Afrikába sem fognak sokmillió kínait küldeni harcolni.
Amely területekre szükségük van beköltöznek, elszaporodnak, és megveszik szőröstül bőröstül.
Előzmény: Kuruc71 (18796)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.11 0 0 18798
Itt OFF, de pl. Kína akár meg is szavaztathatná az atomerőművet. Kétmondatos kampány: "Kedves Népek, építünk X atomerőművet, ellenben nem lesz többé áramszünet. Aki ellenkezik, lecsukjuk." Szerintem 110%-os támogatottságú szavazati arány lenne...
Előzmény: Princ of Carpatia (18795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!