Keresés

Részletes keresés

drink15 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 75501

A felfogatás nem gond, fel van a falra csavarozva egy párnafa, az bírni fogja. Igen viszonylag széles is. Tehát nekem az lenne a lényeg, hogy úgy működjön mint egy szekrényajtó. Vagyis nyitásnál nyomja kicsit előre a fal síkjától, hogy a kandalló sarka elférjen. A görgő eleve beépítése került a súly miatt.

Előzmény: halaloszto (75500)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.14 0 0 75500

Ha jol ertem, akkor neked a mezei elezarodo kivetopant kell, csak minden forditva van. A kandallod a tulajdonkeppeni szekrenytest, es a fal a tulajdonkeppeni ajto. a falra fel kell tenni valamit, amibe a pant 35-os lukat bele tudod furni. Vagy olyan pantot kell keresni ami az ajtóra is mezei csavarral megy fel. viszont a 100kiló az nagyon sok, meg gondolom széles is a cucc. Az ellentétes oldalra én tennék alá kereket.

 

Vajk

Előzmény: drink15 (75497)
Deathstar82 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 75499

Az olaj alá én még tanácsolni tudom a PNZ sárgulásgátlóját, ami nem engedi oxidálódni a fát és így nem is sárgul meg olyan gyorsan. Én a konyha belső ajtómat kentem le a sárgulásgátlóval utána pedig a PNZ bútorolajjal nagyon szép selymes felülete lett az ajtónak (igaz a csiszolás is 320-as papírig ment, excentercsiszolóval) és nem sárgult be az elmúlt 1 év alatt. Egyébként az Auro olajok is nagyon jók csak azok egy picit sárgítják a felületet.

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (75492)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 75498

Ja, csak hogy kicsit érintsem a témát. Hétfőn mondott le öcsém egy asztalost, tavaly szeptember óta nem sikerült egy vörösfenyő grádicsot és polcot elkészíteni a pincénkbe. Pedig még fizettünk is volna...

Érdekes, hogy ezek is megélnek a piacon.

drink15 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 75497

Sziasztok! 

 

Segítségeteket szeretném kérni a következő dologban. Egy kijutós játék részeként építettem egy ál kandallót, ami ajtóként funkcionál. Sima kapuzsanérral szereltem fel a falra, ami nekem nem jó, mert ugye a fal és a kandalló között van pár centi rés. 

 

A kandalló eredeti állásban a fal előtt helyeszkedik el. Olyan zsanért keresek, ami hasonló képpen funkcionál, mint egy kivető pánt a szekrényajtókon. 

Láttam már ajtókra felszerelve olyan péntokat, aminek az egyik tapadási pontja a falon (tokon) van, van egy majdnem L alakú karja és a másik tapadási pont valahol az ajtó közepén. Sajnos nem találok neten ilyet, vagy csak rossz névvel próbálom. 

 

Maga a kandalló súlyát olyan 80-100 kilóra saccolnám.

 

Köszi a segítséget!

 

Üdv és szép napot!

kutyala Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75496

én a gyerek kiságyát biopin keményolajjal (Hartöl) kentem le. elég illatos egy darabig, de jó vele dolgozni, és nagyon szép selyemfényű az eremény. Borovi egyébként. de biopinnek van (legalábbis volt) olyan, hogy keményviaszolaj, az ötvözi a kettőt, viszont ecsetelhető (folyékony).

Előzmény: Törölt nick (75492)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75495

Azért egy megközelítő pontosságú helymeghatározás nem lenne túl nagy kérés ugye? :)

Előzmény: Lídia Böjtös (75491)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75494

Miért nem viaszolod inkább? Én használtam hangfalakhoz és egyéb minőségi egzóta furnérozott cuccokhoz. Miután megszáradt, nagyon szép selyemfényű felületet adott. És nagyon könnyen javítható, felújítható.

Előzmény: Törölt nick (75492)
pajaci Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75493

De tudok. Kis Péter Nemesmedves Fő u.1.

Van egy Battonyai is.

 

Előzmény: Lídia Böjtös (75491)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75492

Üdv Mindenkinek!

 

Borovi fenyőből készült gyerekágyat szeretnék lekezelni.

Lakkozni nem szeretném, inkább valami olajozással próbálkoznék.

mivel lenne érdemes kezelni?

Csak olajoznám, semmi más réteget nem vinnék fel.

Olyan megoldás kellene ami viszonylag gyorsan szárad, és használható lenne az ágy, és nem hagyna foltot a matrac huzaton.

Próbálkoztam régebben parafin olajjal, fenyő képkerete kentem át vele.

Szép lett nagyon,csak foltot hagyott a fénykép mögötti kartonon, ( olajos lett )A festékboltban a lazurán fa kertibutor olajat ajánlották.

 

Köszönöm a segítséget!

Szép estét!

 

 

Lídia Böjtös Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75491

sziasztok! nem tudtok ajánlani ügyes asztalost, megfizethető áron? egy kis teakonyhába szeretnék konyhabútort csináltatni. köszönöm

halaloszto Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75490

Szivesen. Nem tudom mennyire vagy felkeszult, legegyszerubb lenne a keretnek a leceket levagatni tablasitott anyagbol. Az jó egyenes, problémamentes.


Vajk

Előzmény: e.z (75488)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75489

Ez egy nagyon szépen felszerelt pince műhely, érdekesen bővítette a helységeket. Van pár gépe ami nagyon szépen van elkészítve, rengeteg pénzt költött mindenféle kiegészítőkre amikből aztán építeni tudja a gépeit. A rengeteg bútor elkészítése is jó sokba kerülhetett neki még akkor is ha maga készítette őket. Egy ilyen gazdag műhely összehozása  itt nálunk több millióba kerül, de az usában is hasonló lehet az összeg. 

 

 

Előzmény: hobbitasztalos (75487)
e.z Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75488

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: halaloszto (75481)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75487

Maradok 230v-os hobbista,nyomkodom a kondigombot,esetleg buherállok egy ócska frekiváltót és még a fordulatszámot is ékszíjpakolás nélkül szabályzom :-) Itt egy jó kis hobbiműhely Shop Tour használhatónak kinéző maszek gépekkel.

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75486

Itt válaszoltam, mert ez a téma már nem ide való:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131325939&t=9178847

Előzmény: SaGa (75480)
409 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75485

 

 De a 32 az megvan így is!!  :-PP

Előzmény: Paco155 (75483)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75484

Igazad van elírtam. Vagy számolni is elfelejtettem már öreg fejjel :)

 

 

Előzmény: Paco155 (75483)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75483

"Nekem most 2*10A és 1*16 Amper van, így van meg a 32 Amper."

 

10+10+16 = 36 :)

Előzmény: Törölt nick (75479)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75482

és tudod mi a helyzet? ha szükséges az utcán a vezetéket bővíteni, azt is kifizettetik veled pluszban! a multkor olvastam egy ilyen pofaraeses tortenetet paragrafusokkal egyutt. kellett valakinek 3x50A. és kiderült hogy az a törvény,  hogy a (150-32)x3600 forint hálózatfejlesztési hozzájáruláson kívül ki kell fizesse a trafótól a házig az új kábelt. jó mi?

 

Előzmény: SaGa (75480)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75481

balsafa kivetelevel mindegy.

Előzmény: e.z (75473)
SaGa Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75480

Ez az elvárás azért ebben a rezsicsökkentős világban kissé túlzó, szerintem, bár abban egyetértünk, hogy a költségek helyenként túl magasak.

 

Azt azért be lehet látni, hogy a bővítés egy darabig még beleférhet a szolgáltató költségvetésébe, de lesz egy pont, ahol nem elég még egy szál kábelt behúzni, hanem a komplett trafóházat kell nagyobbra cserélni, vagy egy újabb egységgel bővíteni. Ez egymagában igen komoly tétel, ami ha csak a normálisan "megszokott" bővítési igényeket vesszük, lehet, hogy soha nem térül meg, mert a korábbi határ átlépése után a következő bővítést kérő, vagy új rákötő lehet, hogy csak évek múlva jelentkezik, a trafót, meg az odáig szükséges infrastruktúrát meg nem lehet apránként bővítgetni. Az meg biztos nem tetszene, amit anno sokhelyen előfordult: a hálózat úgy volt kihegyezve, hogy a normál terhelést elbírta, de épp csak. Ugyan klímákkal akkoriban nem terheltük a hálózatot, de ha a falu szélén felhúztak még egy házat, hirtelen elszaporodtak az alkalmankénti felszültségletörések, pár másodperces vagy perces ingadozások, kimaradások. Ezt persze a legtöbben csak úgy érzékelték, hogy a lámpa hunyorgott egyet, de a mai elektronikai cuccaink igencsak rossz néven vennék az ilyesmit.

 

Nem esne jól senkinek, ha a szomszédjában egy hobbiasztalos felbővíttetné a hálózatát, aztán meg amikor elindítja a fűrészgépet, vagy a gyalut, az egész utcában újraindulnak a számítógépek vagy a tv-k...

Előzmény: neduddgi(én) (75474)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75479

Az Émász elég szemét egy cég, csak 32A-ig ingyenes a bekötés. Nekem most 2*10A és 1*16 Amper van, így van meg a 32 Amper. Ami efölött van azért már megsarcolják a népet. 

Előzmény: SaGa (75471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75478

Akkor ugyan abban a cipőben jársz mint én, csak a hálózatfejlesztési hozzájárulás címszó alatt fognak lehúzni, majd felrakják az új villanyórát és biztosítékokat. 

Előzmény: Rahed Lee (75469)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75477

Az nem semmi lehetett költségben :(

Előzmény: pajaci (75457)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75476

Nem biztos, hogy tékozlás lenne. Nagyon sok előnye van a 3 fázisnak. A 3 fázisú motorok használtan sokkal olcsóbbak az egy fázisúaknál, ha gépeket akarsz építeni, hamar megtérülne nagy része. Én is ezért hozattam be a 3 fázist, meg azért is, mert így szét tudtam osztani a akkoriban épülő házamban a különböző fogyasztókat különböző fázisokra. Már a vezetékezést is eszerint terveztem meg a házban. 

Előzmény: Rahed Lee (75458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75475

"

és ebben a közegben légy asztalos.

 

soha nem is érdekelt igazán. de a vas kopácsolása az igen."

 

Elárulhatnád, hogy akkor hogyan jött az ötlet, hogy asztalos legyél. Ráadásul úgy hogy nem is érdekelt igazán. Ezt nem értem így. 

 

Előzmény: gdzsozy (75453)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75474

Én tavaly matekoztam ki az áramszolgáltató táblázata alapján, hogy mennyibe fájna nekem.

Régi tipusú villanyóra szekrényem van, légvezetékkel, és 25A egyfázissal.

Ezt számoltam át 1x20 + 2x16A-re, földkábellel, kerítésvonalba szerelt, újszabványú szekrénnyel. Oszlop az út túloldalán, a kerítésig kb. 8m földkábel kellene. Onnan a házig kb. 30 méter. A jelenlegi villanyóra szekrényben lévő biztosíték sorig minimum 150000,- jött ki. Belső tervezési költség nincs benne, mert elvileg a régi egyfázisú hálózaton belül semmi sem változna.

Így aztán maradtam a seggemen. :-(

 

Egyébként felháborítónak tartom, hogy a hálózatbővítés, vagy pláne az új áramvételezési hely létesítésének a teljes költségét (valószínűleg rendes nyerességgel megemelve) teljes egészében a fogyasztóra hárítják. A szolgáltatónak legalább akkora érdeke fűződik ezekhez a beruházásokhoz, mint a fogyasztónak. Az ember azért bővítene, mert több áramra volna szüksége, mint amit most elhasznál. Ez pedig folyamatos, hosszútávú többletbevételt biztosít a tisztelt szolgáltató számára. Minimum annyit elvárnék, hogy a felmerülő munkadíjakat, meg a tervezés költségeit ők fizessék.

 

Új vételezési helynél meg a biztosíték szekrényig teljes egészében a szolgáltatónak kellene állnia a cehhet, legalább 32A-ig...

 

De ez már nagyon offtopik szagú téma.

Előzmény: Rahed Lee (75458)
e.z Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75473

Sziasztok!

 

Van egy beugrásos falrészem a cirkó van oda telepítve, szeretném ezt eltakarni úgy hogy a falra felrögzítek egy 19mm vastag és 60-70mm széles lécet tetlőtől talpig, erre rögzíteném majd a szintén falécből készített "kamu" apáca rácsos ajtókat.

Az egész "szekrény" szélessége kb. 1m lenne 2db 50cm széles ajtóval.

 

Véleményetek szerint a falra szerelendő lécnek milyen fából kellene lennie, hogy elbírja az ajtókat?

 

Köszönöm a segítségeteket

 

Üdv.

 

409 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 75472

Több helyen azt olvasom, hogy 32A jár alanyi jogon.  (igaz, ezek is rezsicsökkentés előtti adatok)

Előzmény: SaGa (75471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!