Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19056
Fogadjunk, hogy kend a Degecz nevű település szülötte!:P
Előzmény: Kuruc71 (19055)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19055
"Az nem ugy van, hogy a francia idegenlegioban a tuzszeresz katonaknak kotelezo szakallt viselni? Ha a briteknel is ez lenne a szabaly, akkor a csajnak operalt katona nem maradhatna tuzszeresz."


Ebbe nem sok logikát látok, mivel a szakál akár a gázálarc, akár a bombaruha viselésében csak akadályoz.

Viszont ha mégis ez a helyzet akkor a Görög nők nagy része latzán lehet tűzszerész.
:-)))
Előzmény: Törölt nick (19053)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19054
Tavaly ősszel még úgy állt a dolog, hogy EGYÁLTALÁN NEM lesznek harckocsizók, és ahogy mondtam pár katonának született katonának köszönhetjük, hogy kiharcolták.

Így névtelenül is köszönet , és tisztelet illeti meg őket.

Az hogy közben esetleg még is lesz valami váltás, vagy egyébb az azt mutatja hogy a HM szakmai vezetése mennyire magas szinten van és képes előre tervezni.

Előzmény: Törölt nick (19051)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19052
Ilyesmire akartam célozni én is.
Előzmény: Kuruc71 (19050)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19051

MICSODA?!?!

Ha 2012-ig nem kapnak fejlesztést a harckocsizók, akkor mire van a mozgolódás, amiről írsz? Mire kaptuk az ajánlatokat? Most tervezik a 2012 utáni beszerzéseket?  Vagy a Honvédség malmai ilyen lassan őrölnek? Hát ez nem valami hatékony tempó. Mi lesz, ha akkor kell majd beszerezni a harckocsikat, ha már a határon az ellen?2070-ben vesszük majd meg a Leo 2 A/4-eket, vagy valamit helyette, amin már most rágódunk itt?

 

Áhh sz@rt sem ér az egész...

Előzmény: Kuruc71 (19047)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19050
Véleményem az, hogy aki a nemi identitásával kapcsolat ilyen bizonytalanságban van, az lelkileg van annyira labilis, hogy nem alkalmas katonai pályára. Arról nem is beszélve, hogy a közösségi szellemnek sem használ.
Előzmény: swordmanus (19049)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19049
Mondjuk én az ilyen bizonytalan katonát leszerelném. Jó tűzszerészként találna melót civilben is bőven, és helyette bőven lehetne találni tkös legényt vagy helyre menyecskét, de nem mindkettőt egy testbe csomagolva.
Előzmény: Princ of Carpatia (19048)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19048
Bocs!
Csak azért hogy értem:

...nemváltoztató műtétjének...

....NEMI jellegének megváltoztató műtétje.... (Nem a nemi a fontos, hanem annak jellege! :-)))) )

Eszem f@...m meg (fel) áll!!! :-))))))))))

Öreg Csóka

Előzmény: Princ of Carpatia (19037)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19047
"Elvileg most az afgánoknak ígérünk magyar T-72-eseket, úgyhogy ha ezt lemondjuk, akkor megvan a megmenthető és modernizálható harckocsiflotta. Elvileg a magyar módozatok a T-72 továbbfejlesztésre megvannak a HTI-nál, pontosabb célzás, hogy ki tudják a fele ágyúlőszert, ami a toronykoszorú felett van, a túlélőképesség végett."

2012 ig a harckocsizók SEMILYEN fejlesztést, alkatrészt, lőszert nem kapnak. Mindent a meglévő készletekből kell kigazdálkodniuk. Szóval fejlesztés NUKU !
Ezt is csak pár elszánt katonának köszönhetjük akik kiálltak a fegyvernemért, és kiharcolták.

De ez így csak kegyelemkenyér !



Előzmény: Törölt nick (19044)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19045
Szia földi !Egyrészt a szervezés tekintetében a tavaji, és az idei között ég és föld volt a különbség ! Nem egy olyan "extra" volt idén ami önmagában majd kiverte a biztosítékot. De hagyjuk mert azért még is csak klassz volt.

A talpam úgy néz ki mint egy lufikiállítás, és olyan új izmok adtak hírt magukról amikről nem is tudtam hogy léteznek.

A fentieket leszámítva egy igazi katonai harcimenet volt. Nem egy hétköznapi teljesítménytúra.

Kemény volt , de megérte !
Előzmény: dr_kotasz0831 (19042)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19043
Ez még régebben volt amikor a vadászgép tenderben mindenki bedobott mindent, hogy őt válasszák. A svédek felajánlottak mindent, többek között az STRV 103B-t .

Teljesen logikusan anno a meglévő és elégségesnek tűnő 230 T-72 mellet értelmetlennek tűnt egy teljesen új HK rendszeresítése.
Azóta viszont a 230 ból 15 db lett.
Előzmény: Törölt nick (19041)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19042

Csao Földi!

 

Mondj valamit a menetről. Milyen volt?

 

Köszi,

Én

Előzmény: Kuruc71 (19040)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19040
Ez van ! Ajánlatok a nyugati szövetséges seregektől mindíg is voltak, de most talán, talán valami mozgolódás is van.

Nem is merek arra gondolni, hogy miért !!!

Mondjuk lehet azért mert 15 harckocsi, meg 16 löveg egy magát "honvédőnek" nevezett hadsetregnek több mint röhelyes !
Előzmény: Törölt nick (19039)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19039

Ajánlat? Az gyakorlatilagg semmi. Ha belegondolok, hogy nekem hány ajánlat van a fiókomban dolgokról, amik egyszer jó ötletnek tűntek, de azóta semmi nem történt velük, akkor elkeseredek...

Előzmény: Kuruc71 (19038)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19038
A Leo2 A4 re van ajánlatunk, de az A6 ra való korszerűsítés van annyira drága hogy boritékolom, hogy kimarad.

Van ajánlat ismét M-109 + radar, műszaki harcjárművek, sött egy rahedli IGLA is + egyébb más.

Hogy Vadai miért emlegeti a T-80 at azt nem tudom, de a magyar viszonyokat ismerve bármi megtörténhet. Még korszerűsített T-34 seket is el tudok képzelni !

:-))
Előzmény: Törölt nick (19036)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19037
Szia Monor!
Már megbocsájs Olvtársam!

..... katonája nemváltoztató műtétjének 30 ezer fontos (mintegy 11 millió forintos) költségét....

Remélem jól olvasom, hogy "MEGVÁLTOZTATÓ" műtétről van szó!
De akkor is!!! Mondom én magam toleránsnak, DE!! A "MÁS" az más marad!! És kevés pénzű gondolkodó révén, - a Magyar Honvédelemért aggódó révén- ezt más szavakkal is mondhatnám!.....
Mondhatnám: Na mennyenek mán....! Igaz a robotizálás is inkább "HÜLYE", mint eretnek gondolat! (Inkább legyen egy agregátoros a szükség áramfejlesztőhöz beosztva, csak ez adjon energiát amikor kell!!! (Na, ne mán, mert meleg van! Ja, télen meg hideg!!! Barmok!)
Igaz a problemám ebbe a híradásban az, hogy egy "másságra, aki katona" felkapja a média a "fonalat", mint gyöngytyúk a taknyot, (és most másként gondolkodtam), mert számára ez a hír! :-)
Miért? Mert itt a PÓSTÁS harapta meg a kutyát!!! (Innent csak egy lépés ha még valamelik "más" katona netán még "ANYA" is szeretne lenni! (A marhája!)
Na, húzzanak mán a p....b@!!!
(Erre annó az én időmben asszem "CÉÉÉÉ::::" kategóriát adtak! Még háborúban sem volt jó SEMMIRE!!!) Tudom, hogy BELEVALÓ NŐKRE SZÜKSÉGE VAN A SEREGNEK! Node "másokra"??!!
OFF! (Kedves MODERÁTOR!:)
A "buzuki" egy hangszer. Más hangszerrel, mert jellegzetes a "hangja", az nem helyettesíthető!
ON:
Öreg Csóka
Előzmény: monor-21 (19029)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19036

Akkor Obersturmbannführer Vadai miért beszél T-80-asról? Vagy azt se' tudja, hogy az orosz, és nem szövetséges roller?

Ha meg Leo2, akkor annyiavl srágább egy A6, mint egy A4, hogy érdemes az öregebbet venni?

 

"Valami mozgolódás van több ügyben"

 

Milyen ügyben van még mozgolódás?

Előzmény: Kuruc71 (19034)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19035
Tiszteletem!

Idén konkrétan azért nem mentünk, mert minden mozgásképes cimborám a házam újítja fel, velem az élen. Jövőre, ha nem jön közbe semmi, kis szerencsével több 3 fős csapatot is ki tudok állítani, de egyet mindenképp... (sőt, lehet hogy felszívjuk magunkat, és olyan kemények leszünk, hogy teszünk 15 kg terhet is a zsákunkba...)
:-)
Persze, nyugtával dícsérjük a napot, de tervek, azok vannak...
Előzmény: Princ of Carpatia (19031)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19034
Szia harpet79

Valami mozgolódás van több ügyben, így harckocsi ügyében is, de ezek olyanok hogy vagy lesz belőle valami, vagy nem. Sosem lehet tudni !
Ha mégis lesz akkor szerintem nem a T- sorozat tagja lesz a következő, hanem szerintem a Leo2 A4 verziójának használt példányai. Mást elképzelni nem tudok!
M-60, vagy ami még egyszer felmerült az STRV-103B visszalépés lenne. Bár ez utóbbi remek páncélvadász !
Előzmény: Törölt nick (19032)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19033
"Lehet, hogy LÁMA vagyok, de nem nagyon hallottam a dolog előzményéről!!!
Igaz: A jó bornak nem kell cégér! De amíg a nedüt ízéről megismerik, addig Q..va sokat kell meginni belőle, nagyon sokaknak! (Ha meg jólesik, külön öröm!!!)
Öreg Csóka"


Szia Öreg Csóka !

Hát ezt a hírverést ami semmibe nem került volna, mert csak pár site-ra kellett volna elküldeni az anyagot, és rögtön a célközönsghez ért volna, sóval ez tudtommal elmaradt. Mondjuk azon is elgondolkodtam, hogy akkor ha mondjuk ott lett volna + 100-200 ember ( katona+civil ) akkor meddig tartott volna a regisztráció, mikor indúlt volna el az ucsó ember, mert így is volt aki 10 00 után tudott csak elindulni, és bizony mikor a hegyek között ráesett az emberre 20 00 körül az éjszaka akkor a minden jelzés nélküli útvonalok tengerében ha nem volt GPS-e szigorúan eltévedt. Volt több tiszt által vezetett katonai csapat akik GPS hiánya miat csak ekkor tájt 10-15 km es bolyongásba kezdtek.
Előzmény: Princ of Carpatia (19031)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19032

Ezek szerint mégiscsak napirenden van az a fránya tankbeszerzés, mert látják az elvtársak és elvtársnők, hogy elk*rták, nem kicsit, nagyon. Mindegy, legalább észbe kaptak. Hogy a T-80-as mennyire jó választás, azt én nem tudom, a T-72-esnél alacsonyabb harcértékűnek, de jobban felszereltnek mondja a wikipedia (ami kicsit ellentmondásos), de a mostani semminél bizonyosan jobb. Viszont azt írják, a wikin, hogy még a T-72-nél is többet fogyaszt, tehát akkor most kicsit csöbörből vödörbe, vagy valami még rosszabb... 

 

De a hír ennek ellenére örömteli.

Előzmény: HG4I (18963)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19031
Szia "Manusz"!
Remélem ha Péter hazatér, mint sokszoros VETERÁN, (szaporodva csillagjainak száma), bevállalja, (nem mint "Csernus") a már eddig is megtett menetek szervezését, (propagálását!!!) netán még sikeresebb lészen a cselekedet.
Lehet, hogy LÁMA vagyok, de nem nagyon hallottam a dolog előzményéről!!!
Igaz: A jó bornak nem kell cégér! De amíg a nedüt ízéről megismerik, addig Q..va sokat kell meginni belőle, nagyon sokaknak! (Ha meg jólesik, külön öröm!!!)
Öreg Csóka

Előzmény: swordmanus (19025)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19030

Üdvözletem!

 

Fájóan igaz amit írsz. Viszont nem segít rajtunk az, ha minden ötletet eleve halálra ítélünk néhány olyan folyamat miatt, ami most zajlik idehaza. Nem volt és nem is lesz ez mindig így. Bízom benne, hogy 10 év múlva majd tanulunk a hibáinkból és mások példáiból (akár az általad említett kanadai mintákból). És nem azért bízom ebben mert naív vagyok, tudom, hogy lassan 60 éve nem tanulunk semmiből és 60 éve várjuk a következő 5 évet, ami majd biztos jobb lesz. Azért bízom, mert nincs más választásom, mint bízni. Itt kell leélnem az életemet, felnevelm

nem a gyerekeimet stb. Mi mást tehetnék? Remény mindig van: rengeteg életrevaló, normális emert látok magam körül, akik élni, tenni, jobbítani akarnak. Ezért nem szeretem az a szakállas vicc poénjával élve a: "b*szd meg a létrádat medve koma" hozzáállást, még akkor sem, ha ok lenne rá...

Előzmény: Farkas Roland (18957)
monor-21 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19029

Férfiből nő: a hadsereg állja a műtét költségeit

 

2007. június 25. 09:54

 

A brit védelmi minisztérium állja egyik katonája nemváltoztató műtétjének 30 ezer fontos (mintegy 11 millió forintos) költségét.


A dolog nagy felháborodást váltott ki, mert a hadseregben sokszor létfontosságú eszközökre sem jut pénz. A 40 éves David Penny-ről kevesen gondolták volna, hogy nővé akarja operáltatni magát: a hatalmas termetű férfi korábban rögbizett, a hadseregben pedig a Royal Green Jackets nevű gyalogosegységnél szolgált robbanóanyag-szakértőként.

 

A hadsereg engedélyezte a Deborah nevet felvevő veterán számára, hogy az egység női egyenruháját viselje. Deborah kinézetében igyekszik már a műtét előtt minél inkább nővé válni, álmelleket visel a blúz alatt, magas sarkú cipőt és szoknyát hord, továbbá fülbevalót és karperecet, frizuráját szintén nőiesre formálta.

 

David Penny-nek – akit az apja kitagadott – a műtét előtt egy évig bizonyítania kell, hogy képes nőként élni. Az őrmester átváltozása bár meglepte, nem rendítette meg bajtársait, azon viszont felháborodtak, hogy a hadsereg kész kifizetni az operáció 30 ezer fontos költségét. Teszi ezt akkor, amikor a minisztérium sokszor nem képes ellátni az Afganisztánban és Irakban szolgáló alakulatokat a megfelelő felszereléssel.

 

Jelentős visszhangot váltott ki egy konzervatív képviselő felszólalása is, aki azt kifogásolta, hogy a távoli országokban szolgáló katonák silány minőségű élelmiszert kapnak. A védelmi minisztérium megerősítette az őrmester nemváltásának hivatalos elfogadását.

 

(InfoRádió)

Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19028
Szervusz Jó úram !

Ahogy én tudom a 149 es szám az induló egységeket ( csapat + egyéni ) mutatja, és az össz létszám 200 felett volt. Magát a menet népszerüségét jól mutatja, hogy 8 órától 10 óráig folymatosan sor állt a regisztrációs sátornál.

Az úr aki nem semmi idő alatt futotta végig a távot méltón minden elismerésre rövidnadrág poló hidroöv futócipő felszerelésben zsák nélkül darálta le.

Az idei menet igen keményre sikeredett. Ezt jól jellemzi hogy mindössze egy katonai csapat tudta szintidőre befelyezni pedig Szolnoki, Debreceni, Tatai, Rendőrségi, stb csapatok is rajthoz álltak.

A 85 fő célbaért közzül olyan 50-60 körüli volt azon katonák száma akik a kiírás szerinti terheléssel ( melyet négyszer ellenőriztek is menet közben ) szintidőn belül sikerült teljesíteniük.



Előzmény: Princ of Carpatia (19024)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19027
Szia Barátom!
Király vagy!!! (Profi :-) ) Én csak reggel olvastam a bumázskát, oszt onnét!
Öreg Csóka
Előzmény: Gyöki II (19026)
Gyöki II Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19026
Víz-, Zene-, Virágfesztivál +Szent László-menet
Előzmény: Princ of Carpatia (19024)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19025
Erről én is szívesen leközölnék beszámolót, jövőre meg beharangozót (meg tán csapattal résztvenni is mennék).
Előzmény: Princ of Carpatia (19024)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19024
Üdv Olvtársak!
Valszeg, mert Péter nincs idehaza, nem volt előzetes "beharangozása" a Szent László-menetnek. (Bár én olvastam a programról.) Nos, a hétvégén megtörtént. Tatán a Víz, Zene Virág Fesztivál keretében megtörtént a 70km-es menet a környék településeit érintve. 149-en vágtak neki a távnak, és 85 fő célba is ért. A katonai résztvevőknek +15kg málhát is vinniük kellet, míg a civilek "laza" menetet hajtottak végre. Kovács Viktor 9ó 52 perc eredménnyel győzött. A legjobb női eredményt Oláh Andrea érte el. A verseny végig kánikullában, tűző napsütésben zajlott.
Öreg Csóka
(24 Óra megy. lap cikk alapján.)


swordmanus Creative Commons License 2007.06.24 0 0 19023
Hamburger!

Ami amákot illeti: a gyógyszeriparban tán használható lenne, ha legálisan használnák, az jelentősen lenyomná egyes gyógyszerek előállítási költségeit. persze, drognak eladni jövedelmezőbb. A beigligyár jó ötlet, már csak poénból is érdemes lenne megmutatni nekik a receptet, bár arra ne számítsatok, hogy megeszik a drága termést... De dióval van esélye, ízben közel állhat a közel-keleti ízvilágokhoz. Csak ők nem Karácsonyra fogják sütni...
Ami ajövedelmet illeti: gyártsanak fegyvert, gépeket... van ott sok ügyes kézműves, gondolom... Érdemes lenne valami gépészeti szakközepet indítani, valami 1-2 éves gyorstalpalót... Pakisztánban sok a buherált verda, gép, satöbbi, ebből is meg lehetne élni. Érdekelne, akár privátban is, hogy milyen alternatívákban láttok ti realitást, onnan, a helyszínről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!