Keresés

Részletes keresés

M. a deák Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75327

Örömmel olvasom, hogy megélénkült a topik, régi-új arcok, régi-új gondolatok kerülnek ki a felületre! Nagyon tetszik ez az aktivitás, a vita is többé-kevésbé, ugyanakkor javasolom, néha gondolkodjatok és előtte tájékozódjatok, mielőtt leírtok valamit! Talán nem árt...

Marline55 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75326
Én azt hiszem nem személyeskedtem de lelked rajta azt viszont érdemes lenne újragondolnod hogy az érvekkel kapcsolatosan is ilyen sommás megnyilatkozásokat tegyél. Hogy egyébként egy ma igen népszerű politikai frazeológiában jelennek meg ezek az érvek az ne zavarjon meg. Ez lehet a figyelemfelkeltés eszköze vagy bármi más is. A lényegen ez semmit nem változtat. Hogy Budafokon egy talpalattnyi föld nincs és piacokat bontanak egy kis szabad helynek és buszmegállókban létesítenek közparkokat és a többi. Természetesen abban is lehet kritika hogy kvázi egy tőke szőlejük nincs de megint csak nem ez a lényeg hanem amivel összefügg: a helyszűkével. Mert nem kívánunk Budafok képére formálódni azáltal hogy a tőlünk 8-10 kilométerre lévő központ (ez is valami nagyon beszédes adat) folyamatosan ebbe az irányba alakítja a sorsunkat (volt itt szó a zöldterületeink zsugorításáról). Folytatom mert ez a tendencia sem önmagában áll hanem azzal a körülménnyel válik teljesen tarthatatlanná hogy a mindenféle rendű-rangú és jókora forgalmú utak dzsungelében nem hajlandóak mérni a zajterhelés és az egyéb környezeti ártalom mértékét. Nonszensz. Lehet sejteni hogy kormányzati szinten milyen okokban keresendő az ellenérdekeltség egy ilyen monitoringgal kapcsolatban többek között perek minden mennyiségben kártalanítások nyomvonal áthelyezés vagy egyenesen az autópályák kanalizálása (mert egy körgyűrűn ráadásként TEN-T-be kapcsolva nem lesz fogalomkorlátozás) stb. és ugyanúgy önkormányzati szinten pl. jogos igény lehet a sok közül a helyi adók alóli mentesség stb. Egyelőre nem tudjuk hogy mi a valós helyzet a környezeti terhelést illetően de sejtjük az orrunk és a fülünk alapán de ehhez már független szakértelmet sem ártana felkérni pl. az MTA megfelelő testületét. Ez az egyik probléma ami kétségkívül a legégetőbb. A többiről is érdemes beszélni érintőlegesen pl. hogy mik azok a látványos fejlesztések számban és funkcióban vagy hogy Tétény főutcáján a legfrekventáltabb helyen mennyire sikerült érintetlenül hagyni a településképet (egy brobdingnagi stadion lehet baromi nagy fejlesztés ha nincs funkciója csak eszi a pénzt pluszban pedig megerőszakolja az épitett környezetet). Meg aztán járt-e valaki a messziről jött megelégedettek közül csak egy utcával beljebb a paravánon túl? Az utak a járdák állapotát szemrevételezték-e ugyenezek? Jártak-e már az Óhegyen a Bartók Béla út környékén? Simán lehet mondani hogy a legelhanyagoltabb rész a kerületben. Ezeken persze lehet mosolyogni. De ezekre kell felhívni az emberek figyelmét és sürgetni a változást. Még egy szimbolikus dolgot kiemelek Lacikám mivel említetted hogy tősgyökeres helyi vagy. Hadd kérdezzem hát meg és egyben mindenkitől akit illet nagy tisztelettel hogy hol van a nagytétényi és a budatétényi temető? Mert Budafokon látom nincs probléma de merre domborulnak a kistétényi és nagytétényi (köztük barossi etc.) ősök sírjai? Ha jól tudom egy-egy síremlék maradt mindkét helyen egyébként meg dózer. Ez is egy apró (?) része annak a nagy áldásnak ami Nagy-Budapesttel és ne szépítsük a budafoki vízfejűséggel együtt járt. A főváros a centrum felé orrnehéz a kerületben pedig Budafok a vízfej. Aktuálisan és az elmúlt 65 évben. A periféria perifériája vagyunk. De vége lesz ennek személyesen konzultálunk az emberekkel és elmagyarázzuk nekik ezeket a dolgokat. Szabadságharc a centrum ellen.
Előzmény: 504LACI (75322)
Alfred Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75325

Marline55:

Eddig hol voltál?!
A te hangod hiányzott innen! Friss, élő problémák, harcos kiállás, nem holmi kaszáljuk, vagy tépjük a gyomot a fennsíkon, meg elég krémes volt-e a krémes a díszpolgár találkozón, vagy letették-e a költöztetők a pázsitra az azbeszttel bélelt rökamiét, vagy nem.
Ez kell a topic életben tartásához, hajrá!

Előzmény: Marline55 (75320)
504LACI Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75324

Egyszer évekkel ezelőtt voltam lent, akkor is elég ramaty volt az egész. Sajnálom.

Köszönöm, hogy nem feledkeztél meg róla!

 

Ha valakinek vannak róla fotói, megköszönném ha feltenné.

Előzmény: villa (75323)
villa Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75323

Egyébként, korábbi kérdésedre, a Jókai u. sarki un. szabadkőműves pince továbbra sem látogatható, alkalmilag sem, nagyon rossz állapotban van, a dúcok korhadnak, gombásodnak, javításukra sor kerül, de a pince sorsa nem túl reményteli. Ha nem építik be a telket, pusztulásra van ítélve.

Előzmény: 504LACI (75322)
504LACI Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75322

Ha a nagytétényi bor ezt okozza, akkor jobb is, hogy nem kerül kereskedelmi forgalomba...

Előzmény: Marline55 (75320)
504LACI Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75321

Elismerem, az alanti fotó szerint igazad van.

Én még úgy tanultam, hogy Rózsavölgy, Budafok, Budatétény, Baross Gábor telep, Nagytétény.

 

 

Előzmény: Marline55 (75319)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 75320
Az erzsébeti elnyomók felett aratott soroksári szeparatista győzelem természetesen nem ismeretlen a szabadságszerető népek előtt és valóban olyan teljesítmény amit példának kell állítani. Persze nem mindenben hiszen amíg Soroksár tulajdonképpen visszatért a korábbi szuverenitásának egy jelentős szintjére immár Budapest részeként addig Nagytéténynek és Budatéténynek e két hajdan önálló településnek a jövőben továbbra is közösen kell szerveziük a kerületi szintű önigazgatást csak ezúttal már Budafok nélkül. Tehát Budapest 24. kerületét ez a két testvértelepülés fogja alkotni. Mindkettőben kerületi részönkormányzatok fogják a helyi érdekeket a kerületi önkormányzat működésébe becsatornázni. Ezek a nagytétényi és a budatétényi egykori községházán fognak elhelyezkedni lehetőség szerint. A közös kerületi önkormányzatnak egy újonnan épített gótikus stílusú grandiózus épület fog helyül szolgálni a Campona mellett. Ezen kívül mindkét Tétényen belül településrészi részönkormányzatok fognak működni elsősorban Barosson és Rózsakerten de akár tudomisén Kápolnán a Ráchegyen stb. amivel a szublokális érdekek tovább demokratizálják a kerületi döntéseket. Az osztozkodásban Budafok (a Nagy Sátán) követelőzésére tudatosan készülni kell és különösen figyelni arra hogy Hároson a Tétények újra birtokon belülre kerüljenek ahogy a régi rend szerint ez írva vagyon mert stratégiailag is igen fontos a sziget. Új címer is lesz természtesen autentikus és immár heraldikailag is megfelelő. A Pest megye leválásával várható uniós fejlesztési pénzeső és az agglomerációs közlekedés állami átvétele okán megfontolásra érdemes lehetőség még a Budapesttől való elszakadás. Ez természesen "kétállami" megoldás keretében is elképzelhető tehát mindenki visszanyeri az önállóságát. De elsőként a budafoki rabigát kell levetni mert bármilyen közösségnek jogos igénye hogy ne legyen gyarmat és ne erőltessék rá hogy más borkultúrájú emberekkel éljen együtt. Ez utóbbihoz beszédes adat hogy a budafoki borban mennyi a Budafokon termett szőlő és ehhez képest a kistétényi részeken vagy nagytétényi Annahegyen Ráchegyen még ma is nagy mennyiségben terem a szőlő és annak is hagyományos helyi fajtái. Nem egy zsebkendőnyi tangazdaság kirakatával valójában meg etyeki szőlővel házalunk. Kis- és Nagytéténynek elő kapcsolata van a borral és nem vagyunk hajlandóak a mienkétől eltérő borkultúrájú emberekkel együtt élni. Hiszen nagy a veszélye hogy az idegen borkultúra rátelepszik és elnyomja a hagyományos értékeinket. Tiszteletet a nagytétényi és a budatétényi borkultúrának!
Előzmény: Alfred (75314)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75319
Rendben Lacikám pertu. De most miről vitatkozzunk akkor? Hogy a kerület nem 3 egykori település nevezetesen Budafok megyei jogú város Nagytétény és Budatétény nagyközségek összeolvasztásából keletkezett? Ez így nem igaz mert Baross Gábor-telep megyei jogú város meg Kakukkhegyi Köztársaság meg Rózsakerti Királyság meg tudom is én micsoda szintén részesei voltak a dolognak? Na nem leszólni akarlak csak érdekelne hogy ha nem igaz hogy Nagytétény Budatétény és Budafok akkor ezeken kívül vagy ezek helyett mi még?
Előzmény: 504LACI (75317)
mauzi Creative Commons License 2016.01.28 0 1 75318

Akkor, ha már térképészkedünk: én egyetlen olyan döntést sem tartok jónak, amit kívülállók ráerőltetnek az emberre. Az egész Nagy-Budapest egy erőltetett koncepció volt, amiről azóta az évtizedek bebizonyították, hogy megbukott. Az újabb időkben pl. az ún. forrásmegosztási törvényt szokás emlegetni, lásd még: Budapest mennyivel többet visz, mint amennyit hoz. Külön aktualitása a dolognak, hogy éppen most változtattak rajta, mi szemszögünkből még jobban a hátrányára.

 

Aki kicsit utánajár, láthatja, hogy annakidején sok "Nagy-Budapest" koncepció versenyzett egymással, volt olyan elképzelés, hogy mindegyik csatolt település önálló kerület lett volna (ezen esetben konkrétan: Budafok 17. kerület, Budatétény: 18. kerület, Nagytétény: 22. kerület) de még pl. Vecsés is integrálódott volna.

 

Hogy Budafok egy részét miért kellett a mai Újbudához csatolni, az számomra konkrétan rejtély, földrajzilag és gazdaságilag-politikailag egyaránt.

 

Utoljára kb. 15 éve feszegettem a Nagy-Budapestről leválás témáját, de akkor sem volt érdemleges politikai-önkormányzati támogatottsága.

 

Én egyébként így 2016-ban úgy látom, hogy valószínűleg egy önálló Budafoknak, és egy önálló Téténynek (benne Buda- és Nagy-) van közigazgatásilag (település-szerkezetileg, stb.) létjogosultsága.

 

De ez csak egy fórum, én pedig aktuálisan csak egy civil vagyok a pálya széléről.

504LACI Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75317

Itt és a hasonló internetes fórumokon tegeződni szoktunk, ha kérhetem maradjunk ennél. Ha jól tudom Nagytétényt 1900-tól nevezik így hivatalosan, míg Baross Gábor telep megalakulása 1900-re tehető, Budatétényt pedig 1915 óta hívják így.

Ajánlom figyelmedbe az alapműnek is tekinthető dr. Párkányi Ferenc "Tétény monográfiája" című írását.

Abban egyetértek, hogy teljesen felesleges vitatkozni azon, hogy hol is található a Golfpálya.

Egy esetben lehetne érdekes, ha valami utópisztikus véletlen folytán Nagytétény el szeretne szakadni a kerülettől.

Mert akkor ugye nem mindegy...

Szerintem finoman szólva nem szerencsés a közelmúlt fejlesztései után Nagytétényt a legócskább körülmények közt lévő településrésznek kikiáltani. Ne érts félre én örülök, hogy rendezett lett. Ráfért már erősen.

 

Csak, ha nem titok, mióta laksz Nagytétényben?

 

"És ugye a kerület az 3 egykori településből áll össze: Nagytétény Budatétény és Budafok se több se kevesebb."

 

Ezt nem tudom hol olvastad, de sajnos alaposan átvertek.

Előzmény: Marline55 (75310)
villa Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75316

Sokra nem mentek vele....

Előzmény: Alfred (75314)
villa Creative Commons License 2016.01.28 0 1 75315

Ma nagy részvétellel búcsúztunk Pelikán Imre bácsitól, díszpolgárunktól, Baross Gábor telep építőjétől, a szó szoros és átvitt értelmében egyaránt.

Öröm volt látni a múlt jelen jövő asztaltársaság, a Klauzál Társaság és a Lics pince közös koszorúját, amit őstulkaink, kiemelten ppapa rendezett, s ami a közös szervezésű díszpolgár és topic találkozókra utalt.

Alfred Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75314

1992.-ben szavaztak, '94.-ben elszakadtak, így lett önálló Soroksár Pesterzsébettől.

Előzmény: Marline55 (75313)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75313
Neked akkor külön: Baross a kezdetektől egészen a fővároshoz csatolásig Nagytetény része. Településrész. Ezen nincs mit vitatkozni. Ilyen értelemben minden ami Barosson van egyúttal Nagytétényben is. Szeretnék emlékeztetni hogy Nagytétény az ma sem kizárólag az M0-ssal lehatárolt terület a Ráchegy és az Óhegy Barossnál is nagyobb területe ugyannak a vidéknek az átmenet nélküli folytatása amire Baross is települt. Ennek persze igazából az eredeti kérdést illetően van jelentősége hogy Tétény központi részét körbeveszik az autópályák de a teljes területét nézve valójában szét is szabdalják. Mint már mondtam a kerületrészek jelenlegi határaira vagy nevére és egyáltalán létére vonatkozóan a főváros rendelkezik kompetenciával aminek következtében ma 200-nál több ilyen egység létezik és a legutóbbi időkig alakultak szűntek meg neveződtek át vagy módosultak területileg. Én nem hiszek abban hogy identitásokat lehet így fabrikálni felüről. De alulról sem hogy például saroktól sarokig elnevezem a lakótömböt Napóleonföldnek és onnantól ott tértől és időtől függetlenül minden falevél napóleonföldi. Ez kicsinyes lokálsovinizmus. Ez így szerintem nem megy mert akkor elfogadjuk hogy teszem azt Baross megszűnik mert a főváros közgyűlése ezt egy tollvonással megteheti. És azzal megszűnne? Nem hinném. Többek között mert van annak a közösségnek egy közös múltja. Ráadásul egy olyan időből amikor még nem idegenek tollvonásai döntöttek felőle. Budafok és Rózsavölgy megkülönböztetése is fából vaskarika habár tényleg nem ismerem annak a résznek a történetét de nagyon úgy tűnik hogy törzsökös budafoki településrész. Ha ez így van akkor az ott Budafok. És ugye a kerület az 3 egykori településből áll össze: Nagytétény Budatétény és Budafok se több se kevesebb.
Előzmény: renula (75311)
kuttyesz77 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75312

Ezt a posztot korábban itt találtam, még 2006ban:

 

A három egészalakos képet a háború utáni új városi vezető eltakaríttatta. A három kép közül kettőt a keretből kivágtak és feltekerve a Városháza padlására felvittek - gyakorlatilag nyomuk veszett. A harmadikat, M.S. képét a városgazda - aki akkor még az öreg Perlai volt - ismervén és tisztelve a családot, titokban kiadta nekik. A kép ma is biztonságban, biztos helyen van, ismerjük a kép feletti rendelkezési jogot gyakorlót, 's egyszer talán lehetőségünk lesz kiállítani is azt.

 

Ha minden igaz, M.S. az Macskássy Sámuel főjegyző, akiről dédnagyapám festett egy egész alakos képet. Dédnagyapám Laszgallner Oszkár, budafoki lakosú festőművész, építész. Hagyatékát dolgozzuk fel a családdal és jó lenne bármilyen képét megtalálni, lefotózni. 

 

Ha bárki tud bármit segíteni ebben, azt nagyon megköszönném!

 

 

renula Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75311

Figyelj a kérdésre. A golfpálya kérdés Nagytétényre vonatkozott, ott nincs golfpálya. Neked úgy látszik mindegy, hogy valaki nagytétényi vagy pl. rózsavölgyi ? Lokálsovinizmust emlegetsz ? Ez nem szerencsés állítás.

Előzmény: Marline55 (75310)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 75310
Nem igazán értem mi a probléma. Ön kérdezte hogy hol van itt golfpálya pedig ezek szerint tisztában volt vele hogy van és hol van. Ehhez képest hogy Barosson vagy Nagytétényben ezen felesleges vitatkozni. A kerületrészeket és azok határait a főváros szabályozza ilyen értelemben mindegyik egyenlő. Történetileg én nem tudok független Barossról azt Nagytétény vagy akár Budatétény nélkül tárgyalni de e 3 rész közül bármelyikről csak önmagában beszélni már-már lokálsovinizmusba hajlóan nem szerencsés. Főleg pedig Nagytétény rovására ami tudvalevően a további kettőnek alma matere volt mind területben mind emberanyagban azáltal hogy a kistétényi majd a barossi első letelepülők között is bizonyára nagyszámú tétényi volt. És főleg azért nem elegáns mert elég világosan látszik hogy a 3 közül éppen a ma is legnépesebb és legnagyobb hajdani anyatelepülés van a legócskább körülmények között.
Előzmény: 504LACI (75309)
504LACI Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75309

Itt születtem, ez mindig Baross volt. Édesanyám születési helye Nagytétény. Nagyapám fuvarozta a barossi templomhoz a köveket. Pontosan tudom milyen volt a szeméthegy korszakában, bejártam oda.

Most golfpálya korszakában dolgozik ott jóbarát, akár most is bejárhatnék. Budafokhoz sem tartozik, nem is mondhatjuk. Ez Baross Gábor telep és kész.

 

Előzmény: Marline55 (75308)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75308
9 lyukas golfpálya régen szeméttelep. Annak előtte Nagytétény egyik kőbányája volt ez került feltöltésre. Nem része a mai nagytétényi Óhegynek és valóban a Diósárok mellett van és Barosshoz tartozik de Baross mikor nem tartozott Nagytétényhez? Persze mondhatjuk azt is hogy a Highland golfklub az Budafokon van és akkor minden rendben lesz...
Előzmény: 504LACI (75304)
villa Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75307

lánykorában, amikor arra jártunk, Balatoni út, Dózsa Gy. út, majdnem a Nyél utcáig

504LACI Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75306

Ott valóban van, de az messze sem Nagytétény...

Előzmény: zöldmeder (75305)
zöldmeder Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75305

Bartók Béla út, Dózsa György út, Balatoni út sarok.

Előzmény: 504LACI (75304)
504LACI Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75304

Nagytétényben golfpálya? Hol? Eddig azt hittem ismerem a kerületet...

Előzmény: Marline55 (75300)
...slr... Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75303

A panoráma valóban egy érdekes dolog volt, nagyon izgatott, hogy Budafokot egyben láthassam, és a Duna felől. Egy évembe került, mire megtaláltam a helyet, további fél évbe, hogy felengedjenek, akkor készült egy panorámasorozat és valóban az első digitális fényképezőgépemmel, ami még 1,3 megapixeles volt. A végleges sorozat további kb. fél év múlva készült el, de hogy megfelelő legyen a minősége, azt filmre készítettem el. A nagyított kép méretét végül annak a kartontáblának a mérete döntötte el, amire az egészet felkasíroztattam: ez 120 centiméter volt. A végleges panoráma elkészítéséhez nem volt sem megfelelő számítógépem, sem elég tudásom, profihoz fordultam vele, ott a végleges képet 360 cm szélességűre világították le, és 3 db, egymás mellé helyezett 120 cm széles keretben került a falra.  

 

A Díszpolgárok fala nem az én munkám volt, az ötlet ppapától származik, ő és hatanbatormakszardzsav készítették sok-sok munkával a terveket, nem tudom, ki mindenki segített nekik a forrásanyagokkal, én csak az első széria számítógépes összeszerkesztésében és fizikai kivitelezésében segítettem. Volt ott még egy érdekes kutatás arra vonatkozóan, hogy egy hivatalból penészt növesztő, működő borospincében, ahol nyirkos a levegő, hogyan lehetne az örökkévalóságnak készíteni a tablókat. A dagerrotípiától a műgyanta blokkba ágyazott képekig nagyon sok ötlet felmerült, de aztán az anyagi lehetőségek azt mondták, hogy ne az örökkévalóságnak tervezzünk, csak a következő pár évtizednek. Az évente egy tablóval gyarapodó díszpolgár-falat azóta mások gyarapítják, a fal induló tablóira az van írva, hogy a Klauzál Társaság és az itteni, Budafok-Tétény, múlt, jelen, jövő asztaltársaság névvel jelölt közösség hozta létre.

Előzmény: zygota (75293)
Alfred Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75302

"Budafok önállóan is megállná a helyét akár enklávé pezsgőköztársaságként is"

:oD

Előzmény: Marline55 (75300)
...slr... Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75301

;-)

Előzmény: Marline55 (75300)
Marline55 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 75300
A fejlődésért a budafoki központot illeti a dícséret akik elégtelen állapotunkból kivakartak minket pedig messze még az egyesülés centenáriuma addig ráértek volna kipucolni a hátsókertet. A méretekről annyit hogy Nagytétény legalább 2x akkora mint Budafok Budatéténnyel meg kb. 3x akkora. Elszakadni miért ne lehetne csak a helyiek akarata kell egy véleményező népszavazáson és az államfő ezt elfogadja jobb esetben. A miből kérdésre annyit hogy van elég sok vállalkozás logisztikai parktól golfpályán át lehetne sorolni de nem adókból kéne működni hanem a magyar államtól kiperelni az életjáradékot minden lakosnak az ingatlanok értékcsökkenése és az egészségügyi kockázatra való hivatkozással. Addig meg az a 2-3 családi közért vasárnaponként jól hízlalja a büdzsét. Be lehetne vezetni helyi fizetőeszközként a tetinget és igazán Kistétény lehetne az aranytojást tojó tyúk mert a Campona meg az RTL az ugye Budatétény. A két Tétény elszakadva így önálló kerület lehetne Budafok-Albertfalva meg egy másik. Albertfalva a Savoya miatt szükséges a plázátlan Budafoknak. De Budafok önállóan is megállná a helyét akár enklávé pezsgőköztársaságként is. Csak még az ENSZ-be történő felvétele előtt jó volna a Háros-szigetet is visszaadni a Budapest Főváros Kis- és Nagytétényi Egyesült Újhuszonkettedik Kerületnek. A tervek az asztalfiókban vannak már csak az etyeki szőlőembargót kell megszervezni hogy Budafok gazdaságilag megroppanjon. Nem élhetünk a nyüzsgő világváros Budafok árnyékában... Vagy úgy is mondhatnók hogy nem leszünk gyarmat
Előzmény: Alfred (75298)
Abu F Creative Commons License 2016.01.26 0 0 75299

A hulladékégetés elleni harc nem egy könnyű ügy kicsiben sem. Ahogy villa már említette, annak a tudatlanság/gondatlanság mellett fő oka a szegénység. Egy-egy területen nagyon sokan érzik az iszonyatos bűzt, de hogy konkrétan honnan ered, azt leginkább a közvetlen szomszéd(ok) tudja(k).
A fentebb is említett okból kifolyólag ez nem az a téma, hogy szólunk a szomszédnak, hogy ugyan vásároljon már rendes tüzifát, vagy szereltessen be egy korszerű gázkazánt. Mert ha szóvá teszi a kellemetlen és egészségre is ártalmas következményeket, nyilván mindenki sejti, milyen választ kapna.
Ha viszont feljelentést tesz, azzal azt kockáztatja, hogy gyakrabban kell felkeresnie az autógumist, vagy esetleges háziállataival az állatorvost ;)

A mérőállomásokkal kapcsolatban az jut eszembe, hogy a Simicska-féle hirdetőoszlopok szerződésének felbontására az volt az egyik ürügy, hogy az éles szemű erzsébetvárosi polgármester "észrevette", hogy az egyes hirdetőoszlopokba telepített mérőállomások nem a helyben mért szennyezési értékeket jelenítették meg a kijelzőkön, hanem valamiféle átlagolt mérési eredményt. (Megjegyzem, ez nyilván nem Simicskáék ötlete volt, mert nekik nem fűződött semmiféle érdekük az eredmények kozmetikázásához.)

Előzmény: villa (75274)
Alfred Creative Commons License 2016.01.26 0 0 75298

Én gyüttment budafoki vagyok, Tétényt nem is ismerem, viszont mindig nagyon különbözőnek éreztem, azaz, olyan kis poros, alvó és nagyon elcigányosodott-lecsúszottnak. Az utóbbi pár évben el is csodálkoztam, milyen rendezett kezd lenni a főútja menti látvány.
Nem tudom, mennyi veszteséget jelentene a leválás Budafokról elméletileg, de gyakorlatilag lehetetlen, mert kerületnek kicsi, Nagy-Budapestből meg nem hiszem, hogy ki lehetne szakadni.
Önálló községként megélne Tétény? Vagy lehet annyi iparűzési adóbevétele a területén lévő cégekből, hogy akár jobban is járna, mint XXII. kerület déli vége?

Előzmény: Marline55 (75295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!