Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22282

a szalonpuccs nem katonai puccsot jelent (szalonpuccs volt amikor Gyurcsánynék lemondatták Megyessit).

Honvédség nem lenne partner, mert nincsenek harckész állapotban, sokkal több az, akinek az adott "tengődés" sokkal jobban megéri, mint egy katonai puccshoz tartozó bizonytalanság (pl a puccsistákat letartóztatják). Nincsenek politikai kontúrjai a Honvédségnek (nincs se párt, se ideológiai kötődése-dominancia).

A demokrácia létezik tehát nincs idealista politikai nyomás. Egy katonai hatalomátvételt egy demokráciában a külföld sem támogatna, és mivel hírszerzésben jobbak, valszeg előbb tudnának róla, mint az esetleges összeesküvők.

 

Persze két három ember mindig gondolhatja, hogy most történelmet írhat, de ez nem a Honvédség lenne...

 

Tehát szerintem hagyjuk ezt a hülyeséget! Ami inkább kérdés lehetne, hogyha Szekeresnek egyéb fontos teendője lenne, akkor ki venné át a tárcát, de ezen meg most felesleges agyalni, mert a politikában pár perc alatt változnak a barátok-ellenségek...

Előzmény: Törölt nick (22281)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22280
Egyetértek !

Azt még hozzá tenném, hogynem csak a kinti csapataink kerülnének más megitélés alá, hanem önmaga Magarország is. Az az innentől ( mivel a belső elhárításunk is politikailag megosztott és errodált ) a terrortámadásnak a veszélye is realitássá válna.
Előzmény: Némedi László __ (22279)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22279

persze hatásos a sebesültek bemutatása, de szerintem sokat nem mond a cikk.

 

Inkább vegyük sorra:

 

-Miért kell a Nato-nak ott lennie? Lehet-e ott bármit elérni?

-Lehet-e máshogy megfelelnünk a Nato-nak?

-Ha már ott vagyunk, megteszünk-e mindent, hogy a katonák védelme racionálisan a legjobbak közé tartozzon?

-Szabad-e ezt honvédekre bízni, és nem kellene-e inkább valami önkéntes erővel megoldani (veszélyes helyekre máig járnak magyarok, de a katonák kötelességtudatát ki szabad-e ilyenre használni)?

-A század milyen körülmények közé kerül (támogatók, ellátás, stb.), mert gondolom a logisztikát nem mi fogjuk adni?

-A század belekeveredése a harcba milyen hatással lesz a PRT-re, ellenségnek és célpontnak fognak-e kezelni ezentúl minket?

 

 

(a helyzet a Németo Szu elleni háborújának kezdetére emlékeztet (mert most már nem mondhatjuk, hogy csak békefentartók leszünk), átgondoltunk-e mindent, szükséges-e ezeket a tetteket megtennünk?) 

 

Yoshi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22278
"

Én azt a véleményt osztom, hogy ez az ára annk, hogy a honvédséget felszámolják és kialakítják a "magyar idegenlégiót". Minden erőfeszítésük erre irányul.

Ejrópaji partnereink és a nagy testvér ezzel ki van fizetve. A többit meg leszarják, amíg tejelünk ezerrel."

 

továbbra is megfordítanám a dolgot:

 

mivel a magyar hagyományoknak megfelelően a honvédelmet, mint oylat a pillanatnyi (vélt) érdekeknek folyamatosan alárendeljük (nem most kezdődött el ez, emlékezzünk Mátyás halálára, igazi hungaricum!), ennek megfelelően ad pénzt, paripát fegyvert az aktuális vezetés, azonban beléptünk egy szövetségi rendszerbe, ahol elvárások vannak... amiket nem teljesítünk...

 

és ki kell fizetni a "Nagy Testvért"....

 

a Honvédség jelenlegi helyzete pedig nem most alakult ki, hanem ez egy szép, hosszú folyamat, ami még az "átkosban" kezdődött el...

 

azt már nem merem mondani, hogy ez a "csúcspont" (negatív értelemben persze), mert a százvalahány harckocsis páncéloszászlóaljra is azt mondtam, és tessék... 

 

ui.: "politikai" vélemény: egy másik kurzus hatalomra kerülésétől se várnék csodákat, gond nélkül odadobták anno a kisgazdáknak a honvédelmet, és szó nélkül tűrték, hogy azok az amúgy felkészült Wachslert kigolyózzák...

 

a honvédelem, mint tárca és politikai pozíció az elmúlt kb sok évben egyfajta politikai süllyesztő (többek között az igazán érdemi döntések nem miniszteriális szinten születnek meg)... ehez képest Szekeres megjelenik, mint lehetséges miniszterálnok... hihetetlen a maga módján 

Előzmény: Éhesló (22271)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22277

 

 

....remélem ........ sokan lesznek...  Én is remélem!

 

Üdv : Öreg Csóka

 

Előzmény: Éhesló (22274)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22276
Tiszteletem.

Tökéletesen egyetértünk a kérdésben.
Előzmény: Éhesló (22271)
Yoshi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22275

na, ez igazság szerint István asztala (mármint szovjet történelem), de amennyire hiányos történelmi ismereteim engedik:

 

a szovjet vezetés rendkívül összetett, bonyolult, és kölcsönös volt

 

kölcsönösen áskálódtak egymás ellen

 

ha jól tudom, a 4 legmeghatározóbb "vonal" a párt (tehát SZKP szervezete és bürokráciája), a belügyi, a KGB és a sereg volt...

 

annyi kitétellel, hogy a pártvezetés elég erőteljesen igyekezett rátelepedni az összes többire... meglehetős sikerrel

 

igazából azt akarom az egészből kihozni, hogy a szovjet vezetés nem volt monolitikus... kicsit közösségi volt (azt a szót nem használnám, hogy demokratikus...)

 

az utolsó igazán egyszemélyi veztő pont Sztálin volt, akinek halála utáni tankos körbevétel az Berija háza esetén volt, aminek viszonylag egyszerű oka volt: annyira féltek tőle a többiek, hogy inkább villámgyorsan megegyeztek...

 

utána mondjuk Zsukuv (és vele a VH) többé-kevésbé eltűnt a sülylesztőben, de legalábbis erősen háttérbe szorult

 

Hruscsov is, ugye "repült" mert a "többiek" berosáltak a kalandorpolitikától...

 

de ha kis szerencsénk van, akkor jön István, és megmondja a frankót - elvégre ő foglalkozott a témával ha jól tudom

 

 

(ja, igen, eredeti téma, kit támogatna a sereg(magyar) hatalomátvétel vagy annak kísérlete esetén: senkit. a tövényes - beiktatott - kormány utasításainak megfelelően ülne a valagán... ne vízionáljunk polgárháborúról, mert ebben nem voltak partnerek se a 80-as években, se 92ben, se máskor - végtelen helyesen) 

Előzmény: Törölt nick (22269)
Éhesló Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22274

Helló,

remélem olyan sokan lesznek, hogy nehéz lesz egymásra találnunk....

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: Princ of Carpatia (22273)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22273

Üdv Éhesló!

 

Elolvastam! Szörnyű!!!

 

....Mit keresünk mi ott?...

 

(Nem akarok tippet adni, de) Ha a HM elé tüntetés szerveződik ez miatt egyszer, remélem egymás mellé sodor az esemény bennünket!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Éhesló (22271)
Éhesló Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22272

Helló,

ezért aztán sok volt a körükben a szociáldemokrata, a kommunista meg a náci is.

Vagy nem?

Az akkori tisztikar megbecsült, és hűséges része volt az akkori társadalmi elitnek és minden nap politizált: amikor megjelent az emberei előtt, amikor este étterembe, operába ment a családjával, és amikor vasárnap templomba sietett. és imádkozott.

 

Éhesló

Előzmény: Törölt nick (22270)
Éhesló Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22271

Kedves harpet79,

hogy mit "nyerhetünk" az afgán "küldetéssel" arra emitt egy link:

http://www.gondola.hu/cikkek/55832

Ne tévesszen meg a portál neve, amcsi anyagot hoz le, némi (a véleményemhez közel álló) kiegészítéssel.

 

Én azt a véleményt osztom, hogy ez az ára annk, hogy a honvédséget felszámolják és kialakítják a "magyar idegenlégiót". Minden erőfeszítésük erre irányul.

Ejrópaji partnereink és a nagy testvér ezzel ki van fizetve. A többit meg leszarják, amíg tejelünk ezerrel.

 

Zichermann olvtrásnak pedig azt mondanám: paprikajancsi és parikajancsi között van különbség, legalábbis ha a "munkálkodásuk eredményeit" tekintjük.

6 éve sem volt rózsás az MH helyzete, de a mai az egyszerűen szégyen. Ez azért jelentős különbség. Nekem legalábbis.

És ne mondja nekem senki, hogy ez nem politika volt. Az volt bizony, a mocskosabbik fajtából.

 

Éhesló

Előzmény: Törölt nick (22247)
urál Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22268
Az ötvenes években biztos nem, a sztálinista struktúrában a hadsereg totális civil kontroll alatt állt. Utoljára a Horthy korszakban volt jelentősége, hogy kit támogat a hadsereg, pontosabban annak, hogy kivel tud jó viszonyt kiépíteni a katonai elit.
Előzmény: belic (22267)
belic Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22267

Hello!

 

A Hírszerző olyasmiről cikkezik, hogy Gyurcsányit hamarosan megszalonpuccsolná Szekeres Imre. Támogatná a sereg?

 

Szerintem ilyen gondolatok utoljara az 50-es evekben merultek fel Magyarorszagon.

Tenyleg nem vetted eszre, hogy azota tortent par valtozas, pl. demokracia van?

 

Bel

 

 

Előzmény: Törölt nick (22263)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22266
Csak álmodoztam. :)
Előzmény: Törölt nick (22264)
Cs_ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22265

Öö. Nem vagyok naprakész az események követésben, de mintha itten régebben lett volna szó, hogy a KMZ amerikai felszerlést és fegyvereket kapott. Vagy rosszul emlékszem?

Előzmény: Törölt nick (22237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22264
Miért? Van olyan, hogy közös NATO költségvetés? Van egy bankszámla valahol, amin rengetegsokmillió USA dollár áll, és az a NATO költségvetése? Nem hiszem. Minden országnak megvan a maga kltsgvetése, aztán ennyi, nem?
Előzmény: Biga Cubensis (22256)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22262

Üdv "BB"!

 

OFF OFF OFF.... usw

 

Nekem meg a LÉVAI ANIKÓ. Igaz más a "szintje" (EU-s képviselő) és az alkata. :-)))

 

ON On ON ON ....usw

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Big-B (22251)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22261

Ez jogos, csak nem tartom fairnak, hogy egy alapjában véve az USA által megálmodott misszióban egyes kis országok erőn felül költekezzenek, míg más gazdagabb NATO országokban raktárakban állnak használatlanul a fegyverek. Legalább "kölcsönözzék" őket.

Előzmény: Big-B (22258)
akagi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22259

Egyszerre! És ők vannak felül! :))

Előzmény: Big-B (22251)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22258
"Egyébként én azt nem értem, hogy a NATO kívánságára külföldön bevetett csapatokat miért nem a NATO szereli fel?"

Mert mi (is) vagyunk a NATO?
Előzmény: Biga Cubensis (22256)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22257
Szerintem jól látod. A képességeinket az ellenséghez kell igazítani.
Előzmény: Törölt nick (22253)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22256

Nem azért írtam, hogy a magyar emberanyagot rosszabbnak tartanám, a felszerelésről volt szó, ha jól emlékszem. (nincs lőszer, Don-kanyar, ...) Az amerikaiak egyébként egyáltalán nem rossz katonák, ha van valamilyen dolog, amin feldühödhetnek.  A magyar katonának ha lenne megfelelő felszerelése, és ami szerintem a legfontosabb, megfelelő ideig gyakorolhat rajta/vele, ugyanolyan jó, ha nem jobb, mint az amerikai. De sajnos ehhez sok lóvé kell...

 

Egyébként én azt nem értem, hogy a NATO kívánságára külföldön bevetett csapatokat miért nem a NATO szereli fel? Aztán a használt fegyvereket akciós áron megvehetnénk itthonra :)

Előzmény: Princ of Carpatia (22246)
Stylist Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22255
"Vessetek meg érte, de nekem bejön az Ágika. Mindkettő."

Oké! Meg vagy vetve... :-))
Üdv:
Előzmény: Big-B (22251)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22254
kezdek kicsit érzékeny lenni (nem tett jót a kis kirándulásom a polidilibe), rápihenek egyet :))
Előzmény: Némedi László __ (22248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22253

Meg aztán mi most nagyon úgy tűnik, hogy a hagyomásnyos hadviselés helyett inkább a diverzáns irányra készülünk, legalábbis az átalakítások erre utalnak, szvsz.

Előzmény: Princ of Carpatia (22250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22252
Ők is a Honvédség része, és ha itthon lenne rájuk szükség, nyilván kamatoztatnák a kint szerzett tudásukat. (És gondolom, remélem - elég hamar ki is vonnánk őket Afg.-ból, ha a helyzet itthon élesedne).
Előzmény: Princ of Carpatia (22250)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22251
Vessetek meg érte, de nekem bejön az Ágika. Mindkettő.
Előzmény: Némedi László __ (22248)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22250

Üdv "harpet79"!

 

Mán megbocsájs, de ne keverjük "Gizikét a gőzekével"!

Itt PROFI HADSEREG-ről beszélünk! Ne keverjük ide a partizán jegyeket! (Talán akkó beszéljünk róla, ha HONVÉDELEM-ről beszélünk! :-(   Bár az afgán mudzsik annak titulálják magukat... Nézőpont kérdése..., gondolok az ő eszmefuttatásukra....)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Törölt nick (22247)
arpapa Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22249

hajlamos vagyok magam is az általanásosításra, mikor a volt a rakétadandár múltamat, egybemosnám az akkori hadsereggel.

egynapon, de egyévben sem szabad említeni, jártam más alakulatoknál akkoriban, szégyen és hányadék volt a többsége, és nem hiszem el, hogy az akkori vezetők nem tudtak róla, ők voltak az okozói,

óriási hiba volt rájuk bízni a "haderőreformokat", az összes tábornokot el kellett volna zavarni, ahogy velünk tették.

szégyen, hogy még ma is különböző nemzetközi tábornoki egyleteknek tagjai, egyetemeken oktatást tartanak, és egyáltalán büntetlenül tehették a dolgukat.

nyaltak a fennálló hatalomnak, hogy sütögethessék pecsenyéjüket.

két hadsereget tettek tönkre, az előzőt hagyták lezülleni, a mostani,

mostani nincs!!

 tényleg hat löveg??, vagy csak hülyéskedtek? 

árpapa  

Előzmény: Konvergencia (22241)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22248

bocs, az Ágikával kapcsolatban mellélőttem a neve ontopik így

 

(a jelzőt azért elhagyhatnád)

 

Köszi a higgadtságot!

Előzmény: Törölt nick (22245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!