Keresés

Részletes keresés

djz Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70284

>>

Mert kb. 2 hét múlva esedékes nekem hogy 10-15 centi mélyen felássam a kemping-placcomat (az egészet, ami csekélyke 60 m2) - és vakondhálót tegyek le, mert már hülyét kapok a kis pofátlanoktól.

<<

 

>>

Ha szerencsém van, akkor a pali akivel majd felásatom a placcot az már látott ilyet (tudod, ott Almádiban sokan élnek a nyaralók karbantartásából - ott sokféle meló adódik az évek alatt, lehet ilyenje is volt már)

 

<<

 

:)

Előzmény: GPS (70283)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70283

 

Gondolod, hogy ez a titka? Meglehet, fogalmam sincs.

 

Kerestem, de sehol nem találtam leírást a működéséről - mindenki csak eladni akarja , de hogy milyen mechanika mentén működik, arról szemérmesen hallgatnak.

 

Ha szerencsém van, akkor a pali akivel majd felásatom a placcot az már látott ilyet (tudod, ott Almádiban sokan élnek a nyaralók karbantartásából - ott sokféle meló adódik az évek alatt, lehet ilyenje is volt már)

.

Előzmény: halaloszto (70282)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70282

mert beleakad a korme.

 

Vajk

Előzmény: GPS (70281)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70281

 

"A vakond nem hülye, nem fog próbálkozni, ha látja, hogy mi van."

 

Ugyan már - mifelénk butább-fajta vakond túr:-)))

 

Nálam egy 4 x 6 méteres egybe-darab dögnehéz mű-fű szőnyeg van a pavilon alatt - és mégis legalább 30 helyen próbálta feltúrni alulról.

 

Kérdés: Ha ezt a rohadt-nehéz szőnyeget képes volt felnyomni ennyi helyen - akkor ugyan miért ne nyomná fel azt a lepkefing-súlyú vakondhálót is - amennyiben nincs elég súlyú földréteg felette?

.

Előzmény: pali923 (70280)
pali923 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70280

Én egy kertész segítségével csináltam a vakondhálózást, mert neki volt spéci gépe, amivel a füvet felszedtük. Kb. 5 centit tudott felszedni, és 1,2-1,5x0,4 méteresnél nagyobb csíkokban kellett elhordani a helyszínről (aztán vissza), mert nagyobbat nem bírtunk el. Ez a srác egy mosonmagyaróvári cégnél dolgozott sokáig, akik Ausztriában is telepítettek gyepszőnyeget ezer m2-számra. Ha láttál már gyepszőnyeget, az sincs több 5 centinél, és az osztrákok, meg a magyar szakemberek is simán alárakják a vakondhálót. Nem tudja feltolni, nyugodtan lerakhatod akár a fű alá 5 centi mélyen. Erősen túr, de csak egy 5centis "csövön". Át kellene fúrnia a hálót, próbáld meg eltépni a kezeddel, aztán rájössz, hogy miért nem megy neki sem.

A vakond nem hülye, nem fog próbálkozni, ha látja, hogy mi van. Nálunk voltak vakondok, de főleg akkor pofátlanodtak el, amikor a szomszédunk lebetonozta a kertje felét. Mióta megvan a vakondhálónk, visszaköltöztek a szomszéd kertjébe.

 

 

Előzmény: GPS (70275)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70279

Ertem en hogy mi a tema? Dobogot akarunk csinalni egy medence ala, amiben lesz 70 centi viz? 700kg/m2-re azert komoly alatamasztas kell am. Tokmindegy hogy van-e 4meteres, mert ugyis kell ala egy vazszerkezet, amiben vannak racsszeruen falak meterenkent de inkabb 60 centinkent. Aztan hogy ennek a teteje mivel van lepadlozva, az mar szinte mindegy. 

 

Igen komoly szerkezet jon ki, arban, meloban es teli elcsomagolasban is. Talan fenyo pallo vaz, es 18mm osb+padloszonyeg boritas pl. De a medencenel tobbe fog kerulni rendesen. 

 

Nem lehet valami keretet csinalni ami megfogja, es egyszeruen feltolteni homokkal vagy soderrel?

 

Vajk

Előzmény: rferi (70278)
rferi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70278

Felejtsd el a nyárt.

Akáccal az a gond, hogy nem lesz négyméteres deszka, de még kétméteres sem belőle, szerintem.

Pedig az akác lenne a legjobb tartósság szerint.

De jó lehet még a telített fenyő is, meg a (telítetlen) tölgy, meg a vörösfenyő, meg a gyertyán, csak győzzed kifizetni!

Előzmény: Paco155 (70272)
rferi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70277

Nyárfa?

Túléli a medencét?

 

Na nemár!

Már az első évad közepén félig el lesz rothadva!

Viccősz te!?

Előzmény: drRamaty (70270)
rferi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70276

Nem fog! :)

Ez egy óriási félreértés: a hinduknak a szent tehén szent, de az csak az egyik fajta állat abban az országban!

Egyszer a szálloda fogadást rendezett nekünk, magyaroknak, és felkértek minket is főzni valami nagyon finom, igazi magyar étket.

25 kiló marhalábszárból főzött a főnök egy olyan pörkűttet, hogy megszólalt a finomságtól!

A hindu szállodásokat alig tudtuk lehessegetni a kondérról, hogy mi is odaférhessünk, a csapat felének nem jutott belőle, mert a hinduk megették.

És előre szóltunk nekik, hogy mi  lesz a kajánk, és élénken bólogattak, igen, igen, csak csináljuk, ismerik azt, nagyon finom szokott lenni!

Előzmény: gdzsozy (70249)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70275

 

Nekem kültéri mű-fű szőnyeg lesz felette - így az a levadászás-pofánvágás nem nagyon fog működni.

 

Az 5 centit azért nem gondolom elégségesnek (ez csak vélekedés) - mert akkora erővel túr, hogy a domb amit csinál képes megemelni azt a nehéz szőnyeget is, de volt, amikor az asztal lábát találták el és azt is megemelték.

 

Én olyan 10-15 centi mélységre gondoltam teríteni - mert a felette lévő földnek talán már lesz annyi súlya, hogy ne tudja ilyen vidáman felnyomni hálóstúl-szönyegestül-asztalostúl.

.

Előzmény: pali923 (70273)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70274

kertépítő ismerősöm azt mondja, elég olyan max 10 centire rakni, ha csak gyep van felette

mondjuk, a felhajtás számomra logikus volt

 

letűzködik dróttal (rögzítés) és egy 10 centis fedésben toldják hozzá a következő sodratot

 

én a magaságyás alá raktam, de az más tészta

egyrészt kisebb, másrészt a "kerete" a zsalukő lefogta körben

persze, a kő alatt is volt, ne jöhessen fel annak a lyukában

Előzmény: GPS (70267)
pali923 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70273

Tavaly ősszel raktunk le olyan 300 m2-t. Ráadásul úgy, hogy felszedtük a füvet egy spéci géppel, aztán újra vissza. Baromi kemény meló volt így. Biztosan tudok tanácsokat adni.

Pl. nem kell 20 centi mélyre raknod, hacsak nem akarod rendszeresen felásni a placcot. Ha fű van felette, vagy bármi, amit nem akarsz bolygatni utána, akkor elég 5 centire lerakni. És innentől kezdve nem probléma, ha a háló felett akarnak flangálni, mert ott nem akarnak flangálni, meg ott könnyű őket észrevenni (ergo pofán vágni) is. Az átfedéssel rakás viszont valóban nagyon fontos. Nálunk egy héttel később megtalálta az egyetlen ötforintos nagyságú lyukat, és feljött a kis genya. Befoltoztam, azóta rend van.

Előzmény: GPS (70262)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70272

Nyárfa még nem jutott eszembe, de megnézem majd hogy arrafelé mi kapható a fatelepen.

Előzmény: drRamaty (70270)
pali923 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70271

Ha ragaszkodsz a fához, akkor én akácot vagy vörösfenyőt tennék, ártól függően. Lucot biztosan nem, hacsak nem akarod gyakran cserélgetni.

Előzmény: Paco155 (70260)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70270

A Skandináv Fatelepeken direkt erre való, sűrűn fózolt hajópadló kapható. 4000-11.000 /négyzetméter. Szép, jó, csak drága. Én ha nyárfa deszkát tudnék szerezni olcsón, abból csinálnám. Olcsó, az tuti nem szálkás, bőven túléli a medencét. És környezettudatos megoldás: ha már nem kell, felvágod tűzifának :-) 

Előzmény: Paco155 (70260)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70269

Pl azt ismered, hogy vagy legalább 20 centi átfedéssel teszed le, vagy egymáshoz tűzöd a széleket?

Előzmény: GPS (70267)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70268

 

Ki mondta, hogy biztos? A szimptómákat összegezve felállított lehetséges forgatókönyv - semmi több.

 

Ha fúvóka gond van és az terheli túl a cuccot - akkor annak mindegy. hogy az 1-esen, vagy 5-ösön történik.

A kollégánk szerint viszont a hűtést befolyásolja hogy hányas fokozaton áll a termosztát-gomb.Számomra ez utóbbi a legfontosabb adalék - ha igaz, persze..

Előzmény: 409 (70266)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70267

 

Például csak véletlenül tudtam meg (azt is a gazdaboltban egy beszélgetésből), hogy ha nem hajtom fel a szélét a hálónak körbe-körbe, akkor szart sem ér az egész mutatvány.

 

Erre nem gondoltam - hanem úgy véltem, hogy "ahol háló van - ott nem jön fel a vakond."

Ott nem is - viszont oldalról befurakodik ha nincsenek felhajtva a szélek, mint egy doboztető.

 

Oké, ezt már véletlenül megtudtam - de mi a garancia arra, hogy nem létezik-e még pár olyan trükk, amiről nem tudok?

.

Előzmény: Barnamedvébb (70265)
409 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70266

Ok. Akkor mi van, ha az expanziós fúvóka szűkült be (részlegesen eldugult), és kevés az expandált gáz???   ---- motor áramfelvétele megnövekszik, hűtés meg csökken--- Szóval ez a termosztátos verziód is csak egy lehetséges eset, de távolról sem biztos.

 Ergó a tények ismerete nélkül állítunk fel fikciókat.  Szerintem.

Előzmény: GPS (70263)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70265

mi a szart lehet azon elcseszni?

Előzmény: GPS (70262)
kukucs33 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70264

Ez tipikusan az a fajta szerszám ami ritkán kell, viszont olyankor nagyon jó, hogy van. Nekem a Bosch féle van, annak a csiszolója felejtős, de mint fűrész "életmentő" tud lenni bizonyos helyzetekben. A Bosch-hoz elég sokféle eszköz van (jó drágán), de azt nem tudom, hogy kompatibilis-e a Parkside-dal - szemre hasonlónak tűnik a rögzítése, de az ördög mindig elbújik a részletekben. Szerintem egyébként a gyári tartozékokkal is elég jól használható lesz sokmindenre, főleg, ha afféle alkalmi / szükség megoldásnak vennéd.

Előzmény: Sunny65 (70261)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70263

 

"Nekem ebből az jön le, hogy a motor hő/védő/kapcsolója kapcsolja ki. Annak idő kell míg visszakapcsol."

 

Ez nem nagyon lehet - amennyiben igaz az, amit a barátunk mond.

Ugyanis ő azt mondta, hogy "5-ös fokozatban hűt úgy neki, mint anno 1-esben".

 

Ha viszont a megnövekedett áramfelvétel miatt, perceken belül sorra levág neki a hővédelme - akkor azzal semmilyen hűtést nem tud csinálni, még 1-es fokozatút sem.

 

Szerinted?

.

Előzmény: 409 (70244)
GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70262

 

"Kiderült, hogy vakond uraság alagútja nem bírta el az 5 tonna víz súlyát."

 

Na, ezzel most szügyön vágtál, (vagy mondhatni akasztott házában értekeztél kötélről)

 

Mert kb. 2 hét múlva esedékes nekem hogy 10-15 centi mélyen felássam a kemping-placcomat (az egészet, ami csekélyke 60 m2) - és vakondhálót tegyek le, mert már hülyét kapok a kis pofátlanoktól.

 

Egy-egy kiadósabb eső után olyan domborzatot nyomnak a kültéri műfű alá, hogy orrabukni lehet rajta.

20 centi magasra képesek felnyomni a dombocskáikat - szőnyegestül-mindenestül és annyira hülyék, hogy még a 10.-ik próbálkozás után sem jönnek rá, hogy ott nem lehet kibújni.

 

Ez viszont nekem 10 földkupacot jelent.

 

Még nem fektettem soha vakondhálót - remélem nem cseszem el.

.

Előzmény: Törölt nick (70246)
Sunny65 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70261

Köszi a gyors választ. Már jól jött volna egyszer kétszer, bár megoldottam másképp.

Valószínűleg venni fogok egyet, hadd porosodjon a sarokban, aztán néha leporolom...:-)

 

Azon gondolkodtam, hogy másik gyártó gépéhez kaphatóak-e tartozékok és estleg átalakítvva használható lenne-e ehhez a géphez?

Előzmény: Paco155 (70257)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70260

Namégeccer. 

 

Kültérre, felfújható gumimedence alá ti milyen fából tennétek "teraszburkolatot"? Vörösfenyő? Borovi? Luc? Nyír? Akác? Juhar? :)  Az hogy ne szálkásodjon alapvető szempont.  Az is jó lenne ha nem lenne túl drága.  És talán négyméteres szálak elegek lesznek, de ez mondjuk nem gond, lehet úgy rakni a rövidebbet is hogy jó legyen.

 

Gondoltam naponta egyszer felteszem a kérdést hátha egyszer megszán valaki és választ is kapok :)

GPS Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70259

 

"Arra a pár kivételre meg igazán ritkán van szükség."

 

Nekem sikerült egyszer belefussak egy ilyenbe.

 

A lakókocsiban módosítottam a klímát és egy adott pillanatban olyan feladat adódott, hogy a sarokban - a saroktól 10-15 mm-re kellett egy kb. 1 méter hosszú vágást eszközöljek végig a sarok mentén.

 

Ha nincs ez a gép, mai napig nem tudom mivel oldom meg?

 

Semmilyen "nyeles" szerszám (+kéz) ugye nem fér el abba a 1-1,5 centibe - más gépről már nem is beszélve.

Max egy rongyba-tekert fém-fűréslap - azt is ívesre görbítve használva.

 

Szó, ami szó - a barátom frissen vett Bosch-jával remekül megoldottam a feladatot - ám az is igaz, hogy valóban ritkán adódik, hogy nélkülözhetetlen legyen.

.

Előzmény: Paco155 (70257)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70258

Arra van módszer, hogy ezt a feketedést a fa belsejében érjük el? Szalmiákos "füstölést" már csináltam, az szépen működik, de hátha van más okosság is. Cél a minél sötétebb, teljes anyagában színezet fa.

Előzmény: Erzsébeti (70256)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70257

Hihi, kedden volt ezekről a multigépekről egy hosszabb beszélgetés....

Összefoglalva.  Az árát bizonyosan megéri, két kérdés merül fel. Az egyik, hogy viszonylag kevés tartozékot lehet kapni hozzá, így eléggé korlátozott a használati értéke. 

A boschhoz már sokkal több van de még mindig kb harmada -fele mint a feinnek.  Sajnos nem kompatibilisek egymással.

A másik, hogy majdnem mindent meg lehet csinálni más eszközökkel, és valószínűleg gyorsabban is. Arra a pár kivételre meg igazán ritkán van szükség. Én azt fogalmaztam meg, hogy ha van olyan multigéped amihez valóban sok adapter van akkor elég egy dobozt vinned ha olyan helyre mész, ha nincs akkor viszel ötöt.

 

A tulajdonságok miatt ne izgasd magad ugyanis a körfűrész szebben és gyorsabban vág, a beszúró is, az excenter jobban csiszol, ésatöbbi.

Ahogy elnéztem, a létjogosultsága a hideg és melegburkolásnál, meg egyéb olyan házépítési munkáknál van, ahol valóban nincs konkurrens szerszám, jelenleg csak kézi erővel lehet egy csomó mindent megoldani.  Az asztalosiparban nem sok szerepe van.

Előzmény: Sunny65 (70255)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70256

Igen a csersav ilyen...:)

Én egy komoly hetekig tartó citlingelés okán jöttem rá anno a suliban... minden nap 4-6 óra citlingelés volt nagy tábla tölgy fúrnéros lapokon... hadd szokja a gyerek a citlinget...

De én arra jöttem rá, hogy a citromos lemosás sokszor csak "felületi". Vagyis lejönne vele, de néhány óra után szépen visszajött a színe, vagy legalábbis a fele színe. Mi a város másik végében dolgoztunk a tanműhelyben, és onnan minden nap buszozhattunk haza. Ekkor a buszon nem is nagyon mertünk kapaszkodni, mert a kívülállóknak a mi kezünk koszosnak látszott, de nagyon...

Otthon meg uccu neki a citromot, és este mikor mentünk a bulikba akkor meg ott virított újra a kezünkön...

De aki nem fél a hypo-tól az nyugodtan használja mert erre is jó véglegesen! egy rongyra kiönteni, és dörzsölni.. kb ez a módszer...

A feketedés (ténylegesen nagyon mély lila színű!) a vas-víz-csersav kombó eredménye..

Ezt a többieknek írtam, csak a te neved alatt:)

Előzmény: gdzsozy (70234)
Sunny65 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 70255

Sziasztok!

 

Ismeri valaki ezt a multifunkciós rezgős gépet, vasárnaptól adják a Lidl-ben. Régóta szeretnék ilyent, de az igazán márkásért mindig sajnáltam a pénzt.:-)

Talán ez is használható lenne és van rá a szokásos 3 év gari.

 

http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-3D02FB8E-139FF445/www_lidl_hu/hs.xsl/ajanlatok.htm?id=119

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!