Keresés

Részletes keresés

vasutTOM Creative Commons License 2005.11.07 0 0 319

Tisztelt modellező kollégák!

 

Tudom, hogy nem egészen idevaló, de mégis! Most utoljára mégegyszer berakom a kiállításunk plakátját, hátha valaki még nem látta. Szeretnék megismerkedni a kiállításra ellátogató forum lakókkal. Ezért kérem, hogy ha valaki eljön hozzánk, keressen meg egy kis beszélgetésre. Aki még nem ismer, annak mellékelek egy fotót magamról. Lehet akár egy kis topiktalit rendezni. Mindenkit szerettel várunk!

braun Creative Commons License 2005.11.07 0 0 318
 vagyunk itt egy páran, akik tudnak ebben segíteni sztem
Előzmény: A.Balu (317)
A.Balu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 317

Aha, köszi! De sajnos a maratás egyelőre meghaladja képességeimet. :-(

 

A festés jónak tőnik, de baromi idegörlő egy meló mindet megcsinálni. Már az is bosszantó, hogy minden üveget ki kell vágni, én ezt megcsináltam a régi Gützold Szergejemnél és azthittem megőrülök mire elkészül+a több selejt, de legalább szép lett és be lehet látni. :-)

 

Mindegy, ha erre kerül a sor elgondolkozom majd.

Előzmény: braun (313)
tpiri Creative Commons License 2005.11.07 0 0 316

ZolTTán már témában van, szerintem most is azért nem fórumozik, mert nekem fénymásol, hogy karácsonykor átvehessem az anyagot..... ;-)))))))))))

De azért elkelne a helyszíni segítség is...

 

Előzmény: Sutam (315)
Sutam Creative Commons License 2005.11.07 0 0 315
ZolTTánnal kellene beszélned, a szegedi körfűtőház TT-s modelljén dolgozik, láttam pár képet, profi minőség!
Előzmény: 424-es_csaTTahajó (305)
Sutam Creative Commons License 2005.11.07 0 0 314

Ha jeget kell csinálni(pl. befagyott tócsa), akkor azt lehet palma-fa ragasztóval, mert vékonyan az átlátszó/áttetsző. Havat félek én is, hogy csak spray-al lehet. De ez még nekem nem mostani téma. Én egyenlőre csak szerelgessem a váltóimat :-(.

 

Olyan jól megy ez a topic, hogy csak na! Nem győzök felette örömködni ;-))).

Előzmény: Vanitatum (295)
braun Creative Commons License 2005.11.07 0 0 313

 egírom én itt is, max a többiek nem értik:-)))

 

 A lényeg az, hogy a gond az, hogy a műgyanta öntvényben benne vanaz ablakkeret is, ha az nem lenne, egyszerűbb dolgunk lenne. Ezért, azt el kel távolítani az öntvényből.

 Ide méretre vágatni az új ablakot (pl cd-tok, vagy más plexi lemez) és az ablakkeret imitációt vhogy ráhelyezni. Vagy festeni, vagy vékony lemezből maratni és azt ráragasztani, persze itt ügyelni arra, hogy a ragacs nem kenje össze az üveget.

Előzmény: A.Balu (309)
tpiri Creative Commons License 2005.11.07 0 0 312

Milyen fűtőházat akarsz építeni? Én is azon dolgozom...

Fordítókorongról nincs rajzod?

Előzmény: 424-es_csaTTahajó (305)
tpiri Creative Commons License 2005.11.07 0 0 311
Igen, Linux alatt az, Win32 alatt vagy megveszed, vagy pedig együtt élsz a kényelmetlenséggel, hogy 10 percenként újból elindítod a programot.
Előzmény: Leopold (304)
tpiri Creative Commons License 2005.11.07 0 0 310

Köszi a felajánlást.

Nézd meg légyszi a póstaládádat, már hétvégén próbáltam veled kapcsolatot felvenni, mert olvastam, hogy miskolci vagy ;-)

 

Előzmény: Tucsi16 (302)
A.Balu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 309
Írd meg lécci akár privátban is!!!
Előzmény: braun (308)
braun Creative Commons License 2005.11.07 0 0 308
 A BDzx továbbra is vhol Európéban. Ami az üveget illeti...mit gondolsz, én miért nem fejeztem be?:-)))))) Ötletem egyébként van, méghozzá kettő is.
Előzmény: A.Balu (307)
A.Balu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 307

Hát egyelőre még nem tudtam semmit csinálni vele. Túl sok időm rámegy a fűtőházra mind a modell, mind pedig az igazi ügyében.

 

De nincs elfelejtve, már tervezgetem a hajtást és még mindíg nincs ötletem a beüvegezésre. :-(

 

Eesetleg neked nincs valami elképzelésed az üzegezésre?

É mi újság a Bd Zx-el amit mondtál, hogy van, lécci kersd meg!?

Előzmény: braun (300)
bicsi Creative Commons License 2005.11.07 0 0 306
> Ha az a kérdés, hogy milyen sin(e)t érdemes venni, melyik a jobb stb. akkor arra biztosan választ kapsz itt is, de hogy hol, azt ne itt feszegessük.

Szvsz az is a vasútmodellezősbe/kispénzűbe való.
Sőt, ott nem is kellene megkérdezni, csak visszaolvasni.
Előzmény: RhB (294)
424-es_csaTTahajó Creative Commons License 2005.11.07 0 0 305
Üdv Mindenkinek!

Én egy körfűtőház + fordítókorong megépítésén gondolkozok.
A legnagyobb gondot a fordítókorong jelenti.

Ha van valakinek ebben tapasztalata, vag ismer ilyen témával foglalkozó oldalt, kérem írjon.

köszönettel: 424
Leopold Creative Commons License 2005.11.07 0 0 304
A QCad???

Linux alatt ingyenes és korlátmentes...:-)
Tucsi16 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 303
köszi szépen :)
Előzmény: GLASZLO (281)
Tucsi16 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 302
Én miskolci vagyok szóval ha tudok segítek ha esetleg fotók vagy vmi ilyesmi kéne.
Előzmény: tpiri (287)
konszolid Creative Commons License 2005.11.07 0 0 301

 vágányokat vastag kartonlapokra erősítve/ragasztva csak "ráteríteném ezekre.

 

Én is használtam kartonlapokat, ... 

 

...annyi kiegészítéssel, hogy terepet is készítettem rájuk.6 ,,modulnyit" készítettem, egész jól lehetett ezeket haszálni (fix helye volt a kábeleknek, jelzőknek , épületeknek)

... könnyen el lehetett pakolni őket... én inkább ezt a ,,méggagyibbat" javallom...:))

 

 

 

Előzmény: nobolond (292)
braun Creative Commons License 2005.11.07 0 0 300

 Üdv!

 

 Mi újság Bz ügyben?

Előzmény: A.Balu (299)
A.Balu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 299

Köszi!

 

Nem tudom, hogy legközelebb mikor megyek, de előtte szólok és konzultálunk.

Előzmény: tpiri (287)
RhB Creative Commons License 2005.11.07 0 0 298
De mintha mostanában lett volna szó valamelyikben a TILLIG TT ELITE sínjeiről...
Előzmény: Kezdő TT-s (296)
RhB Creative Commons License 2005.11.07 0 0 297
Ezt ne tőlem kérdezd, én nem TT-zek...
Előzmény: Kezdő TT-s (296)
Kezdő TT-s Creative Commons License 2005.11.07 0 0 296
Na jó akkor miet
Előzmény: RhB (294)
Vanitatum Creative Commons License 2005.11.07 0 0 295
emlékeim szerint alsóba karitájt ilyen hó-sprével fújtunk az ablakra télapót meg miegymást. Úgyemlékszem, eléggé hóhatása van, és össze is lehetett nyomni, és akkor úgy összetömörödött az ember ujja alatt, mint az igazi hó.
Előzmény: Sutam (278)
RhB Creative Commons License 2005.11.07 0 0 294
Ez a topik épp azért vált ki a másikból, hogy itt szigorúan csak a modell ill. terepsztal építéssel kapcsolatos dolgokkal foglalkozzunk! A mit hol kapok, a mit vettem tegnap és a milyen modellre vágyok típusú hozzászólásokat a "Vasútmodellezés" vagy a "Kispénzű vasútmodellezés" topikokban tessék megtenni. Bocs, ha megbántottlak, de pont az ilyen kérdések miatt vált szét a topik. Ha az a kérdés, hogy milyen sin(e)t érdemes venni, melyik a jobb stb. akkor arra biztosan választ kapsz itt is, de hogy hol, azt ne itt feszegessük. Egyébként az ilyen kérdések előtt érdemes egy kicsit olvasgatni a topikokat visszamenőleg is...
Előzmény: Kezdő TT-s (291)
nobolond Creative Commons License 2005.11.07 0 0 293

Bocsi :

 

             - ez NEM a 290-es hozzászólásra válasz

             - "csvarbehajtást"  = csavarbehajtást

             - "Esteleg"  = Esetleg

 

 

különben minden stimmel...     :))))))

Előzmény: nobolond (292)
nobolond Creative Commons License 2005.11.07 0 0 292

Hm...terepasztal építés...

 

Hónapok óta töröm a fejem - százféle megoldást végiggondoltam már - de egy kapavágást/furatkészítést/csvarbehajtást nem tettem még a terepasztalom létesítése érdekében.

Próbapályát már többször többfélét is építettem  -a parketten ( mindannyiszor teszteltem, lerajzoltam, megjegyeztem a sínek összerakási sorrendjét ).

Egy kb. 320cmx130 cm-es pályát szeretnék  - de hogy állandóan elől lehessen a pálya arról a nejem hallani sem akar  ( Ő NEM vasútbarát-lány....  :))))  - tehát "bontható" megoldásra van szükség...

 

Elképzeltem, hogy hogy fogom az egyenként 80x30 cm-es készre gyalult 18 mm-es deszkákat úgy összeilleszteni (és lábakkal ellátni !!!) hogy pontosan illeszkedjenek, a furatok ne lötyögjenek.

 

Végülis arra jutottam, hogy mindez ööö... jelenlegi " barkácsolási jártasságomat" messze meghaladó feladat - és arra jutottam, hogy

 

( - MOST FOGTOK MEGKÖVEZNI ! -...) : VESZEK készen egy-két tapétázó asztalt.

Meg is néztem: 3m x 60 cm-eseket lehet kapni 8500.-ért.

Ha vennék két ilyet - és persze biztosítanám a pontos illeszkedést akkor az (összecsukható alu) lábakra nem lenne gondom és a vágányokat vastag kartonlapokra erősítve/ragasztva csak "ráteríteném ezekre.

("- Jó, jó, tudom, igénytelen - sőt GAGYI megoldás - de ezt tudom kivitelezni...")

 

Mi a véleményetek erről az - elismerem nem túl elegáns - megoldásról ? Esteleg van vakinek tapasztalata ilyesmiról ?

Előzmény: crash__override (290)
Kezdő TT-s Creative Commons License 2005.11.07 0 0 291
Én sinet akarok venni.
Előzmény: crash__override (290)
crash__override Creative Commons License 2005.11.07 0 0 290
Légyszíves elolvasni a topic fejlécét - miről is szól a topic :

.... Szándékaink szerint _nem_ tartoznak ide a gyári modellek vásárlásával....

Köszönjük, és jó modellezést.
Előzmény: Kezdő TT-s (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!