Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

genier Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1714
Köszi!
Előzmény: Csacskamacka (1700)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1713

Lenti esetet sajnálom, egyebet nem tehetek. :-(

 

Amúgy meg kényszer ide, kényszer oda, ha nem értek valamihez, szakemberre bízom... Vagy várok, amíg lesz ár pénzem....

 

Segíteni szívesen segítek, azért vagyok itt. :-)

Előzmény: Törölt nick (1706)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1712
Szóltam is neki, hogy majd keresed.
Előzmény: goldeneagle (1709)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1711

Ma 14-ig vagyunk, de ha rám hivatkozva írsz a mischingera kukac webasto pont hu-ra, a kollégám fog veled foglalkozni. Bár lehet, hogy már csak év elején, mert ő már nem lesz idén. Vagyis az év eleje jövő hét szerda. :-)

 

Első lépcsőben kell neki a pontos típus, az évjárat, üzemanyag, esetleg alvázszám.

Meg tudja nézni, hogy van-e hozzá konkrét leírás. Ha van, oké, ha nincs, akkor valószínűleg megnézné az autót, hogy milyen lehetőségek vannak.

 

Tájékoztató jellegű árakat írtam már lejjebb, azok még élnek. De a  Te autódhoz való készülék és miegymás árát majd a kollégám adja meg.

 

Remélem, segítettem.

 

 

 

Előzmény: goldeneagle (1709)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1710

Szerintem erről már témáztunk:-))

 

Van itt egy szegedi szám: 30/ 963 38 13 Légy szíves próbáld meg őt. Ha valamiért nem ok, akkor megyünk tovább.

Előzmény: MEB (1705)
goldeneagle Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1709

Köszönöm.

Egy kicsit beleolvastam a topikba és végül is ott látom a sok sok megoldást. Ti dolgoztok ma vagy holnap, vagy már csak ünnepek után, vagy ha esetleg írok emailt, arra tudok ajánlatot adni, vagy mindenképpen látni kell a kocsit hozzá?

Zsolt

Előzmény: Csacskamacka (1708)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1708

Szia!

 

Azt a számot hívhatod. Én amúgy a Webasto vezérképviseleten vagyok, mint ahogy a szám tulajdonosa is. :-)

 

Előzmény: goldeneagle (1707)
goldeneagle Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1707

Sziasztok,

Nekem egy Lexus Is220D-m van és mivel még a legelső sorozatból való nem volt benne "preheater" . Szeretném megkérdezni, hogy ebbe a kocsiba milyen nagyságrendben lehet beszereltetni állófűtést/ kiegészítő fűtést. Egyszerűbbet (ki/be) vagy esetleg programozhatót/ távirányíthatót.

Lejjeb láttam egy számot ott esetleg érdeklődhetek?,

Üdv

Zsolt

Előzmény: Csacskamacka (1704)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1706
ha megnyúznának sem tudnám megmondani már hogy kivel beszéltem egy évvel ezelőtt. már azt sem nagyon tudnám megmondani, hogy honnan volt a telefonszám. vagy a volánnál a "kályhások" adták vagy pécsen a renault truck service-ben. arra mindenesetre emlékszem hogy amikor megkérdeztem a tagot hogy mi a véleménye az eberspächer-ről, (csak érdeklődés képpen. az enyém akkor már be volt szerelve és nagyjából képben vagyok kályhailag, hiszen már vagy 10 éve használok-piszkálok ilyet is olyat is) akkor azt mondta : nagyon szívesen kicserélem webasto-ra. kérdeztem miért? annyira szar? erre azt mondta a webasto sokkal jobb. egy kicsit ettől már ellenszenves volt a tag, mikor meg mondtam neki a programóra típusát és hogy tudom hogy lehet vele hibakódot kiolvasni, csak nem tudom hogyan és ha megmondaná akkor a kóddal visszahívnám akkor azt mondta : ilyet nem játszunk, vigyük el az autót.

a beépítési utasítás "ki nem adásának" elméletével teljesen egyetértek! ez tényleg nem egy tévé. a garanciális oldalát nézve pedig, szerintem eberspächer-ék sem adták volna ide a dokumentációkat ha náluk veszem a cuccot újonnan.
egy ilyen cucc beépítése nem olyan egyszerű. én is inkább szakemberre bíztam volna. csak hát a kényszer... viszont így, hogy már raktam be ilyet is olyat is, már neki merek álni. de aki még nem csinálta annak lehet szívni vele.
azért pedig hála amiért ilyen lendülettel igyekszel mindenkinek segíteni!!!
Előzmény: Csacskamacka (1704)
MEB Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1705
Akkor máshogy kérdezek: Békés vagy Csongrád megyében van szervízetek?
Előzmény: Csacskamacka (1703)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1704

Na akkor reflktálok.

 

Ami a segítőkészséget illeti. Hol, ki és mikor nem volt segítőkész?

Utánamennék, mert nem szeretek ilyesmit visszahallani.

 

Beépítési utasítást és műhelykézikönyvet sem adunk ki, mert az állófűtés is veszélyes üzem, ne a mi segítségünkkel nyírja ki magát a csákó. Meg aztán megveszi a kályhát, az esetleg elromlik -helytelen beépítésből adódóan, teszem azt- aztán jön hozzánk és veri a mellét a garancia miatt.

Az állófűtés nem egy tévé, amit a fogyasztó megvesz, bedug a konnektorba és vagy működik vagy nem.

 

Nem véletlenül tartunk tanfolyamokat és vagyunk folyamatos kapcsolatban a szervizeinkkel. Azért vállalunk felelősséget, amit kiképzett ember épít be.

Még akkor is, ha "nem olyan nagy szám bedobni egy kályhát" a kocsiba.

 

Hibakódlistát adok én is szívesen, kezelési utasítást szintúgy. Erre nem egy példa volt már itt a topikban sem.

 

A 12-15 perces járatás meg igazán üdvös! :-)

Előzmény: Törölt nick (1697)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1703

Nem vagyok én Gyurcsók, Te! :-)

Ez elég kevés információ. Meg kéne azt nézni.

 

Előzmény: MEB (1692)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1702

Az a baj ezekkel ,hogy csak akkor derül ki milyen amikor beépíted.

 

És azért tegyük hozzá, hogy ez elég nagy szívás, valamint veszélyes is.

Előzmény: samplermagic (1691)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1701
Attól függ, mire kell neki. Motor-, utastér- vagy raktérfűtésre...
Előzmény: Törölt nick (1689)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1700
Hívd fel légy szíves a kollégámat itt: 20/ 4746411. Mond neked megoldást, árat.
Előzmény: genier (1688)
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1699

Thermo Top C, T vagy E?

 

Óra és távirányító ár lejjebb.

Előzmény: zsolti_75 (1684)
oszi100 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1698
Teljesen igazad van Makkhatos.
Én sem gondoltam hogy egyik jobb vagy rosszab,csak visszakérdeztem az egyik forumozótol.Nekem webasto vizesem van,de el szeretném adni,és egy levegóset venni.mert nemzetkózibe kezdtem járni,és teljesen mindeggy hogy web.vagy ebers,tudok venni helyette.Az a lényeg hogy ne faggyak meg éjszaka.Ugyhogy szerintem is minkét tipus teljesen jo.
Előzmény: Törölt nick (1697)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1697
Webasto vagy Eberspächer? ez kb olyan mint : audi vagy bmw?
az általam vezetett buszokban webasto van. néha van velük gond. hol egy relé vagy egy izzító... igaz többen használják és nem igazán figyelnek oda rá. pl.: ha már egyszer elindítottam és szólnak hogy mégsem kell menni, akkor is hagyom legalább 12-15 percig menni mielőtt lekapcsolom. a többiek jellemzően sz@rnak rá. személyautómban (nem tudatosan választottam ezt, hanem egy cimborám kapta tartozás fejében és neki nem kellett)eberspächer van, azzal eddig (1 év) semmi gond nem volt. igaz odafigyelek rá.
a cimborám autójában webasto van. annyit el tudok mondani, hogy az kicsivel csendesebb mint az enyém. (most éppen nem jó. webasto-ékat kérdeztem: hogy lehet vele hibakódot kiolvasni, ill a kiírt hibakód mit jelent. azt mondták vigyük be az autót) viszont eberspächer-éknél sokkal többet segítettek nekem, mint webasto-éknál mikor a cimborámét szereltük be. semmi de semmi infót nem adtak. még annyit sem mint amennyit itt csacska segít nektek. győrújbaráton az eberspächer-esek első telefonos érdeklődésem alkalmával elkérték az emilcímemet, az autóm típusát évjáratát a kályha típusát és még aznap küldték a komplett beépítési útmutatót, kályha kapcsolási rajzot, távkapcsoló használatit. mikor vettem az ebay-en 60-ért egy komolyabb távirányítót ami náluk még alku után is 90 ropi volt, akkor is első szóra küldték a magyar utasítást. nem volt rinya hogy vigyem és majd ők beállítják. azzal lehet hibakódot is olvasni. a hibakód listát is megkaptam tőlük.
mindemellett szerintem nem lehet eldönteni hogy melyik a jobb. én csak a szervizes hozzáállása miatt érzek egy kis ellenszenvet a webasto iránt. valszeg kifogtam egy flegmacseket....
meg hát ugye mégiscsak Eberspächer-es vagyok :-)
Előzmény: oszi100 (1694)
samplermagic Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1696
Beépítéssel együtt vedd meg vagy kérj(ha bontott) beépítési garanciát.
Előzmény: genier (1693)
samplermagic Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1695
a miértjét ne kérdezd :)
speciel ezt ajánlotta,de megkérdezem neked és engem is érdekel.
Előzmény: oszi100 (1694)
oszi100 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1694
Sziasztok.
Mitöl vagy miért jobb az eberspacher mint a webasto?Nekem teljessen jol müködött a webastom minden hiba nélkül.Viszont tudtommal a Saranba és az Alhambrába legtöbbször csak kiegészitö /zuheizer/fütésként van amit még át kell alakitani szabályozhato fütésnek.Egyébként kinek mit használ,vagy beszerel azt isteniti.A sharanba jobb hátul a padlolemez alatt van,a tipusa es a formája nem a Thermo Top z/c.
Előzmény: samplermagic (1691)
genier Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1693
Megoldás??
:-))
Előzmény: samplermagic (1691)
MEB Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1692
Csacskamacka,

a kályhám mostanában azt csinálja -néha-,hogy elindul,de egy pár perc után le is áll. Ilyenkor az órás vezérlő ledjei bekapcsolva maradnak és ott díszeleg a kis lángnyelv ikon is. Ha ezt megnyomom,akkor kikapcsol normálisan.
Ötlet?

Másik kérdés: Suzuki Samuraiba építettek már be nálatok kályhát?
samplermagic Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1691
Az eberspaecher-rel jobban jársz,a haverom sok ilyet köt be és azt mondja jobb a dízeleknél ,mint a webastos.
Szoktunk hozni bontott sharanból,alhabrából kompletten .
Az a baj ezekkel ,hogy csak akkor derül ki milyen amikor beépíted.
Előzmény: genier (1688)
genier Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1690
Legközelebb előbb olvasok...:-))))

Szia,

a mailem publikus, mondasz egy árat?? Illetve, hogy jó-e ez a Ducatoba??
g.
Előzmény: oszi100 (1686)
genier Creative Commons License 2007.12.26 0 0 1688
Sziasztok Urak,


2000-es évjáratú FIAT Ducato 2.8D-be keresnék én valamilyen állófűtős sztorit... van valami hallásotok ilyenről? A Webasto honlapján nem igazán találtam árakat, most azért ebben a topicban visszaolvasok, hátha...
Ősz elején került hozzám az autó, ez az első ilyenem, mivel nem fér a garázsba és ezért a szabad ég alatt áll, gondoltam kímélném egy kicsit, hogy nem tök hideg motort kellene reggelente indítgatni..

Szóval bármilyen segítségnek, ötletnek örülnék.

Köszi,

g.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 1687
A taxis lehet hogy erre gondolt?
Előzmény: Bora1 (1374)
oszi100 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1686
üdv mindenkinek.

Szeretnék eladni egy távirányitos Webasto Top Z/c-d 12v/45w 5 kw-os diesel állofütést.Minden tartozéka megvan és teljesen üzembizos./T60 távirányito,programora,kábelek,kipufogo,stb/Nekem egy t4 transportebe volt utolag beszerelve,de mivel 2-éve eladtam az autot igy már nincs rá szükségem,mert egy levegöset szeretnék venni,vagy esetleg elcserélni.
Csacskamacka Creative Commons License 2007.12.23 0 0 1685

27-én kapsz választ.

Addig ünnepelj! :-)

Előzmény: zsolti_75 (1684)
zsolti_75 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 1684
Sziasztok!
Webasto BW50-hez keresek kábelköteget, időzítőórát esetleg távirányítót.
703826987

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!