Keresés

Részletes keresés

harcipincsi Creative Commons License 2007.07.12 0 0 19438
Idővel arra is jön majd egy vállalkozó szellemű olvtárs. :)))
Előzmény: Stylist (19437)
Stylist Creative Commons License 2007.07.12 0 0 19437

Tényleg így van! Cifu a haditengerészeti Wikipedia, Zichermann kolléga pedig a szárazföldi csapatoké! A légierőt meg gondolom elboltolják egymás között... :-))

Üdv:

Előzmény: harcipincsi (19436)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19436

Ez a Pista olyan lassan, mint a Wikipédia! :)))

(Nem sértésnek szántam! ;) )

Előzmény: swordmanus (19435)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19435
no, majd ha Z. I. ismét net közelében lesz...
Előzmény: harcipincsi (19434)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19434
Mintha ilyet Afganisztán kapcsán is hallottam volna. Mármint, hogy mindkettőt használták. ... Talán majd egy nálam okosabb felhomályosít erről minket. :))
Előzmény: swordmanus (19432)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19433

Mert a munkatársam igy van regelve és bennragadt ez a szar.

Ne káromkodj! Ja, és ne munkahelyről netezz! :)

 

"lő és gyakorlótérfájter" egyszermár volt"...tapasztalatokon nyugvó véleménye

Csak tudnám, miért provokálsz. De ha ennyire szükséges ez neked...

Hidd el, nem fogsz felidegesíteni. Ahhoz hamarabb kelj fel, kenguru.

 

Egyébként pont annyi ütközetben vettem részt ahányban te.

És hányszor volt a kezedben M-4-es vagy M-16-os?

 

nem fogalmazok meg "rézveretes "alapelveket

+ kinek gyártották?A harmadik világ primcsó tahó ágyútőtelékeinek meg kábítószerneppereinek

 

Aha. Látom. Tényleg nem fogalmazol meg alapelveket. Valóban... (*ásít*)

És te nem látsz véletlenül némi ellentmondást a fentiekben, kenguru? Mert én igen.

 

És akkor az oroszok minek cserélték le az amúgy kiváló AK47-et AK74re?

Talán fejlődik a világ, kenguru. Amúgy:

1. Az AK-47 mióta ugyanaz, mint az AK-63D?

2. Vajon miért gyártják még mindig a 43M lőszert tüzelő verziót is a Kalából? (AK-103) Talán mert jó?

 

MH nál komolyabb hadseregek

Akkor lássunk néhány - "nálunk komolyabb" - hadsereget, akik AK-t, vagy annak variációját, esetleg abból kifejlesztett fegyvert használják. Ja, és ne legyen benne volt VSZ tagállam, mert az kényszerítve voltak ugyebár, hogy Kalát vegyenek (lásd cseh példa???).

 

- Finnország: Rk 62 és RK 76 (Kala másolat); pedig a finnek kényesek arra, hogy katonáik kezében jó minőségű, pontos és megbízható fegyver legyen.

- Izrael: Galil, sokat átvett a Kalából, alapkövetelmény volt, hogy felvegye vele a versenyt. Olvasd csak a Galilról:

"A próbák során támasztott alapfeltétel az volt, hogy megbízhatóság terén az új fegyver az AK-47 szintjén legyen, ami az ellenséges arab csapatoknál kiválóan működött. Izrael az amerikai M16A1-et, az Eugene Stoner által kifejlesztett új karabélyt (Stoner 63), a német HK 33 és egy izraeli tervezésű (Uziel Gal) gépkarabélyt vetette alá csapatpróbáknak. A Golani Dandár rendkívül kemény, sivatagi körülmények között tesztelte a fegyvereket, a próbák alapján Izrael egy AK-47-hez hasonló karabélyt választott ki sorozatgyártásra."

 

- Dél-Afrika

- Egyesült Arab Emírségek

- Egyiptom

- India

- Kína

- Portugália

 

És még sokan mások. Ha érdekel, akkor nézz be a www.kalasnyikov.hu-ra. Ott találsz egy rakás országot, amelyik rendszeresítette.

Előzmény: Törölt nick (19430)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19432
Azért csecsenföldön sok 74-es lett 47-esre visszacserélve.
Előzmény: Törölt nick (19430)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19429

:oDDDDDDDDDD

A buherálással nincs is gond. Meg ugye van esővédőnk is. ... Csak nem véd annyit, amennyit kellene. :(((

Előzmény: Konvergencia (19428)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19428

"...nappal, felhős de egyben csapadékmentes időben..."

 

És hol marad a legendás magyar buheroid találékonyság? Nem hiszem el, hogy a sok fegyvermániákus között ne lenne egy kreatív sem, aki a szokásos biszbaszok mellett ( pl. gránátvető, bajonett, fegyverlámpa, távcső, red-dot, stb. ) ne tudná megoldani egy terepszínű esernyő felaplikálását a karabélyra! Sőt, haladóknak, illetve export változat esetén lehetne automata ( gombnyomású ) is a harci esernyő, stb... :-))

 

Előzmény: harcipincsi (19427)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19427

Akkor nem, mert az AK és a PKM bírja. De sötétedéskor szigorúan abbahagyjuk, egészen napfelkeltéig, mee nem látunk semmit se nem. És hegyekben, mocsaras vidéken, 30 fok felett és 0 fok alatt, valamint esőben, hóban, jégben is kihagyjuk a mókát, ha van rá lehetőség. :)))

Lehetőségeink:

Sík, szilárd terep (pl. golfpálya, de ne legyen nagyon fellocsolva!), nappal, felhős de egyben csapadékmentes időben, 20 fok körüli hőmérdéklet esetén kiválóan tudunk teljesíteni. :oDDDDDDDDD

Előzmény: gencsydani (19426)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19426
Miért, homokvihar esetén a háború elmarad?:D
Előzmény: Big-B (19424)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19425

Sokkal életszerűbb, ha már eleve benne van a homok. Mi is így gondoltuk anno. :)))

 

amikor az ember lő, általában nem homokba dugott csővel csinálja azt

Eléggé ritka lehet az ilyesmi. Hacsak nem vakondokra vadászik az ipse. :oDDDDD

Előzmény: Big-B (19424)
Big-B Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19424
Fegyver-tesztelésnél van olyan, hogy homokot szórnak folyamatosan a fegyverre, miközben az lő. Persze ez nem igazán életszerű, hisz amikor az ember lő, általában nem homokba dugott csővel csinálja azt.
Előzmény: harcipincsi (19422)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19423

Közelharcban sem volt előnyös a kihajtható válltámasz

Ez igaz. Bár ha van bajonett, akkor némileg javul a heyzet, de a fatusás ebben tényleg jobb.

 

a kihajtható válltámasz egyik szára eltörött

Ilyen válltámasztörést eddig még csak kézigránát hatására láttam. Valamint AMD-65-nél (az nem törés volt, csak leesett). Ott komolyabb behatás nélkül is előfordult, hogy lepottyant. Bár nem kizárt, hogy megtörténik.

Előzmény: Big-B (19421)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19422

Csőben homok: ha a tisztítóvesszőt, végén a kefével végighúzod néhányszor, nyugodtan lőhetsz. (Én is tettem.) Teszeteltük (teljesen illegálisan) a kosztűrő képességét. Fejjel lefele állapotban (mármint a fegyver) marék homok beledob - megráz - zár felhúz - még egyszer megráz - visszafordít, zár viszaenged - tölt - utána simán ment a 30 lőszer.

 

aztán mehetett a tusoló alá

Ejjnye, te galád! Ijentet nem szabad ám csináni! ;))))

Előzmény: Big-B (19420)
Big-B Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19421
Nameg láttam olyant, amikor a katona elesett a fegyverrel, és a kihajtható válltámasz egyik szára eltörött. :-(
Közelharcban sem volt előnyös a kihajtható válltámasz. Amikor meg használta az ember, automatikusan amúgy is kihajtotta.
Big-B Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19420
Volt olyan, hogy gyakorlatkor a cső telement homokkal. Ott helben kiráztam belőle amit tudtam, lőni nem kellett vele. A laktanyában kivettem a zárat meg a dugyattyút, aztán mehetett a tusoló alá...
Előzmény: harcipincsi (19419)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19419
Sokan a fatusás verziót szeretik inkább. Nekem a genetikai sajátosságaim miatt (Nyomorék vagyok, na! :oDDD) pont kézreáll. Ugyan előfordulhat, hogy vízszintesbe fordul a vége (főleg, ha laza), de ha a vállhoz vételt úgy csinálod, hogy a végét végighúzod a mellkasodnál, akkor nincs ilyen gond vele; visszaáll. Gyakorlat és megszokás kérdése. Engem pl. már egyáltalán nem zavar. Egyedül annyiban tartom rosszabbnak az AK-63F-nél, hogy nem tudom a TASZT-készletet beletenni. Na meg hogy nincs egy normális éjjellátóm hozzá.
Előzmény: Big-B (19418)
Big-B Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19418
63D-nél soha nem tudtam megbarátkozni a válltámasszal. Rendszeresen visszahajlott vízszintes állásba, így mikor vállhoz emeltem a vállam felett elcsúszott. Amúgy én is szerettem.
Előzmény: harcipincsi (19415)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19417
Zsír! :oDDDDD
Előzmény: swordmanus (19416)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19416
Hájjal kenegettek...
Előzmény: harcipincsi (19414)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19415

Mindenkinek megvan a maga kedvese

Így van. Nekem pl. az AK-63D. Egyelőre szilárdan úgy vélem, hogy semmire le nem cserélném.

 

A választékbővítés más tészta

Igaz. Nem baj, ha feladattól függően lehet választani.

Előzmény: swordmanus (19413)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19414

"akiknek ismeretei nem :olvasmányokon,hallomásokon..."

Ha személyeskedni akarsz, címezd bátran nekem, írd a képembe. Nem fogok megsértődni, elhiheted. (Tudod, lehet használni a hsz.-eknél a "válasz" funkciót is. Így legalább mindenki tudja, hogy kinek címzed.) Bár kíváncsi lennék, te hányszor használtál M-4-et élesben. Vagy akár nem éles helyzetben...

 

A 2. és 3. videón is látható volt az AK, bár nem bírtam kivenni, hogy csak helyi harcos volt-e, vagy az is a csapathoz tartozott.

 

De hogy kicsit az AK-t is favorizáljam, csak a te kedvedért:

 

"Az egykori Edward C. Ezell, aki tiszteletbeli elnöke volt a Nemzetközi Kézifegyverkutató Bizottságnak (USA), Az AK-47 fejlődése című könyvében azt írta, hogy a több mint ötvenéves időszak alatt, mióta sorozatban gyártják az AK-47-et, a Kalasnyikov gépkarabély jóval túllépte az ötvenmilliós példányszámot, míg a legnagyobb konkurense, az M-16 darabszáma tíz és tizenegymillió között mozog."

http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem&story=2&episode=4

 

"Az AK-47, AK-74 és AKM gépkarabélyok különböző változatait, a legendákba illő teherbírásuk és megbízhatóságuk miatt a világ szinte összes régióiban alkalmazták. Az egyetlen olyan fegyver, ami a föld összes földrészén megfordult, és jelenleg is több, mint 50 ország gyártja vagy vásárolja."

http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=cikkek&story=9&episode=3

 

Talán ők sem hallomások és olvasmányok alapján használják. Talán tudnak valamit.

Előzmény: Törölt nick (19412)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19413
Mindenkinek megvan a maga kedvese... A feladat határozza meg az optimális eszközt, nomeg az adott szituáció. De tény: az AR rendszer nem jobb annyival, hogy indokolt legyen a kalasnyikov család leváltása. Nem csak műszakilag, de gazdaságilag, logisztikailag sem indokolt. A választékbővítés más tészta, hisz igen jó eséllyel az USA katonák is összefutnak kiképzésen AK-val, ha más nem, hát érdekeségképpen, hogy szükség esetén tudják azt használni. Ha nem is mindegyikőjük, de aki külszolgálatra megy, ott szerintem jó eséllyel.
Előzmény: Törölt nick (19412)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19411
Mindazonáltal, ha van választék, az csak jó!
Előzmény: Desertdog (19405)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19410
Tovább fokozva, külön előny, ha ellenséges területen nem tudják megkülönböztetni a baráti vagy nem baráti fegyver lövéseinek a hangját a felderített személyek, és hát mostanában igencsak kalasnyikov van azoknál is...
Előzmény: swordmanus (19409)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19409
felderítéskor, amikor esetenként kúszni-mászni kell a sárban homokban, tán lehet mégis jobb az AK...
Előzmény: Desertdog (19389)
kamov Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19408
Az érdekes az hogy az Oroszok pont a nehéz 9x39-est fejlesztették ki városi harcra.
Előzmény: Desertdog (19405)
Desertdog Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19407
Zsír. :)
Előzmény: harcipincsi (19406)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 19406
Egyetértek.
Előzmény: Desertdog (19405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!