Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20305

Arról nem beszéltek soha, hogy hogy látja egy szlovák katona belülről a szlovák sereget? A mieink tudjuk, hogy hogy vélekednek erről. De mi a helyzet a odaát? Hasonlóan kilátástalannak gondolják a helyzetüket?

Előzmény: M.Zoli (20304)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20304

Udv.

 

Is-is. Csak sajnos akik katonak, vagy eppen voltak katonak, marmint hivatasosak, azokkal nagyon keveset talalkozok.

 

Udv.

 

Ja meg persze letezik szolgalati titok, igy vannak temak amiket nem feszegetek veluk.

Előzmény: Törölt nick (20303)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20303
az ottani barátaid civilek, vagy van köztük katona is?
Előzmény: M.Zoli (20300)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20302
Így már érthető a tájékozottságod. Amúgy volt egy ilyen sejtésem, csak gondoltam rákérdezek.
Előzmény: M.Zoli (20300)
Gyöki II Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20301
Ilyenek a Nato Kivállósági Központok (NATO Centre of Excellence). Nálunk az egészségügyi és a logisztika informatikai támogatás témában igyexenek összehozni 2 CoE-t összehozni.
Előzmény: Biga Cubensis (20297)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20300

Udv.

 

Felvideki vagyok. Egyebbkent nagyon keveset tudok az ottani helyzetrol. de legalabb igyekszek olvasgatni az ottani napilapokban, illetve tartom a kapcsolatot ottani baratokkal, es mindig erdeklodok naluk a nagy helyzet irant. :)))

 

Udv.

 

p.s. most eleg tavol vagyok otthonomtol.

Előzmény: Törölt nick (20299)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20299
Te honnan tudsz ennyit a szlovákiai helyzetről? Arrafelé laksz?
Előzmény: M.Zoli (20298)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20298

Udv.

 

Rossz a hasonlat.

 

1.:)   :)))) Barmilyen kormany lesz, Paksnak mennie kell. Profitot termel, + oriasi lenne a kieses a magyar arampiacon nelkule.

2.:) Nem tudom mi a helyzet Magyarorszagon, de pl. Szlovakiaban energetikai mernokokbol oriasi a hiany, raadasul nem akkora a felvevo piac ezen mernokok szamara. Atomeromu nincs minden bokorban.

3.:) Valamit ujra kezdeni mindig sokkal nehezebb. Mar az egy oriasi es nehez munka lenne, hogy egy uj ceg atragja magat az adatbazison, amit ezek szerint diakra vinnenek. Az is eleg volna, ha ujra ki kellene nyomtatni a rajzokat. Azonkivul a rajzok ugyebar nagyon is beszedesek, ha jol csinaltak meg oket, de nem kepesek visszaadni minden miertet, es hogyant. stb.

4.:) Nagyon jo otlet, hogy ne legyenek katonai beosztasban, de akad egy csomo gond a szervezessel. Titoktartastol kezdve, ki milyen anyaghoz juthat hozza, a kapcsolattartas a hadsereggel, stb., es beleszol mindenfelekeppen a politika, amit a mernokok altalaban nagyon rosszul viselnek, mivel hajlamosak pragmatikusan gondolkozni. Tehat nem volna annyira vonzo nekik ilyen allami cegnek dolgozni. Plane a rossz tapasztalatok utan.

5.:) Azokat, akiket most kitesznek eleg nehez lenne visszacsabitani, igy eleg nehez lenne a tapasztalatok atadasa. Azonkivul gondoljatok bele, hogy hol van jelenleg a magyar mernokoknek lehetosege hadifejleszteseken dolgozni, es azok akik igen, atigazolnanak-e, atengednek-e, atmernenek-e menni, plane a felelosebb poziciban dolgozok, mert a normalisabb demokraciakban az allamtitkokat pletykaloakat tarkon lovik. Tehat ossze kellenne szedni egy zoldfulu bandat, hogy na akkor fejlesszetek a zold mezon.

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (20290)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20297

Amúgy mivel foglalkoztak kb ezek a kutatások ?

Mert ha azoknak az eszközöknek a fejlesztésével, amiket már feldaraboltunk, akkor úgyis tökmindegy...

 

Egyébként nem értem, miért nem csinál a NATO regionális fejlesztőközpontokat, átvenné a régieket és egy tagország fejlesztőkapacitása egy adott problémára koncentrálna, nem a világot akarná megváltani.. Bár lehet, hogy van/lesz ilyen, csak én nem tudok róla.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20296

A közelmúltban a német és a lengyel külpolitika már tett is erre vonatkozó célzásokat ugye, de mi köszönjük, nem élünk vele...

Előzmény: akagi (20294)
akagi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20295
Gondolj bele, ha ez a hírdetés a THE TIMES-ban jelenik meg! Lehet rá esély? Vagy megvárjuk a szomszéainkat!
Előzmény: harcipincsi (20293)
akagi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20294
Vezetőink miért nem veszik  észre, hogy puskaporos hordón  ülünk már 1908-óta! Ha függetlenné válik Kosovo, akkor kutya kötelességünk lenne a délvidék....! Ami megint csak bonyolítaná a helyzetet. Sajnos még mindíg a "kollektív felelősség" a divatírányzat!
Előzmény: Törölt nick (20285)
harcipincsi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20293

Hazámat egy lóért?!

Erről jutott eszembe:

 

 

 

 

 

 

 

Tényleg ennyire sz*r a helyzet? (Nevetséges lenne, de...)

Előzmény: akagi (20282)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20292
Meg lehet tenni, de mennyi idő alatt, mennyivel több pénzből? persze az állami tulajdon nem feltétel, vannak magántulajdonú cégek a világban akik sok és sokrétű fejlesztést végeznek...
Előzmény: Törölt nick (20290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20291

Magyarázkodnék kicsit:

 

Nem azért írtam, hogy ne legyenek katonák, mert a katonákkal van bajom, hanem azért, hogy ne dilettáns parancsok szerint kelljen gondolkodás nélkül működniük, hanem kicsit az eszükre hallgathassanak.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20290

Én el tudom képzelni. Ha alapítanak rá egy állami céget, és megfizetik őket, akkor simán, csak ne közvetlenül "katonák" legyenek.

 

Pl. Paks ilyen, ha nem tévedek, jó mérnökök, jó fizetéssel. Vagy az atomerőmű sem állami már?

Előzmény: M.Zoli (20287)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20289

Namost ez azért ciki, mert a tervek szerint minden fejlesztés 2010 utánra tolódik. És akkorra 322 mrd.-os büdzsével számoltak a wiki szerint.

 

Sic transit gloria mundi...

Előzmény: ukkrm0 (20286)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20288

Udv.

 

Hajjaj!!! A NATO nagyon befurdott.

 

Udv.

Előzmény: ukkrm0 (20286)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20287

Udv.

 

Annak mar annyi. El tudod kepzelni a jelenlegi helyzetben Magyarorszagon, hogy osszeszedjenek egy potens tervezogardat a kozszolgalatba?

Es ha sikerul, akkor hol latnak neki a munkanak? Elkezdenek diakat nezni nehany honapig? El tudom kepzelni.

 

Udv.

Előzmény: swordmanus (20283)
ukkrm0 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20286
Csak a arossz hír!
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=423433&rvt=2&PHPSESSID=00f428f966e9455ebbb0111a8a3b246b&pass=2
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20285

"Kisértetiessen hasonlít ez a helyzet 1918 őszére, mikor nem akartak látni egy magyar bakát sem, vagy '19-ben "mindent adunk a hatalomért!"

 

Ezt egyszer már én is felvetettem, de akkor megkaptam a magamét, hogy ne hasonlítgassam össze a mostani békés helyzetet az akkorival...

De hogy miért ne, azt nem tudom. Koszovó miatt pl. máris egymásnak esett Oroszo. és a NATO (egyelőre még csak szóban), amiből akár a 3. délszláv válság is kikerekedhet, néhány kilométerre tőlünk, mi meg itt állunk az ország 1100 éves történetének leggyengébb hadseregével... A rendőreink előbb védenék meg a hazát, mint a honvédség. De köszönm, abból meg inkább nem kérek.

Előzmény: akagi (20282)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20284

Udv.

 

Ez igy mar jobban hangzik, de az embereket ugy is marhara nehez potolni. Marmint ujra osszerakni egy fejlesztogardat az nem 2 nap. Peldakent, ha a harckocsikat berakod raktarba, es senki nem gyakorlatozik veluk 10-evet, aztan borul a bili, akkor gyakorlatilag mar feleslegesek neked a harckocsik, mert nincs aki kezelje oket. Amire pedig kikepeznel ra uj embereket, addigra ok mar hosi halottak lesznek. Szoval a folyamatossag megszakad.

 

Ez igy, is ugy is szar.

 

Udv.

Előzmény: Gyöki II (20281)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20283
Akkor kezdek megnyugodni. De! Mi lesz azzal a szellemi potenciállal, amit (akiket) lenyugdíjaztak, széthelyeztek, (továbbá nem képeztek folyamatosan, hisz a fiataloknak is csak pár év kell nyugdíjig...) Merthogy ezt nehéz "diára vinni". Meg a meglévő tárgyi eszközöket, prototípusokat, maketteket (gondolom vannak ilyenek) is nehéz diára tenni... De legalább a dokumentáció megmarad...
Előzmény: Gyöki II (20281)
akagi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20282

Na,na! A Legfelső vezetőink felelőséggel vezetik az országunkat.... ! Ők valamit tudhatnak, amit mi nem! De én kisakkoztam ám! A tótok ugye lejönnénekk a Balatonig, a szerbek szintén a nagy tónál képzelik el a határt, a románság meg a Tisza vonalát képzelik el határnak. Ha a kisantant ugye beindul, akkor háborúzzanak csak egymással az új határokért! Igy mi megspóroljuk a honvédség kölcségeit és jót fogunk nevetni rajtuk kis hazánkban Bugacpusztán, amit a 14 gripenünk véd! -:)))))

 

Kisértetiessen hasonlít ez a helyzet 1918 őszére, mikor nem akartak látni egy magyar bakát sem, vagy '19-ben "mindent adunk a hatalomért!

 

Hazámat egy lóért?!

Fúj, de gusztustalan népség!

 

Ne káromkodj!

Íme egy példabeszéd: - A templomszolga kergeti a galambokat a templom körül és kiabálja, hogy: hess a picsába, hess a picsába!

A pap meghallja és rászól:- Ne káromkodj, csak annyit mondjál, hogy hess, hess! Úgy is elmennek a picsába!

Előzmény: Törölt nick (20269)
Gyöki II Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20281
infóim szerint minden doksi diára kerül, szal ne essünk át a ló másik oldalára...
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20280

a tankos fórumon a (most) 30-32 oldal környékén egy Túzok nevű nick szúrt be képeket arról a raktárról, ahol ezeket a leselejtezett cuccokat tartják.

 

http://www.torzsasztal.hu/Article/showArticle?na_start=900&na_step=30&t=9010902&na_order=

Előzmény: Némedi László __ (20278)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20278

üdv, kérdésem van:

-hol vannak a hadrendből kivont eszközök (pl a harckocsik), működőképesek-e?

-vannak-e M készletek? Mi történne, ha mozgósítani kellene, lennének-e eszközök a felfegyverezéshez?

 

(csak publikus információk alapján pls)

swordmanus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20277
bocsánat, helyesbítek: a honvédelem elárulói, a honvédelemre számító honpolgárok esküdt ellenségei... (vagy hogy ők is értsék: a nép ellenségei)
persze, mint katonák, parancsot teljesítenek, tehát ne csak őket bántsuk, hanem azokat is, akik a parancsot kiadták...
Előzmény: Anonymus65 (20271)
Yoshi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20276

fenéket nem....

 

emlékezz vissza, hogy valami 10 évig (vagy többig?) ballisztikus ívben, sztratoszférából le lettek sajnálva az árvízvédelmi védművek (gátőr? nem csinál semmit, csak sétál a gáton meg fusizik! felszámolni!)

 

majd jött egy nagyobb árvíz, és a pofáraesés.... meg a mittoménmilyen terv (és ugye lehetett gumicsizmában parádézni meg bejelenteni, hogy x km gátat építettünk, utána meg hogy mi 100 anynit stbstb)

 

 

rövidlátó, fiskális zsákmánypolitizálás folyik itt már jó rég óta (rendszerváltástól biztosan)

 

folyamatosan

 

és csak így lehet magas pozícióba kerülni.... sajnos :(

 

(és igen, ne tanulj fiam, hanem menj el árkot ásni... mert holnapig jobb lesz... 10 év meg mesze van, és nem biztos, hogymi leszünk hatalmon, ha meg mégis, majd kitalálunk valamit)

Előzmény: Törölt nick (20274)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.02 0 0 20275

Udv.

 

Remelem most mar sikerul atmennie.

 

Szoval - No Comment.

 

Mindegyik cegnel, ahol eddig dolgoztam tobbretegu archivalas zajlott, hogy veletlenul se veszithessenek el adatokat, terveket, stb.

 

Megemlitettem a kollegaimnak ezt a temat. A szekely nem hiszi el, mert ekkora balfaszsagot szerinte nem lehet csinalni, a magyarorszagi magyar pedig nem erti, hogy mi a francnak koltottek eddig is ra penzt.

 

Szoval nalam teljesen kibaszodtak a biztositekok.

 

Beszeltem rola, hogy a Honvedsegnek nincs technikai hattere, most akkor azt is megsemmisitik, amibol ki lehetne indulni, ha ujra akarnak epiteni.

 

Udv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!