Keresés

Részletes keresés

krivics Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21771
Nem merültem bele nagyon az amerikaiak jogszabályaiba, de a fórumaikon emlegetik az AMD-65 építés kapcsán a csőhossz problémáját.

"Please note that you will have to register the gun as a Short Barreled Rifle if your barrel is less then 16 inches in length. Should you choose to install the kit on a post-ban receiver you will need to purchase a U.S. parts kit and have the folding stock and muzzle permanently attached. Your gunsmith should advise you on the legalities of the rifle before you build it."

forrás
Előzmény: Zicherman Istvan (21763)
Stylist Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21770

"Szintén illegálisan lehet kapni olyan markolatokat, amibe gépesített ravasz-rángató van beleépítve, így a legálisan öntöltő fegyverek is tudnak kvázi-sorozatot lőni, ha mondjuk valaki a civil MP5-jét nem akarja reszeléssel rongálni."

 

Ez MEKKORA ötlet már! Nem hiába, hogy minden tuttiságot az usákok találtak fel, a Corvette-től a Maci Laci rajzfilmekig... :-))))

Üdv:

Előzmény: Törölt nick (21769)
Stylist Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21767

"Tudtommal csak a fegyver sorozatlövésre alkalmatlántétele az egyetlen feltétel."

 

István, ez valami szövetségi törvény? Tehát az USA minden államára kötelező? Azért kérdezem, mert láttam pár hónapja a Discovery Channel-en egy dokufilmet, ami az amerikai fegyvertartási szokások vs. kriminalizált társadalom témáját boncolgatta. Ott mutattak Arizonai és Coloradoi fegyver vásárokat, ahol nem csak vásároltak AK és M-16 karabélyokat, de olyan szinten ki is próbálták, hogy bokáig értek körülöttük az üres töltényhüvelyek. Természetesen most rövidebb és hosszabb sorozatokról beszélek NEM egyeslövésről! Az AK-nál ráadásul normális, default méretű ívtár volt, nem valami 10-es tákolmány, az M-16 esetében már nem emlékszem a tárméretre. Egyébként hasonló jelenet látható Moore filmjében is ( Kóla, Puska, Sült Krumpli ) a fegyvervásáron! Vagy ez valami egészen újonnan bevezetett törvény lenne?

Üdv:    

Előzmény: Zicherman Istvan (21763)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21765
Köszönöm. Ezt nem tudtam!
Előzmény: elyühet (21764)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21763
Miért lenne probléma a tár?
Tudtommal csak a fegyver sorozatlövésre alkalmatlántétele az egyetlen feltétel.
Előzmény: Törölt nick (21761)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21762
Üüüüü...gombapőkölt lesz valakinek ebédre:((((
Én is olyantot akarok...
Előzmény: arpapa (21760)
arpapa Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21760

Gyulla bátyám!

hajnali elmaradt gombászás helyett újságot olvastam, és ottan írják, hogy Radar ügyben katonák hárman, négy vagy öt írásban rohattul megkevertétek a népet!

/ számomra már az is "gyönyörű", hogy leírom a radar szót, és mindenki tudja miről van szó, egy nem létező dologról /

szóval azt írja az illető, hogy nagy hülyék vagytok ti, kár volt nektek annyit tanulni és okosodni, sőt ha azt is tudná, hogy te felnőtt fejjel még angolt is megtanultad, még bővebb lett volna.

ötven méteres dombot kéne csinálni és rá a radart,  már lehetne is lesni a szomszédokat, úgy látszik te még nem kukkoltál elhúzott függönyön be, mert az is hasonló, létra és távcső kérdése,

na és a repülőgép eltérítés: az csak akkor valósul meg, ha a gép letér a pályáról, 100 km-el Paks előtt, vagy laposkúszásban jön kisgép a Duna vonalában, akkor meg felszáll a AVACS és mindent lát.

Amit a cikk nem említ de benne van, nem kell ide radar, bontsák el Paksot!

asszem a jövőben nem foglak olvasni bennetek mint "szakértőket", ha ilyen egyszerűen megírják tutit! :-))

gyulla bátyám?

van ennek egyáltalán valami értelme? szerinted ez évek óta a radarról szól?

árpapa

 

most egy kis off következik, de életem legnagyobb gombászásában volt részem az elmúlt héten, és külhonban szolgálók is nosztalgiázzanak egy keveset, hiszen katonaembertől a horgászat és gombászás / valamint a nők / elválaszthatatlanok. 

további

vargánya képek

 

utóbbi napokban élvezetes olvasni a topicot, különöseben nem egymás legyőzése akar lenni, de szépen írtam eztet. 

 

 

 

 

krivics Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21759
Kulturált társalgás körülményei közöt talán nem írnám le mit árasztott... :)
Előzmény: kovacsgyula44 (21751)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21758

De utána a "virágom, virágom" stimmel?

 gyulla

Előzmény: -Survivor (21757)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21757
Az a tavaszi, te!
:-))))))

.
Előzmény: kovacsgyula44 (21751)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21755

Szia Feri!

 

Mérhetetlen ocsmány, méltánytalan, és elgondolkodtató eset...

Aha... JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK... b@s.... meg!!!

Szégyen a HM-re nézve, akármi is az előzmény!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Fefe952 (21736)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21754

Bizony-bizony, amíg nincs "versenyképes" alternatíva az máktermelésre, addig nehéz ellene harcolni. A PRT-k nem is hajlandók támogatni a mákirtást. (Egyelőre!)

 

Hamburger

Előzmény: Éhesló (21753)
Éhesló Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21753

OFF

Die Presse (diepresse.com)

A konzervatív osztrák napilapban Thomas Seifert Kábítószer rekordtermés Afganisztánban címmel ismerteti az ENSZ kábítószer-ellenes hatóságának (UNODC) tegnap nyilvánosságra hozott jelentését.

Afganisztánban 2007-ben ismét rekordmennyiségű ópiumot termesztettek. Miután 2006-ban 2005-höz viszonyítva a megtermelt ópium mennyiség 57 percenttel növekedett, most az előző évhez képest az emelkedés 17 százalékos. Ezt tartalmazza az Afganisztán Ópium Jelentés 2007, amit Antonio Maria Costa, az UNODC vezetője tegnap Kabulban bemutatott. Afganisztán piacvezető az illegális ópiumtermesztésben: az idén 8200 tonnát termeltek a Hindukus lábánál, ami a világ termelésének 93 százaléka. Amennyiben a XIX. századi Kínát figyelmen kívül hagyjuk – a távol-keleti ország lakossága már akkor is tizenötszöröse volt a mai Afganisztánénak – még sohasem termeltek ennyi kábítószert egy országban.

Az ország GDP-jének harmada, közel 3,1 milliárd dollár származik a kábítószerüzletből, a lakosság tizenkét százaléka él a szer termeléséből, feldolgozásából és szállításából. S annak ellenére, hogy 35000 NATO-katonája tartózkodik az országban, és az Egyesült Államok évente közel 600 millió dollárral támogatja a drogellenes küzdelmet, a megtermelt kábítószer mennyisége töretlenül emelkedik.
ON

 

Ez az igazi PRT!

 

Éhesló

Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21752
Afgán "barátaink" simán AK-zak a Vz.58-ast! :) Tehát stílszerű egy afganisztáni viszonyokról szóló hozzászólásban! :)
Előzmény: Hamburger2 (21750)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21751

Az jó, az vizet áraszt!

    Gyulla

Előzmény: krivics (21741)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21750

Szervusz István!

 

Izé.... Khm.. . Nem véletlenül került az AK idézőjelbe! Tőleg elvárható lenne a nagyobb figyelem! :)

 

Hamburger

Előzmény: Zicherman Istvan (21744)
monor-21 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21749
Nyissál.
Előzmény: Zicherman Istvan (21747)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21748
ja, de hogy ontopik legyen, pl PRT :))
Előzmény: Zicherman Istvan (21747)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21747
Tyű, tényleg! Van valakinek kedve egy kis játékhoz?
Az lenne a lényeg, hogy meg van adva egy kor, egy helyszín, egy nemzetiségi hovatartozás, egy létszám és egy feladatkör. A feladat - az adott kor technikai és egyéb tudásához mérten (meg a feladattól is) felszerelni az alakulatot, illetve megválogatni az embereket, taktikát, alkalmazott módszereket?
Nyissak erre egy topikot?
Van valakinek kedve egy ilyen játékhoz?

OFF vége.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21746
Akkor inkább 1000 darab Lee-Enfield Mk.III vagy Mk.IV....
De a legjobban Afrikában AKM-eknek vagy AK-105-nek örülnék, vagy FN FAL-nak...
Géppuskának (ha már lőszerhez kötött legyen) PKM vagy - a másik esetben - Stoner M63-ast.
Páncéltörőből - egyértelműen RPG-7 vagy RPG-16.(Talán egy M47-est is elfogadnék, a másik eetben).
Légvédelmi vállról indítható rakétából - mindenképpen ,,Stinger".
Állványos gránátvetőből: kizárólag AGSz.
Fegyvercső alatti gránátvetőből: GP-30 (jobbnak tartom, mint az M203-ast).
Taposóaknákból - kínai, olasz vagy jugó darabokat (szemét dögök, jóval megbízhatatlanabbak, mint más nemzetek esetében, de egy taposóaknánál ez a lényeg).
Ha még lehetne kiképzőkből is válogatni (ugye Afrikáról van szó) - ex UNITA-sokat, délafrikai ,,Para-Bat"-okat, ex rhodesiai katonákat, kubai K7-eseket, Jibutiban állomásozó LE kiképzőket, vagy ex MPLA-s embervadászokat szerződtetnék.:)P
Előzmény: 1805 (21737)
radom1 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21745

Nem volna egy-két fotó esetleg a leadott vasakról?

 

Üdv: radom1

Előzmény: Hamburger2 (21743)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21744
Izé...Hm...Akarom mondani... A Vz.58 nem AK...Úgy egyáltalán...Na...Szóval...Izé...
:)))
Előzmény: Hamburger2 (21743)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21743

Még egyszer szeretném jelezni, hogy nem tudom, mikor kapták a cseh gépkarabélyokat. Amiket én kézben fogtam nem látszottak túl leharcoltnak, de ez nem jelent semmit. Amikor az első tárgyalásokat folytattuk a rendőrökkel, akkor már az AMD-jeik fémszínűre kopottak voltak, de még mindig díccsérték őket.

 

Az projektben kb. 500 különböző változatú "AK"-t szedtünk össze tőlük, amelyek jó része vz.58-as volt. Helyette orosz, szlovén és magyar "AK"-kat kaptak. A magyarok természetesen AMD-k voltak. Tényleg nem tudom, hogy miért szidja náluk mindenki a cseh vasakat, de valóban szabadulni akartak tőlük.

 

A leadott 500  db fegyver között voltak nagyon érdekes darabok is! :)

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: swordmanus (21702)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21742

Természetesen a vz.58-asokra gondoltam. Nem tudom, hogy milyen példányokat kaptak, de a tartományban több helyen is mondták a rendőrök, hogy folyton elakad.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: M.Zoli (21691)
krivics Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21741
Nem. Engem már a Keleti-szél lefújt a süllyedő hajó fedélzetéről... :)
Előzmény: kovacsgyula44 (21738)
belic Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21740
Hello!

Ezeket az ellenérveket kifejtenéd egy kicsit?

Szerintem ezen a forumon nem szerencses tul sok helyet foglalni neki, az eredeti par sor sem volt igazan ide valo, de kifejezetten zavart a topictars nagyon primitiv (fekete-feher) vilagkepe, ezert akartam ramutatni, hogy mas arnyalatok is leteznek. Sajnos nem sikerult, mivel "tagadja" hogy ami eddig szerinte makulatlanul feher volt, az fekete lenne - vagyis meg mindig nem vette eszre, hogy vannak mas arnyalatok is.

ui:origo cikk

Bel
Előzmény: Törölt nick (21709)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21739
no egy kis OFF
Horváth András barátomnak jelzem, hogy megkaptam kedves üzenetét
és nem is igaz, az élő fába azért nem:))
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21738

Krivics!

  Te voltál Árpádtetőn a SZNAR-ral?

 gyula

Előzmény: krivics (21735)
1805 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21737

Én igen sokáig használtam az AMD-65 és az AKM-63 D ( ez az irodalom szerint bizonyos jellemzőiben kicsit jobb kell legyen az AK-47-nél, de lőszabatosságban nem) típusokat. A különbség leginkább a kezelhetőségben van, a szóráskülönbség a gyakorlatban, tehát harcászati szempontból nem nagyon értékelhető. Szóval ennyivel nem jobb, válaszd az 1000 db AMD-t!

Tisztelettel:1805

Előzmény: Zicherman Istvan (21721)
Fefe952 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21736
Kilakoltattak egy honvéd ezredest Veszprémben

NOL • Népszabadság Online • 2007. augusztus 28. (http://www.nol.hu/cikk/462056/)

Kilakoltattak a lakásából egy nyugállományú honvéd ezredest Veszprémben; a jogerős bírósági ítélet végrehajtását foganatosító emberek tíz rendőr biztosítása mellett az utcára hordták le a panelházból négytagú család bútorait.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!