Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25021
Wiki szerint 2,3 %-ot költenek rá. De nagyságrendekkel erősebbek nálunk. Nagyságrendekkel.
Előzmény: Némedi László __ (25019)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25020

ahogy látom ez válasz volt erre

http://www.youtube.com/watch?v=MCUEK1Kuvi4&feature=related

 (időpontok alapján), szóval ne hergeld magad...

 

Előzmény: Törölt nick (25018)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25019
egy főre eső GDP-je majdnem kétszerese a magyarénak, és 4 százalék felett költ a honvédségére, inkább Portugáliának nézz utána, ők teljesen egy súlycsoportban vannak velünk (és csak kicsit költenek többet a katonaságra).
Előzmény: Törölt nick (25016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25018
"Persze, a lehetőség, hogy jönnek a törökök és minden kisfiút elvisznek janicsárnak vagy eunuchnak, az elég riasztó ..."

Hasonló lehetőségek nálunk is vannak:
http://www.youtube.com/watch?v=qScL-_F8jDY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=q7MSI9m3Rm4&feature=related

(Tudom, hülyegyerekek tették fel, de attól még bicskanyitogató és vérforraló...)

Előzmény: Törölt nick (25016)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25017
OFF

Hm... uraim.
Valki tudja, hogy mennyibe kerül és hol lehetne beszerezni két darab régi tábori telefont (p.l. TBK-67) (gombolyítóval vagy eldobóvezeték-tárolóval, vagy akár anélkül is)?

ON
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25015

MAZ!

   Megleptél! 2Sz3-ból még van az országban a kötelező múzeumi példányokon felül?Azokat még a rendszerváltás előtt kivontuk, tudtommal értékesítettük.

    gyula

Előzmény: Maz (25011)
gencsydani Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25013

"Erről a KGP-9 vitáról az jut eszembe, hogy azok az országok/csoportok, akik ténylegesen harcolnak, mintha nem foglalkoznának ilyen összehasonlításokkal. Azzal lőnek, ami van."

 

Ja, de ott kicsit magasabb a veszteségi arány is...

És a megbízhatóság ott is elsőrendű kérdés, a KGP meg nem éppen erről a tulajdonságáról közismert (hogy finoman fogalmazzak).

Előzmény: Törölt nick (25009)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25012
OFF után akkor a kötelező ON, ezúttal egy kérdés formájában:

Meg tudja egy kompetens olvtárs mondani, hogy ha végre minden griff megérkezik, és minden fegyver és upgrade itt lesz, ami most tervbe van véve (tehát gondolom 2009-re) akkor a griff flotta mennyire lesz honvédelemben erős? A plusz fegyverzet amit a szerződéskiegészítéssel vettünk hozzá, az pontosan mire lesz jó? (Mert a légi utántöltést nem tarthatjuk honvédelemben túl erős tulajdonságnak...)

ui.: honvédelem alatt most a hon közelében lévő védekezést értem, nem az Afg-ban való honvédelmet...)
Maz Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25011
>T-55-ösöket is meg kéne tartani.

Helyesen:
T-55-ösöket is meg kellett volna tartani.

Párszor már leírtam, de sajnos még ezen a topikon se tudatosul mindenkiben, írmagjuk is alig maradt, olyan gyorsan szétbontották őket. Hamarosan ez a sors vár a megmaradt BMP-1, 2Sz1 és 2Sz3 technikára is.
Előzmény: Törölt nick (25009)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25010
OFF

Nem értem mi a baj a "Kilincsorral" meg Kohn és Grünnel. Az oroszokat Ivánnak hívjuk itt a fórumon is, a németeket gyakran Hansnak. A franciák csigazabálók, a szlovákok meg tótok.

Hagyjuk már a kettős mércét...

(Én sem akadok ki, ha alapvető tulajdonságommal becéznek a haverok.)

ON
Előzmény: Stylist (24989)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25009
Üdv!

Erről a KGP-9 vitáról az jut eszembe, hogy azok az országok/csoportok, akik ténylegesen harcolnak, mintha nem foglalkoznának ilyen összehasonlításokkal. Azzal lőnek, ami van. Lásd pl. az afgán képeket (elég érdekes fegyverekkel törnek komoly borsot az usákok orra alá) vagy a délszláv háborús visszaemlékezésekben is szerepel, hogy nem volt rendszeresített fegyver, a katonák választottak a pincében lévő készletekből, kinek mi volt szimpatikus, M16-tól az AK47-ig... (ld. Josic Julien írásai...)
Csak mellékes gondolati szál, hogy ezzel a logikával még a T-55-ösöket is meg kéne tartani. Mert ha baj lesz, akkor vagy rögtön az elején megadjuk magunkat, vagy azzal harcolunk, ami van...
Előzmény: swordmanus (24958)
swordmanus Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25008
csak hogy ontopik legyek.
Láttam C+D-n AMP upgrade-et. Hangfogóval együtt iszonyat nehéz volt, kifejezetten orrnehéz. A csúszó mellső markolat meg amputálva lett. Ember a talpán, aki ezzel megy a harcba... (a sínrendszerek vajon miért csak acélból készülhetnek...)
Előzmény: Némedi László __ (25006)
gencsydani Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25007
Batki Gyuri, igen, valóban CZ-t akart - CZ versenypisztolyt...aminek (enyhe mediterrán túlzással élve) annyi köze van a "sima" 75-öshöz mint a Subaru WRC-nek az utcai Imprezához:P
Előzmény: Törölt nick (25005)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25006

ez nem politizálás volt...

 

csakcan1 kollegával értek egyet...

 

(na most kereshetek valami ontopik témát (jelentkezem ha lesz :)))

Előzmény: swordmanus (25004)
swordmanus Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25004
Aggodalmad tökéletesen megértem, a túlzott politizálással én se értek egyet. Mindazonáltal, ha az ember munkáját politikusok nehezítik, akkor nehéz elkerülni, illetve politikusok határozzák meg egyes feltételeit akkor pláne.
Előzmény: csakcan1 (25003)
csakcan1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25003
Nevezze nevén. Pl.: Izraelben gyártott fegyver. Eddig csak olvastam ezt az érdekes topikot és csak ritkán szóltam hozzá, pedig 20 éve vagyok katona és talán értek is egy-két felvetéshez. Mostanában, azonban, mindenbe bele keveritek a politikát, néha alpári módon, és sok jó érzésű, szakmabeli embert ez riaszt. Engem is. Jó topikolást kívánok mindenkinek.
Előzmény: swordmanus (25002)
swordmanus Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25002
lehet hogy én küzdök kihívásokkal a magyar nyelv ismerete terén, de a kolléga szerintem pont arra világított rá, hogy egy gyártó ország/népcsoport befolyása nem pont olyan s akkora, ahogy néhány elborult ember azt jelezni szokta, s erre egy szigorúan szakmai példát hozott. Most akkor a kedves olvtársakat én kérem meg, hogy akkor mindek lehet nevezni? Addig merülünk a poltikailag korratségre törekvésbe, hogy lassan nem lehet nevén nevezni senkit és semmit. Kolléga szerintem csak ódzkodott leírni azt, hogy a jericho Zsidó fegyver, amit Izraelben gyártanak, mert akkor meg azt fogjátok rá, hogy zsidózik...
Előzmény: csakcan1 (24992)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25001

Meg kell hagyni, az Ottónak néha érdekes véleménye van. Tetszik ez a "nyél" dolog.

Nekem az USP-hez mindössze egy tár erejéig volt szerencsém, de azonnal kiderült, hogy nem tetszünk egymásnak. Néhányszor ugyan még fogtam a kezembe, de a szimpátia nem lett magasabb. A többi általad említett szerszámhoz nem, vagy csak nagyon érintőlegesen volt szerencsém, így azokról inkább nem mondok véleményt.

Előzmény: gencsydani (25000)
gencsydani Creative Commons License 2007.12.02 0 0 25000
Engem nem annyira a markolat vastagsága/formája hanem inkább a szöge ("szarul áll a nyele" by Simonyi:D) és a cső vonalához képesti nagy távolsága zavar az USP-ben. Az ugyanúgy műanyagtokos, de ügyesebb ergonómiájú Glock-kal, P99-cel vagy K100-zal lényegesen kényelmesebben (és persze gyorsabban is) lehet lőni...
Előzmény: Volt tüzér (24988)
gencsydani Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24999

Az sztem attól is függ hogy mennyire használt/karbantartott az adott fegyver. Sztem új korukban nem lenne lényeges eltérés a két vas megbízhatósága között.

Ráadásul egy Browning-SIG reteszelésű pisztolyhoz képest mindkettő k#rvára érzékeny a szennyeződésre!:P

Előzmény: belic (24994)
radom1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24998
VD volt. Vörös-Danuvia.
Előzmény: thehassan (24997)
thehassan Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24997
DV volt az, nem? Tényleg jó a fogása.
Előzmény: Volt tüzér (24993)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24996

Én sosem voltam olyan helyzetben, hogy a pisztolyaimhoz nekem kellett volna beszerezni a lőszert (Na jó, a saját önvédelmimhez eleinte azt vettem a boltban, amit kapni lehetett. Később aztán már nem nagyon kellett vennem a lőszert, hiszen rendszeres lövészet-vezetőként térdig jártam benne. Még később meg évszámra elő sem vettem a sajátot, annyit kellett lövöldöznöm a szolgálatival.) A PA-hoz is azt használtam, amit az éppen aktuális cég adott. A hadseregben a klasszikus acélmagvas Makarov lőszert, a Yardon meg a BM MFS ólommagvast. És tényleg nem volt válogatós, legalábbis nem emlékszem rá.

A Jericho-hoz egyszer került a kezembe IMI Samson lőszer, de az sajnos nem volt olyan sok, hogy bármiféle különbséget fel tudtam volna fedezni.

Azt viszont észrevettem, hogy a Jericho nem nagyon kedvelte a S&B lőszert.

Talán a takarítás miatt? Mondjuk nagy feneket sosem kerítettem a pisztolyaim takarításának. Az viszont tény, hogy kormot sosem hagytam benne, és lövészet előtt közvetlenül a csúszó részek mindig kaptak egy kis olajat.

Előzmény: Stylist (24995)
Stylist Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24995
"A PA-63-at nagyon jól meg tudtam fogni, azon csak az nem tetszett, hogy nagyot rúgott, és bal kézzel nem igazán volt jó a fogása."

Nekem azt mondták a lőtéren, ( én már nem lőttem ilyennel ) hogy a PA-63 egyetlen jó tulajdonsága az volt, hogy nem lőszer érzékeny, vagyis ha jó állapotban volt, és ki is volt pucolva, akkor szinte bármit "megevett". Valószínűleg itthon a Colt ACP-t elő sem lenne érdemes venni a szekrényből, ha pl. csak MFS lőszer van hozzá...
Üdv:
Előzmény: Volt tüzér (24988)
belic Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24994
Hello!

Valóban van különbség a CZ és a Jericho között (az utóbbi javára), de - annak ellenére hogy egy időben nagyon sokat lőttem az utóbbival és imádtam - nem mondanám hogy ez a különbség ég és föld lenne.

A CZ-t nem kellet polirozni. Mas szoval gyari allapotaban joval megbizhatobb atlagos loszerrel (es tartalek szanakasztoval :-)).

Bel
Előzmény: gencsydani (24987)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24993

Ha már így belepottyantunk az "ergonómiába".

Tudod, nekem eddig melyik pisztolyon esett a legjobb fogás?

Danuvia VD-01.

Nagyon sok szar tulajdonsága mellett két jót megemlítenék. Nagyon jó volt a lőszabatossága, és nagyon kényelmes, jól fogható volt a markolata. Aztán ennyi.

Előzmény: Stylist (24990)
csakcan1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24992
Bocsánat, hogy közbe szólok, de ez egy szakmai topik! Különben sincs joga senkinek más népcsoportokat, országokat szidni. Köszönöm!
Előzmény: Stylist (24989)
thehassan Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24991
"tisztafajú árja"
Előzmény: Stylist (24989)
Stylist Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24990
"Ha már az ergonómia felmerült..."

Tényleg, ha már felmerült, a fotón látható játékot próbálta már valamelyikőtök? Állítólag nem ez a legjobb pisztoly a világon _műszaki_ szempontból, ( elakad, lőszerérzékeny, stb. ) de ergonómiailag nagyon bejött, mind a markolat design-ja, mind az anyaga. Valamint eleve úgy konstruálták meg, hogy minimalizálják a visszarúgást, úgyhogy ebben a méretben veri az összes kategóriatársát, ebből a szempontból. És persze az usákok nem mennek a szomszédba egy kis patriótizmusért: új korában fehérfejű sasos, csillagos-sávos dobozban árulják, a user manual elején meg Uncle Sam figyel... :-))
Üdv:

Előzmény: Volt tüzér (24988)
Stylist Creative Commons License 2007.12.02 0 0 24989
Mi van bakker, te vagy itt a kisebbségi ombudsman? :-)) Oké, akkor direkt arpapa kedvéért írjuk azt kilincsorrú helyett, hogy: "a tisztafajú árja kinézet terén kihívásokkal küzdő, közel-keleti lokációjú személy". Így már pol.korrekt? :-))
Amúgy sikerült MEGINT egy lőfegyvereket összehasonlító hozzászólásból a LÉNYEGRE reflektálnod... :-((
Üdv:
Előzmény: arpapa (24986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!