Keresés

Részletes keresés

Nina28 Creative Commons License 2018.01.01 0 1 117661

Sziasztok!

tervezzem az idei nyaralást, Anubis Traver megbízható? Eti-vel nem szeretnénk most utazni. Köszi..B.U.É.K :))

showtimes Creative Commons License 2017.12.31 -1 0 117660

Nem véletlen, hogy minden jelentősebb keresztény templomnál már jó pár éve katonák, rendőrök posztolnak, sajnos szükség van rájuk.

 

A közelmúltban a Sínain történt muszlim hívők megtámadásával kapcsolatban tudni kell, hogy az áldozatokat szufisták voltak, egy vallási kisebbség az iszlámon belül, amelyet a konzervatív hívők hitgyalázónak tartanak.  Erre játszottak rá a dzsihádisták.

 

Csak jelezni akartam, hogy sokkal bonyolultabb, s az átlag utazó számára szinte kiszámíthatatlan és nehezen érthető a helyzet, amelyet eltakar a turistának járó kötelező mosoly és udvariasság - de ez csak az idegenforgalmi csomópontokban, szolgáltatóknál van, akiknek ez az érdeke. Már Kairó belvárosában is egészen más a viszonyulás, a sikátoros, lepukkadt külvárosokba, vagy a nekropoliszokban (temetőkben!) élő százezrek közé bemenni se ajánlott a turistának. Még férfiaknak sem.

 

Lapozzunk :) 

 

 

Előzmény: kosztoglotov (117654)
kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.31 0 0 117659

Nekem a december közepén vett kártyánál 2018.11.06.-át mondott a boltos, a kártyára ragasztott vonalkódos címkén is ez szerepel, de nem próbáltam ki eddig sosem hogy valójában meddig jó.

Előzmény: zsuzso100 (117658)
zsuzso100 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 117658

Egy hónapig érvényes egy egyenlegfeltöltés, ha utána nincs feltöltve, a kártya nem lesz érvényes.

Előzmény: Cb4461 (117655)
Cb4461 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 117657

Szuper köszönöm akkor még tudjuk használni...

B.U.É.K. Feri

Előzmény: kosztoglotov (117656)
kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.31 0 0 117656

A 2.5-ösre egy évet mondott a boltos, de ez nem a vételtől számítódik, hanem amikor ő kihozta a Vodafontól, (esetemben ez november eleje volt, tehát még 10 hónapig volt jó a vételkor).

Gondolom ha közvetlenül a Vodafone üzletben veszed, akkor a vételtől indul az időtartam.

Előzmény: Cb4461 (117655)
Cb4461 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 117655

Tisztelt fórumozok.

Tud valaki segíteni kint vásárolt 7GB os Vodafone net kártya mennyi ideig használhtó sajnos nem talátunk rajta semmi infót.

kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.30 0 1 117654

Igen, igazad van ez így kicsit megtévesztő lehet, természetesen én is a turisták által látogatott helyekre gondolva írtam a közbiztonságról. Gondolom a kérdező is turistáskodni szeretne Egyiptomban, mint a legtöbbünk.

A keresztényüldözés kérdésében viszont szerintem van egy kis pánikkeltés is. Ez persze csak a magánvéleményem, nem végeztem kutatásokat ez irányban, de nekem furcsa, hogy a tévében a tegnapi, 10 áldozattal járó merénylet kapcsán rögtön keresztényüldözést emlegettek. Az egy hónappal ezelőtti 300 halottat követelő terrorcselekmény ezek szerint muszlimüldözés volt, a kb. két hónappal ezelőtti pedig rendőrüldözés?

Az egyik mostani elkövetőt már keresték, mert részt vett a rendőrök elleni merényletekben. A terroristák nem csak a keresztényeket tekintik célpontnak, állami szintű üldöztetés pedig állítólag nincs, legalábbis nincs bizonyíték ilyesmire.

Tudom hogy egész más a két dolog, de nem lehet hogy olyasmi ez is, mint néhány éve sok magyar szinte félt Szlovákiába utazni, merthogy ott üldözik a magyarokat, miközben a kint élő felvidéki magyarok teljes békében éltek a szlovák szomszédaikkal, kollégáikkal, barátaikkal, csak pár elvakult nacionalista csinálta a balhét a médiában meg a politikában itt is és ott is?

Előzmény: showtimes (117653)
showtimes Creative Commons License 2017.12.29 0 1 117653

 A felvázolt idilli képtől elérően mások a valós viszonyok az egyiptomi nagyvárosokban. Hrg. egy mesterséges üdülőtelep, köszönőviszonyban nincs Kairó, Alex, Port Szaid vagy Szuez viszonyaival, amelyeket persze fakultatív úton sosem fogsz megismerni, csak egyéni utasként, ha bemégy a sűrűjébe (a turistapontokon túl), helyi tömegközlekedéssel utazol... Sokkal érdekesebb, árnyaltabb a kép pl. a közbiztonságról, ha meg olvasod az egyiptomi újságokat, akkor láthatod, hogy a keresztényellenesség sajnos nem duma, hanem véres valóság, akárcsak a terrorizmus is. Persze a kockázat helyenként eltérő, de létező, nagyon komoly problémák vannak.

Előzmény: kosztoglotov (117651)
Neo2012 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 117652

Köszönöm szépen a gyors és nagyon kimerítő informácciókat!Jövőhéten ha letépték az ünnepek elmegyek a Vodafone kártyáért!Telefonszámot vagy e-mail címet kaphatok?Vagy inkább én írják?pazo2005@gmail.comKöszönöm szépen!Boldog Újévet!!

kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.29 -1 2 117651

Rendben, Budafok, Tétény, vagy Törökbálint környékén vagyok legtöbbet, írj vagy hívj fel, és össze tudunk futni.

A kártya eredetileg 2.5 Gigás volt, de van sokféle, mindegyik szolgáltatótól, a helyiek szerint a vodás a legjobb. Másfajtát én nem is próbáltam még, ez jól szokott működni. Az árát nem tudom, mert a Sheratoni "nagy" Vodafonban ezren voltak két ügyintézőre, ezért átmentem a Metro bolttal szemben levő kis gsm boltba, ott vettem ezt 150 fontért, de itt nem kell várni, aláírni, meg útlevél meg ilyesmi, beteszik a telefonodba, fizetsz, és kész.

A közbiztonság Hurghadán teljesen jó, legalábbis sokkal jobb, mint például Siófokon, elképzelhetetlen lenne például, hogy a helyi nehézfiúk fenyegető felvonulást tartsanak a főutcán, a rendőrség meg csak nézze, mint itthon. A rendőri jelenlét állandó, és a tekintélyük is egészen más, mint az itthon megszokott. Az összes mellékutcán is nyugodtan sétálhatsz, Daharban is, de a Youssef Affifi például szinte európai kinézetű lett, az utóbbi években, a foghíjakat, félkész épületeket leszámítva.

Egyiptom más részén sem borzasztó a helyzet, ott is nagyrészt átlagemberek élnek, nem terroristák meg bűnözők, de némi óvatosság meg életösztön nem árt, mivel az európai ember ott nagyon gazdagnak számít, és inkább ez vonzza a bajt. Itthon sem megy az épeszű ember mindenhová egy köteg pénzt lobogtatva.

A terrorhelyzetet nem tudom megítélni, de a számok alapján egy európai városban sem vagy nagyobb biztonságban, viszont Egyiptomban talán jobban rá vannak készülve a dolgokra mint a mi Nemzeti Terrorkommandónk vagy micsodánk.

A keresztényellenességről a helyiek (keresztények is) azt mondják hogy csak süket politikai duma a szaudiak miatt, legalábbis ezt gyanítják mert a hétköznapi életben semmi ilyen probléma nincs közöttük.

Előzmény: Neo2012 (117650)
Neo2012 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 117650

Szépjóestét!Engem érdekelne a vodafonkártya,ha még megvan!Különben mennyibe került és eredetileg mekkora volt?A biztonság milyen mostanság kint?Gyerekkel megyünk és asszony aggódik!Köszönöm a válaszokat!Budapesti vagyok!

kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.27 0 1 117649

Ma jöttünk haza a Grand Resortból, a szálloda kicsit kopott, a személyzet rendes, segítőkész, a recepciósok nagyon hajtanak a jattra, de a többiekkel semmi gond.

A kaja talán itt a legjobb azok közül ahol ahol eddig voltam, ( Sea Gull, Movie Gate, Mercure) mondjuk ezek egyike sem csúcskategóriájú hely.

Ha valakit érdekel valami, szívesen megírom a tapasztalatainkat.

Vodafone-os SIM kártya ha kell valakinek, ingyen átadom. Van rajta 1GB vagy kicsit több, nem nagy érték, de ha valaki nem akar kimozdulni a szállodából, bemenni a faluba kártyáért, annak hasznos lehet, mert a recepciónál lévő wifi legfeljebb hajnalonta használható.

196609 Creative Commons License 2017.12.18 -2 0 117648

Szisztok! Most hétvégén utazunk Hurghadára. Meg tudná valaki írni, hogy milyen idő van kint? Mindenhol más hőfokot írnak.

zsuzso100 Creative Commons License 2017.12.17 0 0 117647

Nekem tetszett, írtam róla egy hosszút, a kereső biztos kiadja, de Titanic Palace-ra keress rá, ott voltam, de a kettő szinte ugyanaz, egybe van épülve, átjárható...

A kaják jók voltak, semmi extra, a part apályos, de engem nem zavart, mert a móló végén mentem be, ott a bóján túl nagyon szép az élővilág. Az aquaparkot nem tudom sajnos, engem az nem érdekel, de a gyerkőcöt biztosan fogja. :)

Előzmény: Neo2012 (117646)
Neo2012 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 117646

Köszönöm szépen!!Zsuzso100 a választ!!Különben hogy tetszett a hotel?8 éves gyerekkel megyünk!

showtimes Creative Commons License 2017.12.16 -1 0 117645

"Váltani kellett volna fontot... s akkor nem 1-1 az árfolyam, meg vásárlás is könnyebb, mert mindenütt nem tudnak (akarnak) visszaadni dollárból, euróból."

 

Na ebben mi a kioktatás és a poénkodás?

Ez tényközlés volt, okulásként azon kezdőknek, akik még nem elég dörzsöltek és hasznára lehet.

 

Senki se tiltotta meg senkinek az utibeszámolók írását, csak elmúlt az az időszak, a netes szokások folyamatosan változnak.

Előzmény: Kacita (117643)
zsuzso100 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 117644

Szia! Igaz én tavaly voltam, de ingyenes wifi nincs a hotelben, a reptéren tudsz sim kártyát venni, kb 5$ a 3,5 giga, ami bőven elég egy hétre, ami fontos, hogy független telefon kell hozzá!

Előzmény: Neo2012 (117642)
Kacita Creative Commons License 2017.12.14 -1 2 117643

Ez is egy vélemény, ami teljesen igaz. Ennek ellenére van benne egy aprócska kioktató felhang. Nem vagyunk egyformák. Én például a nyaralás alkalmával nem vásárolni szeretek, hanem pihenni. Néha kifejezetten fáraszt a kötelező alkudozás, ezért megkeresem a fix áras boltokat az egyes országokban, ajándékvásárlás céljából. Úgy szeretném, ha visszatérne ennek a fórumnak a jó hangulata, az utazási tapasztalatok megosztása, amiből lehet okulni. Nem szerencsés dolog új tagokon poénkodni, még akkor sem, ha valaki már akár tucatszor járt Egyiptomban. Csodálatos hely, kívánom hogy sokan megismerjék! 

 

 

 

Előzmény: showtimes (117640)
Neo2012 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 117642

Kedves fórumtársakTisztelettel érdeklődnék hogy van valakinek személyes nem túl régi infója a Titanic Palace szállodáról?Sok véleményt visszaolvastam de majd 2 évesek.Wifi érdekelne vagy ha valaki tudná mennyibe kerül a mobilnet (vodafone) a reptéren!Vagy esetleg akinek volt olyan tapasztalata olyan földszinti szobával ami medencekapcsolatos volt!És még az árára is emlékszik!Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!!

zsuzso100 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 117641

Mindig meglepődve tapasztalom, hogy milyen kevesen váltanak, pedig sokkal könnyebb alkudni, akár üzletekben, akár a buszozás, taxizás, minden egyszerűbb.

Előzmény: showtimes (117640)
showtimes Creative Commons License 2017.12.12 0 1 117640

Váltani kellett volna fontot... s akkor nem 1-1 az árfolyam, meg vásárlás is könnyebb, mert mindenütt nem tudnak (akarnak) visszaadni dollárból, euróból.

Előzmény: Kacita (117639)
Kacita Creative Commons License 2017.12.09 -1 0 117639

Egy hete jöttem haza. A fakultatív programok nagyon korrektek Lidóval. Mi csak dollárral fizettünk, egy az egyben számolják az Euróval. Az időjárás nagyon kellemes, este azért egy pulóver nem árt. A tengervíz kb. 25 fok volt, de valóban sznorkelezéskor beljebb még melegebb.   

Előzmény: Lné Ágnes (117612)
Kacita Creative Commons License 2017.12.09 0 0 117638

Bocs, két napja nem néztem be a topicra. A mi szobánk a nagy medencére nézett, harmadik emeleten voltunk. Nagyon kellemes, nem zajos, az erkélyajtó hangszigetelt. Talán a földszinten nem lettem volna szívesen, de este 9 óra után egyáltalán nem volt nyüzsgés. Beszéltem olyanokkal, akiknek az utcára nézett a szobájuk, ők sem panaszkodtak zajra. Végül is ez egy üdülőövezet, nincs olyan hatalmas forgalom. Ha még van egyéb információra szükséged, szívesen válaszolok ha tudok. 

Előzmény: Clarissa Kiss (117629)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.07 0 0 117637

akármi is lehet gyanús,de alapelvnek mindig is elfogadtam azt,h az ártatlanság vélelme mindenkit megillet

 

Sanya stb nick-ek persze lebuktak.

 

Ez a babakocsis nick ugyan eszetrázóan mutatkozott itt be intellektuális szempontból,de ez egy más topic

 

Persze semmi sincs kizárva...:)

Előzmény: angyalföldi pálmafák 2.0 (117636)
angyalföldi pálmafák 2.0 Creative Commons License 2017.12.07 -2 0 117636

Nem gyanús neked ez az álnaív kérdés, ennyire szőke nem lehet valaki  ilyet csak Sanyánk tud produkálni.:-)

Előzmény: Törölt nick (117631)
wongkok Creative Commons License 2017.12.07 0 3 117634

Felesleges ez a cinikusság. Teljesen igaza van az előtted szólóknak. Ugyanis mielőtt felteszel egy kérdést illik beleolvasni a fórumba és használni a baloldalon lévő keresőt! Pont a legutolsó hozzászólást kellett volna csak elolvasnod.

Előzmény: Clarissa Kiss (117633)
Clarissa Kiss Creative Commons License 2017.12.06 -4 0 117633

Azt hittem, hogy ez a fórum azért van, hogy segítsük egymást, úgy látom tévedtem.

Clarissa Kiss Creative Commons License 2017.12.06 -5 1 117632

Kedves voltbull!

Nagyon köszönöm, hogy ilyen "segítőkész" vagy.

Tudod még nem tanultam meg olvasni, még csak az írást gyakorlom, de abban sem vagyok olyan profi, mint te.

 

Előzmény: Törölt nick (117631)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.05 0 0 117631

ahhoz az írás kevés

tudni kellene olvasni is...:)

 

Előzmény: saválló (117630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!