Keresés

Részletes keresés

Alex Raps Creative Commons License 2014.06.01 0 0 73350

Ügyi vagy. :) 

Előzmény: gdzsozy (73347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73349

Pöpec :) Egyedül az asztallap nem tetszik, én vastagabbra csináltam volna. 

Előzmény: gdzsozy (73347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73348

Jó ez a kis állvány, kár, hogy nem árulnak sok helyen ilyet. 

Előzmény: GPS (73343)
gdzsozy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73347

egy másik amit már befejeztem, az utolsó képek 90%-os készültségnél készültek.

 

 

A készítéskor újra keserű szájízzel kellett megállapítanom hogy a szülői ház és a műhely közötti terület nem épp eszményien "ideális" minden munkához.

a lejtős udvaron kénytelen vagyok mindent kiszintezni. A fűben pedig nem akartam készíteni.

 

 

 

Viszont a zsindelyezés szempontjából ideális volt a hely, a műhelyből létráztam és sűritett levegős pisztollyal kapcsoztam fel a zsindelyt ami gyorsabb mint a zsindely szög kézi beütése.

A múltheti időjárás így is közbeszólt és volt hogy a vihar és az eső lezavart a tetőről.

 

 

 

 

 

Nagyjából ilyen lett, 1-2 merevítő még került rá+szegélyléc a tetőre és alu a élére

gdzsozy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73346

sziasztok.

 

2projekt:

 

első az udvari WC "megkoronázása"

 

 

hasonlót készítettem itthonra is, miután a műanyag fedélre berágtam.

Pote01 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73345

Ezt az oszlopos fúrót én is néztem most akciósan, de sajnos nem bírja el a költségvetés, főleg egy ilyen "akáctermés" után.

 

Sziasztok, visszajöttem!

Előzmény: 409 (73335)
Dávid100 (X) 2014.05.31 0 0 73344

Kedves Fórumozók!  Ha van egy percetek nézz be ide: http://Csereweb.hu

GPS Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73343

 

 

Hát én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy ilyet.

 

Ennek a munka-lökete nettó 250 mm (!) - ezen belül bármilyen fúrót-menetfúrót-sülyesztőt-stb. cserélgethetek úgy - hogy egy grammot sem mászik semerre sem oldalra - mert oldalt-tartja a hatszög-oszlop.

 

Sokezer furatot munkáltam meg már vele - közmegelégedésemre.

 

Volt egy melóm, ahol vagy 200 menetet kellett fúrjak (előfúrással, sarokletöréssel együtt - tehát 3 lépés) - hát ott bizony aranyat ért.

 

A játék a hatszögön (a szorítás) állítható, sőt rögzíthető is - akkor a fej indul lefelé a kocsi nélkül - és akkor kezd el "számolni" a nóniusz is, illetve belép a mélységhatároló is. Igaz, akkor csak vagy 70 mm a munkalöket.

 

Jaa, és persze ennek is körbe-fordítható az oszlopa - csak fix 60 fokos inkrementumokban - de ha kell, ez is jól jön.

 

Fogalmam sincs mennyibe kerülhet egy ilyen a boltban - én a lengyelen vettem vagy 6 éve - tán 2 ezer Ft-ért.

.

Előzmény: Törölt nick (73342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73342

Ezt értem. Csak azt nem, hogy miért akartál egy sima oszlopos fúrógépen ilyen precíz munkát végezni, vagy miért nem használtál pozicionáló satut. A pozicionáló satun két hajtó kar van 90 fokkal elforgatva egymástól, ugyanúgy ahogy a nagy marógépeken és azzal lehet pozicionálni. De ez sem az igazi tökéletes megoldás, mert ugyanúgy állítgatni kell ha magasságot állítasz egy elfordulós oszloposon. A nem elfordulós oszloposon viszont nem kellett volna állítgatnod ezt sem, csak az asztal magasságán. 

Talán nem ezen a gépen kellett volna ennyire kényesen pontos munkát végezni hanem egy olyan fúrógépen ami erre van kitalálva. De gondolom ilyened akkor hirtelenjében nem volt, és emiatt kellett az elfordulós asztalú géppel kínlódnod. 

 

 

Előzmény: GPS (73341)
GPS Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73341

 

Na, akkor neked elmagyarázom: ma már kevésbé, de évekkel ezelőtt nagyon sok lakatosmunkát csináltam - kisebb-nagyobb, néha igen pontos bizbaszokat amikre épp szükség volt.

Ezekhez a melókhoz mindig gépsatut használtam - amiből nekem 3 darabom is van.

 

Itt ütköztem bele abba, hogy a rövid munkalöketek miatt, a nagyon különböző hosszúságú szerszámok cseréjekor a fúrásközpont elment a francba - hisz oldalirányba semmi sem rögzítette sem az asztalt... de még magát a gépet sem az olyan típusú állványoknál.

 

Ekkor jött az, hogy ilyen-olyan trükökkel (pl. ellenkező-irányba forgatással, ilyesmikkel) vissza kellett kínlódni a központot az előbbi helyre - legyen az akár csak egy csavarfej-sülyestés is, süllyesztővel, persze.

 

Jól tudom viszont, hogy aki nem gépsatuban dolgozik, nem használ több szerszámot ugyanarra a furatra, vagy csak simán kell neki egy 8-as luk egy laposvasba vagy egy deszkába - annak a fentiek egy gramm problémát nem okoznak.

Ilyen melóknál nekem sem.

 

Egyébként dolgoztam oldalirányba rögzíthető asztalú géppel - csak ott nem a fogasléc rögzített, hanem vele szembe volt egy komoly hosszanti prizma, aminek az alsó-felső gyűrűit keményen rögzíteni lehetett - ha pont arra volt igény.

 

 

Na, ott semmilyen oldal-kotyogás nem volt - kézzel érezhető biztos, hogy nem.

 

Na de ne menjünk messzire: ugyanígy lehet kérdezni, hogy kit izgat az, ha egy szalagfűrész lapja kóvályog egy kicsit ott a vezetésnél? 

 

 

- Elvágja az anyagot? Elvágja hát.

- Akkor miért kell az annyira pontos legyen, kár ennyit rugózni rajta - nem igaz?

.

Előzmény: Törölt nick (73340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73340

Már sokat gondolkodtam azon, hogy miért hozod fel ezt a témát állandóan, mi lehet az a kis fogaskerék a gondolkodásodban ami megakadt :)

Ezeknek a nagy oszlopos gépeknek pont az a lényegük, hogy kifordítható az asztaluk, így nagyobb munkadarabot is lehet vele fúrni mint ami befér az asztal és a fúró közé. Így viszont el kell hogy forduljon a fogasléc is, ha az asztalt kifordítod. Persze lehet rögzíteni néhány gépen külön a fogaslécet elfordulás ellen, de az sohasem lesz pontos mert a fogaslécnek is van oldalirányú kotyogása.  Vannak olyan gépek amik nem fordíthatók ki, azokon ilyen probléma nincs, a fogasléc a függőleges tengely anyagából van kialakítva és nem külön lett rá felszerelve. Ezen nincs oldalirányú kotyogás. 

A melóhelyen van ilyen is meg olyan is. Nem barkács kategóriás egyik sem, ugyanaz a cég gyártotta őket. Mégis van az egyiken oldalirányú kotyogás a másikon meg nincs. Tehát el kell döntened, hogy most neked kifordítható asztalos kell vagy nem. 

 

Előzmény: GPS (73338)
drRamaty Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73339

Megnéztem, nem mozdul el a lyuk középtől ha le-fel viszed. Csak az a lényeg, hogy nem szabad nagyon kilazítani a rögzítőt. 80 mm a lökete.

Előzmény: GPS (73338)
GPS Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73338

 

"Persze rögzíthető és dönthető is."

 

Lehet én nem kérdeztem pontosan: szóval az érdekelne, hogy amikor le-fel mész az asztallal, akkor ugye oldani kell, hisz másképp nem mozdul.

 

Na most a kérdés, hogy (a fogaslécet?) lehet-e mindeközben radiális irányba rögzíteni - vagyis hogy az asztal le-fel mászkáljon ugyan, de oldalirányba ne mozdulhasson el?

 

Ez különböző hosszúságú szerszámok cseréje esetén fontos (legalábbis én akkor ütköztem bele) - amikor emelni-süllyeszteni kell az asztalt - ám nem szeretnénk elmenni oldalirányba a luk-központtól.

 

Mennyi a munkalökete egyébként? Mert a kis fűszerüzletieknek mindössze 50 mm - gondolom ennek jóval több azért.

.

Előzmény: drRamaty (73337)
drRamaty Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73337

Persze rögzíthető és dönthető is. Annak külön örülök hogy 380-as a motorja. Tegnap egy 30mm-es fafúróval használtam, félelmetes ereje van. Ennek nyomhatod, nem fullad le mint az eddig használt kis kínai asztali genyó.

Előzmény: GPS (73329)
409 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73336

Hopp, most nézem, a mai az utolsó akciós nap.

Előzmény: 409 (73335)
409 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 73335

"Asszem már tudom, hogy mit kérek a jesszuskától (idénre és jövőre is összevonva) :-)"

 

Tudom nem ugyanaz, de...

Elővétel?

 

 

Előzmény: kukucs33 (73324)
Paco155 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73334

Valóban, mintha láttam már volna. :) Talán itt is előfordult már?

Előzmény: őszszakál (73330)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73333

Sziasztok,

 

A múltkor már említettem itt, hogy időhiány miatt beállt a gyalugép építő projektem. Ha esetleg valakit érdekelne a dolog, akkor jelezze.

 

A "csomag" tartalma:

1. Egy 250 mm-es,(103 mm átmérőjű) kétkéses, ékléces, leszabályozott késtengely. Masszív, egyedi csapágyházakkal, minőségi, vadiúj FAG és SKF csapágyakkal (egyik oldalon mélyhornyú, a másikon önbeállós)

2. Duplasoros, egyedi acél ékszíjtárcsák, 6.500 R/min késtengelyfordulatra méretezve, hozzávaló új ékszíjakkal.

3. 1,7 kW-os egyfázisú villanymotor

4. 3D AutoCAD gépváz terv.

 

Fehérszakál Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73332

Ez egy nagyon régi honlap sajnos nagyon ritkán frissül.

Előzmény: őszszakál (73330)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73331

A szomszédok ennek is örülnének ha az erkélyen csinálnád :)

Előzmény: Barnamedvébb (73328)
őszszakál Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73330

Szervusztok hobbiasztalosok!

Lehetséges hogy már találkoztatok ezzel a honlappal:http://woodgears.ca/index.html

Azért ajánlom, mivel sajátkászítésű gépek találhatók rajta rajzdokumentációval.

Én a pantgráf marót készítettem el és nagyszerűen működik. Jó munkát kívánok.

GPS Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73329

 

Fasza kis gép - príma vétel volt (pláne ennyiért - mondhatni ajándék volt)

 

Az asztalát tudod rögzíteni elfordulás ellen - miközben le-fel tangózól vele?

.

Előzmény: drRamaty (73318)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73328

Kösz!
nem rendezkedek be arra, h itt zörögjek

én sem örülnék neki fordított esetben

 

 

csak ha valami égetően kell

de lehet, akkor is kiköltözök a telekre vele, megcsinálom ott

 

de ott meg olyan szar kis rész van, amiben nem hagynék gépet, mert feltörni gyerekjáték

még a falbontás is beleférne :)

Előzmény: Törölt nick (73326)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73327

még a fogasléc a legjobb része, nagy bordákon szépen mozog

 

a fúrógép rögzítés a gyenge pontja

Előzmény: kukucs33 (73315)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73326

Jól elrendezted a teraszon a felszerelést. De van ott még bőven hely. A mennyezetre is fel tudsz húzni/leereszteni gépet, meg akár a faanyagot is tudod ott tárolni felfüggesztve. 

 

Előzmény: Barnamedvébb (73302)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73325

bakker, 

mekkora jó bolt,

mondanám, h irigy vagyok, de az nem szép dolog - így nem mondom ;)

 

Előzmény: drRamaty (73318)
kukucs33 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73324

Megnéztem, hogyan is mérik boltban az ilyesmit, hát leesett az állam. És nem is csak azért, mert az ismerősöd minimum nagyvonalú volt ezzel az 50-es ajánlattal :-) A legkisebb ilyen gép is btto 60 körül már vihető újonnan, ehhez képest a Wolfcraft fogasléces állványa van 30-ért és az csak egy állvány. Eddig is pofátlanul drágának tartottam a Wolfcraftot, de így, egy ilyen korrekt és komplett géphez képest meg pláne. Asszem már tudom, hogy mit kérek a jesszuskától (idénre és jövőre is összevonva) :-)

Előzmény: drRamaty (73318)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73323

Ez nagyon jó vétel volt :) Gratulálok :)

Előzmény: drRamaty (73318)
Handwerker Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73322

Jól néz ki, de tényleg "karcsú".

Előzmény: Barnamedvébb (73302)
Handwerker Creative Commons License 2014.05.30 0 0 73321

Ha jól emlékszem a Bauhaus-ban ez legalább a duplája. Jó vétel volt. Én ennyiért csak güde-t vettem asztalra pakolóst. A güde direkt kis betű, mert nagyon hitvány a cucc. Az asztala 4 fúrónál is meghajlik. Alá kell tenni a kocsiemelőt, ha merőleges furatot akarok készíteni.

Előzmény: drRamaty (73318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!