Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24281

Udv.

 

Felteves volt, kesobb pedig Nemedi Lacinak meg irtam valaszt a temaban. Nem a frankot mondtam meg, csak talalgattam. :)))

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (24279)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24280
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24279
Ugyan már, ilyen alapon soha nem kellett volna szóba állniuk a magyarokkal. Szerinted hány embernek lehet ebben az országban kapcsolata ilyen olyan szervezetekkel, akár csak a múlt okán. Ez kamu duma.
Előzmény: M.Zoli (24268)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24278
ez elképzelhető... :) de addig... ?
Előzmény: M.Zoli (24276)
Big-B Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24277
Képmutató dolog egy olyan emberre mutogatni, akiről tudott, hogy vannak KGB kapcsolatai.
Nade kérdem én: hány olyan ember dolgozik a NATO-ban, aki titkolja ugyanezen kapcsolatait? Melyik a veszélyesebb?
M.Zoli Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24276

Udv.

 

Laci!!! Az mas!!! :))) Lehet, hogy mas miatt nem tetszik a NATO-nak csak ez elfogadhatobb kifogas, mint mas lenne. Fene se tudja. Talan majd 100 ev mulva.:))

 

Udv.

Előzmény: Némedi László __ (24273)
Big-B Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24275
Mottójuk pedig: "Alis grave nil"
Előzmény: Princ of Carpatia (24258)
Big-B Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24274
Kosz? Dehogyis. Terepminta.
Előzmény: Törölt nick (24271)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24273
és mely régi tapasztalt kémről/kémvezetőről nem tudnak sokat a KGB-sek? :))
Előzmény: M.Zoli (24268)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24272
mások is megjegyezték, de gondolom senki nem gondolja, hogy 17 év alatt itt ripsz-ropsz kitermelődtek a független kémfőnökök. Az meg hogy hol tanult régen nem nagyon zavarta kémek ügyében a KGB-t, tehát aki ebben a szakmában van valszeg kapcsolatba került a KGB-vel...
Előzmény: Törölt nick (24262)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24271

Magasrangú NATO parancsnok Magyarországon, a magyar katona meg koszos dzsekiben fogadja.

 

http://www.honvedelem.hu/cikk/0/9197/szolnok.html

 

Nagyítsátok ki a vezérképet...

 

Ez hihetetlen.

Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24270
ez a krími háború ugrott be nekem is, emlékeztem a HD tartott előadásból :))
Előzmény: Zicherman Istvan (24261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24269

Ez tetszik.

Ez alapján a parlamentből és környékéről hány ember lehetne kompromitálható???

Az arány gondolom legalább 70%!!!

 

Amúgy egyetértek, nyilván ha a KGB képezte ki, akkor a KGB embere (lehet) még ma is. A NATO meg ennek érthető módon nem örül, az orosz titkosszolgálatok vezetője nyilván soha nem lenne egy NATO ember.

 

 

Előzmény: M.Zoli (24268)
M.Zoli Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24268

Udv.

 

Gondolom azert, mert ebben a szakmaban nem szoktak elfelejtkezni az emberekrol. Gyanitom a NATO attol fel, hogy az akkoriak ota lehet meg neki kapcsolata a most mar FSzB-vel, vagy eleve dolgozik nekik is, vagy konnyebben tamadhato az FSzB reszerol, mivel ott tanult, tehat feltetelezhetoen vaskosabb akta letezik rola. Marpedig az sosem egeszseges, ha az emberrol sokat tudnak, mert akkor konnyebb kompromitalni. Tehat velemenyem szerint a NATO attol fel, hogy egy konnyebben tamadhato ember lesz kulcspozicioban.

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (24266)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24267

Annak legalább rendesen megtanították. Meg gyakorolni is volt azóta ideje.

Volna példa az ellenkezőjére éppen elég.

Előzmény: Törölt nick (24262)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24266
Miért elfogadhatatlan a személye? Mert még véletlenült ért valamihez?
Előzmény: Törölt nick (24262)
swordmanus Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24265
ÁÁÁ, lehet ezt még jobban rövidíteni. (merthogy civil logisztikába volt szerencsém csobbanni egyet...)
ÜM : ügyeletes mágus.
Merthogy kell:
- látnoki képesség: mi hol mikor mennyi van
- csoda azonnal bármikor
- teleportáló képesség
- telepátia
- jövőbelátás pláne
Meg sorolhatnám.
Előzmény: Princ of Carpatia (24258)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24264
Pedig erre már kevesen emlékeznek:(
Előzmény: Volt tüzér (24263)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24263
Azért annak örülök, hogy mi is voltunk valamiben elsők.
Előzmény: Zicherman Istvan (24261)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24261
Teljes mértékben az amerikaiak használták, bár nem amerikai sajátosság.
Az első harctéri vasúti szállítás - angol találmány (Krími háború, Balaklavától-Szevasztopolig, 1854-ben);
Első operatív átcsoportosítás - magyar (1848-as szabadságharc);
Az első stratégiai szállítás - orosz (1849; egy teljes hadtest átirányítása Varsóból Bécsbe).
Viszont az amerikaiaknál lett általánosan alkalmazott (utánna oroszok,1863-ban, Lengyelországban és a poroszok, az 1870/71-es francia-porosz háború során).
Előzmény: Volt tüzér (24259)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24260

Bezzeg a láda fogalmát nem írták ki a falra. Meg azt sem, hogy hány trikó van egy tucatban.

Amúgy szeretem az ilyen aranymondásokat még akkor is, ha viccnek szánták azokat. Az én hajdani irodám is teli volt ilyen marhaságokkal.

Előzmény: thehassan (24255)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24259

24253. Hsz-ból:

"Jól emlékszem? A vasutat igazából az amerikaiak használták rendesen először a polgárháborújukban."

Akkor ezek szerint nem jól emlékszem. Kösz a javítást.

Előzmény: 1805 (24257)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24258
Szia!

....."Logisztikai támogatás: mindazon tevékenységek és rendszabályok összessége, amelyek megpróbálják az összfegyvernemi parancsnok szárnyaló képzeletét a valóság medrébe terelni."....

Q..a jó!

Javaslom rövidítve az ŐLTP (utódjai) felvarrójára rövidítve:

"SZKMPK" (Szárnyaló Képzeletek Megvalósításának Parancsnoksága) :-))

Látva a dolgokat a Haderőreform kapcsán, nem is nagyon rugaszkodtam el a valóságtól. :-)

A Szimbólum megrajzolása lehet egységenként szabadon.

OFF:
(Favorizált a szabad madarak embléma....)
ON:

Van még ötletem....

Öreg Csóka
Előzmény: thehassan (24255)
1805 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24257

Elnézést, a vasút katonai felhasználása körüli amerikai elsőség, nem a te állításod volt.

 

Tisztelettel:1805

Előzmény: 1805 (24256)
1805 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24256

Hello!

 

Az ilyen megkötés azért nem butaság, mert egy fegyvernemi parancsnoknak szükségképpen a harc szempontjából kell látnia az egészet, míg a szakcsapatnak a támogatás az elsődleges feladata. Igaz ezek valahol összefüggnek, de a szakcsapat mégis inkább a szakmát, míg a fegyvernem magát az alapfeladatot a stratégia, vagy hadműveleti-harcászati cél elérésére hivatott a rendszerben. És mivel minden az alapfeladat elérésnek van alárendelve, szükségszerű, hogy a fegyvernemi parancsnok( mert ő ezt alapból gyakorolja) rálátása, ezzel együtt képzettsége és gyakorlati tapasztalata szélesebb. Az igaz, hogy a részterületeket illetően nem mélyebb, de ez nem szükséges, mert itt jön a szakember szerepe.

A feladatmegosztás mint írtam, de bizonyára elkerülte a figyelmedet, a világon (nemcsak a franciáknál) többnyire ez. 

 

A vasút felhasználása, meg a megnövekedett lőszerfelhasználás logisztikai biztosítási kérdés. Akinek dolga ezt ügyesen biztosítani az nem biztos, hogy ugyanolyan zseniálisan fel is tudja használni. Jó logisztika nélkül nehéz háborút nyerni (azért volt rá példa), de léte önmagában még nem garancia a sikerre.

A vasút elsősorban stratégiai tényező, amit a logisztika üzemeltet és ki is használ, de állításoddal ellentétben ezt tudatosan és tervezetten, nem az amerikaiak,( akkor sem ha használták katonai célokra -meg persze szét is verték, ha tehették- a vasutat) hanem a poroszok használták fel 1866-ban!

 

Bár a következők megint nem tartoznak a témához, de úgy tűnik gyakorta nem akarod látni, vagy nem látod egy hozzászólásban  a lényeget, mert erről nem írtam.

Lehet, hogy a franciák Sedannál vesztettek, de katonai rendszerük a XVII. századtól több kevesebb, kihagyással, de mintegy 200 éven át példa volt Európában, az őket követő porosz rendszer is sokat vett át tőlük, az övéket meg az orosz és az ún angol-szász mindenekelőtt az amerikai másolta. (ma is hat rájuk) Tehát a francia katona rendszer nem példa hanem valahol a minden mai rendszer gyökerének is tekinthető.

 

Az első feléhez visszatérve megint olyasmiben "vitatkozunk", amihez képzettség kell és ami vélhetően nálam inkább megvan.

 

Tisztelettel:1805

Előzmény: Törölt nick (24250)
thehassan Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24255
Ahol nekem most az irodám van, ott régen ÖLTP lakott. Amikor megszűntek, valaki hátrahagyott egy kis táblát ezzel a szöveggel:

"Logisztikai támogatás: mindazon tevékenységek és rendszabályok összessége, amelyek megpróbálják az összfegyvernemi parancsnok szárnyaló képzeletét a valóság medrébe terelni."

Namármost nekem ezzel kapcsolatban van egy kis "seggel előre szállunk, mint a döglött elefánt" érzésem. Viszont a valóság az, hogy ez az elképzelés nem csak elképzelés... bármennyire is hibás.
Előzmény: Volt tüzér (24253)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24254
kicsit sarkos volt amit írtam, a hadtáp is visszahat a harcolókra... :)
Előzmény: Big-B (24252)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24253

"Butaságnak tűnik az ilyen megkötés éppen akkor, amikor a vasút megjelenése és a hadseregek drámaian megnőtt lőszerfelhasználása pont a logisztikát helyezte előtérbe!"

Igazad van ezzel az előtér dologgal, de egyet ne felejts el. A logisztika dolga az, hogy a lőszer, kaja, üzemanyag, miegymás adott időre, adott mennyiségben és minőségben egy adott helyen legyen. De hogy azt hogyan kell felhasználni, akik használják, azokat hogyan kell kiképezni, majd a felhasználást megfelelően irányítani, mégsem a logisztika dolga, hanem a parancsnoké. És ez teljesen független a vasút lététől vagy nem lététől. Ebben a példában a vasút csak egy segítő körülmény, amire ügyesen (vagy ügyetlenül) rátenyerelt a logisztika.

Jól emlékszem? A vasutat igazából az amerikaiak használták rendesen először a polgárháborújukban.

Előzmény: Törölt nick (24250)
Big-B Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24252
Én meg aszondom, hogy nem egyik a másiknak, hanem együtt tudnak csak sikeresek lenni.
Előzmény: Némedi László __ (24251)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.11.07 0 0 24251

abban igazad van, hogy hadtáp nélkül nem lehet nyerni egy háborúban, de _nem_ a hadtáp nyeri meg a háborút. Igenis fontos, hogy a harcolók határozzák meg a hadsereg fejlődését (a hadtápnak ezt kell támogatni, de nem fordítva).

 

egyébként a VKF feladatai:

http://www.hm.gov.hu/miniszterium/honved_vezerkar_fonok

 

itt azért kevés hadtápos feladat van :))

 

Előzmény: Törölt nick (24250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!