Keresés

Részletes keresés

kofic Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69733

Pontosan erről szólnak az üzemi szárítóberendezések . Nem csak arról, hogy melegen tartják a faanyagot . 

 

A szárítás folyamán a kötött víz távozása az érdekes mert ez mindig diffúzió útján távozik . Hiába a magas felületi hőmérséklet, ha ezzel a fa belsejéből távozó víz nem tud lépést tartani .  Ezért mondtam kb. egy hete, hogy tegyen egy próbagyalulást, mert olyan mikrorepedések jelenhetnek meg amiket a fűrészárun nem lehet látni . 

 

Nem véletlen talalták ki a szárítókban a kiegyenlítési szakaszt, ez csak viszi az energiát, miközben a kivánt nedvességre már le van szárítva az anyag .

 

 

Az higroszkópikus egyensúlynál azért a a fa nedvessége mindig alacsonyabb lesz a környezet relatív páratartalmánál, ez a hiszterézis . 

 

 

Előzmény: halaloszto (69731)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69732

Sracok, volt regen szo rola, hogy hol lehet venni nagy tepozarat? Tonkrement a csiszologepemen, de ahogy nezem a gumitanyer meg teljesen ok.

 

http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tartalom/tartalek_gumitalp_o125mm_6_lyukas_extol_es_extol_premium_excenter_csiszologephez

 

Ezt talaltam, ezer helyen hirdetik, de mindenutt odairjak hogy a kep nem igazi. Igy aztan nem lehet megtudni, hogy passzolhat-e az enyemre. Nekem 45mm atmeron van 4db rogzito lyuk.


Vajk

halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69731

A 14-15% teljesen realis egyensulyi nedvessegtartalom normalis 50-60%-os szobaban. Nalunk szokasos fafajok 10% alatt nem nagyon kezelhetoek, ridegek, szilankosan tornek. 

 

Zoli a kazan tetejen szaritotta oket, ott azert nem 50% 22 fok van, inkabb van ott neha 20% 50 fok, gondolom.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (69729)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69730

Jelen állapotban szerintem már mindegy.   Felvágta, meggyalulta, kimarta. 

 

Lesz ami lesz, bízzunk benne, hogy úgy marad a fa amilyenre készült.

Előzmény: Törölt nick (69729)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69729

Az a mérő szerintem nem pontos. Én a 30-40 éves bútorok anyagát is méregettem amik a szobában vannak száraz környezetben. 10% alatti nedvességet nem tudtam még mérni azokon sem. A 14-15%-os már jól megmunkálható száraznak számít a tapasztalataim szerint. 

Előzmény: arvaiz69 (69714)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69728

Rákoshegyen van egy kis maszek élelmiszerbolt, talán 50m2 lehet az egész. Rendszeresen járok oda vásárolni. Persze a kis hely miatt magasak a polcok. 22 db infrás kamerát számoltam meg a plafonra szerelve :) Gondolom nem ok nélkül raktak fel ennyi kamerát.

Előzmény: GPS (69698)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69727

Szia!

Nem veszem kioktatásnak! Ezt sem tudtam, de legalább ennyivel is okosabb lettem! Erre felénk is az egyszerű emberek furnérnak mondják. De majd megjegyzem ezt a farostlemezt (HDF) hátha nálam is berögzül! Köszönöm, hogy említetted!   

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (69726)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69726

Nehogy kioktatásnak vedd, én is sokáig rosszul tudtam, amit a fiók aljára teszel, az gondolom farostlemez lesz (HDF?).

Gyerekkoromban a környezetemben mindenki furnérnak hívta, bennem is az ragadt meg, míg aktívabban nem kezdtem fával foglalkozni.

Előzmény: arvaiz69 (69724)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69725

nemtudom kiter-e erre a doksija, de tuti nem terjed ki a meresi tartomanya a 0-200% tartomanyra. Ilyen alacsony tartomanyban mar nehez merni. lehetett volna meregetni a darabokat grammra, de tulkepp felesleges.

 

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (69723)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69724

Szia!

Nekem ez az idő egy örökkévalóságnak tűnt! Ma meggyalultam,  délután pedig a hosszanti lécek oldalát bemartam, ott ahol majd csúszik a fiók sín. Holnap a léceket méretre vágom, utána pedig bemarom a fiók aljára kerülő furnér helyét! Aztán átmegyek Tiszaföldvárra és megveszem a fehér furnérlemezt ami majd a fiók alja lesz! Persze lehet hogy mindent nem tudok holnap megcsinálni!

Üdv.: Zoli

Előzmény: rferi (69716)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69723

Szia!

Hát nem tudom, sajnos leellenőrizni nem tudom sehol a műszert! Nem lehet, hogy azért mutat ilyen kis eredményeket, mert közvetlenül a kazán tetején száradt, ott meg kapta rendesen a meleget!? Esetleg még azt tudnám felhozni, hogy a lécek vékonyra (2 cm) lettek szeletelve, és így jobban áttudott száradni!  Különben azt írtam, hogy az átlagban 2 és 5 közötti eredményt mutatott! Csak pár léc volt ami 1 vagy 0 eredmény volt! Azért azt fényképeztem, hogy szemléltessem a száradás eredményét! Persze az is lehet, hogy igazad van és a műszer nem a legpontosabb eredményeket mutatja! Egyébként valóban nagyon száraz volt a fa, ezt gyaluláskor is észrevettem, mert nagyon könnyen és szépen lehetett gyalulni! A deszka nem tapadt a gyalugép asztalára, könnyű volt tolni! Ja és a forgácselszívó ürítésekor azt tűnt fel, hogy a forgácsok nagyon apró darabokra törtek, ebből is láttam, hogy igen száraz a fa!

Üdv.: Zoli

Előzmény: gdzsozy (69721)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69722

Köszi, ez jó lesz nekem is, majd nézem a Lidi újságokat.

Előzmény: kukucs33 (69688)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69721

Hát nem akarlak elkeseríteni de szerintem fals adatokat ad a mérőd.

elég fura az a 2%

 

a ipari körülmények között profin leszárított faanyag se szárazabb 8%-nál.

 

 

Előzmény: arvaiz69 (69714)
rferi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69720

Átpakolgatta.

Apámnak négy gép egy motorja volt.

Maró, abrikter, kombinált gyalu és szalagfűrész is egy mociról ment, felváltva.

Előzmény: Barnamedvébb (69719)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69719

Értetlenkedhetek?

 

Ezt hogy csináltad a 2 gép egy motort?

Előzmény: Pote01 (69717)
kofic Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69718

Lehet, hogy árban jobb, de ezeket egy életre veszed . Illetve már most megmondhatod, hogy majd ki örökölje . Szinte elnyűhetetlenek . Kell még kő az élezéshez és azt is meg kell majd  tanulni !

Előzmény: feketefelh (69687)
Pote01 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69717

Ha valakinek volna eladó 1,5 kW-os nagyfordulatú ( >2800 1/min ) 3 fázisú villanymotor kérem jelezze. Meguntam a "két gép egy villanymotor" helyzetet...

rferi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69716

Jó gyorsan kiszáradt!

Előzmény: arvaiz69 (69714)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69715

Szia! 

Köszönöm előre is!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (69686)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69714

Sziasztok!

Ma megmértem a kazán tetején száradó fa nedvességtartalmát! Elégedett voltam vele, hiszen nagyon minimális nedvességet mutatott a műszer. Átlagban 2 és 5 közötti volt a fa nedvességtartalma. De olyat is találtam, amelyik csak 1, illetve olyat is amelyikre a műszer 0 nedvességet mutatott! Így aztán kivittem a fát a műhelybe és elkezdtem meggyalulni! Alig volt közte olyan fa, amelyik elcsavarodott a gyors szárítás miatt. Amelyik elcsavarodott az is csak minimálisan deformálódott, így aztán nem volt gond a gyalulással. A tervezett 1,5 cm lécvastagságot mindegyik léc kiadta. Két 120 literes zsák lett teli forgáccsal!  

 

 

És a már egyforma méretre (7 cm x 1,5 cm) meggyalult lécek.

 

 

 

 

Pénteken Tiszaföldváron jártam,  az egyik barkácsboltban véletlenül rátaláltam olyan fűrészkorongra amit a marógépbe használok! Mivel az én fűrészkorongom a sokévnyi használat során már rászolgált a cserére, ezért vettem egy újat! Ezentúl majd ez használom! 

 

 

 

 

Üdv.: Zoli

 

GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69713

 

Szerintem is rengeteget javultak a kereskedelmi-viszonyok az elmúlt 3 évben.

.

Előzmény: Barnamedvébb (69709)
pali923 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69712

Ki van írva, hogy a pénztártól való távozás után nincs reklamáció. Innen kezdve valóban nem tudom, mennyire jogszerű, hogy reklamálnak. Ugyanis akkor elvileg nekik sem lenne szabad. Mégis gyakran megnézik a tescoban is a kijáratnál a kocsikat, aztán feljelentenek azzal, hogy nem tettél fel mindent a szalagra. Olvastam ilyenekről.

A "magyar ne lopj" a Gorenje-korszakban (1989) volt kint boltokban, és akkor megnéztek bennünket is többször kifelé. lehet, hogy törvénytelen volt, de inkább szomorú, hogy ezt ki kellett írni.

Előzmény: GPS (69704)
409 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69711

Azért az kicsit más, hogy gariban visszaviszel valamit. Nálam akár kétségbe is vonhatták volna, hogy valóban kevesebb van a csomagban. Sem én, sem ők nem tudták volna bizonyítani, de mindenképpen én voltam a farok rosszabbik végén. És még az is megeshet, hogy eredetileg benne volt......csak hosszú az út.

Előzmény: Barnamedvébb (69709)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69710

mondok egy negatív angliai példát is

ott erősen visszaélnek egyesek a fejlett vevői jogokkal

 

nagy focimeccs előtt kivesznek egy 40 inches tv-t, haverokkal jól megnézik a meccset, majd visszaviszik, hogy mégsem kell :)

 

Előzmény: Barnamedvébb (69709)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69709

nem annyira borús

látom én is a fejlődést

vittem már vissza cuccot, nem volt gond (lidl)

 

 

Előzmény: 409 (69708)
409 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69708

Azért, csak hogy ne legyen már ennyire borús a hazai helyzet, jártam úgy, hogy a rendelt csomagban csak a fele mennyiség volt benne, felhívtam a boltot, és szó nélkül küldték a hiányzókat és elnézést kértek.

 

Mondjuk volt már fordítva is, igaz, az Szlovákiából jött :-(

Előzmény: Barnamedvébb (69706)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69707

 

Vannak azért ilyen magyar cégek is. Vettem egy alap-billentyűzetet (fűszerüzletben, hol máshol).

 

Az volt a baj vele, hogy egy idő (10-20 perc működés után), megbolondult és a lenyomott billentyűt beütötte még vagy 100x - csak úgy magától.

 

Visszamentem a boltba és az eladó azt tanácsolta, hogy hívjam fel azt a számot, ami a kartondobozra van nyomtatva.

Hát nem sok bizodalmam volt a procedúrában - de megtettem.

 

Elmondtam mi fáj, honnan és mikor vettem, bla-bla-bla... de nem nagyon érdekelte őket a mesém, hanem azt mondták, írjam meg a postacímemet arra az emailre ami a kartonon van és küldenek másikat.

 

Kérdeztem jó-jó, de én meg hova küldjem vissza a dögöt?

 

Azt mondta sehova, kukázam ki a dobozon szereplő feltételek mellett.

Tehát kezdi ám betenni a lábát hozzánk a nyugati tempó keze is :-)))

.

Előzmény: Barnamedvébb (69706)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69706

Angliában is egy sima emilre - hogy nem kaptam meg az árut - küldtek egy újat.

Egy kb. 14.000 ft-nak megfelelő árú vezeték nélküli fejhallgató-mikrofon volt, nem fogvájó.

Előzmény: pali923 (69699)
kukucs33 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69705

"minek nézik a vevőt" - Sajnos annak, ami sokszor/sokakra igaz.  Épp tegnap jártunk úgy, hogy a gyereknek vett puding csomagolásából lopta ki valami "élelmes" az ajándék mágneses puzzle darabot. Nem a pénz miatt vagyok dühös, de amikor egy (most éppen konkrétan 3) lelkes kisgyerek csalódik egy ilyen görény miatt, azt nem igazán tudom kultúráltan kezelni. Lehet, hogy 100 tisztességesre jut 1 ilyen patkány, de a boltok többnyire csak úgy látják kezelhetőnek a helyzetet, hogy a tisztességeseket (is) vegzálják, ez a baj.

Egyébként én azt csinálom a lidl-féle reklamációnál, hogy bemegyek a kijáratnál (az sem olyan bonyolult azért) és szólok a pénztárosnak, hogy itten van ez a beteg darab. Azt olyankor mindig lerakta maga mellé én meg azután bementem a bejáraton és hoztam egy másikat - vagy vissza adták a pénzt ott, azonnal, ha nem volt lehetőség a cserére. Eddig mindig működött.

Előzmény: GPS (69702)
GPS Creative Commons License 2014.03.10 0 0 69704

 

A dobozba-kukkantást több helyen is művelik (néha nálunk a Tescoban is.)

 

Nem csoda, hisz főleg a kiméretű kozmetikumok tudnak ám kurvadrágák lenni - ám elfér belőlük jó pár darab pl. egy 1 ezer Ft-os grillező kartonjában.

 

Ha a kasszánál kutakodnak az nem háborít fel - na de fizetés után, hogy a kijárati ajtóból hívjanak vissza? - az tán még jogilag is aggályos (bár a bolt területén van, tudja a fene).

 

A "magyar ne lopj" -ot meg úgy tudom le kellett szedni mindenhonnan, mert törvénybe ütköző volt.

.

Előzmény: pali923 (69703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!