Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20838

Szervusz 1805!

 

Közben sikerült utána néznem az "inkognitódnak"! :) No, ez hamarabb is eszembe jutatott volna! Üdv Öreg Harcos! :) Régi ismeretségünk ellenére soha sem láttuk egyformán a dolgokat! Csak kb. úgy mint most! :)

 

Éppen ezért még mindig jobb, ha magánban folytatjuk, mert akkor részletekről is vitatkozhatunk! :)

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Hamburger2 (20833)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20837

Szervusz Roland!

 

Azt még meg is értem, hogy a katonai - szakmai hiteled már nem érdekel, de a politikával túlfűtött véleményeknek akkor sincs itt a helye. Próbálj inkább ismét szakmailag gondolkodni és írogatni! Hasznosabb lenne a topicnak is!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Farkas Roland (20835)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20836

Szervusz M.I.!

 

Valahol, valaha, egy messzi-messzi ..... fórumban már fejtegettem, hogy magam is úgy gondolom, hogy a katonai felsővezetésünknek is felelőssége van a dolgok ilyetén történő alakulásában. Mint ahogy a mi szintünkön sem lehet minden felelősség alól kibújni a témában, mert bizony sok olyan dolgot eltűrünk és elnézünk, amelyet nem kéne. Minél feljebb van valaki beosztásban, vagy rendfokozatban, annál inkább felelőssége van ebben is, ami viszont nem mentesíti az alacsonyabban lévőket sem. Mert bizony már ott el kell kezdeni tanulni, hogy bizonyos jelenségek felett nem szabad szemet hunyni és ki kell tudni állni az igazunkért.

 

"Nem tudom, hogy te mennyire rugdosod a nem oda való, nem megfelelő gondolkodású társaidat, sem azt, hányan vagytok ilyenek.
Én csak azt látom, amikor véded őket. (Nyilván időnként az is indokolt lehet.)"

 

Magam szerint is nem elégszer! Ráadásul nem vagyok egy rugdolós típus! (Ez most önkritika!) Az viszont talán elvárható egy katonától, hogy nem teregeti ki a szennyest, hanem saját hatáskörben, de határozottan rendezi a problémákat, amíg teheti és amíg bírja.

 

Üdv: Hamburger

 

 

 

Előzmény: M.I. (20770)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20835

Kedves Gyula,

gondolom Te is eszrevetted mar, hogy nem vagyok katona, igy a szakmahoz mar nem kotodom annyira, igy a szakmai hitelem sem nagyon erdekel mar.

 

Azt is lathatod, hogy a politikatol pedig undorom van, legalabbis attol es ahogyan csinaljak odahaza.

 

Szoval maradok esendo foldinek, kicsit jobbra tolodva de nem kissebb pofaval :)

 

udv,

Haza es Haladas !

roland

 

Előzmény: kovacsgyula44 (20834)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20834

Roland!

 Nagy voltál Afganisztánban. Elfogult pol jellegű megnyilvánulásaiddal szakmai hiteled erodálod.Persze a te dolgod!

 Gyula

Előzmény: Farkas Roland (20795)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20833

Szervusz 1805!

 

Mivel a vitánk a jelek szerint a topictársaknál nem lelt túl nagy érdeklődésre és az eltérő nézeteink tisztázásához szükségesnek érzek némi közelebbi információt mindkettőnk részéről, javaslom a magánban történő diszkurzust.

 

Üdvözlettel: Hamburger

 

lippaipeter@freemail.hu

Előzmény: 1805 (20762)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20832

Rendben Laci, csak akkor mi a túrónak a légi utántöltés, meg mi van a NATO kompatibilitással?

 gyula

Előzmény: Némedi László __ (20826)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20831

katonáéknál annyi könnyítést adok, hogy a magyar hadtörténet jó ismerete is elég a pontozó helyett :)))

lehet jönni majd az előadásomra :)))

Előzmény: kovacsgyula44 (20830)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20830

Laci!

 Azért jó nyomon van a pontozásom, meg a csapásolásom, a szomszédaim nélkül nincs Pécsett táncház.

 gyulla

Előzmény: Némedi László __ (20827)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20829

Dr Kotasz!

 

   TANUsíthatom, a HM ezt is elkúrta, nem kicsit, nagyon. Már régen rendeznie kellett volna egy a HM alárendeltségében működő, politikától független, vallási irányzatoktól mentes tartalékos komponensét, amit akár Nemzetőrségnek is hívhatnánk, hogy kifogja a szelet az ilyen "gárda dame"-ok vitorlájából. Egyébként Roland által ajánlott kurucinfós cikk képmellékletekén láthattad a "gárdaszüz"-eket, akiket Lajos úr esket 25-én a várban. A képen látszik. hogy ezek az urak csak (arany) láncaikat veszíthetik.

 gyula

Előzmény: dr_kotasz0831 (20775)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20828

Szervusz Gyula!

 

Bizonyos szempontból igazad van, de én csak arról beszélhetek, amit magam is átéltem! :) Ha a teljes történelmet tekintem, akkor igen régre kellene datálnunk! :) Viszont a mai hatalmi felállást (bal - jobb) akkortól lehet igazán datálni! Előtte csak egy oldalra lehetett "kenni" a dolgokat.

 

Hamburger

Előzmény: kovacsgyula44 (20822)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20827

akkor legalább illik felismerni a tájegységet :)))

 

(azért annyit mondanék, hogy voltam egy magyar táncházban, ahol egy táncot nem ismertem. Az akkori amerikai barátnőm viszont igen, és elkezdett táncolni egy japán sráccal, ők táncoltak magyart és én magyar csak álltam ott, égett a pofám, és szégyeltem, hogy nem ismerem eléggé a saját kultúrámat (azóta utánanéztem azért...))

 

Előzmény: kovacsgyula44 (20825)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20826

ez se rossz botrány... ...a költségvetésben láthatóan van pénz biztosítva a terepmodellre, de csak a magyarra.

Valszeg nem fogunk légtér sértést elkövetni, mert (remélem) nem felelőtlenek a pilótáink. Ez persze a válaszcsapások rendszerét kizárja (de mondjuk ennyi géppel tényleg csak védekezésre gondoljunk).

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (20820)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20825

Veled vagyok Laci!

  A táncházat azért a csípőkopásommal és a falábammal kihagynám.

 gyulla 

Előzmény: Némedi László __ (20792)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20824

Aba uca a HM-ben van?

 gyulla

Előzmény: Kuruc71 (20821)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20823

Vpalcsi!

 Elnézést a gyanusításért, ha jól emlékszem a szolnoki PÜSZK-höz tartozott a kolléga, amikor még volt ilyen. Ez nem ám egy sátántól való dolog, pl. az amerikai tengerészgyalogságnál a pénzügyesnek, a jogásznak, a PSYOP-osnak egyaránt el kell végeznie a hat hónapos tengerészgyalogos alapképzést minden borzalmával, függetlenül attól, milyen rendfokozattal és hány éves korában csatlakozik a páciens a tengerészgyalogosokhoz.

 gyula

Előzmény: Törölt nick (20817)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20822

Hamburger!

 Fiatal vagy!(hozzám képest) Precizírozzuk: 80 óta.

 gyula

Előzmény: Hamburger2 (20797)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20821
Szervusz !

Jól gondolom, hogy nem vidéki alakulatnál vagy? Sött ! Esetleg bent a HM-ben ?

Előzmény: Törölt nick (20817)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20820

Laci!

   Én, mint már többször jeleztem, aggódom, hogy a Gripen körül nem a korrupciós botrány lesz a legnagyobb, hanem az, amikor kiderül, hogy csak Magyarországra van(lesz) digitális terepmodellje, magyarul, külföldön képtelen talajközelben repülni.

 gyula 

Előzmény: Némedi László __ (20800)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20819
Ezzel nincs is baj. Én is évente kétszer veszem fel egy-egy egyenruhámat, és megünneplem a ,,szakmai ünnepeket".
Viccből mondtam, amit mondtam, mivel kis hazánkban általában még ennél kisebb dolgokból is vérre menő vitát képesek produkálni az érintettek.
Előzmény: kovacsgyula44 (20818)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20818

István!

   Nem vagyok egy könnyen könnyre fakadó tipus, de az angolok hősök napi felvonulását nem tudom meghatódottság nélkül nézni. Felvonulnak az ezredek képviselői a II VH-s egyenruhákban, akiknak ma már nincs ezredük. Amely ezred ma is él, ott a mai ezred tagjai is felvonulnak mai egyenruhájukban és tolják a veteránt a kerekesszékben. Tart a felvonulás vagy három órát.

     gyula

Előzmény: Zicherman Istvan (20807)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20817
Nem, nem én vagyok
Pénzügyes és ranger?? Ez nálam a beszarok kategória:)
Előzmény: kovacsgyula44 (20816)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20816

Vpalcsi!

   Egy tudományos dij kiosztó űnnepségen beszélgettem egy pénzügyes hadnaggyal, aki mellesleg Fort Braggban elvégzett egy ranger tanfolyamot is. Csak nem te vagy?

 gyula

Előzmény: Törölt nick (20815)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20815
Urak!
Kicsit úgy érzem magam mintha elkezdenék széllel szemben hugyozni. Annak sem sok értelme van.
Ennyi megkeseredett embert én még nem láttam egy rakáson.
Biztos van rá jó okotok, ti tudjátok.
Mivel nem akarok itt messzemenő vitákba menni fizetés, lakástámogatás, érdekvédelem témákban, nem részletezem véleményemet.

Éheslónak:
biztosan előfordulhat a valótlan adattartalom a papírjaidon, nem vitatom állításodat. Pénzügyesek között is van pelyva bőven.(nyugodjatok meg, mi tényleg fogyunk) Nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy általában a kedves reklamáló ügyfél szokott tévedni ilyenkor, de vannak persze kivételek bőven.
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20814

:)))

 

pedig jó lenne, egy katona büszkeség napja...

 

itthon nem voltam a meleg felvonuláson (lekéstem? :))) nem tudom milyen volt... ...majd egyszer megnézem

 

amilyen kicsi létszámú, most a Honvédség (a bécsi maratonon többen futottunk, mint most a teljes Honvédség), nem is lenne olyan örült nagy rendezvény

Előzmény: Farkas Roland (20813)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20813

Laci, ilyen nem letezik!

 

Azt tuntetesnek hivjak!

 

:((((

 

A melegfelvonulasrol pedig: itt Torontoban van a vilag legnagyobb meleg kozonsege. Hazasodhatnak is.

 

De mivel meg van adva szamukra ez a lehetoseg, talan ezert nem paradeznak gusztustalan modon, hanem szepen (a liberalis part vezetojevel) felvonulnak az utcan. Jo, itt is van undormany, de messze nem annyi mint a joval kisebb otthoni tuntetesen.

 

Es a menetben ott van peldaul az allami szferaban dolgozok szakszervezete is.

 

 

Viszont a meztelen ferfi segget abrazolo plakatot raknak ki a varosban azt buntetik es leszedetik.

 

 

Ilyen egyszeru. Jozan esz, engedmenyek, tisztesseges egyensuly. Odahaza szelsosegek vannak.

Előzmény: Némedi László __ (20808)
urál Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20812

,,herr major, kérem, a belgák meg hová álljanak?"

 

Letolt gatyával a hősök terére ne! :)

Előzmény: Zicherman Istvan (20809)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20811
ismered ugye a síró Juliska történetét?
-Juli miért sírsz?
-mert nem akarok a Jancsihoz menni! brühühü...
-miért? hiszen szereted?
-hát ez az...és biztos lenne egy szép gyerekünk, az meg majd elkódorog és bele fog esni a kútba, amit majd ásunk..és én azt a fájdalmat nem fogom túlélni. úgyhogy -ezt megelőzendő- inkább nem megyek feleségül a Jancsihoz.

.
Előzmény: Zicherman Istvan (20807)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20810
végülis....eléggé logikus okfejtés.

.
Előzmény: Törölt nick (20798)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.15 0 0 20809
Laci,
,,herr major, kérem, a belgák meg hová álljanak?":))))
Előzmény: Némedi László __ (20808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!