Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69795

U torrentet használod ?azzal kell visszaszedeld. Na ottan a torrent kliesben nyomj egy jobb klikket a letöltött filmre kattintva. Akkor fölugrik egy ablak ottan kiválasztod a tartalmazó mappa megnyítása fűlet na onnanmeg tudod nézni persze lejátszó programmal társítva.

Előzmény: gdzsozy (69793)
bohrer Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69794

Hajlamosak vagyunk összehasonlítani  az azonos teljesítményű de különböző minőségű gépeket vételár szerint. És  a végén magukat becsapva azonos értékűnek , vagy a kínait magasabb értékűnek  hinni.

 

Vettem már Én is csoda Parkside  kínai cuccot, annyira precíz hogy a műanyag ház sorját sem volt eszükben sem leszedni.  Ha kívülről ilyen mi lehet odabent ???

 

Egy Bosch hasonló kis hibák miatt a selejtes konténerben landol, nem hagyja el a gyárkaput.

 

A másik hasonlóság a Hyundai és a kék ipari Bosch hasonlítása, mert hát szépen koppintanak.  Na egyszer tegyünk már egymás mellé egy zöld Bosch-t - és egy Parkside-ot.

 

Vagy egy Hyundai-t  megy egy kék Bosch-t   vagy akár Makitát

 

Azonnal meg fogjátok érteni hogy nem egy ligában játszanak.  Az meg hogy megvan már  X éve a kínai és megy.......... mennyit használod ???  Dolgoztam már lakatosüzemben  ahol  hétfőtől szombatig napi 10 órát mentek a  zöld Bosch-ok . Mindig más melós kezében , és túlélték a garanciát,  majd egyszerűen szétkoptak, és kuka. 

 

Mutass egy Parkside-ot ami kibírja  havonta !!!! 200-250 üzemórát legalább egy éven át. A makitát meg a kék Bosch-t nem is ragoznám az még egy kategória a porvédett csapágyazással, és a porvédett tekercseléssel.

Előzmény: GPS (69783)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69793

ncore? azt megkaptam.

 

csak hiába kattintok rá és töltöm le nem nyitja meg a fimet..

Előzmény: djz (69767)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69792

1/ a vizes pácot felejtsd el.

2/ szerezz be helyette oldószeres pácot, vagy szeszes pácot.

 

3/ első lépésben kromofággal megmaratni a rétegelt lemezt, vársz 2 percet és először spaklival lehuzod a feljött lakkot majd durva 60-as csiszolópapírral később mondjuk 1000-as-al végül 150-es papírral átcsiszolod.

 

ha nem jönne fel lakk a dologról de láthatóan van rajta lakk réteg akkor először denszeszt próbáld meg. talán politúr van rajta.

 

azután azt is csiszolhatod.

 

a szeszpácot ecsettel felviheted, ha megszáradt akkor finoman átcsiszolod polírral, majd portalanítod és újra átkened, egészen addig amig a kellő hatást eléred.

 

ha a tónusaiban nem tudod maradéktalanul elérni a hatást akkor vékony rétegben átdörzsölheted fekete cipőboxal de a hagyományos bagarol szerűvel. ezt el kell rajta kefélni... majd ezután lehet vizes lakkal átkenni.

 

de szerintem a pác után nyugodtan rámehetsz majd vizes lakkal.

Előzmény: Csabi0926 (69781)
zolakol Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69791

Csak oldószeres páccal tudod megoldani.

Előzmény: Csabi0926 (69781)
szódásbácsi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69790

Nos, a kazincbarcikai Lidl jól kitolt velem. Egész héten messzire elkerültem az összes útbaeső áruházat, de ma be kellet mennem, oszt ott virított az akciós sor végén még négy darab akkus csavarozó. Most már biztos, hogy vasárnap nem kell korán kelnem. (Motoroscucc akció lenne.)

Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69789

 Szépen kikeltek egy hét alatt:-)  paradicsommagjaimat is ma vettem el . Nálunk később tavaszodik..palántokat szoktam vásárolni csak most kedvem támadt magot is elvetni. Holnap felrakom radiátorra én is..

Előzmény: arvaiz69 (69787)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69788

Nálam ha paradicsom, akkor 3 jöhet kérdés nélkül: ökörszív, lucullus, sárga körte

De mióta városi lettem csak a piros koktél  és a sárga körte mini telepítődik.

Előzmény: arvaiz69 (69787)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69787

Szia!

Én egy hete ültettem el a paradicsom és a paprika magokat 4 balkonládába. Amit a radiátorok tetejére raktam. A paradicsom magok két balkonládányi (két zacskó Mobil nevű mag a ZKI-tól) már napokkal ezelőtt kibújtak a földből, már le is vettem a radiátor tetejéről és az ablakpárkányra raktam. Minden nap megfordítom a balkonládát, mert a kis növények mindig az ablak irányába a fény felé hajolnának. Ma már tápoldattal is meglocsoltam.   

Üdv.: Zoli

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (69784)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69786

Kicsit nagy volt a lendűlet , az adrenalin, végre itt a tavasz... szóval lépcső is lesz pont   tovább másik mondat...mivel hogy nem magyar helyesírási topik nem figyelek nagyon a helyesírásra.

 Szóval sajnálom nem lépcsőmagot vettem el  csupán retek és saláta magot..:-) 

Előzmény: Törölt nick (69785)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69785

" Lépcső is lesz:-)   már el is űltettem pár magot."

 

Hűha, ilyen lépcsőmag nekem is kéne, hol lehet kapni?

Előzmény: Pillanatragasz (69784)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69784

Ma leástam az űvegház közepén 40 cm et kevesebbet kelljen hajoljak majd:-) :-) :-) 

És egy új ajtót kell csináljak érjen le a földig...hűttőszekrény sarkakat most pont fel tudom használni:-) 

 

 

 Lépcső is lesz:-)   már el is űltettem pár magot..szalmatakarás védi a fagytól ...remélem beválik.

GPS Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69783

 

Rendkívűli TESCO-ajánlat (most kaptam, az előbb)

 

BOSCH PSR 960 (akkumulátoros fúrócsavarozó)

 

Fordulatszám:              1 fokozat, 550 ford./perc

Forgatónyomaték:       12 Nm

Súly (akkumulátorral):  3 kg

 

Akciós ár: 18990Ft  most 12.990Ft

 

Háát, kérem, ha ez 13 rugó akciósan (és csak most) - akkor az én Parkside-om legalább 30 ezret ér ezek után - és bármikor.

 

(Azért főleg az a 3 kilós súly daliás - az 1 fokozatához és a 12 Nm-hez :-))))

.

GPS Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69782

 

Én rohadtul nem értek hozzá - de megkockáztatnám, hogy a gyári lakk jó mélyen beleivódott az anyagba - ami egyébként rendben is lenne, ha nem akarja újrapácolni az ember.

 

De vannak itt mesterek, ők jobban meg tudják ezt saccolni.

.

Előzmény: Csabi0926 (69781)
Csabi0926 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69781

Sziasztok

 

Adott két 22"-os lábdob-bőr leszorító karika, ami gőzölt rétegelt lemezből áll. Az a gondom vele, hogy szeretném ében feketére lepácolni vizes páccal(a dobfelszerelésem is ében fekete), de sehogy nem akarja bevenni a pácot! Pácolás előtt melegvízzel bevedvesítettem, aztán később felvittem  rá szivaccsal a pácot, de csak csúszott rajta a pác. Szerntem lazán le lehetne róla mosni a kb 80%-át. :S Már a benedvesítés után furcsáltam a dolgot, hogy nem húzza fel a fa szálait a meleg víz... A pácnál is ugyanez a helyzet: Lekenem, majd száradás után is tök sima marad a felülete, még véletlenül sem húzta fel a szálait. Gyárilag lakkozva van a rétegelt lemez karika, amit megcsiszoltam 80-as papírral. A lakk szépen lejött, de a felülete mintha ki lenne polírozva, annyira sima maradt. Ez gondolom a gőzölés miatt lehet. :S

 

Mit lehet tenni, hogy a pác beivódjon a felületbe? Remélem tudtok segíteni

 

Am ugyanilyen két fa karikáról van szó, mint ezen a dobszerkón is látható:

 

arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69780

Szia!

Úgy ahogy mondod, ez is nagy előnye.

Üdv.: Zoli

Előzmény: halaloszto (69779)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69779

ebben igy az a poen, hogy a homloka sik. lehet vele falc tovebe hornyot marni. a felfuzhetobol kiall a csavar.

 

Vajk

Előzmény: arvaiz69 (69778)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69778

Szia!

Mint mondtam, nagyon régen kb. 10 éve a szolnoki OBI-ban vettem a marókést. Ennek a késnek a márkaneve LUX. Akkoriban még lehetett különböző mintájú marókéseket is kapni az áruházban. A marókések a barkácsosztályon egy 1 négyzetméteres üveg szekrényben voltak elzárva, szólni kellett az eladónak, hogy nyissa ki, mert vásárolni akarok belőle! Mostanában már nem láttam ezt az üvegszekrényt a szolnoki OBI-ban, de lehet, hogy nagyobb OBI áruházakban még mindig megtalálható. Mivel az OBI a LUX termék forgalmazója, úgy gondolom érdemel lenne megkérdezni, hogy nem-e beszereznék neked ezt a marókést. Egy próbálkozást azért megérne!

Egyébként a marókés tengelye 6 cm hosszú, a marókés átmérője 3 cm, a kés éle 4 milliméter vastag, és akár 11 milliméter mély nútot lehet vele készíteni . Amire neked kellene, azt bőven megtudnád csinálni vele!

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: feketefelh (69768)
409 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69777

"de egy elszivora?"

 

 Hááát, valószínűleg azért, mert az összes ilyen jellegű gépre ezt a kapcsolót használják a távolkeleten. Értelme nem sok. Az enyémen a villásdugó billenőkapcsolós, (ami olyan mint ami a hosszabbítókban is van) ott tudom kapcsolgatni ahová bedugom.

 

Előzmény: halaloszto (69776)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69776

humm. erre tenyleg van esely, ki kellene probalni. ha igy van, akkor kettos valtokapcsolo kell, ami ki is iktatja a gyari bekapcsolot, az meg mar aztan tenyleg maceras. mondjuk egy korfureszre ertem miert kell olyan kapcsolo, hogy konnektorba dugva ne indulhasson el azonnal, de egy elszivora?

 

Vajk

Előzmény: 409 (69775)
409 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69775

"a tavvezerlo kapcsolot kosd ra parallel a kapcsolora athidalasnak."

 

 Ha áthidalva kapcsolja (mindkét szálat kell), akkor kikapcsoláskor nem fog megállni, mert a mágneskapcsoló az eredeti működése szerint behúzva tart. 

 (ha jól értem, amit írtál)

Előzmény: halaloszto (69774)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69774

a tavvezerlo kapcsolot kosd ra parallel a kapcsolora athidalasnak. persze igy kulon kabel lesz a betap, es kulon kabel a vezerles. ha siman a betapot akarod kapcsolni, akkor meg magara a gepre tegyel egy plusz akarmilyen kapcsolot, amivel at lehet hidalni a gyarit. igy lesz neki egy kezi meg egy  "automata" allasa.


Vajk

Előzmény: Törölt nick (69773)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 69773

Kis segítséget kérek!

 

Az ipari forgács elszívóm kapcsolóját kibontottam, hogy megnézzem, hogyan lehet kiiktatni a relét benne. Sajnos sehogy! Egybe van burkolva az egész kapcsoló, csak 4 szál vezeték jön ki belőle. 

Szó szó keresek egy olyan sima, NEM RELÉS kapcsolót, amit az SSTM-01 tipusú relés biztonsági kapcsoló helyére be lehet építeni. Aki tudja, hogy milyen kapcsoló illene oda az kérem segítsen.

A relét azért akartam kiiktatni, mert ez megakadályozza, hogy távvezérelni tudjam gép indulását, leállítását.

 

 

Előzmény: Paco155 (69746)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69772

ja, én asztalira gondoltam

Előzmény: feketefelh (69771)
feketefelh Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69771

Az, hogy a nút 25mm "mélyen" van a tok élétől és így kézzel vezetve nehézkes volt szép egyenesre vágni, nem is sikerült :-) Asztalival jobb lett vón', de olyat végül nem építettem (még). Bár lehet, hogy beáldozom e célra a régi Skil fűrészemet, 20-25-ös deszkák hosszanti vágására deszkákhoz pont jó lesz.

Előzmény: Barnamedvébb (69770)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69770

mi a baj a körfűrészes nútolással?

Előzmény: feketefelh (69768)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69769

a facebookon van egy olyan, hogy Filmespolc

sokat húzok onnan

 

nem kell meghívó, semmi

a Megán van sok film onnan és az nagyon gyors

Előzmény: gdzsozy (69764)
feketefelh Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69768

Nekem pont elég lenne most egy olyan, ami neked van, mert a második ajtómon a szigetelő guminak pont 4-es nút kell(ene). Az elsőn körfűrésszel csináltam, de az nem az igazi. A Botex-nél a szerelhető már egy kicsit sokra jön ki sajnos...

Előzmény: arvaiz69 (69765)
djz Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69767

Küldtem egyet, bár c*mailre nem garantálják. Ha mégis megkaptad, jelezd.

Előzmény: gdzsozy (69764)
409 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 69766

Ja, hogy ők azok. Vásároltam már én is ott.

Előzmény: halaloszto (69761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!