Keresés

Részletes keresés

Kamelot Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75166
Előzmény: halaloszto (75164)
öregbaka Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75165

Szia!

 

Az X lábakat felül, oldalanként egy-egy db. 20X40-es léc köti össze. Ezekre csavarral rögzítettem a toldalékok tartóit. A lábakhoz közel, csak alul van tartó, míg belül alul-felül lett kialakítva.

A tartókat a könnyebb szerelhetőség miatt lekerekítettem hosszában. A toldalék szárakat 6-7 cm hosszan kúposra lecsiszoltam.

Ha kérdésed lesz szívesen válaszolok.

Ahogy látod, ez egy szerkezet kész asztal (?) , ha az unokáim elmennek,akkor végzem el a finom munkákat, csiszolom le és készítem el fedőréteg előkészítésre.

Az asztal magassága nem szabványos. 66 cm magas. Hosszas előkészítés után határoztam/tuk meg a méretet. Figyelembe vettem a család tagjainak a magasság szórását, lényeges a meglévő székek magassága, kialakítása. Végül ideiglenes, állítható magasságú padot készítettem, melynek a magasságát csavarok ki és behajtásával tudtam az egyénekhez igazítani. Így lett meghatározva a 66 cm –es magasság.  Az X láb kialakítása előtt sablont készítettem, majd kivágtam, azokat a vőm elkérte. Az asztal magassága nagyon kényelmes lett, legalábbis  ezt mondják a család tagok.

A közel jövőben Cor 0,75-1 mm vastag lemezből hajlítok 4 db 50 mm hosszú U alakot és azt a toldatra és az asztalra szorosan rátolom, így oldalt a hézagot lefedem. Megelőzve azt, hogy a hézagnál valakinek a ruháját kiszakítja.

 

Milyen hibákat követtem el, és mit csinálnék másképp?

A hibákat melyeket elkövettem a tudatlanságomnak és a gyakorlatlanságomnak köszönhetem.

Merevítő szerkezetnek ás a toldalék tartójának csak keményfát használnék legközelebb.

A  menetes hüvely helyett más megoldást alkalmaznék.

 

Pld.

 

 

 A sarok köszörűre szerelt fagyalu (? lehet hogy más a neve) ha felmelegítette a fát, akkor le kell időben  állni és várni kell vele míg le nem hűl. Az íves felületen látszik az égési nyom.

Lehet, hogy a jövőben a toldalékok rögzítésére készítek excentereket.

Ezek gyártás technológiai hibák, melyeket gyakorlott, előre látó ember nem követ el.

Ezek a főbb hibák.  Egy biztos, még egy asztalt már nem készítek, főleg nem ilyen gépesítés mellett.

 

Képek

 

   Alulról és oldalról nézve a toldat.

   Baloldal alulról

     Baloldal toldat nélkül 

 

 Baloldali toldat nélkül (kívülről)

 

   Baloldali toldat alsó fele nyersen

 

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Szép napot kívánok

 

Jakab

 

 

Előzmény: Pote01 (75143)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75164

valahol láttam már hozzá sablont is, amivel másológyűrűvel a betétet és a fészket is ki lehet marni készre. Nem lesz sarkos, de kit érdekel. Nem csokornyakkendő, hanem kutyacsont alakú, az is jól néz ki.

 

Vajk

Előzmény: hobbitasztalos (75163)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75163

Azért a felsőmaró szépen megadja a mélységet,véső kalapács csak a sarkokhoz kell. http://www.youtube.com/watch?v=wE6mKSwzalo http://www.youtube.com/watch?v=dWrkqj_lyuo 

Előzmény: Pote01 (75162)
Pote01 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75162

Köszi, én is erre jutottam aztán. A véső-kalapácsoláshoz még gyakorolni kell, nem kicsit...

Előzmény: 409 (75158)
Pote01 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75161

Már emlékszem erre a videóra, amikor néztem akkor sem értettem, hogy miért nem mutatja meg a csávó, hogy hogy vési be.

Előzmény: Törölt nick (75154)
Deathstar82 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 75160

Megtaláltam amit kerestem tök jó formában. Ezen az oldalon a vastag késhez való ékléc és a kétféle kés is rajta van. Nézd meg a képeket, meg a videót. Meg rajta van hogy kell beállítani a késeket, én is ezzel a módszerrel szoktam. Nekem csak a sima kétélű késhez való éklécem van. Gondolkoztam rajta hogy áttérek az élezhető késre, de mire megveszem az ékléc párt meg hozzá a késeket valami 20.000 Ft. De nem ez a nagy probléma, hanem nincs a közelben egy normális élező. Egyszer elvittem egy faipari szerszámokat élező emberkéhez, de olyan szép homoruságot élezett a gyalukésbe, hogy hordódongát lehetett volna gyalulni. Az meg nem éri meg hogy postázgassam a gyalukéseket élezésre, ezért maradt a kétélű kés. Ha kíváncsi vagy hogy néz ki a kétélű kés ékléce akkor lefotózom neked úgy is meg kell fordítani a késeket. A használt késeket meg jól lehet használni citlingelésre.

 

http://www.goerdetgodt.dk/tips-og-tricks/skift-knivene-i-din-afrettertykkelseshoevl-selv/nggallery/page/1

 

Péter

Előzmény: joevagyok68 (75155)
kutyala Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75159

nekem asszem 370W-os blackanddecker dekopírom van, nagyon szerény teljesítmény. ötös luc stáfliban már nyög, nem halad, bár ha vennék rá olyan lapot, ami többe kerül, mint a gép, nyilván jobb lenne a helyzet.

 

fúró: én hitachit nézegettem, huszonegykétezer, de amikor megkérdeztem az eladót, hogy ez miben tud többet, mint a barkács (mondjuk zöld bosch), azt mondta semmiben. és tényleg: nincs igazi fordulatszámszabályozás, csak mechanikus  pöcök, hogy meddig tudod benyomni, akkor viszont nincs nyomaték stb. (tudom, egyedi eset, hogy szereztem egy régi böhöm bosch szörnyeteget olcsón, ami nyomatékhatárolós az egyik állásban - a másikban letépi a kezem -, és valódi fordulatszám-szabályozós). amúgy annyira nem biztos, hogy egyedi, használtan ilyeneket szerintem bőven érdemes felkutatni. az egy bibi, hogy tényleg bazi nehéz (mondjuk mint az elfüstölt b&d-em háromszor).

 

szóval szerintem ha dekopír fűrészlapra nem akar az ember vagyonokat költeni, akkor 7-800W a minimum, fúróban meg inkább egy jó, régi.

 

(más téma, de egy kis analógia: nekem van egy castelgarden hobbi damilos kaszám. volt alkalmam múltkor a munkát egy kawasakival folytatni, ami kisebb, halkabb, és felénél nem húztam jobban ott, ahol az enyém tökiggázon szenvedett. Ha az embernek kevés eszköze van, és rendszeresen előveszi, nem árt, ha elégedetten teszi vissza a polcra dolga végeztével...)

Előzmény: 409 (75157)
409 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75158

"ennek a helyét, hogy marják be azt el sem tudom képzelni."

 

 Véső/kalapács.

Előzmény: Pote01 (75145)
409 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75157

Nekem a B&D-rel csak rossz tapasztalatom van dekopir ügyében, pedig az enyém, ezeknél jelentősen drágább volt. Szóval én ezek közül egyiket sem venném.

 

A fúrógéppel ugyan nem lehetetlen csavarozni, de egy szenvedés. Nincs nyomatékhatárolása, túl gyors a fordulata (hiába fordulatszám szabályozós) és nehéz. A nyomatékhatárolás nélkül, és a fordulat okán vagy a csavarfejet, vagy a bitet hamar tönkre teszi.  Szerintem.

Előzmény: Kaze11 (75138)
pajaci Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75156

Van möller dekopírom is, 2 perc alatt tűzforró. Egy óra mire kihül.

Előzmény: Törölt nick (75152)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75155

Koszi az infot.... Meg a korabbi emiles segitseget IS /en zaklattalak ismeretlenul a 'parhuzamossagi' problemava.......mar megoldodott ! :-)  

 

Neked akkor van 2 fele ekleced ?

A geppel kaptad vagy kulon vetted ?

Mert nalam az a fura, hogy a vekony kest rogzitettek a vastaghoz valo ekleccel ! Es, hogy rendesen 'felfekudjenek' egymasra a vastaghoz valo allito csavarokat eltavolitottak az eklecbol....szerintem.

Előzmény: Deathstar82 (75137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75154

Többféle javítás van, remélem ezek közül valamelyik jó lesz

 

23 percnél kezdi el a repedés javítást  

Ívelt lábú rusztikus asztal

Egy különleges, ívelt lábú rusztikus asztal készítését mutatjuk be a mai posztban. Nagyon ötletes megoldást alkalmaz az íves lábak elkészítéshez, talán máshol is fel tudjuk használni ezt az ötletet. A repedések megállítására is találunk ötletet a videóban.  [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

itt egy másik módszer:

Törmörfa bútor sérülés javítása

A tegnapi posztban a sérült bútorlapok javításával foglalkoztunk, a mostani posztunkban pedig a tömörfa bútorokhoz kifejlesztett kétkomponenses műgyanta alapú javító kitt használatát mutatjuk meg. A technológia nagyon hasonló, de a cél itt is ugyanaz, hogy ne látszódjon a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Pote01 (75145)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75153

Koszonom !

Meg cikkszamok is vannak...

 

Meg palinak is.....igen kozben rajottem, hogy 'hasonlo' a ketto, de meg tán a hyundainak is van egy klonja...

Előzmény: fahobby (75129)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75152

Nekem bosch 270 W dekopirom van 2 éve hasznalom semmi baja, de sajna a teljesitmény keves.

Irjon mar valaki akinek volt dolga Möller kézi körfűrésszel a neten 7 ezer körül van én a piacon talalkoztam vele ,vajon mennyit bir a gép? napi 15 perc rendszeres hasznalatot kibirja? 

pajaci Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75151

Felsőmaróval?

Előzmény: Pote01 (75145)
öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75150

Szia Vajk!

 

Az "is" lemaradt.

Helyesen

 

Szívesen veszem a kritikát is, hisz abból tanul az ember.

 

Bocs.

 

Szép estét kívánok.

 

Jakab

Előzmény: öregbaka (75148)
öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75149

Szia!

 

Holnap lefényképezem, és elküldöm.

 

Szép estét kívánok.

 

Jakab

 

Előzmény: Pote01 (75143)
öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75148

Köszönöm Vajk!

 

Szívesen veszem a kritikát, hisz abból tanul az ember.

 

Szép estét Kívánok.

 

Jakab

 

Előzmény: halaloszto (75142)
gdzsozy Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75147

bocsi. lentebb olvashatod miért tettem fel gyaluval kapcsolatban a kérdést.

 

Ramaty a hibás. azt nem mondta hogy másgéppel kapcsolatban nem kérdezhetünk.

 

 

én amugy mivel 380V van úgy döntök a motor kérdésben hogy olyat rakok fel amilyen van.

vagy lassút vagy gyorsat.

Előzmény: hobbitasztalos (75124)
gdzsozy Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75146

írj üzenetet hogy ramaty vagy.

 

egyébként csak azért tettem fel a kérdést mert azt mondtad hogy aki fűrész ügyben kérdez motorról arra vagy mérges, gyaluról nem szóltál.

 

:)

Előzmény: drRamaty (75103)
Pote01 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75145

Hamár visszakanyarodtunk a fához, itt van ez az ( fantasztikus ) asztal:

 

https://www.facebook.com/thewoodworkingtips/photos/a.189539714513006.46530.189537827846528/512573865542921/?type=1&theater

 

Az errülső végén a repedésben ott van az a pillangó alakú elem, ennek az elkészítéséről már láttam videót ( bár most azt sem találom ), de, hogy ebbe az "asztallapba" vagy bármilyen anyagba ennek a helyét, hogy marják be azt el sem tudom képzelni. Esetleg valami lombfűrésszel?

gdzsozy Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75144

naiv.

 

fúrógépből lehet olcsót venni, néha akarod használni nem kell drága,3-6000ft között már találsz.

 

dekopír az más téma. ott 15.000-ig hulladék van. 25-ig meg hitvány és barkács közti átmenet...

 

de néha barkácsolni a 20 környéki is jó. alapvetően nem a gépnek kell a tutinak lenni hanem a lapnak.

Előzmény: Kaze11 (75138)
Pote01 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75143

Ez az asztaltoldat hogy rögzül? Alulról tudnál képet felrakni?

Előzmény: öregbaka (75141)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75142

nagyon korrekt!

 

a korlát sem semmi, én tuti csak felcsavaroztam volna pár vízszintes lécet.

 

Vajk

Előzmény: öregbaka (75141)
öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75141

öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75140

Bocs!

öregbaka Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75139

Tisztelt Urak!

Korábban a fához csak a tűzifa felfűrészeléséhez, fenyőfa befaragása a  tartóba és kisebb polcok szereléséhez  volt közöm. Mindig csodáltam a faipari szakikat.

Nem voltam, vagyok gépekkel felszerelve, Kézi kőrfűrész, fúrógép, dekopír fűrész és akkus csavarbehajtó a készletem. A dekopír fűrészt raklapkeretre erősített pozdorja lapba szereltem be. A fűrészt felül külön megvezettem. Így is nehéz volt, hogy csak 2-30 eltérés mellett dolgozzak.

Többek biztatására tavasszal kijavítottam a kerti padot. Az ülőrész és az egyik karfa kivételével új lábakat, háttámlát készítettem. Az egyik széknél hasonló volt a művelet.

A második széknek csak a lábakat kellett javítanom.

Évekkel ezelőtt vásároltuk ezt a házat, a korlátott 30X30-as zárszelvényből készítették.

Külön korlát a zárszelvény között nem volt. A három és az öt  éves unokáim testi épségének megőrzése érdekében készítettem ezt a hevenyészet korlát kiegészítőket fából. Eredetileg, belső kazettával szerettem volna megoldani, de a család anyagi megfontolásból lebeszélt róla, mondván, hogy csak három évig kell.  A zártszelvényeket  egymáshoz viszonyítva

4-80 –os eltéréssel hegesztették össze. Volt vele gondom bőven. 

A párom panaszolta, hogy a kerti asztalt amit évekkel ezelőtt ütöttem össze, annak

konyhaasztal formája van.   Készítettem egy X lábú asztalt. A 4 személyes asztalnál, toldalékkal  szűken 8 fő is elfér.

Vastagabb asztallapot szerettem volna, de minden összejátszott ellenem. Idővel majd kicserélem.

Ne csak írjak, küldöm a képeket. Feltételezve, ha feltudom rakni.

Szép estét kívánok.

 

Jakab

 

Kaze11 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75138

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni!

 

Alkalmi használatra (Évente 3-4 alkalom ház körüli barkácsolgatáshoz) keresek szerszámokat. Szükségem lenne egy dekopír fűrészre, és egy vezetékes fúrógépre amit csavarbehajtásra is használnék, így kéne a fordulatszám szabályozás is.

Naiv terv hogy 20 ezer forintból megúszom a kettőt? Hulladékot nem szeretnék venni, tudtok ajánlani olyan gépeket esetleg amik ár - érték arányban rendben vannak, és megfelelnének nekem?

Vagy pont hogy vegyek legolcsóbb tescos cuccokat kétévente? Bár az tuti akkor f.ssa el magát amikor kéne...

 

Dekopírnak ezt néztem:

 

http://www.edigital.hu/Dekopirfureszek/Black__Decker_KS500_dekopirfuresz-p403066.html

 

http://www.edigital.hu/Dekopirfureszek/Einhell_BT-JS_400E_BLUE_line_beszurofuresz-p341908.html

 

 

egy ilyen megéri az én igényeim mellett a plusz árat? 

 

http://www.edigital.hu/Dekopirfureszek/Black__Decker_KS900SKA15_dekopirfuresz_+_15_db_fureszlap-p368480.html

 

 

-------------------------------

 

 

Fúrók:

 

http://www.edigital.hu/Utvefurogepek/Skil_6002CA_utvefuro-p362924.html

 

http://www.edigital.hu/Utvefurogepek/Skil_6271AA_utvefuro-p362925.html

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

 

Üdv. Peti

 

 

 

Deathstar82 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 75137

Szia!

 

Én, mivel nekem is EB HC260-as gyalugépem van :). Az 1mm-es kések is Elektra Beckumok, jobban mondva most már Metabo és bármelyik Metabot forgalmazó cég beszerzi neked a kért dolgokat. Ezek a vékony kések előnye hogy két élűek és ebből következőleg forgatható, viszont csak egyszer használatosak, mivel a használat+élezés során annyira csökken a szélességük hogy az ékléc felső érintője alá fognak menni. A különbség a két késben még hogy két különböző ékléc való hozzá. Az 1 mm-es kések gondolom láttad két furattal fekszenek fel az éklécen és az egész éklécet emeled,  a 3 mm-es kések pedig egy bevágással emelhetők itt viszont ha jól tudom nem az éklécet emeled telibe a késsel együtt, hanem csak a késeket. A vékony kések állítása is 3 imbuszfejű hernyócsavarral történik, melyek az éklécbe vannak, legalábbis a gyári gépen. Nem nagy ördöngösség, beállítani a késeket. Egy léc kell, meg rá két jelölés és nagyon pontosan betudod állítani a késeket.

Remélem tudtam segíteni.

Ha van valami kérdésed szívesen válaszolok.

 

Péter

Előzmény: joevagyok68 (75090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!