Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22266
Csak álmodoztam. :)
Előzmény: Törölt nick (22264)
Cs_ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22265

Öö. Nem vagyok naprakész az események követésben, de mintha itten régebben lett volna szó, hogy a KMZ amerikai felszerlést és fegyvereket kapott. Vagy rosszul emlékszem?

Előzmény: Törölt nick (22237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22264
Miért? Van olyan, hogy közös NATO költségvetés? Van egy bankszámla valahol, amin rengetegsokmillió USA dollár áll, és az a NATO költségvetése? Nem hiszem. Minden országnak megvan a maga kltsgvetése, aztán ennyi, nem?
Előzmény: Biga Cubensis (22256)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22262

Üdv "BB"!

 

OFF OFF OFF.... usw

 

Nekem meg a LÉVAI ANIKÓ. Igaz más a "szintje" (EU-s képviselő) és az alkata. :-)))

 

ON On ON ON ....usw

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Big-B (22251)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22261

Ez jogos, csak nem tartom fairnak, hogy egy alapjában véve az USA által megálmodott misszióban egyes kis országok erőn felül költekezzenek, míg más gazdagabb NATO országokban raktárakban állnak használatlanul a fegyverek. Legalább "kölcsönözzék" őket.

Előzmény: Big-B (22258)
akagi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22259

Egyszerre! És ők vannak felül! :))

Előzmény: Big-B (22251)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22258
"Egyébként én azt nem értem, hogy a NATO kívánságára külföldön bevetett csapatokat miért nem a NATO szereli fel?"

Mert mi (is) vagyunk a NATO?
Előzmény: Biga Cubensis (22256)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22257
Szerintem jól látod. A képességeinket az ellenséghez kell igazítani.
Előzmény: Törölt nick (22253)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22256

Nem azért írtam, hogy a magyar emberanyagot rosszabbnak tartanám, a felszerelésről volt szó, ha jól emlékszem. (nincs lőszer, Don-kanyar, ...) Az amerikaiak egyébként egyáltalán nem rossz katonák, ha van valamilyen dolog, amin feldühödhetnek.  A magyar katonának ha lenne megfelelő felszerelése, és ami szerintem a legfontosabb, megfelelő ideig gyakorolhat rajta/vele, ugyanolyan jó, ha nem jobb, mint az amerikai. De sajnos ehhez sok lóvé kell...

 

Egyébként én azt nem értem, hogy a NATO kívánságára külföldön bevetett csapatokat miért nem a NATO szereli fel? Aztán a használt fegyvereket akciós áron megvehetnénk itthonra :)

Előzmény: Princ of Carpatia (22246)
Stylist Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22255
"Vessetek meg érte, de nekem bejön az Ágika. Mindkettő."

Oké! Meg vagy vetve... :-))
Üdv:
Előzmény: Big-B (22251)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22254
kezdek kicsit érzékeny lenni (nem tett jót a kis kirándulásom a polidilibe), rápihenek egyet :))
Előzmény: Némedi László __ (22248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22253

Meg aztán mi most nagyon úgy tűnik, hogy a hagyomásnyos hadviselés helyett inkább a diverzáns irányra készülünk, legalábbis az átalakítások erre utalnak, szvsz.

Előzmény: Princ of Carpatia (22250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22252
Ők is a Honvédség része, és ha itthon lenne rájuk szükség, nyilván kamatoztatnák a kint szerzett tudásukat. (És gondolom, remélem - elég hamar ki is vonnánk őket Afg.-ból, ha a helyzet itthon élesedne).
Előzmény: Princ of Carpatia (22250)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22251
Vessetek meg érte, de nekem bejön az Ágika. Mindkettő.
Előzmény: Némedi László __ (22248)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22250

Üdv "harpet79"!

 

Mán megbocsájs, de ne keverjük "Gizikét a gőzekével"!

Itt PROFI HADSEREG-ről beszélünk! Ne keverjük ide a partizán jegyeket! (Talán akkó beszéljünk róla, ha HONVÉDELEM-ről beszélünk! :-(   Bár az afgán mudzsik annak titulálják magukat... Nézőpont kérdése..., gondolok az ő eszmefuttatásukra....)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Törölt nick (22247)
arpapa Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22249

hajlamos vagyok magam is az általanásosításra, mikor a volt a rakétadandár múltamat, egybemosnám az akkori hadsereggel.

egynapon, de egyévben sem szabad említeni, jártam más alakulatoknál akkoriban, szégyen és hányadék volt a többsége, és nem hiszem el, hogy az akkori vezetők nem tudtak róla, ők voltak az okozói,

óriási hiba volt rájuk bízni a "haderőreformokat", az összes tábornokot el kellett volna zavarni, ahogy velünk tették.

szégyen, hogy még ma is különböző nemzetközi tábornoki egyleteknek tagjai, egyetemeken oktatást tartanak, és egyáltalán büntetlenül tehették a dolgukat.

nyaltak a fennálló hatalomnak, hogy sütögethessék pecsenyéjüket.

két hadsereget tettek tönkre, az előzőt hagyták lezülleni, a mostani,

mostani nincs!!

 tényleg hat löveg??, vagy csak hülyéskedtek? 

árpapa  

Előzmény: Konvergencia (22241)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22248

bocs, az Ágikával kapcsolatban mellélőttem a neve ontopik így

 

(a jelzőt azért elhagyhatnád)

 

Köszi a higgadtságot!

Előzmény: Törölt nick (22245)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22247
Azt azért ne felejtsük el - hogy anegatív oldal után kicsit pozitív gondolatokat is megfogalmazzak - hogy lesznek harcedzett katonáink, akik egészen közelről is szagoltak puskaport. Ez szerintem rengeteget emel majd a Honvédség harcértékén, a gyér felszerelésállomány dacára. Mert az emberi tényező az, ami képes ellensúlyozni a technikai fölényt. Elég elolvasni a horvátok harcait a szerb túlerő ellen, pl. Josic Julien olvtárs és veterán visszaemlékezéseiben. Kézigránáton meg Kalasnyikovon kívül nem sok mindenük volt, mégis kitartottak közel egy évig a Jugoszláv Néphadsereg ellen, ami azért nem egy piskóta haderő volt akkoriban.
Előzmény: Princ of Carpatia (22246)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22246

Szia BC!

 

Azé én nem misztifikálnám Joe-ékat! (Gondolom, ők a standard.)

 

És talán a magyar és usák katona közötti különbség ma már csak a felszerelések minőségében különbözik!

Nekem ebből az jön le: Ha a mi fiaink is ugyanazt a szerkót (vagy egyenértéküt) fognak viselni, és a felszerelésük kompantibilis (vagy hogy a francba monnyák), akkor a "Magyar Baka" is világszinvonalu! (Szubj: Mint minden más nemzeté.  Off: De jó lészen ez 2010-re! :-)  On:  )

Az meg, hogy emberveszteség lészen: Mi sem természetesebb! Írtam annó, hogy még ma is a művelet-tervezéskor -lásd hadgyakszi- a "forgatókönyvben" szerepel a veszteséglista. (Mán ne ringasuk magunkat illúzióban!)

A standart meg mi lehet? Megveri a kommandós csapatunk, -mint már volt példa- az usákokat egy elit kommandós csapatversenyen. Vagy lagalább is a protokol előírásai miatt {:-)))}, nagyon szoros versenyt vívnak majd. Aztán innen már realitása is van a dolognak, a magyar aggódók meg....:-((

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Biga Cubensis (22238)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22245

Vadai Ágnes a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Szekeres Imre Honvédelmi miniszter felelnek azért, hogy harcoló alakulatot küldünk-e valahová, vagy nem. Hogy ők történetesen melyik párthoz tartoznak, nem jelent meg a hszemben. Ha narancssárgák lennének, akkor is feltettem volna ezt a kérdést, mert így érzem jogosnak. A haza érdekét mindig mindenféle párt érdekénél fontosabbnak tartom (a pártérdekekre önmagukban amúgy is magasról teszek, mindaddig, amíg a hazám és ezzel a családom, barátaim érdekeit nem érintik). És itt most ezt látom sérülni, történetesen a két fent említett személy nevéhez kapcsolhatóan. Tehát nem azért írtam le a nevket mert egy olyan párt "katonái" amelyiket én rendkívül kártékonynak tartok, hanem azért, mert egy adott - topic témájába vágó - helyzetért ők felelnek.

 

Élek a gyanúval, hogy Ágika alatt arra gondolhattál, hogy az egésszégügyi miniszterünket keverem ide, ami tényleg nem lenne helyes és témábavágó. De a név (és ülepméret) azonosság a véletlen műve, nem rá gondoltam. Ha nem így van, bocs.

Nem agy nélküli politikai vagdalkozás volt a a beírás a részemről, nem véletlenül kerülöm a polidili részeit a fórumnak. Maradok a katonai és küzdősport témáknál, mint eddig is...

 

 

Előzmény: Némedi László __ (22242)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22244
Oké, de a helyi haderő bevonását kényszer szülte, a magyarok af-i részvételét pedig nem.
Előzmény: Stylist (22243)
Stylist Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22243
"Azért az nem úgy van ám, hogy az amerikaiak odaengednek maguk mellé akárkit is."

Azért ez így túl szép lenne! Nézd csak meg az afganisztáni és iraki kormánycsapatok morálját, fegyverzetét, kiképzettségét, stb. Pedig rengeteg közös operation van az amerikaiakkal. Szegény usákok persze nemigen tehetnek mást, cipelik magukkal őket a bevetésekre, hiszen a hosszútávú cél az lenne, hogy a kivonulásuk után majd a helyi amerikabarát rongyfejűek tartsanak rendet! Más kérdés, hogy ebben senki sem hisz...
Üdv:
Előzmény: Big-B (22240)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22242

mi a francért kell a politikai jelzőket itt elsütni, hogy kerül ide "Ágika"?

 

súlyos a helyzet, de ha itt politikai fröcsögést folytatunk, akkor magunkat hiteltelenítjük. Csak célzott, szakmai érveket, bírálatokat hozzatok ide, az érzelmeket (politikait is) vigyétek máshova).

 

Semmi kedvem olyan helyen irkálni, ahol alpári stílusban zajlik a beszélgetés...

 

Nem vagyok nyugodt, nem tetszik sok minden, értem az érzelmeket, de káromkodással csak magadat hergeled.

Előzmény: Törölt nick (22237)
Konvergencia Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22241
"...amikor katona voltam, az országban elfogadott nézet volt: elment katonának, mert nem szeret dolgozni!"

Sajnos nem alaptalanul állították ezt! ( Eleve, a sokak által idézett népi közmondások mindig tartalmaznak igazságot is, mert sokak tapasztalatán alapulnak! ) A lényeg az, hogy aki akkor volt sorkatona egy ÁTLAGOS magyar laktanyában, az sokat tudott mesélni otthon az alkoholista, semmittevő, kimaradásokat, jobb beosztásokat pénzért és borért osztogató, szakmailag alulkvalifikált, primitív szókincsű és magatartású tisztekről és tiszthelyettesekről! Ezt természetesen elmesélték a családjuknak és a barátaiknak is, tehát a katonaságot saját tapasztalatból nem ismerő lakosság, pl. a nők véleménye ennek alapján formálódott a hivatásos katonákról. Mindenki tudja, hogy a szolgálat mellett a prioritásként az volt a sorkatonák számára kiadva, hogy a tiszti lakótelepet tisztán tartsák, rosszabb helyeken segédmunkásként melózzanak a tiszt urak/elvtársak nyaralójának építkezésén. Mondom, ez az átlagra volt igaz, mondjuk a szárazföldi haderő egészére. És ez majdhogynem most, a szerződéses katonák idején sem változott, emlékeztek még John Doe írásaira, amelyekben fő tevékenységként a laktanyai csikkszedést és falevélsöprést nevezte meg? Ahol szakmailag is értékelhető tiszti munka folyt, az a Légierő, ( a pilóták és műszakiak ugyebár ) a tűzszerészekkel kiegészített Dunai Flottilla, és Furkó Kálmán idején a szolnoki mélységi felderítők. De úgy látszik, ott azóta sem romlott a színvonal, mert Recon írásaiból kiderül, hogy őket küldik mindig a legbalhésabb helyekre. Én ezzel persze nem akarom leszólni pl. a tatai katonákat, Hamburgeréket, mert nyilván mára ott is professzionális állapot alakult ki, ha az elöljáróik ki merték küldeni őket Afganisztánba...
Előzmény: arpapa (22221)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22240
Azért az nem úgy van ám, hogy az amerikaiak odaengednek maguk mellé akárkit is ám. Ha a magyar honvédet engedik mellettük harcolni, akkor az már egy bizonyos minőségi szintet is jelent elsősorban kiképzésben, másodsorban eszközben.
Előzmény: Törölt nick (22237)
Big-B Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22239
Erre való a MMR.
Előzmény: Biga Cubensis (22238)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22238

Több optimizmust emberek...

 

Nem hinném, egyébként, hogy a NATO bárkit odaenged csúzlival. Gondolom van egy standard, aminek meg kell felelni.

Előzmény: Törölt nick (22237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22237

Ezeknek a katonáknak a felszerelése és normális körülmények közötti ellátása nem emészt fel túl skat a jelenlegi csekély erőforrásokból? Vagy újabb Don kanyart játszunk? Kiküldjük őket meghalni, golyófogónak az amik elé? (Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy kiváló felszerelésük lesz, mondjuk olyan, mint legalább az angoloknak, vagy a németeknek? és a kiképzésük?...)

Félek, hogy egyszerűen arról van szó, hogy emberéletet sem sajnál Szekeres és nagyfenekű Ágika (copyrigt by Tacsko), karöltve a MH-el, hogy befogja a száját a NATO-nak, a MH állapota miatt. Tehát kicsit orosz a módszer: a Honvédségre nincs pénz, de nem baj, majd küldünk embert meghalni...

 

Ez egy újabb Don kanyar lesz, szerintem elfogy a lőszerük, mielőtt odaérnének.

Előzmény: Hamburger2 (22234)
akagi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22235

Arpapa!

Mert az ötvenes évek végén felhígitott tisztiállomány lezüllesztette! Az volta jó tiszt, aki a nova bort bírta!

Tisztelet a kivételnek!

Előzmény: arpapa (22221)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 22234
Az én olvasatomban csak a készenlétet elért 1. szd fog menni. Ennek a szd-nak az erőit fogják 3 havonta rotálni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!