Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70248

Volt egy kuvaszom régen. Egy tenyésztőtől kaptam öreg kutyaként. Csekély 80-90 kg volt csak. Napi egy vödör kaját evett meg, mindegy volt neki hogy mit, csak tele legyen a vödör. 

Amikor megkaptam akkor egy ideig nem volt éppen kutyánk így a vízóra leolvasó úr, hozzászokott, hogy átmászik a kerítésen, leolvassa a vízórát majd kimászik. Na meglett a kuvasz, a vízóra leolvasó megint jött, majd meglepődött és 2 órán keresztül egyensúlyozott a kerítésdrót tetején, egyik lába kint a másik bent, meg sem mert moccanni, mert megjelent a kutya éppen akkor amikor már félig bemászott. Nem bántotta a kutya, még meg sem ugatta, csak vicsorogva leült a kerítés tövébe. :))))

 

 

 

Előzmény: Paco155 (70198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70247

Ezt még nem is mesélted nekem :)))) Azért arra vigyázz, hogy ez ne sűrűn játszd el mert még gyanút fog :))))) Mond meg neki, hogy puszilom. :)

Előzmény: _KGR_ (70196)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70246

"És alá miért ne lehetne polipropilént tenni?"

 

Lehet. Én az első évben amikor vettem a medencét azt raktam. Azután szépen elkezdett megsüllyedni a medence egyik oldala. Egy nagy hurkás mélyedés lett a víz alatt a medence alján. Kiderült, hogy vakond uraság alagútja nem bírta el az 5 tonna víz súlyát. Na akkor elkezdtem fosni, hogy a kis pajtás majd visszajön és újjáépíti az alagutat. Szeretem én a vakondot, de nem a kertemben és főleg nem a medence alatt. A polipropilén nyúlik, a beomlott járatába belenyúlt. 

Raktam alá szőnyegpadlót, arra a polipropilént, majd a medencét. A szőnyegpadló nem nyúlik (annyira) puhább is a medence alja, nem érzek meg minden kis apró kavicsot. A vakond pajtás sem igazán örül a szőnyegpadló gumírozott alját nyaldosva, szerintem nem ízlett neki. Átrágni sem tudta. (még) :)

 

 

Előzmény: GPS (70188)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70245

Ez a csersav nekem kicsit uj volt, eddig csak porszaraz tolggyel dolgoztam. 

 

Ma este ez fogadott:

 

 

Rendesen megmarta az asztalt. Szerencsere kis wd40+dorzsiszivacs a csiszologepen eltuntette azonnalra.

 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (70234)
409 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70244

"Nekem logikusnak az tűnik hogy mondjuk 5 ös fokozatban addig kéne menjen a motor mig a bekalibrált hőfokot el nem éri minuszban persze."

 

Úgy is van, amíg minden jó. (van benne elegendő hűtőközeg, tiszta a kondenzátor felülete és az szabadon szellőzik is, jó a termosztát, a kompresszor képes megfelelő nyomást létrehozni, és a "gáz" expandál is)

 Amúgy a hűtőteret nem hűtheti "mínuszra", csak a mélyhűtőt.

 

 

"....megy megy s egy idő után kikapcsol. Próbáltam kihúzni a konnektorból visszakapcsolás után 5 perc múlva indult a motor... "

 

Nekem ebből az jön le, hogy a motor hő/védő/kapcsolója kapcsolja ki. Annak idő kell míg visszakapcsol.

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70243

az egy idióta kutya.

 

Nem az, de megfelelő gazda kell hozzá. Ha lehet olyat mondani, az egyik legokosabb kutya, de többek között ebből adódnak a bajok is vele. Nincs olyan, hogy elfogy az energiája, nincs olyan, hogy nyugalom, aki ezt nem tudja tolerálni, az vigye vissza :o)

Előzmény: gdzsozy (70236)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70242

Most pont itt van a birtokon a fiam a kutyussal. Ahogy írod, szó szerint ilyen :-) 10 hónapos a kutya (most kérdeztem meg a pontos nevét, eddig ezt se tudtam: staffordshire bullterrier), de nem hiszem, hogy változni fog. Valóban olyan fogása van, hogy fel lehet emelni a fával, amit meg fog.

Előzmény: Paco155 (70198)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70241

Az igazi indiai-indiai is hasonló tud lenni!

Pl. egy chicken takatak garantáltan....

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70240

*indiai

Előzmény: Barnamedvébb (70239)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70239

hát, aki evett már "eredeti angliai-inidai" (szándékos ellentmondás! :)) kaját, az másnap tapasztalta, hogy van olyan, ami az egyik megoldásod lehetett :DDD

Előzmény: PETYUS (70237)
MN 3101 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70238

Szervusztok!

 

Bevásárló kocsiba 100 Ft-os helyett:

 

Lapos alátét    DIN 125/ISO 7089

                        d1/d2 = 13/24 mm

                        Méret = M12

 

Bevált, működik.

 

Péter

PETYUS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70237

Éntőlem a maroszar megértése is igényelt némi agymunkát. ;O)

Előzmény: Barnamedvébb (70235)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70236

Néhány kivételtől eltekintve nekem 6 éves koromtól csak német juhászom volt.

néha rövid időre Tacskó, vagy épp tacskó németjuhász mellett.

1x volt kb 2 hétig Foxim. de visszavittem az előző gazdájához. az egy idióta kutya.

 

most kivételesen Német juhászom van, és tacskóm.

 

mindkettő igen éber és nagyon igénytelen, csak kint szeretnek lenni, simán elvannak a hidegben és hóban.

a képek is erről tanúskodnak.

 

:)

 

   

 

Előzmény: Alex Raps (70172)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70235

én is találgattam, hogy Vajs savót akart írni vagy sávot

én inkább utóbbira hajlok :)

 

na, ezért jó az ékezet hiánya

tornáztatja az agyunkat ;)

Előzmény: gdzsozy (70234)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70234

Vajk..

 

a feketés savók az csersav tartalom.

még írod is hogy nem száraz hanem nedves, a csersav "távozna" a fából.

 

ha sokáig fogdosnád, vagy mondjuk egész nap gyalulgatnád, fogdosnád a tölgyet 8 óra alatt fekete lenne a kezed.

kitolásból sokszor nem is mondtuk meg a fiataloknak hogy mitől jön le, azt mondtuk hogy majd ha bőre lekopik...

 

amikor kiment a srác a műhelyből, akkor mi gyorsan megmostuk a fekete csersavas kezünket citromlével és az gyönyörűen lehozta.

mire a srác visszajött csak az ő keze volt olyan, egy egész héten át minden nap dolgoztunk tölgyfával, az ő keze tiszta fekete volt..

otthon is mindennel mosta, citromlével mondjuk nem.

 

:)

 

ne foglalkozz vele, jobb mintha a feszültségtől elhajlana.

Előzmény: halaloszto (70213)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70233

 

Én abból indultam ki, hogy ha valóban beteg a gép - akkor tökmindegy hányas állásban van a termosztát - mert az akkor 5-ösön sem fog "jobban teljesíteni" (nem Magyarország az).

 

Ugyanis a termosztát csak be - illetve ki-kapcsolja a gépet - de a hűtési teljesítményére NINCS hatással.

 

Ragasztó barátunk viszont arról számolt be, hogy 5-ösön azért mégis hűtöget valamit.

 

Ha ez így van, akkor ott a termosztát a beteg, nem a gép. Beteg gépnek mindegy hol áll a termosztát, az egyik pozícióban sem fog jobban hűteni, mint amit még tud.

 

MEGJEGYZÉS: Ha a barátunk rosszul (szubjektíven) érzékelte csak, hogy "5-ösön mint ha jobban hűtene" -  a valóságban viszont nem így volt - akkor vissza az egész.

.

Előzmény: rferi (70231)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70232

igazad van, neked is koszonom!

 

csak a levalt fem mikroszemcsekkel megvezettel, azt gondoltam be is verne ha merheto mennyiseg ottmaradna a fureszlapbol.

 

de a sav magaban is feketedik, meg a levegovel, meg az ujjam zsirjaval (mintha koszos kezzel fogdostam volna)

 

Vajk

Előzmény: GPS (70227)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70231

Sajnos sántít, amit írsz, bár lehetne így is, tehát itt a szükséges és elégséges feltételek rendszerének sorozatában van némi zavar  :)))

 

Szóval, amit leírtam, attól  olyan hibája lesz, amit leírtam.

Ez megvan.

Aztán az is elképzelhető lehetőség, amit te írsz. Sajnos baromira nem jellemző, de lehetséges.

 

Hétvégén kiderül.

Előzmény: GPS (70220)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70230

Köszi hétvégén ki is próbálom...majd beszámolok az eredményről:-) :-) :-) :-) :-) 

Előzmény: GPS (70229)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70229

 

Egyszerű:

 

1 Lépés: HÚZD KI A HŰTŐT A KONNEKTORBÓL !!!!!

 

2. Lépés: Találd meg a 2 szálat amelyik a termosztáthoz megy. Vagy próbálj a termosztáthoz jutni, azt kiszerelni valahogy. Ez hűtő-függő hogyan kell - de rájössz te.

 

3. Lépés: Amikor a kezedben a 2 szál - pontosabban hozzáférsz-  akkor zárd őket rövidre (hidald át, kösd össze, stb.) - vagyis iktasd ki a termosztátot, magyarul: "kösd direktbe a gépet".

 

Figyelem: a szálak összekötését még erre az ideiglenes időszakra is szigeteld le !

 

4. Lépés: Dugd vissza a hűtőt a konnektorba. Gép beindul. Hagyd vagy 2-3 órát menni...és utána vizsgáld meg az eredményt.

 

5. Lépés: Bonts ki egy Ciuc sört - mert vélhetően nagy lesz az örömködés. :-))))

 

6. Lépés: nézz utána a neten hol lehet olcsó, ám odavaló termosztátot kapni, azt vedd meg és cseréld ki.

.

Előzmény: Pillanatragasz (70228)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70228

Ok:-)  bármilyen segítséget szivesen veszek:-) :-) :-) :-) :-) 

Előzmény: GPS (70225)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70227

 

Hééé, én is erre tippeltem, nekem nem jár semmi? :-)))

.

Előzmény: halaloszto (70226)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70226

aha! tehat ez nem penesz, hanem ahol vassal hozzanyultam, az feketedik meg masnapra. koszi, megnyugodtam kicsit.

 

Vajk

Előzmény: farontó (70224)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70225

 

Nézd Ragasz: nekem így látatlanban és a távolból van egy fogadásom arra, hogy annak a te hűtődnek kutyafasza baja sincs - és hogy abban kizárólag csak a termosztát gárgyult meg.

 

Azt mondják rá, hogy "kilágyult" - nem én találtam ki.

 

Vagyis hogy a kelleténél sokkal hamarább kapcsol le - és nem hagyja rendesen hűteni az amúgy hibátlan gépet.

 

Ha érdekel, akkor elmondom neked, hogy erről hogyan győződhetsz meg - méghozzá nulla Lej (boccs: Nulla RON) önköltség mellett :-)))

.

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
farontó Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70224

Dolgozik a csersav. Ha egy sima vaslemezre lerakod a deszkát reggelre tiszta fekete lesz a fa is, és a lemez is. Én vizes tölgyet gyalultam, és az megfogta hogy végigtoltam a gyalugépen.

Előzmény: halaloszto (70213)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70223

Kinyitottam a fagyasztó ajtaját hallatszott mitha valami csordogálna a csövezetben...

Előzmény: Pillanatragasz (70222)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70222

Nekem logikusnak az tűnik hogy mondjuk 5 ös fokozatban addig kéne menjen a motor mig a bekalibrált hőfokot el nem éri minuszban persze. De nem .......megy megy s egy idő után kikapcsol. Próbáltam kihúzni a konnektorból visszakapcsolás után 5 perc múlva indult a motor... 

Előzmény: 409 (70221)
409 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70221

"De ha lassan romlik el, akkor a gáz az alacsony nyomású részen keletkezett lukon szállt el, és azért tartott sokáig az elillanás."

 

Az alacsony nyomású részben, addig van "alacsony" nyomás (nyomáskülönbség) amíg a kompresszor dolgozik. Álló kompresszornál kiegyenlítődik a nyomás a két oldal között.

 

"illetve van belőle még egy csőhurok az ajtó körül, hogy megfűtse ott a dobozt,"

 

 Az enyémnek (és az ez előttinek is) elektromos fűtése van az ajtó körül.

Előzmény: rferi (70219)
GPS Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70220

 

Nekem ez a mondat sántít a leírásból:

 

"vagyis 5 ös fokozatban hűt anyít mint új korában 1 es fokozatban."

 

Mert ha igaz az, hogy:

 

- 1-esben alig (vagy egyáltalán nem) hűt...

- 5-ösben viszont már hűt - de csak kb. 1-esnek megfelelőt...

 

akkor ott nem hűtőgép a döglött meg, hanem termosztát szart be.

 

Döglött hűtőgépnél hiába tekeri fel 15-ösre is - az nem fog jobban hűteni.

 

Ugyanis a termosztát nem a hűtőteljesítményt szabályozza, hanem csak a ki- és bekapcsolási hőfokot.

Mindeközben a gép ugyanannyi teljesítménnyel nyom 1-esben is...5-ösben is.

 

Ez nem olyan mint az autó gázpedálja, vagy a rádió hangerőpotmétere.

.

Előzmény: rferi (70219)
rferi Creative Commons License 2014.03.20 0 0 70219

A hűtővel az a szitu, hogy alapvetően kétfelé osztható a hibája:

- vagy egyik pillanatról másikra romlik el

- vagy szépen lassan veszti el a hűtési képességét.

Ha ezek mellett hallod, hogy jár a kompresszor, akkor azonnal tudhatod, hogy javítható-e.

Ugyanis, ha hirtelen romlott el, akkor olyan részei romolhatnak el, amik jószerével javíthatóak:

- kapcsoló,

- elillant a hűtőközeg a nagynyomású csőhálózatban

- estleg valami elektromos hiba

 

De ha lassan romlik el, akkor a gáz az alacsony nyomású részen keletkezett lukon szállt el, és azért tartott sokáig az elillanás.

 

Ezzel az a baj, hogy amíg a nagynyomású rész kint van a hűtőtéren kívül - illetve van belőle még egy csőhurok az ajtó körül, hogy megfűtse ott a dobozt, hogy ne fagyjon le az ajtó, és ezért ki lehet söntölni a körből probléma nélkül -, addig a kisnyomású rész nem más, mint a hűtőlap, az elpárologtató felület, ami nem forrasztható, mert aluból van, és újabban ki sem lehet egyben cserélni, mert belerakják a habba, és lefedik a hűtő belső műanyag borításával.

A nagynyomású részben ha kilukad a hátsó csőlíra, vagy a kompresszornál mondjuk a töltőcsonk, akkor lehet bele tölteni új gázt, és beforrasztani a lukat, és megint jó a cumó.

Előzmény: Pillanatragasz (70215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!