Keresés

Részletes keresés

swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19351
A lövedékcsapda nehéz, csökkenti a hatásos lőtávolságot...
Egerszegi bácsi kiadhatná már a Lőfegyvertervezést könyvben... De még csak készül...
Előzmény: swordmanus (19350)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19350
megoldva, lásd FA MAS...
Előzmény: harcipincsi (19348)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19349
Gondolom ez a megoldás nem újdonság már a világon senkinek. Csak a neten nem találtam ilyet leírva, azért táncoltam el. :))
Előzmény: harcipincsi (19348)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19348

Okos ötlet, de szerintem a "mellék cső"-ben nem lenne elég gáz, hogy kilökje a gránátot. Én ezt tenném:

 

sci-fi on (most már itt is :oDD)

 

Gránát végét hosszabbítani, ami egyben a csőtoldat is. A gránátfej mőgőtt erős anyagból (műanyag, akármi) olyan réteg, ami a lövedéket nem engedi el a gránát többi részéig (nehogy kárt tegyen benne). Hogy a fegyverben se tegyen kárt a lőporgáz a gyakorlatilag lezárt cső miatt, a gránát csőtoldat részén oldalt néhány furat kell, a már felesleges lőporgázoknak. Így azok ott kifújhatnak, amíg a gránát le nem repül.

Az irányzékot én is a fegyverre raknám.

Itt van az általam vázoltnak a sematikus rajza, a la harcipincsi. :)))

 

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (19344)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19347
Ez hogy jön ide? Érdekes, és érdekel is a téma. Akár átjöhetnél valamelyik egyházas-vallásos topikba vele.
Előzmény: Törölt nick (19342)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19346
sci-fi helyett: Lt gránátvető.
Sokkal-sokkal egyszerűbb...
http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem&story=4&episode=4
Előzmény: Princ of Carpatia (19344)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19345
a cső alattiság és az AMP megoldását ötvözi az Lt gránátvető: cső alatti tromblonra húznak rá egy AMP gránátjaihoz hasonló gránátot, azzal a különbséggel, hogy ebbe bele van építve eleve az indítőtöltet is. Roppant egyszerű szerkezet, és nagy hatékonyságú gránát, rendes kumulatív fejjel, vagy repesszel, vagy amivel csak akarod. Mind2 konstrukció előnyeit ötvözi, és egyszerűen felhelyezhető cső alá, szükség szerint. A leggyakoribb ellenséges jármű ellen megfelel, ami mostanság ugye valami pick-up vagy személykocsi...
Objektumvédelemhez eszményi. lenne, ha rendszeresítenék újra.
Előzmény: krivics (19343)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19344
Hi!
Sci-fi bekapcs:
Mivel az AMP-t még emlékezem, annál, ahogy írod a probleme a kétféle tüzelés átváltásakor volt, és -amit nem írtál- az optika felszerelése. Úgy, hogy a lövészrajban az AMP-s a feladatmeghatározás után aszerint szerelkezett, hogy mi volt várható. (Vaklőszeres tár be, gázátömlő vált, optika fel, gránát fel. Hosszú.)
Futurisztika: AK csövége legyen alkalmas a pusigránát fogadására. Legyen a csővel párhuzamosan egy "mellék-cső". Optika a fegyón van. (Lehet kombinálva a hagyományos lövéshez szükségessel.)
Kell még egy gázátömlő furat csappal, jóval hátrább, mint a gázdugattyúé, a töltényűrtől nem messze. Csak ezt a csapot nyitni, és innen, amíg a hagyományos acélmagvas lövedég el nem megy a következő gázátömlő-furatig addíg a lőporgáz elindítja a puskagránátot a mellékcsőről, amibe az első gázátömlő furatból jut be a gáz, a hagyományos gázátömlő furatot elérve megtörténik a zárdugattyú visszamozgása, és az újratöltés. Igaz ezután már csak annyi energia marad, hogy az acélmagvas "kiesik" a csőből de ez mellékes. Ez a mellékcső ragyogóan elférne a "fő-cső" alatt, mondjuk a tisztító vessző vonalában, és a fegyó sem lenne órmótlan.
Aztán csap (az első) visszazár, és tüzelhetek hagyományosan.
No, milyen? :-)
Sci-fi ki:
Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (19339)
krivics Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19343
Csak az AMP-hez:

A puskagránát elv elavult. Nehezen (nem) várható el a modern harcban katonától, hogy lefegyverezze magát egy időre, mert vaklőszerre (~annál nagyobb lőportöltetű, de lövedék nélküli puskagránát lőszerre) vált harc közben.
Valamint ezt a tárat véletlenül se keverje a többivel.
Előzmény: Törölt nick (19339)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19341

Cső alatti gránátvető előnyei:

- Nem igényel külön indítótöltetet (lőszert)

- A fegyver akkor is használható, ha a gránátvető csőre van töltve

- Nagyobb elérhető lőtávolság

- kisebb helyigény, töb fér

 

hátrányai:

- Csak nagyon korlátozottan alkalmazható páncélozott célok ellen (a kis méret miatt)

- Ha ezt használjuk, akkor mindenképpen szükség van egy gránátvetőre (RPG kategória) is rajonként

 

Puskagránát előnyei:

- Nagyobb lehetséges méret - nagyobb pusztítóerő

- A fentiből következően jól alkalmazható könnyen páncélozott célok leküzdésére is

- Részben ki lehet váltani vele a kézi pc. elhárító gránátvetőket

 

hátránya:

- Ha töltve a fegyver puskagránáttal, nem tudsz lőni a fegyverrel

- Kisebb a lőtáv, mivel nagyobb a gránáttömeg, míg a kilökő erő nem nagyobb

- Nagyobb a helyigénye

 

A puskagránát esetében emellett megoldandó feladatok:

- Éles normál lőszerrel lehessen kilőni, ne kelljen előtte vaklőszert helyezni a tárba

- A csőtoldatot már eleve foglalja magába a gránát, ne kelljen külön rárakni a fegyverre

- Az irányzék eleve legyen (pl. kihajtható verzióban) vagy a gránáton, vagy a fegyveren

 

Amennyiben ez a 3 feltétel megvalósul, javaslatom a következő:

Puskagránát rendszeresítése a lövész katonáknál cső alatti gránátvető helyett. A lövészrajoknál nem szükséges az RPG (pláne nem kint a gyalognál), helyette egy kicsit nehezebb, viszont jóval hatékonyabb (de még mindig 1 fős) pc. elh. rakéta/gránátvető szükséges. Ennek helye a harcjárműben lenne, és feladatfüggően viheti magával a deszant.

 

Ez csak az én meglátásom persze. Más lehet, hogy a cső alattit favorizálja. Nézőpont kérdése. Az biztos, hogy valamelyik szükséges.

 

(A sci-fi módodra nem reagálnék, ha nem muszáj.) :)))

Előzmény: Törölt nick (19339)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19338
OK'S! :-)
Előzmény: harcipincsi (19337)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19337

Köszi az életrajzot, bár már régebben olvastam könyvben.

 

nem érdekelte a mágnestekercseknek rádió-célu sorsa

Az írásból kiderül, hogy miután megalkotta a kérdéses találmányait, Teslát alapvetően semmi nem érdekelte. Egyből továbblépett. És ez a legtöbb találmányára igaz volt.

 

egy bíróságot könnyen arra tendál, hogy ő lehet adott dolog feltalálója

Azért nem hiszem, hogy egy legfelsőbb bíróság - pláne 43-ban - bedőlne néhány hókuszpókusznak, ami 40egynéhány évvel korábban történt.

 

Persze erről lehetne vitatkozni, de:

1. a történelem "változhat". Te is írtál Marconi megismeréséről. :))

2. ezen nem veszünk össze. :)))

Előzmény: Princ of Carpatia (19331)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19336
Tudom. Én is láttam a Terrrminátorban. De ijen kis bizbasz kütyűkkel minek untacc minket? Igazán berakhatnál valami normális fegyvert is... ;)))))
Előzmény: krivics (19319)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19335

Nem kell kérdezni, mondta ő magától is! Erre írtam a médiát meg a halálsugárvetőt...

 

Előzmény: swordmanus (19334)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19334
Keserű úr tényleg gyártott, sőt árult is ilyen sörösdobozgyilkost, igazából erre való, nem másra: hobbilövézset a kert végében, vagy a lőtéren... A megszűnés miértjéről őt kell kérdezni...
Előzmény: Konvergencia (19320)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19332
Ha erre volt kihegyezve a dolog, akkor OK, és elnézést. Én meg arra próbáltam célozni, hogy csak emiatt kapitális baromság leváltani a jelenlegi lőszer+fegyver garnitúrát. A cső alatti gránátvető pedig applikálható amienkhez is, feladattól függően. Sorompónál jogos, hisz járművet megállítani eszményi. (pl. teherautó) Mindazonáltal nem biztos, hogy minden helyzetben szükséges mindenkinek. A cső alattihoz egyébként fiaink készítettek "turbó" verziót két éve (ott ültem az OTDK-n, ahol bemutatták), az Lt gránátvető meg a rendszerváltás előtt volt rendszeresítve...
Előzmény: Konvergencia (19316)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19331
Hi!
No, rádióból jobban otthon vagyok, mint lőfegyverekből. :-):
Tesla-bátyó mágneses kisérleteinek (főleg ami látványos volt, hogy boruljon imára a földi halandó, ha "isteni" kisértéseket lát) egyik részeredménye volt az elektromágneses sugárzás. Igaz ezt már ismerték a mágneses indukció felfedezésekor is. Ő találmányai révén, (amik elsősorban TELJESÍTMÉNYÜK-ben tüntek ki), elérte, hogy St.Luisban 30 lépésre (és nem több!) a nagyerejű mágnestekercsének indukcióját észlelte egy kisseb tekercs felhasználásával. A mese Tesla tekercsel végzett kisérleteiről hasonlít, arra mint amikor ma egy tudósításban a "Mágus" előad, és az nem hordoz magával semmi tudományosnak mondható magyarázatot. Ajánlom figyelmedbe Tesla életrajzát:

http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert15/Tesla.html

Az, hogy Ő részdolgokat látványosan előadott, egy bíróságot könnyen arra tendál, hogy ő lehet adott dolog feltalálója. Holott csupán a mágneses indukció régóta ismert jelenségét adta elő látványosan. Mert ugyi az alapjelenség az elektromágneses kölcsönhatás felfedezése M. Faraday nevéhez kötődik (1831)!
A bírósági döntés megfontolása alapján, akár neki is adhatják a rádió felfedezését! :-))
No, ne má!!!
Az, hogy Marconi olvasott Tesla St.Luisi "mágusmutatványáról" egy dolog. Mint az is, hogy minden újdonságot, ami pénzt hozhat a konyhára, a kor szokásának megfelelően levédtek, -mert hátha- ....... (Ha lehetet volna Farady bácsi is levédi a felfedezését, ma ővé a rádió feltalálása?)
Tesla-t a továbbiakban, -mint olvashatod életrajzát- nem érdekelte a mágnestekercseknek rádió-célu sorsa, azt TUDATOSAN Marconi vitte tovább, megalkotva az "ŐSRÁDIÓ"-t.
No, röviden ennyi!
Öreg Csóka
(Remélem nem voltam OFF!)
Előzmény: harcipincsi (19311)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19330

"Én se vagyok egy ogre-forma (180 cm/62-3-4 kg), de még nekem is kell vagy 20-30 lövés sörétessel ahhoz, hogy mindenféle színekben kezdjen tündökölni a vállam...magyarán megállapíthatjuk, hogy kend még nálam is gyíkabb!:PP"

 

Akkor lehet, hogy csak rosszul tartottam? Mert nálam 90 kg. jön a 183 centihez, úgyhogy ritkán alkalmaznak statisztának etióp éhezőket bemutató filmekhez! :-)) Állítólag a vállgödörbe szorítás helyétől függ minden, csakhogy amikor én kipróbáltam, még nem tudtam, hogy ez többesélyes dolog...

 

 

Előzmény: gencsydani (19324)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19329
Ennek utána kell olvassak... de, a kalasnyikov nem csak a gáz elvételtől kalasnyikov, hanem a gázdugattyútól, illetve az a mögött lévő zárszerkezet megoldásaitól (forgó zárfej). Az meg ugye tán csak nem finn...
Előzmény: Princ of Carpatia (19309)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19328
Igen.:-DDDDD
Előzmény: harcipincsi (19306)
thehassan Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19327
Én igazából Gatling papa kézzeltekerős géppuskájára gondoltam... :)

(na meg a modern utódokra)
Előzmény: gencsydani (19317)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19326
Én házi készítésű szerkentyűt láttam (próbáltam), az se volt rossz!:D
Előzmény: Konvergencia (19320)
belic Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19325
Hello!

szegények M-4, G-36, és társaik helyett ugyanúgy AK klónokkal nyomják a szolgálatot mint apáik és nagyapáik?

Szerintem a fenti mondat erosen ellentmondasos. Gyk. a G-36 nagyjabol AK klon (megha nem is annyira, mint a Galil).

Bel
Előzmény: Konvergencia (19243)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19324

"Ezek szerint van különbség kulccsont és kulccsont között! Pl. én, amikor kipróbáltam egy 7 lövetű (6+1) Remington pumpgun-t, már kb. az 5. lövés után biztosra vettem, hogy innen egyenesen a csontkovácshoz vitetem magam! :-)) Pedig az csak egy alig szigorú sörétes fegyver, nem egy közepes géppuska..."

 

Akkor ott nem a kulcscsonttal van a gond, hanem azzal ami körülveszi!:D

Én se vagyok egy ogre-forma (180 cm/62-3-4 kg), de még nekem is kell vagy 20-30 lövés sörétessel ahhoz, hogy mindenféle színekben kezdjen tündökölni a vállam...magyarán megállapíthatjuk, hogy kend még nálam is gyíkabb!:PP

Előzmény: Konvergencia (19318)
Big-B Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19323
Nem beszélve a lövés közbeni erőkről, amit egy lövész sem tud állva kibírni
Előzmény: krivics (19319)
Big-B Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19322
Arra ott vannak az Airsoft-ok. Az enyém (AKSU) is lyukasztja a lufit, és simán nyomja a 750 lövedék/perc -et
Előzmény: Konvergencia (19320)
Big-B Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19321
A minigun-nak készült valóban kézifegyver változata, de csak mint érdekességként lett bemutatva. Ugyanis a lövésznek nemcsak az akksit és a fegyvert, de - hál a fegyver nagy lőgyorsaságának - több 10 kiló lőszert is magával kellett volna hordania. Ezt már a tervezők is tudták, ezért lett ez csak amolyan bemutatódarab.

A Predatorban egy normál méretű minigun volt, de se a lőszer, se az akksi nem volt a szereplő hátára kötve.
Előzmény: krivics (19319)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19320

Savanyú Bácsi állítólag gyártott egy ideig léggéppisztolyt! ( Nem géppuskát! ) Lufik levadászására szánták, de olyan rikácsolást csapott a liberális média az "óbudai halálsugárvetők" szabad árusítása miatt, hogy azóta már ki is vették a gyártásból...

 

Előzmény: gencsydani (19317)
krivics Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19319
OFF

A Gattling rendszerű Minigun géppuskának van (!) kézifegyver változata. Működéséhez 28V -on 100A kell, és már megy is. Igazán csak az elv volt érdekes. (Nem a lőporégés energiáját hasznosítja a lövési folyamat automatizálásához)
De akkor a vizipisztoly ;)

ON
Előzmény: harcipincsi (19315)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.09 0 0 19318

"Teljes puskalőszerrel sorozat válltörés? A PKM a legkönnyebb géppuska ezen a sártekén, és igaz, hogy így is nehezebb, mint az egyéni lövészfegyverek, de még a szuperergonómikus vas agytalppal sem bántja az ember kulcscsontját nagyon."

 

Ezek szerint van különbség kulccsont és kulccsont között! Pl. én, amikor kipróbáltam egy 7 lövetű (6+1) Remington pumpgun-t, már kb. az 5. lövés után biztosra vettem, hogy innen egyenesen a csontkovácshoz vitetem magam! :-)) Pedig az csak egy alig szigorú sörétes fegyver, nem egy közepes géppuska...

 

Előzmény: thehassan (19310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!