Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20752
Így van.
Mármint ostobaság megsértődni.

Viszont a kérdéseimre nem válaszoltál.
Ami pedig a te kérdéseidet illeti: igen, az itt lévők többsége szolált/szolgál. Sokan a mai napig tiszti vagy főtiszti beosztásban dolgozott/dolgozik. Ezért elég jól látják a HM jelenlegi állapotát.
Legalább is a hasereg gyakorlati kérdéseit illető témákban jobban eltájékozódnak, mint - mondjuk - egy közgazdász, aki biztosan jobban ért a pénzügyekhez, viszont nem biztos, hogy átlátja azt a tragikus helyzetet harcászat, hadászat és felépitési, szervezési struktúrák terén, ami jelenleg fennáll.

Üdv.:
Z.I.
Előzmény: Törölt nick (20751)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20751
Nem is sértődtem meg.
Mindenki írogatja a saját véleményét. Én is. Erről szól a fórumozás.
Nagy butaság megsértődni itt bármin.
Előzmény: Némedi László __ (20750)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20750

nem megsérteni akart, csak akkor könnyebb elmagyarázni a valós helyzetet...

 

(de majd, ha elkészül a wikink, akkor már csak odalinkelünk :)))

Előzmény: Törölt nick (20749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20749
Mert ugye itt mindenki:

-szolgált más hadseregben
-ismeri a hadsereg felépítési struktúráját
-ismeri a modern hadseregek elé állított harcászati követelményeket

Na ne röhögtess

Előzmény: Zicherman Istvan (20745)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20748

albán hadsereg:

http://www.hri.org/docs/bmf/albania.html

 

35000 katona

150 harckocsi

 

az albánok elég kemény ellenfél lenne a technikai felszerelést tekintve :))) illetve :(((

Előzmény: Némedi László __ (20747)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20747
15 harckocsi, kell ennél többet mondani??
Előzmény: Törölt nick (20744)
urál Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20746

Az egészet nézve mi a pozitív? Tehát a cél, a honvédelem figyelembevételével mit az, amit fel tud mutatni ez a rendszer? Csak érdeklődöm, a lelkesedést meg nem ér beírni, márha még van ilyesmi!

Előzmény: Törölt nick (20744)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20745
gyetlen kérdés - voltál katona? Ha igen - mennyi időt töltöttél el benne? Esetleg szolgáltál-e más hadseregben, esetleg külhoni misszióban? Mennyire ismered a magyar hadsereg felépítési struktúráját, mennyire ismered más hadseregek felépítési struktúráját? Ismered e a modern hadseregek elé állított harcászati követelményeket?

Ezután klezdhetünk beszélni arról, hogy mennyire pesszimista itt mindenki, meg siránkozó, és mennyire fasza a MH tájékán minden.

Üdv:
Z.I.
Előzmény: Törölt nick (20744)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20744
Kicsit talán elgondolkodhatnál azon, hogy az erre a fórumra írkáló 20-30 ember véleménye mennyire tükrözheti a valós helyzetet...

És bár nem engem kértél, mégis válaszolok:
szerintem az itteni vélemények hihetetlenül túlzóak, szélsőségesek, pesszimisták, és messze nem a valós képet tükrözik.
Ez egy magyar katonai sajátosság: szeretünk sírni, ríni, ami pozitív arról nem nagyon beszélgetünk, mivel észre sem vesszük adott esetben.

Jöhet az anyázás.
Előzmény: M.I. (20739)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20743

Szervusz MI!

 

"Időnként akkor is véded a kollegáidat és a céget, amikor nem kéne. Sztem."

 

Jól mondod, Szerinted! Szerintem meg pont akkor védem őket, amikor kell. Az elöljáróim szerint meg nem hogy nem védem, de még indokolatlanul kritizálom is őket! :)) Látod, minden nézőpont kérdése! :)

 

"Sokat gondolkoztam azon, hogy egyik oldalról azt hallom, hogy a Honvédség profi felkészült erős.
Itt a fórumon pedig tragikomikus képet festetek néha a Honvédségről."

 

Én pont azon "dolgozok", hogy reálisabb legyen ez a kép, mindenféle túlzásoktól mentes. Hozzátéve, hogy nagyon gyakran még mi, a bent lévők is túlzunk mindkét irányba!

 

"Az itteni vélemények inkább negatívak, túlzottan pesszimisták vagy inkább objektívak?
Ha ez a negatív vélemények gyüjtőhelye, akkor hol vannak az objetívek?
Ha pedig ez az objektív, akkor milyen lehet a pesszimista? :-)"

 

Ezért szoktam azt mondani, hogy az igazság valahol középen lehet! Ha valaki objektív akar lenni, már fel se tűnik a sok túlzó vélemény között!

 

Üdv: Hamburger

 



 

 

Előzmény: M.I. (20739)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20742

Szia Biga!

 

Sztem összekevered a Magyar Gárdát a Honi Gárdával.

Szezon <-> Fazon; csak hasonló a neve.

 

A HG a MH mellett működő tartalék erő kívánna lenni. A terv legalábbis ez.

 

 

Én

Előzmény: Biga Cubensis (20735)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20741

Szia István!

 

A nevére nem emlékszem de jó esélye van arra, hogy a Roland linkjében olvasható csóka volt az.

 

Én

Előzmény: Zicherman Istvan (20734)
M.I. Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20739
Szia!

Ha akkor azt mondod, hogy: Nem csak a politikusok és tábornokok között vannak marhák, sajnálatos ez a hiba, nem is említettem volna ezt az esetet.
Időnként akkor is véded a kollegáidat és a céget, amikor nem kéne. Sztem.

Sokat gondolkoztam azon, hogy egyik oldalról azt hallom, hogy a Honvédség profi felkészült erős.
Itt a fórumon pedig tragikomikus képet festetek néha a Honvédségről.

Az itteni vélemények inkább negatívak, túlzottan pesszimisták vagy inkább objektívak?
Ha ez a negatív vélemények gyüjtőhelye, akkor hol vannak az objetívek?
Ha pedig ez az objektív, akkor milyen lehet a pesszimista? :-)


Taxxx eltünt? Olyan régen rángatott vissza valakit a földre!
Előzmény: Hamburger2 (20711)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20738

A klubradio feltette a hirei koze az szdsz allaspontjat a gardarol. Eppeszuek ezek? Van katonai szakerto abban a partban, vagy ami a nemzetet erositene olyasmivel ok nem foglalkoznak?

 

Ismerve a libsik erdekervenyesito kepesseget, a gardanak ebben a ciklusban lottek...

 

http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=52358

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20737
Ha állami, többpárti megeggyezéssel, állami ellenőrzés mellett működne egy ilyen gárda - azt csak üdvözölni tudnám - szintén,- és legjobb tudásom szerint támogatnám a munkáját.

Párthadseregből pedig szintén - kösz, de nem kérek.
Előzmény: Biga Cubensis (20735)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20736

Koszonom Eheslo a valaszodat.

 

Szandekosan kihagytam a tabornoki reagalas egyik sorat, de mostmar akkor azt is bekopizom, az UAV vasarlas fenyeben erdekes lesz. Tessek:

 

"Ami az izraeli vásárlásokat illeti, az mese. Amit tőlük vehetnénk, arra nincs pénz!!!!"

 

udv,

Roland

Előzmény: Éhesló (20723)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20735

Szerintem eléggé két külön dolog egy professzionális, kongresszus/országgyűlés hozta törvények által szabályozott, támogatott, katonák által vezetett Nemzeti Gárda, mint az USÁ-ban, meg mindenféle pártok, társaságok által kezdeményezett, nem odavaló eszmék által vezérelt  csoport, mint amiket manapság hallani. Az első érdemes kezdeményezés lenne, az utóbbiból én inkább nem kérnék.

Előzmény: dr_kotasz0831 (20733)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20734
Tiszteletem.

Ki volt az az agyament, aki ezeket a baromságokat mondta???!!!
Lehet kérni egy nevet a stúdióba, hogy tudjuk ki az a parlamentben akinek az optimizmusa a Himalája csúcsait, az IQ-ja meg a béka seggét verdesi?
,,A Hazának ismernie kell hősei nevét."
Előzmény: dr_kotasz0831 (20733)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20733

Sziasztok!

 

Politika mentesen megjegyezném a következőket:

(Reggel a klubrádióban volt egy riport, melyben megkérdezték az Emeszpé és az Eszdéesz mittudoménkijét a Honi Gárdával kapcsolatban)

Ugyanis:

A honi gárda kezdeményezését támogatja:

- a KDNP (mint ötletgazda Simicskó képvis.)

- A Fityesz

- Az EmeszPé

és mielőtt örlülnétek elmondom, hogy miről szólt a beszélgetés, azaz mi adta a konfliktushelyzetet, ami miatt meginterjúvolták a delikvenseket:

Aszongya az SZDSZ-es csóka: Nincs szükség honi gárdára mert: (nevetni tilos)

- Nem akarnak munkásőrséget (?)

- Nincs szükség egy ilyen gárdára, mert a Honvédség minden feladatot meg tud oldani. Példaként a sorozatos árvízeket említette, melyet a Honvédség megoldott a civil szervezetek segítségével. (!)

- Egyébként is, az egészet a Fityesz találta ki, hogy elterelje a figyelmet a Magyar Gárdáról (háháháhá, 2002 óta próbálkoznak, akkor még Nemzetőrség néven)

 

Ki hallotta a riportot?

 

Aki nem annak elmondanám, hogy volt egy kérdés a riportertől (igyekszem pontosan):

- Magyarország egy erős állam vagy sem?

Na mi volt a válasz?

Hogy erős. Na most lehet nevetni. :D

Erre azt mondja a riporter csákó, hogy ez meglepi, mert Demeter E. képv. azt mondta nemrég, hogy gyenge. Akkor most mi van? Ezután jött a bullshit, de olyan hogy még nekem is megremegett a kezem a kormányon, pedig én aztán tudok mellébeszélni.

 

Ami marhára feldühített, hogy miért kell valamit elrontani, ha azt lehetne jól is csinálni? Miért nyilatkozik valaki (itt elsősorban az SZDSZ mókusra gondolok) ha fogalma sincs a reális honvédelmi helyzetről?

 

Röhej. Ki hallotta?

 

Én

 

Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20731

Szerintem semmi fantasztikus nincs abban, amit mi csinálunk itt, vagy bármely más misszióban. Tesszük a dolgunkat, amire készültünk. Elnézést, de a különböző biztonsági műveletekről ezek után se nagyon fogok írni, mert nem igazán publikus. Azt azért elárulom, hogy - szerencsére - egyelőre semmi akciófilmekhez hasonlatos jeleneteket nem kell elképzelni.

 

A mindennapi valóság sokkal inkább ahhoz áll közel, amit Némedi Laci említett. Folyamatos - fárasztó - éberség, mert a helyzet barátságosnak és nyugodtnak közel sem mondható. A veszély itt kézzelfoghatóan van jelen. A mi tevékenységünk jellegénél fogva nem csak őrségről van szó, hanem rengeteg különböző célzatú "járőr"-ről is. Ez itt nem harcoló alakulat, hanem egy PRT, amely küldetése a "segítségnyújtás". (Nagyon egyszerűen fogalmazva!)

 

Sokkal fantasztikusabbnak tartom a családjaink teljesítményét. A feleségeinkét, akik egyedül állnak helyt értünk is a "hazai fronton", meg a gyermekeinkét, akik hónapokig apa segítsége és "szigora" nélkül kell hogy legyenek. Persze erre is lehet azt mondani, hogy "önkéntes" meg plusz pénz, de aki benne van, az másként érzi. A feleségek zöme 1-2 misszió után már közli a férjével, hogy nincs az a pénz, amiért még egyszer áldását adná egy újabb kiküldetéshez. :)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (20725)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20730

Éhesló!

  Valószínűleg a 2003-as civilkápráztató púdergyakorlaton történt, hogy egy szerény technikai bemutatót is szerveztek Medgyesinek  Juhásznak, hátha ráharapnak valamire. Az aktuális VKF megállt a bemutató hely U alakjának közepén, és anélkül hogy bármit is megnézett volna, intézkedett, hogy az asztalokat takaró pokrócok a miniszterelnöki látogatás idején azonos magasságban lógjanak. A Pátriánál kitűnő unikummal kínáltak. Ezen a bemutatón volt kiállítva a SZOJKA is. A felelőst megkérdeztem, hogy látta-e a tőle 10 méterre lévő Raytheon Electronic Systems által kiállított, egy kilónál könnyebb UAV kamera tartó rendszert, benne a pár dekás, nagyfelbontású nappal és éjszaka egyaránt alkalmazható kameráját. Rám csodálkozott: -Van ilyen?- Ő ott volt már két napja, én aznap délelőtt érkeztem oda. A miniszterelnök és Juhász 120-as menetütemmel, megállás nélkül körbeszáguldották a technikai bemutatót.

   A SZOJKA szerintem tipikus esete a villamosított gőzmozdonynak.

         gyula 

Előzmény: Éhesló (20723)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20729
mivel azért Afganisztánban zajlak események, ezért a "semmittevés"-t is folyamatos készültségben kell tölteni, és végig benne van a kalapban, hogy pont az adott őrnél történik valami nagyon komoly, ezért elég komolyan kell csinálni mindent. Már ez elég fárasztó, márcsak abból is gondolom, hogy amikor Lentiben nagy főnököt vártunk elég komolyan csináltuk az őrséget és az már fárasztó volt, itt még ráadásul idegen föld, ismeretlen időjárás, ismeretlen gondolatú és kultúrájú emberek, távol a családtól. Így együtt is megterhelő lehet ráadásul félévig kint, egy vagy fél évig itthon... ...szerintem ez elég arra, hogy megdícsérjük, aki kint végigcsinálja különösebb esemény nélkül...
Előzmény: Törölt nick (20725)
HG4I Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20728
Most látom, megelőztél..
Előzmény: Éhesló (20723)
HG4I Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20727
Nem az izraeli, hanem a cseh.
Ők már rendszeresítették a sajátjukat, holott később kezdték a fejlesztést.

A MHTI-vel páérhuzamosan a ZMNE K+F keretében is készült ilyen rep. eszköz, nagy csinnadratta mellett.....
Túró....

...
Előzmény: Farkas Roland (20716)
Gyöki II Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20726
Itt azért elég sok információ megjelenik a mindenapokról, projektekről, eseményekről.
Előzmény: Törölt nick (20725)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20724
a szavaitokból azt veszem ki, hogy a régen beigért UAV még mindig nincs használva kint afgánban? (vagy csak annyira jó, hogy számotokra is láthatatlan :)))
Éhesló Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20723

Kedves Roland,

a HTI által fejlesztett UAV kalandos történetét nem én vagyok hivatott megírni, mivel társosztályunk küzdött vele több mint 10 évig.

Nagy vonalakban talán az alábbi volt:

Közös meló a csehszlovákokkal (Sojka), magyar elektronika, csehszlovák sárkány.

Mivel a VK nem akarta rendszeresíteni, pénzt sem adott rá, a csehek külön váltak.

A HTI "svarcban" folytatta és keresett hozzá támogatókat, amiket néha talált, néha nem, közben teltek az évek. Részsikerek is voltak: létrehoztak (papíron) egy UAV szakaszt, feltöltésre nem került.

A fejlesztés során folyamatos gondot jelentett a VK és a HM "idegenkedése" és az ügyeletes "kijáróemberek" színrelépése, akik természetesen mindig nagyságrendekkel "olcsóbb" és "jobb" megoldásokat kínáltak.

A végén ők nyertek fontos csatát, mi meg elvesztettünk egy háborút és sok erőfeszítést, tudást dobunk a szemétbe (szokásunk szerint). 

Azt, hogy a háborút ők nyerik-e meg még nem tudni, hiszen rendszeresítése, használata, a sérült eszközök, anyagok pótlása, az üzemeltetők kiképzése még előttük van.

Az a cikk alapján máris megállapítható, hogy több mint 10 év alatt a HM összesen nem költött annyit a magyar UAV-ra, mint ennek az egy készletnek a megvásárlására, és a technikai adataik összevethetőségéről már nem is akarok értekezni, mert még megszólnak a szakterület hozzáértői....

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: Farkas Roland (20716)
Éhesló Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20722

Kedves Roland,

a lényeget Bujazliz már leírta.

Nem érintette a nonproduktív állományt, ott az átszervezést követően is alacsonyabb volt a létszámcsökkentés aránya mint a hadmérnökök között. kétségtelenül nem az FLÜ-be olvasztott igazgatóság állományában, de az FLÜ állományán belül maradtak.

Csak szemléltetésül: A fejlesztési irodavezetők és helyetteseik és az idősebb kollégák az elmúlt 3 évben eltávoztak. A 25 év szolg. időn túliak száma kb. 6 fő, beleértve a szabványosokat, minőségbiztosításosokat is.

A feladatrendszere kb. ugyanúgy megmaradt, mind a légvédelem és szárazföldi haderő nélkül maradt MH-nak, csak sem költségvetése, sem kapacitása, sem számottevő hadiiparipari háttere nem maradt....

Ráth nyá. mk.ezds. személye viták tárgya a régi HTI-s kollégák között. Sokan az ő megjelenésétől datálják a véget, az én véleményem az, hogy utóvédharcokat vívott, és vív, egyre csökkenő költségvetési részesedéssel, támogatással és hatáskörrel. Ez nem feltétlenül az ő hibája, még ha vezetőként része is van benne. Az alapító okiratot nem ismerem, de a július végéig tevékenykedő csapat a HTI végelszámolását és felszámolását kapta feladatul, ettől még éppen lehet a helyőrségzenekar is a jogutódja...

 

Minden esetre az ÖLTP és a HTI megmaradtjai a totális csődről és munkaképteélenségről számolnak be személyes beszélgetések során. Horváth tébolynok úr olyan magas állást épített magának néhány zongoraszékből és hokedliből, hogy a hírek szerint onnan lép majd fel, a romhalmazt maga megett sameszoknak hagyva...

 

Éhesló

Előzmény: Farkas Roland (20704)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20721

Survivor!

  Te sosem alszol? Ezt nem fogod túlélni!

                                                                    Gyullla

Előzmény: -Survivor (20719)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 20720

Szervusz 1805!

 

Noha érzésem szerint közel azonos dolgokról beszélünk, még is úgy érezzük, hogy nem a másikat támasztjuk alá, hanem inkább a másikat kritizáljuk. Pedig - legalábbis nekem - nem ez volt a szándékom. A félreértések elkerülése és a jobb megértés céljából igyekszek akkor idézett részenként válaszolni és hozzászólni a véleményedhez, mert a jelek szerint nem voltam elég érthető az előző hozzászólásomban.  

 

"Ne keress sértést ott, ahol nincs! A baj az, hogy nem arra reagáltál amit írtam! Más az őrkatona és más a misszót vezető szerepe és vele a gondjaik sem azonosak."

 

Sértést nem keresek sehol sem, legfeljebb nem egyezik a véleményünk. Pedig hidd el, hogy arra próbáltam reagálni, amit írtál, legfeljebb nem úgy értettem, ahogy Te szeretted volna. Az utolsó mondatoddal nagyon egyet tudok érteni, csak azt nem étem, hogy ez most miként jött ide. Úgy gondolod, hogy más szintről nézzük ugyanazt a jelenséget? A magam részéről maximálisan igyekszek figyelembe venni még az őrkatona gondjait is, bár el kell, hogy ismerjem, nincs meg mindig hozzá a jogköröm és eszközrendszerem, hogy azon érdemben vátoztatni tudjak. Ilyenkor marad a felfelé történő jelentés, ahogy Te is említetted.

 

"A saját állításaimat természetesen tartom, bizony előfordul ( hu de enyhe voltam) hogy nem mindenki viselkedik az elvárható módon. És ezt ne szűkítsük erkölcsi kérdésekre, fegyelmi és "fajsúlyosabb" esetekre is céloztam."

 

A tartalmi résszel egyetértek - vannak fegyelemsértésnél súlyosabb esetek is! - , de valószínűleg nagyon szerencsés vagyok, mert az én missziós tapasztalataim alapján megmaradnék az "ritkán előfordul" (túlzás nélkül) kifejezésnél. Lehet, hogy Neked nagyobb a rálátásod a missziók összességére és ezért használsz keményebb kifejezéseket?

 

"Mellesleg misszióban nem célszerű oly módon szétválasztani a folyamatokat, hogy ez magánügy ez meg nem, a parancsnoknak mindennel foglalkozni kell, ami a feladatának végrehajtását zavarja és a csapata egységét és megítélést bármi módon ronthatja."

 

Ezt is maximálisan támogatni tudom. Amit én hangsúlyozok, hogy minden eset és minden misszió egyedi és ezért nem célszerű általánosítani a felmerülő problémáknál még akkor sem, ha az esetleg több missziónál is felmerül. Arról nem is szólva, hogy ez esetleg negatív visszhangra találhat olyan misszióknál, amelyeknél ezek a problémák nem érvényesek. Természetesen trendek felmerülhetnek, de minden esetben pontosan meg kell határozni, hogy hol, mikor...! Éppen azért, hogy senki se érezze magát sértve.

 

"Ha megnyugtat nekem a te normáid szerint is lehetnek erkölcsi alapjaim a kritika gyakorlásra."

 

Ez nem hogy megnyugtat, de kimondottan örömmel tölt el! :)

 

"Én úgy gondolom egy felkészült, tapasztalt és határozott embert aki elég időt fordít a saját célirányos felkészülésére is nagy meglepetések nem érhetnek."

 

Ezt nagyjából én is így gondolom. De talán abban is egyetértünk, hogy tökéletesen és a legapróbb részletekig a hazai körülmények között nem lehet felkészülni mondjuk egy (volt) iraki, vagy egy jelenlegi afganisztáni (PRT) misszióra.  Ezeken a helyeken ugynanis olyan feltételek között kell megoldani a feladatot, amelyeket otthon még a legjobb szándék mellett is csak gyengén lehet szimulálni. A komolyabb "meglepetések" akkor történhetnek, amikor a korábban "biztosra" ígért, feladatvégrehajtás szempontjából fontos feltételek megtermtésére nem kerül sor a megígért időpontig, de még sokáig utána sem. A magyar "malmok" nagyon lassan őrölnek! No ilyenkor hajlamos a katona arra, hogy elvessze bizalmát az elöljárójában. Főleg akkor, ha közben azok a negatív tényezők, amelyek kiküszöbölésére az adott eszköz szolgálna, tovább erősödnek!

 

"A követelmények és feltételek ütközésénél tudni kell megkülönböztetni mi az amit nem tudok megoldani és azt jelentem, és mi az ami bizony az én kötelezettségem. Szerintem az ilyen irányú tehetetlenség ma a honvédség egyik legnagyobb problémája."

 

Ezt is magvas gondolatnak tartom. Én viszont úgy látom, hogy a kint lévő parancsnokok - értem alatta a csoportparancsnoktól a kontingensparancsnokig - erejüket meghaladva próbálják megoldani a helyszínen felmerülő problémákat saját hatáskörükben és amikor már teljesen megbizonyosodtak róla, hogy ez nem megy, csak akkor jelentenek felfelé. És ilyenkor jön az a problematika, hogy milyen gyorsan "őrölnek is a hazai malmok"!? Mert aki kint van, az bizony úgy érzi, hogy nem elég gyorsan! :) Vagy Te is erre gondoltál? :) Akkor nagyon egyetértünk!

 

"Ha nem haragszol konkrét példákat most nem írok neked, de nem hiszem, hogy ne  tudnál esetekről, amikor a feladathoz nem szükséges felszerelés  azonnali beszerzését kívánták."

 

Igen, tudok ilyenekről, de olyanról is (egy "kicsit" többről), ami viszont szükséges lett volna, de még sem érkezett meg, vagy csak hatalmas késéssel. Nekem például nagyon visszás az a hazai magatartás, hogy több csatornán is leellenőrzik a kintiek javaslatainak a jogosságát, majd amikor kiderül (nem kis idő után) hogy az jogos, akkor egyszerűen megválaszolják, miszerint nincs rá költségvetés! Ezért célszerű konkrétumokat említeni, mert itt is érvényes a szabály, miszerint minden misszió más, így az igények megítélése is!

 

"Ma a Magyar Honvédség az egyetlen, ahol nem lehet semmilyen felszerelést rendszeresíteni (jót sem) anélkül, hogy valaki (szakértő) azonnal jobbat és mást ne akarna."

 

Nem hiszem, hogy a MH az egyetlen ilyen cég. Ez inkább egy magyar sajátosságnak tűnik.  Legalábbis, azon példák alapján, amelyeket én látok magam körül. (Egészségügy, közlekedés, rendőrszég, stb.) Nincs teljes rálátásom a kérdésre, de azért nagyon érdekelne, hogy ez a "jobbító" szakértői vélemény mennyire megalapozott a felhasználók részéről. 

 

Remélem, hogy én is mindent megválaszoltam! :)

 

Üdv: Hamburger

 

 

 

 

 

Előzmény: 1805 (20714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!