Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25596

köszi szépen! egy stratégiai szimulációhoz kellene, és én csinálom benne kis hazánkat :)

Előzmény: kovacsgyula44 (25595)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25595

Biga!

 remélem, hogy a célállapot érdekelt:

 Szárazföld

 Tata

 törzs támogató szd

 kettő terepjáró tehergépkocsis z

 hir szd

 hk z

 log z

 105 mm-es vontatott tü o (24lg)

 pct rak o (24 Konkursz)

 Igla ü

 ello szd

 heő tám rlg

 Tata alárendeltségében Szolnokon:

 terepjáró tehergépkocsis z

 különleges z

 

 Debrecen:

 tö tám szd

 kettő BTR z

 hir szd

 log z

 ello szd

 heő tám

 Debrecen alárendeltségében Hódmezővásárhelyen

 kettő BTR z

 heő tám 

 Szentes, műszaki dd

 tö tám hir szd

 mű hid z

 log z

 ello szd

 heő tám

 Szentes alárendeltségében

 Hódmezővásárhelyen mű szd, viztisztító szd

 Debrecenben "Tisza" szd

 Eger

 f z

 heő tám

 Székesfehérvár

 hir szd

 vv z

 vezetésbiztosító szd

 heő tám

 Kaposvár

 log e

 heő tám

 Várpalota

 "Bakony" kgylp

 Tapolca

 kik közp

 Szolnok

 Béketámogató kik közp

 Jön mingyá a légierrő

 gyula

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25594
Csatlakozom az előttem szóló (író) olvtársak véleményéhez: Kellemes karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet kívánok kívánok minden olvtársnak, valamint itthon és külföldön szolgáló katonának is - még ha virtuálisan is.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25593
Nem azt mondtam, hosz szépen és nyugodtan, hanem hogy szép nyugodtan:)
Köszönjük, viszlát, ajtó balra, és el.
Előzmény: Éhesló (25583)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25592
Boldog, békés karácsonyt és egy sokkal boldogabb új esztendőt minden kedves olvtársnak, nemi, vallási és politikai hovatartozástól függetlenül.
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25591

Sanyikám, kösz az aggódás a baranyai szervezetért. Tudod mi elvagyunk itt, nem óhajtunk hátrafelé nyilazni, kuruc futást sem rendezünk a Tubes és a Zengő között. Majd ha egyszer szól valaki, hogy kell 500 tartalékos, akkor adunk, de tudtommal ilyet nem kért, s ahogy látom, nem is fog kérni senki, így maradunk stand by-ben tisztelettel. December 8-án meg volt a 25-dik Szent Borbála bál, kb. 100 résztvevővel, több mint a fele volt szerződéses volt, tehát tartalékos korú.

 gyulla

Előzmény: buth (25589)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25590

Kellemes ünnepeket!

 

Van valakinek esetleg egy hozzávetőleges hadrendje a 2003-as magyar hadseregről?

buth Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25589

Kedves Gyula és Mindenki!

Nem csoda, ha nyugdíjba megy! Mikor én mentem az sem volt az! Sajna beosztásom megszüntével nekem semmiféle nagyköveti, szerencsére "török követi" beo-t sem ajánlottak fel! Érdekes. Hogy ki hol szocializálódott kedves Gyulám, szerintem most már mindegy! Tömböl Laci legalább nem csak értelmes, úgy is néz ki, s ez nem lenne mellékes abban a beosztásban. Aztán, hogy mit tud a honvédelem egyre problematikusabb helyzetével, és a MH-val kezdeni az már csak részben az ő felelőssége! A mienk mindannyiunké benne van, hisz évek óta nem tudjuk rávezetni az aktuális kormányzatot, a nagypolitikát úgy általában, hogy tartalékra szükség van! A MATASZ ebben segíteni a mindenkori honvédelmi vezetésnek! A mindenkorinak! Tehát nem pártfüggően! Sajnos az általad tanácsnokolt párt prominense szíve szerint eltüntetné az utolsó szál katonát is! A laktanyák helyét sóval vetné be! Mert szerinte akkora a világbéke, meg itt a NATO! Alkotmányt módosítottak úgy, hogy nincs meghatározva a hadiállapotban és a szükségállapotban ki a tartalékos!? Törvényt módosítottak úgy, hogy az önkéntes tartalékos korhatárt is levitték 40 évre!? Böszmeség amit tesznek, s ki mondja ezt el nekik? Mi az, hogy beleölnek egy csomó pénzt a tanításunkba, aztán 45 évesen kirugnak és még akkor sem kellünk, ha netán tényleg baj van! Ne legyen! De ki ad biztosítékot, hogy nem áradnak a folyók, hogy nem reng a föld, hogy nem lehet ipari katasztrófa, stb? Itt még a "békés" szomszédviszályokról nem is kell elmélkedni, elég a szükségállapot esetét boncolgatni.

Gyulám, néha benézek ide, s látom írogatsz, ami nem baj. De kérlek légy aktívabb a MATASZ-ban, vagy ha nincs időd add át másnak a megyei szervezet vezetését, hisz nagy megye, volt helyőrségekkel, sok ott maradt volt katonával, lehetne értük harcolni! Tanácsaiddal, ha nem haladsz, add fel, mert akit nem győztél meg 2004 előtt és azóta sem, azt már nem is fogod. Míg Gusztos beszél marhaságokat, addig kár minden tanácsadás!

Különben nagyon boldog, békés karácsonyt, és sikeresebb új esztendőt kívánok, a MATASZ érdekében is!

Előzmény: kovacsgyula44 (25579)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25588
KKÜ és BUÉK
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25587

Természetesen minden kedves olvtársnak és szeretteiknek én is jó egészséget, kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok!

Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25586

Kedves Gyula,

Isa Szentendrén vezeti a mittudomén milyen tiszthelyettes képzőt. Nem nyögdíjas, legalábbis a C+D idején még nem volt.

Bandita rúgta ki, mert valamit beszólt valahol még tavaly ősszel....

Előzmény: kovacsgyula44 (25584)
konyev Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25585

Kellemes Karácsonyt
és
Boldog(abb) Új Évet Kívánok !
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25584

"Isa" utódjával most váltottam néhány szót a pécsi konferencián. Isaszegiről azt olvastam a hetilapban, hogy nyugdíjba ment. Kellene reaktíválni? Havril Andrást nem fényeztem, mert csak feltételes módban írtam róla, hogy képes lehetne (lehetett volna) a honvédelemről komplexen gondolkodni. Alacsony röppályájú karrieremet mindíg úgy intéztem, hogy ne kelljen soha megalkudnom. Havril szintjén más és keményebb követelmények vannak a "kompromisszumkészség"-gel kapcsolatban, ezért nem érzem feljogosítva magam, hogy megitéljem tevékenységét. A tábornokok közül egyedül Bátor Feri nyomta meg a pánikgombot, de ő sem borította ki a lisztet.

 gyula

Előzmény: Éhesló (25581)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25583

Nyugodtan?

Szépen?

Előzmény: Törölt nick (25582)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25582
Látod, a baj az, hogy ebből hírt csinálnak. Kiszivárog, tagadják, elsimerik, megint tagadják stb.
Miért nem lehet szép nyugodtan elköszönni Havriltól?
Előzmény: kovacsgyula44 (25579)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25581

Kedves Gyula,

alapjában egyetértek veled. Valóban rosszabb startpozícióból indul majd az utód, bármelyik NATOKOMPATIBILIS újdondász legyen az. De azárt bandibácsit ne fényezzük ezzel...

 

Érdekes, hogy Isa neve fel sem merült mint lehetséges utód. Vajon miért? Beszólt banditának?....

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (25579)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25580

Emberek, adna valaki egy linket, a Kunos cikket még mindig nem találom!

  gyula

Előzmény: -Survivor (25576)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25579

Nem tudom miért hír az, hogy a korhatárt elérve nyugállományba vonul a VKF? Havril Andrással az utolsó olyan tábornok megy nyugdíjba, akinek volt dandárja, még valamilyen hadosztálya is. Az utolsó olyan tábornok, aki szocializációja következtében még képes lett volna a hon védelméről értelmesen gondolkodni. Akik őt követhetik, azok már az ezotérikus honvédelemre szocializálódtak, nekik természetesek az ilyen fogalmak: könnyű lövész, komplementer fejlesztés, képességalapú haderő, stb.

  gyula

Előzmény: Törölt nick (25575)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25578

1989, már meg volt a nagy március 15-i tüntetés, üresen tátongott a felvonulási tér május elsején Grószék előtt, az értelmesebbje tudta, vége a szocializmusnak. Nyári miniszteri értekezlet a Hűvösvölgyben. Annus, Gyuricza lázadozik, ha nem történik valamilyen reform, hadtestjeik működőképességét látják veszélyeztetve. A miniszter Lőrincz Kálmánt szúrja le nyilt szinen, hogy kerülhetnek ezek a kérdések ilyen élesen az asztalra, miért nem tudott ő ezekről a problémákról előzetesen? Egyszóval feszült, rendszerváltó hangulat. Ebéd után illendőségből megkérdezi a levezető elnök, -Elvtársak, kíván-e még valaki szólni? - A hátsó sorokból mindenki meglepetésére egy alezredes (szekszárdi kiegparancsnok) kér szót: Elvtársak! Vagyunk itt kommunisták! Mi ez a defetista hangnem, amit délelőtt tapasztaltunk? Még jó hogy a párt vezető szerepét nem kérdőjelezik meg!...   ...és igy tovább vagy 10 percen keresztül úgy, hogy közben a pátoszt még szemébe szökő könnyekkel is erősítette. Mindenki csak nézett, ki ez a hülye?

1990, egy hónappal a rendszerváltó kormány megalakulása után. Für Lajos a Hadik szállón valamely szempontok alapján kiválasztott tisztekkel beszélget," hogyan tovább haderő?" témában. Uraim, öten vannak, 50 percem van, kérem ennek megfelelően méretezzék mondandójukat! Átadja elsőnek a szót egy ezredesnek, aki a Szent Korona Társaság egyik vezetőjeként előadja, el nem tudja képzelni a haderőt tábori lelkészet nélkül, viszza kell állítani a párducbőr kacagányt, málhamellényt kell rendszeresíteni, stb. stb. Ismét könnyek a meghatottságtól. 45 percig tartott a csevely Lajos úr és Erdős Laci között, mert mondanom sem kell, mindkét történetnek a mi Lacink a főhőse.

 Gyula  

Előzmény: -Survivor (25576)
-Survivor Creative Commons License 2007.12.23 0 0 25576

"....Kunos Bálint, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára szerint a politikai és katonai szövetségeseinkkel együttműködve hazánk képes ma is megvédeni állampolgárait, falvait és városait..."

ja, hogyne. és ha nem? akkor Kunos úr széttárja a kezét, hogy "bocsánat, tévedtem" ?
merthogy a NATO nem avatkozik be a tagállamok között fellépő esetleges etnikai konfliktusokba, azt az érintetteknek kell rendezni. Lásd Törökország és Görögország szembenállását.

itt is vannak témát boncolgató írások Erdős László ezredes úr tollából:

 

http://erdoslaszlo.extra.hu/

 

.



Előzmény: Hamburger2 (25494)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25575
Nem azért, de ez a nyilatkozat Bocskaitól minden, csak nem cáfolat:)
Előzmény: thehassan (25573)
thehassan Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25574
Korrigálom magam, jöhet Tömböl is, merthogy ő meg légvédelmis, és én egy kicsit az is vagyok :)))
Előzmény: thehassan (25573)
thehassan Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25573
Ezt már cáfolták, lásd:

http://www.honvedelem.hu/cikk/3/9634/vezercsere.html

Egyébként határozottan Mikita :) (híradó :) )
Előzmény: Némedi László __ (25566)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25572
Bár nem engem kérdeztél, de az egyik jobb mint a másik......
Előzmény: Törölt nick (25571)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25571
Üdv!

Vajon Mikita, vagy Tömböl lenne a jobb választás?
Előzmény: Némedi László __ (25566)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25570

és végül :)) érdekes írások az afgán helyzetről...

http://www.afghanlord.org/

Éhesló Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25569

Mert ez nyalvánvaló hazugság.

A "központi"hadsereg a törzsi megosztottság miatt a különböző hadurak magánhadseregévé züllik, maj megérkezik az egyetlen közös többszörös a vallási egyesítés ereje.... Ott tartanak, ahol 2001-ben.

Előzmény: Némedi László __ (25568)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25568

http://www.mr1-kossuth.hu/index.php/HIR/Kulhon/Sarkozy-az-onallo-afgan-hadsereg-a-siker-zaloga.html?mr=1/2007-12-22_15:31:19

 

Egy önálló afgán hadsereg létrehozása a kulcsa az afganisztáni nemzetközi erőfeszítések sikerének - vélekedett Nicolas Sarkozy francia elnök kabuli villámlátogatásán szombaton.

ha ilyen egyszerű, minek erőlködünk ilyen régen ott :)

Éhesló Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25567

Remélem utóléri az átok, mint az elődeit, sorban (kivéve a papírb--zi hadtápost, aki most a nyögdíjkasszát fosztogatja.....

Előzmény: Némedi László __ (25566)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.12.22 0 0 25566

http://www.hirszerzo.hu/cikkr.tavozik_a_honvedseg_elerol_havril_andras.52317.html

 

Távozik a honvédség éléről Havril András?

A vezérezredes nyugállományú főtisztként a szlovén nagyköveti tisztséget veheti át Czukor Józseftől, az Információs Hivatal egykori főigazgatójától.

Új vezérkari főnöke lehet jövőre a Magyar Honvédségnek - írta a szerdai Magyar Nemzet.
A lap információi szerint a hadvezetés éléről távozik Havril András vezérezredes, aki nyugállományú főtisztként a szlovén nagyköveti tisztséget veheti át Czukor Józseftől, az Információs Hivatal egykori főigazgatójától. Havril utóda eddigi helyettese, Mikita János altábornagy vagy Tömböl László, a honvédség összhaderőnemi parancsnoka lehet. 
Jövőre lejár Havril András megbízatása a Magyar Honvédség vezérkari főnöki tisztségében. A honvédelmi miniszter elvileg meghosszabbíthatná a vezérezredes szolgálatát további öt évre, de a lap értesülései szerint Szekeres Imre váltásra készül a vezérkar élén - olvasható a Magyar Nemzetben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!