Keresés

Részletes keresés

Kuruc71 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20247
Szia arpapa !

Szerintem keresd meg Dr. Számvéber Norbertet. Ő a főlevéltáros, és ha lehet, szerintem biztos segít.
Előzmény: arpapa (20246)
arpapa Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20246

MN 1480 rakétadandár videótár

 

a topic munkájába továbbra sem kívánok beavatkozni, arra kérném az esetleg erre lödőrgő öreg rakétásokat és nem rakétásokat, nézzék meg az első legrégebbi filmet az alakulatunkról, és segítsenek beazonosítani a szereplőket.

a film 1968 és 1973 között készülhetett!

komoly érdeklődés esetén kikockázott képek állnak rendelkezésre.

ha már itt jártam, ajánlom figyelmetekbe egy legendás alakulat további elérhetőségét: http://mn1480.extra.hu  weblapunk rengeteg képpel

a teljes videótárunk: http://mn1480.video.xfree.hu

 

ha esetleg valaki bejáratos a hadtöréneti intézet és levéltárba, érdeklődhetne egy "Rakétások" című film iránt, 1990-ben szigorúan titkos jelöléssel adta le a T irodánk, előfordulhat, hogy elfelejtették feloldani. Nagy segítség lenne számunkra ennek a filmnek a megszerzése! 

elnézést a zavarásért, Pihenj!! folytassátok csak!

árpapa

Farkas Roland Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20245

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=422915&rvt=2

 

Vasuti terrorfenyegetettsegrol szolo tanulmany 2,4 millio forintert a Pro Regio 7 Kft-nek. Latom mas miniszterium se banik ovatosan az adofizetoi penzekkel...

 

Bakker milliomos lehetnek odahaza.

 

Ha valakinek a kezebe kerulne egy peldany ebbol, kuldje mar at nekem, kivancsi vagyok, hogy mit lehet irni egy ilyen tanulmanyban titkositott forrasok felhasznalasa nelkul... Vagy ne feszegessuk kik lehetnek a KFT-ben?

M.Zoli Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20244

Udv.

 

Ezelott 8 evig volt kvazi jobboldali kormany. Most kvazi baloldali van. Ami a kvazi jobboldalinak az egyik legnagyobb huzasa volt, az az adorendszer reform. Az egyik szuloatyja pedig a mostani masik kormany penzugyminisztere. Annyira szembenallnak egymassal minden teren, megis ami jo es mukodik azt eddig sikeresen mentettek at egymastol a kormanyok, sot talan meg csiszoltak is rajta. A szakemberek, legalabbis reszben tovabbra is allasban vannak. Azonkivul a kozszferaban tenyleg faragtak a letszamokon. Es a koltsegvetesre marhara vigyaznak. Ha nincs eleg penz, akkor lefaragnak a feleslegbol. A hadseregre az iden, ha nem tevedek 28 milliard korona korul jut. Ez dollarban majdnem 1.2 milliard. Es tegyuk hozza, hogy a bertehek a kissebb elvonasoknak koszonhetoen jovval kissebbek, mint Magyarorszagon. Szoval engem nem leptel meg. De az is lehet, hogy jok a kapcsolatai. :)))

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (20241)
swordmanus Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20243
arra nem írhatják rá, hogy rum, mint ahogy a szeszesitalra se azt h páliunka: azoknak megvan a maguk definíciója, ezek meg olyan jellegű italok csupán... különbség kb mint gagyi airsoft és az éles eredeti közt...
Előzmény: Yoshi (20242)
Yoshi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20242

pénz beszél, kutyaszar táncol....

 

sajnos sok helyen - és ez főképp kishazánkban igaz - nem jöttek még rá, hogy lehet "olcsóért" gagyizni, de ha valamit ténylegesen akarsz, az bizony meg kell fizetni

(itt van a hátam mögött a polcon egy üveg tuskó gazdaságos tengerész ital - értsd: nem merik ráírni, hogy rum - mint elrettentő példa)

 

a belinkelt angol toborzóreklámok hatására legszívesebben jelentkeznék a britekhez

 

 

Előzmény: Törölt nick (20241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20241

Üdvözletem!

 

Marketing területen dolgozom. A szlovák "testvér"vállalatunknál személyi változás történt. A marketingesük átment a szlovák védelmi minisztériumhoz (nem tudom mi a pontos neve) marketingesnek. Először értetlenül fogadtuk itthon a hírt, nem értettük, hogy a versenyszférából miért éri me egy jól képzett, tapasztalt marketingesnek átmennie a közszférába, mert ez itt nálunk elég elképzelhetetlen, hogy valaki átmenjen egy a versenyszférából a honvédelmi minisztériumba "irodakukacnak", havi 100 bruttóért. De a jelek szerint mégis versenyképes ajánlatot kapott a szlovák kolléga. A hozzáállás magáért beszél.

Előzmény: Zicherman Istvan (20233)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20240
Pedig mostan ám megint népszerűsítünk ám! Bizony! (Pl. heji rádijók, stb.) Nekem is monták, hogy népszerűsícsem a honvéccséget, és hogy a szép és jó dógokat mongyam el mindenkinek, ne csak a csúnyákat. Emejjem ki mindenkinek, hogy mijen jó is itten nekem. ... Eddig még nem tanátam szép és jó dógokat az összetartáson, csapatszellemen kívü (aztatot meg azé nehéz megmagyarázni egy pógárnak)l. Pedig istenuccse kerestem erősen! ... Így nehéz reklámoznom a céget. :)))
Előzmény: Zicherman Istvan (20237)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20239

közönyös polgárok ennek hatására sem rohamozták meg a toborzó irodákat

A pógárok rohamoztak, csak a Honvédség éppen akkor döntött úgy, hogy most éppen nem kellenek, így azt mondták a legtöbb jelentkezőnek, hogy "Sztendbáj", majd szólunk, ha kellesz. Utána mostanában, hogy szólnak nekik, azok b*sznak jönni, mert azért munka nélkül viszonylag kevés pénzt lehet keresni, és körülményesebb megélni belőle. Így a pár hónap, év alatt, amíg "Szendbáj"-ban voltak, kerestek más melót. ... Legközelebb meg már akkor sem jönnek, ha tényleg lehetne; nem tudják beetetni őket még egyszer. :(((

Előzmény: Stylist (20235)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20238

OFF

satanistak is szolgalnak, ugyhogy nemreg egyes hajokon a fedelzeti kapolnat ugy alakitottak at, hogy a wicca-kultuszt...

 

fejreallitott otagu csillag legyen rajta (...) wicca-hivok

He????? Szerintem nézz ennek a témának egy picinyt utána, mert itt nekem igencsak az jön le, hogy a wiccát egybemosod a sátánizmussal, holott teljesen más a kettő.

ON

 

Mi ezzel a problema?

Mondjuk azért sorakozó alatt nem kéne...

Előzmény: Törölt nick (20231)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20237
Emlékszem ezekre a szerencsétlen próbálkozásokra, mivel akkor még Mo.-n éltem. mint arra a barom reklámra is, ahol a rózsadombi teraszon dekkoló öregúr és ül az idősebbik fiával. ,,Én orvos vagyok, az idősebbik fiam ügyvéd, de a legkissebb fiam... (és mutatják az egyenruhába bújt gyereket).
Na ez volt a világtörténelem legszarabb hadsereget népszerűsítő reklámja. Sőt, inkább antireklám, mivel az átlagember első reakciója ,,No, ez a család is jól járt - vagy egy ügyvéd fiú, és egy kretén, aki beállt katonának." A szitu hitelességét már nem is firtatom.

Bár az is igaz, hogy fölösleges népszerűsíteni a sereget Magyarországon, mivel nincs, és ami maradt belőle - avval nem tudnak mihez kezdeni a fejesek. Ad absurdum helyzet áll fenn.
Előzmény: Stylist (20235)
urál Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20236
Bújtatott reklám van! Ahogy a Kisvárosban Knorr zacskóslevest ettek, úgy a a Magyar Honvédséget is becsempészték az ügyes marketingesek különféle filmekbe: http://youtube.com/watch?v=jdntEC5gjVE :)
Előzmény: Zicherman Istvan (20233)
Stylist Creative Commons License 2007.07.30 0 0 20235

"Azon vagyok meglepődve, hogy minden országban megy a hadsereg népszerűsítése és reklámja..."

 

Ha Németországban élsz nem emlékezhetsz rá, de pár évvel ezelőtt orrba-szájba nyomattak a kereskedelmi csatornákon, meg a királyi tévén egy kis reklámfilmet. Az volt a címe, hogy "A Haderő átalakul". Volt benne minden jó: a naftalinból sebtében előkotort T-72 tankok folyami átkelése, találtak pár "minyóc"-at, amelyben volt még üzemóra, tehát felküldték őket egy Mi-24 géppárral együtt, megreptettek egy frissen érkezett, full fegyvertelen Gripent, és persze mosolygó, dzsungelrúzsos szerződéses katonák egy hadgyakorlaton, stb. Ez ment pár hónapig, majd szép lasan kikopott a tévékből, mivel a hülye, közönyös polgárok ennek hatására sem rohamozták meg a toborzó irodákat... :-))

Üdv:  

Előzmény: Zicherman Istvan (20233)
Yoshi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20234

atyavilág, a tisz-toborzó nagyon nagy....

 

ech, igen.. a jó marketing

Előzmény: Zicherman Istvan (20233)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20233
Nem, nem láttam.:(
Azon vagyok meglepődve, hogy minden országban megy a hadsereg népszerűsítése és reklámja (tv-műsorok, rádióműsorok, lapok, újságok (nálunk az unalmas Honvédelmen és a semmitmondó (sajnos, pedig nagyon jó poligráfia) Regimenten kívül nincs semmi), jó toborzó filmek.
Még a románoknál, ukránoknál, szlovákoknál és oroszoknál is minőségilerg jóval komolyabb munka megy!

Ez az, ami sértő és keserűséggel tölt el.:(((
Előzmény: ukkrm0 (20232)
ukkrm0 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20232
Láttad már a Gripen reklám DVD- jét? Nem rossz.
Az tényleg nem semmi, sajna nállunk még nem ilyen jó a szitu :(
Előzmény: Zicherman Istvan (20229)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20230
Nekünk is jó lenne valami hasonló.
Miután valaki végre eldönti, hogy mire, milyen és mekkora sereg kell az országnak.
Előzmény: Zicherman Istvan (20229)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20229
Jól átgondolt és minőségileg megvalósított reklám és PR stratégia.
Mit lehet erre mondani?
BRAVO!
Előzmény: HPéter1978 (20226)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20228
Szívesen.
Az előbb lemaradd, hogy a "megnéz" által elszabott linket a böngésző vissza gombja helyrehozza.

Indexes specialitás. :-)
Előzmény: skyflash (20227)
skyflash Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20227
Megint tanultam valamit :)
Köszi szépen.
Előzmény: HPéter1978 (20226)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20226
Amikor az előnézetre kattintasz, az tönkrevágja.

Angol toborzóreklámok
Előzmény: skyflash (20225)
skyflash Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20225
Beszarok. Előnézetben faszán műxik. Na mindegy.
Előzmény: skyflash (20224)
skyflash Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20224
<a href="http://www.liveleak.com/view?i=cbe_1185331301" target="_blank">Fórummotor monnyonle!</a>
skyflash Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20223
<a href="http://www.liveleak.com/view?i=cbe_1185331301" target="_blank">Angol toborzóreklámok</a>
Némedi László __ Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20222

persze minden, pláne a Gripen miatt kell is, ami a honv költségvetés 10% teszi ki, tehát a legerősebb!

 

Előzmény: ukkrm0 (20218)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20221

Fasza. Figyelted a csajkát a 18. oldalon? Olyan, mint a magyar - csak talán nem alumíniumból van! :)))

(Mondjuk ilyen reklámanyagot a magyarok is tudnak csinálni, hiszen a műanyag olajkályha eladásában verhetetlenek vagyunk. Ettől persze igencsak tisztelem a finn hadsereget. Láttam már őket dolgozni; profi katonák, le a kalappal előttük.)

Előzmény: megatron66 (20220)
megatron66 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20220
Azt hiszem, ezt érdemes végignézni, valahogy így képzelek el egy modern honvédelmi erőt:

http://www.mil.fi/perustietoa/julkaisut/varusmieheksi2005/varusmies_05_en.pdf
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20219
Minden.
Előzmény: ukkrm0 (20218)
ukkrm0 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20218
Úgy kérdeztem, hogy légierő? Szárazföldi erők, vagy minden?
Előzmény: Némedi László __ (20181)
ukkrm0 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 20217
Az égba..ameg! EZ nagyon durva. A készítő valahogy nem csipázza a vezetőket.
Előzmény: Zicherman Istvan (20180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!