Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69701

Nem. A logisztikat normalis emberekre terveztek. Es ha nem valtoztattak rajta, akkor az azt jelenti, hogy az emberek tenyleg normalisak. Ha sok lenne a lopas, akkor valtoztatnanak rajta. Ha igy sem lopnak, akkor miert koltsenek technikara, meg csinaljanak rendororsot a botljukbol?

 

Vajk

Előzmény: GPS (69698)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69700

 

Na, maradjunk abba, hogy ha veszek egy új gépet, az legyen szíves legalább szemre nem ütni.

 

A fene sem méri - de van egy olyan hogy ránézel és szépen fut... és van olyan, hogy már ránézésre is kaszál mint állat.

 

No kérlek én ez utóbbit nem veszem meg - vegye meg az, akinek így is megfelel, teljes áron.

.

Előzmény: halaloszto (69697)
pali923 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69699

Mostanában olvastam egy fórumos bejegyzést, ahol egy Amazon Kindle (ebook olvasó) garanciát próbált érvényesíteni egy póruljárt vásárló. Az egész email-en zajlott innen az USA-ba. Simán kapott egy újat csomagban, csak azt kérték tőle, hogy ne a szemétbe dobja, hanem vigye el egy hasznosítóba. Ráadásul az újat is cserélnie kellett, azt is megkapta.

Itt meg az merül fel, hogy bemész a boltba, és már tolvajnak néznek. 

Előzmény: Garfield007 (69696)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69698

 

Én agyalok túl sokat? A balatonalmádi Penny-t egyszerűen szétlopják szezonban.

 

Két (2 darab) biztonsági őr is szolgál abban a kis boltban állandó jelleggel (ez azért ritkaság) - úgy, hogy még kasszától távozás utáni (!) kosár-ellenőrzés is van.

 

Az egyik állandó pribék valami nyugdijjas rendőr-őrmester lehetett fénykorában - de az olyan, hogy ha csak ránéz egy terhes anyára, az menten megszül.

És mégis szarrá-lopják őket.

 

A tavaly szezon végén szereltek fel egy második, profi kamera-rendszert (vélhetően egy komolyabb vagyonért, egy német cég szerelte) - hatalmas, 32 collos plafonra-aggatott laposmonitorokkal az eladótérben (is) - hát kíváncsi vagyok, használ-e valamit az idén.

 

Nézzétek: én a logisztikai részén csodálkozom - mert annyira ki van gondolva minden, hogy ez valahogy kimaradt a precíz folyamat-tervezésből.

Vagy az is lehet, hogy ezt a logisztikát még a feltétel-nélküli visszacsere-módi előtt tervezték meg? Ki tudja?

.

Előzmény: *Steve (69695)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69697

1300-as fordulattal olyan atmerokkel fur az ember, ahol par tized utes baromira nem szamit. a kisebb atmerok, ahol szamitanak meg jot rohognek ezen a fordulatszamon.

 

olyan hogy valami nem ut nincs csak a meseben meg az amatoroknel. minden ut. az utesnek van egy merteke. es van ra egy limit, hogy az adott alkalmazasban mi alatt kell legyen az utes. nyilvan a csavarozogepek kozott is vannak jobban meg kevesbe sikerultek, de attol meg mind belul van a hataron. probabol tegyel be egy 15 centis furoszarat a tokmanyba, es probald ki hogy a hegyet hany mm-t tudod mozgatni ide-oda. ahogy kopik majd a csapagy, ugy lesz ez egyre tobb, de van egy tippem hogy most sem 0.2mm. igy meg utesrol beszelni nem sok ertelme van.

 

 

nekem sosem jelentett gondot megmutatni, ugyanis a bezart penztarnal elore tudok menni a penztaroshoz, es megmutatni. igen, ez mar az eladoterben van, de elol a penztaraknal nincs csak csoki koton meg sor, azokat meg nem viszem vissza. az hogy nem elegge zart a rendszer, legyen a lidl dolga. mi meg elegedjunk meg annyival, hogy nem azert nem lopunk mert rank tudjak bizonyitani, hanem azert mert nem szabad es mert mi sem szeretnenk hogy tolunk lopjanak.

 

Vajk

Előzmény: GPS (69694)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69696

Furcsa, minden esetre.

 

Nekem meg az a furcsa, hogy az ilyen jelenségekkel kapcsolatban ez mindig felmerül. A Lajtától nyugatabbra fel sem merül ilyesmi...

Nem személyeskedés, nekem is néha felmerülnek ilyenek, csak elmerengtem, hogy ez mikorra fog nálunk is változni.

Előzmény: GPS (69694)
*Steve Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69695

kicsit túl sokat agyalsz  

 

de ha neked megéri  , hogy ezt a kis memmentót lejátszod és odajön az őr hogy akkor most fáradj vele  csezheted ezt a  nagy elméletet

Előzmény: GPS (69694)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69694

 

Először is nem csak csavarozó... hanem fúrógép (is). Rendes, becsületes gyorstokmánnyal rajta.

 

1.300-as fordulattal éppenséggel már fúrni is lehet ezt-azt, nem igaz?

 

És ha így van (vagy akár egy sima csavarozónál is) - kérjük szépen, hogy ne üssön. Egy szálat se üssön - hanem fusson szépen, hibamentesen - elvégre egy ipari termékről van szó - ráadásul szerszámgépről.

.......................

 

A visszavitelkor az a gond a bemutatással, hogy nincs kinek bemutatni a bejáratnál - hisz nincs ott senki.

Simán be kell menni az eladótérbe az áruval a táskádban - ám onnantól már ki mondhatja meg, hogy azt valóban kintről hoztad vissza.... avagy a polcról vetted-e le, frissen?

 

Különösen érdekes ez amikor tömve a bolt vevőkkel, a kasszáknál 10 méteres sor áll és a sorbanálló  kosarak mellett alig tudsz végigfurakodni bemutatni a hozott cuccot.

 

Furcsa, minden esetre.

.

Előzmény: halaloszto (69693)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69693

1. mi az hogy ut a tokmany? ez egy csavarhuzo.

 

2. ez a gondolatmenet bennem is felotlott, es nyilvan mielott bemennek bemutatom hogy ezt hoztam, nem viszem. 

 

Vajk

Előzmény: GPS (69691)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69692

A kamera.

Előzmény: GPS (69691)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69691

 

Na, miután jól agyondícsértem a Parkside csavarozót, az történt, hogy a hajós-barátom vett is egyet a tegnap, de arról panaszkodott, hogy szerinte üt a tokmánya. Nem nagyon, de üt.

 

Azt tanácsoltam neki, hogy vigye vissza gyorsan, amíg még van belőle - és nézzen egy másikat.

 

Úgy is tett - elsőre talált is egy olyat ami szerinte hibátlan - oszt ki is cserélte.

Mondanom sem kell, hogy a boltban mukkot nem szóltak, nem kekeckedtek - kicserélték és kész.

 

Itt érdekes megjegyezni, hogy milyen furcsán működik az ezekben a boltokban amikor visszaviszel valamit.

 

Ugyanis a kis cumóddal és a blokkal beballagsz a boltba mint egy normál vásárló -  másképp nem is mehetsz be.... aztán odafurakodsz a kasszához, elpanaszolni a bajodat.

 

És mi van, ha csak a blokkot viszed magaddal - a cumót nem? És leveszel egyet a polcról és a blokkoddal odaállsz, hogy "Ni kérem, ezt az előbb vettem, kicserélhetem?"

 

Ki mondhatja meg akkor, hogy ez az, amit otthonról hoztál vissza... avagy egy másikat (is) levettél a polcról és azt is hazaviszed majd - ugyanazzal a blokkal?

 

Érdekes, nem?

.

halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69690

elsonek szerintem egy narex sem rossz. es sok helyen kapni es olcso. jol lehet gyakorolni az elezest rajta.

 

Vajk

Előzmény: feketefelh (69687)
NAND708 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69689

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a Sayerlack IL (vizes pác+alapozó+lakk) színkódja a RAL színskálán minek felel meg?

Köszönöm!

kukucs33 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69688

Azon kívül, hogy visít mint a veszedelem, én rosszat nem tudok róla mondani. De, mint azóta már többen megnyugtattak, ez sem annyira a Parkside saját tulajdonsága, inkább a szalagcsiszolóké általában. Vettem egy fültokot, azóta O.K. :-)

Használtam már az "orrát" is (ha jól emlékszem, Te is valami hasonlót tervezel) kb tenyérni bemélyedések kipucolásához és teljesen jól viselte. Jártam úgy, hogy oldalazva mozgatás közben elkezdett lemenni oldalra a szalag (kezdeti rutintalanság), de ahogy felemeltem a gépet, pár fordulat alatt szépen visszament a helyére. A vásárláskor vett kiegészítő szalag készlet még az eredeti csomagolásában figyel valamelyik polc mélyén, egyelőre a gyárilag rajta levő (tán 60-as?) vitt mindent amire kellett. Ha oldalra fektetnéd, tán a tartozék leszorítókkal még az is megoldható. Én egy korrekt gépnek tartom, az árát is figyelembe véve meg végképp.

Előzmény: Törölt nick (69626)
feketefelh Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69687

Ebben a sorrendben ? :-) A Stanley árban jobb

Előzmény: kofic (69683)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69686

Ha egyszer nekifogsz szivesen leírom a méreteket :-) :-) :-)  a csapágyat ne hagyd ki belőle az adja meg a komfortot vagyis ,,hogyesmondjam ,, kényelmes hangtalan mozgását a hintának. Amióta megvan 3 éve reggelente nyáron azon igyuk a zasszonnyal a kávét ...:-) 

Előzmény: arvaiz69 (69677)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69685

Ja.

És semmi képp ne csiszold kézi szalagcsiszológéppel,mert tényleg ki kopik!

Ha rezgő lesz a "tettes",akkor meg meg szakítva csiszold,aztán látod,hogy most lyuk vagy fa(mint a tekében)...! :)

Előzmény: Törölt nick (69684)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69684

Én ezt kézzel,finom/apró szemcsés vászonnal csiszolnám,esetleg rezgőcsiszolóval(a porból elválik azonnal mennyire "üveges" a por,vagy kenődik-e a lakk)még citlinges üveg lap élével is "igazítható" talán.!

Előzmény: csmari494 (69682)
kofic Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69683

bacho-sandvik, stubai, cseresznyés,  stanley stb. 

 

 

Előzmény: feketefelh (69680)
csmari494 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69682

Sajnos nem sikerült, pedig mielőtt elküldöm a gépemen látszik a kép, jpg kiterjesztésű.

Holnap még próbálkozom, azt hiszem valami a laptopomon nem stimmel, azért nem megy át a kép.

Előzmény: csmari494 (69681)
csmari494 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69681

Megpróbálom újból a képet.

Előzmény: gdzsozy (69663)
feketefelh Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69680

Igazából nem csesztem el semmit, de például lehetne itt-ott kicsit pontosabb a szerkezet, pár helyen a fűrész/marógép kiszakított egy picit a fából. Biztos eretnekség a szakemberek szemében, de a 4cm vastagságot, 2 réteg, 2+2cm-es egymáshoz ragasztott-csavarozott-csapolt deszkák adják ki. Viszont így is elég stabil az ajtó, nem nagyon tekeredik, ellenben 25kg :-)

 

A kövi ajtónak 4cm vastag pallóból lesz a váza/kerete. Ehhez néztem pár napja azt a csapoló fúrót, de úgy tűnik kevés lesz az oszlopos fúróm hozzá. Szóval lehet, hogy beruházok inkább egy jó kézi vésőkészletbe és azzal csinálom a csapolást. Tudtok ajánlani egy jót ? Mik a szempontok egy vésőkészletnél ?

 

Előzmény: drRamaty (69642)
K.Joco Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69679

Köszönöm a hozzászólásokat!

Megerősítetted amit gondoltam.Bosch,balck&decker és ferm között volt a választásom.Ezt a hármat néztem ki tegnap,mindhárom 25-30e között van,nagyjából egyforma erősség és felszereltség.amin meglepődtem hogy az obiban a legkedvezőbb az áruk ugyanazon gépeknek... akkor a bosct-t választom.a segítséget köszi!!

ha még valaki megosztaná ezen 3 gépről,márkáról a tapasztalatát azt is köszönöm!

Előzmény: Pillanatragasz (69669)
Kamelot Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69678

Ezzel kicsit jobban jársz. Én sajnos későn ébredtem.

Előzmény: pajaci (69670)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69677

Szia!

Nagyon jól néz ki, ügyesen összehoztad! Nekem is tetszenek a rönkfából készített hinták. Gondoltam is rá, hogy majd megpróbálkozom egy ilyesminek az elkészítésével! Jól mutatna az udvaron!  

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (69643)
generátoros Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69676

hogy ne csak negatív hozzászólásaim legyenek.    ma vettem egy lidl- is csavarbehajtót és tetszik a filigrámsága, kecses darab. A hangja is jó, hobby célra nagyon jó lesz ez nekem.   ha nagy leszek és mindennap akarom használni veszek 1 pótakkut hozzá.  nem azért írok dícsérö szavakat mint egykori kollégám a bácskai hurkáról ti. ő azt mondta nem azért szereti ezt a finomságot , mert annyira jó hanem azért mert olcsó.(2ft 80 fillér volt 10 dkg) tehát a viszonylagos olcsósága csak hab a tortán. valóban tetszik, befogtam egy 2-esfúrót és láthatóan nem űt, a súlya könnyű.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69675

Nekem még AEG volt az első masinán,utána már Ferm a matrica rajta(valami 11.000 pénz volt,úgy 2 éve az Obiba,úgy hogy ez jó ár érte).! :)

Előzmény: pajaci (69674)
pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69674

Én is nyüstölök egyet már régóta, de azon a matrica "budget". Annyiba kerül mint egy normális kés.

Előzmény: Törölt nick (69672)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69673

Na akkor rád hagyatkozva úgy hogy nem látom akkor azt mondom:

 

óvatosan át kell csiszolni, de tényleg óvatosan mert azt a fél mm-es fúrnért könnyű elkoptatni.

aztán kézi csiszolással szálirányba finom papirral kihúzni.

portalanítás után hozzáillő oldószeres, vagy szesz páccal átpácolni, száraz ruhával visszatörölni a fölösleget, majd száradás után vizes lakkal át lehet kenni 2x vagy 3x

Előzmény: halaloszto (69666)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69672

Egyszerű,olcsó a gép,relatíve könnyű,1 a bibi,a csak nyomógomb,azt átalakítottam billenőre,hogy asztal alá rögzíteni tudjam!Szóval én mindent megoldottam vele,ebből a kivitelből 3 is elhasználtam,ha teljesen tönkre ment,nem sajnáltam kidobni(így csere cucc mindig volt kéznél),meg 6-os-8-as patronhoz adtak1 készlet profilkést(az izmos,nehéz,bő patronos marót nagyon elő sem kellett vennem)..! :)

Előzmény: pajaci (69668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!