Keresés

Részletes keresés

Busmann02 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 75440

Valaki közületek épített már Shoji-t, japán stílusú tolóajtót? :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 75439

Nagyon ritkán a cégnél szükség van minősített hegesztőre, ilyenkor mindig ugyanazt a fószert hívják be a társával megcsinálni a tökéletes varratot. Párszor már elnéztem, hogy egy 10 cm-es varrat elkészítéséhez 3-5 óra előkészítés kell nekik. Ultrahangos eszközzel ellenőrzik a varratokat, nekik sem mindig sikerül elsőre tökéletes varratot összehozni, pedig ők főállásban ezt csinálják. 

 

Előzmény: Rahed Lee (75437)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 75438

Én sok évig gyakorolgattam hegeszteni, hagyományos pálcás hetra gépem van, jó pár gépvázat, nyúlketrecet, kerítést, állványokat, vasajtót, garázst, alumínium gerendás utánfutót, stb... csináltam vele, mostanra már nagyjából elfogadható az a varrat is amit összehozok, nem a legszebb, de legalább tartós. Pár hónapja volt rá lehetőségem inverteressel is hegeszteni, nagyon meglepődtem, hogy elsőre szép is lett a varrat amit csináltam, szerintem sokkal könnyebb az inverteressel szép varratot csinálni mint pálcás trafóval. A legnehezebb szerintem az alut hegeszteni spéci pálcával. 

Nekem nem hiszem, hogy lesz otthon valaha is inverteres vagy védőgázas gép, legalább is amíg még működik az öreg hetra trafóm.  

Előzmény: Rahed Lee (75431)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75437

Ez nehéz ügy lett volna, mert belül sarokvarrat, szakszerűen leélezve, hogy rendes gyököt tudjak képezni, kívül tompavarrat, szorosan illeszkedő éllel. Oda nagyon nehezen tudnék annyi ömledéket felhordani. Ennek ellenére én is megpróbáltam :-) nem sok sikerrel. A kisebb fűzővarratokkal jó lett.

Ahogy készült, közben online tárgyaltam a profikkal, fotók alapján kielemezték a varrataimat és kaptam a tanácsokat.

 

Elméletben már nagyon ott vagyok a szeren, de a gyakorlat az más tészta :-(

Előzmény: 409 (75436)
409 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75436

Ha az elhúzás túloldalára hegesztesz egy ugyanakkorát, mint ami elhúzta, akkor az (többnyire) visszahúzza. Utána le lehet flexelni.

Előzmény: Rahed Lee (75431)
Cserge. Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75435

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Szeretnék venni egy lombfűrész gépet, napi 1-2 óra használatra, legfeljebb 1,5-2 cm vastag anyagokhoz. Egy fás ismerősöm a Hegnert javasolta, de azt már nem nagyon találom. Valami hasonló, jó minőségű, nem barkács kategóriájú gépet tudnátok javasolni? Előre is köszönöm: Cs.

pajaci Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75434

20 év alatt napi 8órás gyakorlással nekünk is menne.

Előzmény: Rahed Lee (75433)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75433

Én is kezdem azt hinni, hogy azok a varratok, amiket a profiktól látok, az már a csoda kategória. De nem adom fel :-)

Előzmény: pajaci (75432)
pajaci Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75432

Én csak összeszoktam heftelni a cuccot, beállítom a szögeket, és elhívom a haverom aki víztornyokat hegeszt hogy fejezze be. Olyan varratot soha az életben nem fogok tudni csinálni mint ő, ezért nem is erőlködök vele.

Előzmény: Rahed Lee (75431)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75431

Meglepő módon, a késtengely és az asztalemelő lejtő síkja mm pontos. Nagyon óvatosan hegesztgettem, kisebb fűzővarratokkal, mágneses derékszögekkel, pillanatszorítókkal. Az oldalelemek azért itt-ott kicsit kijöttek a vinkliből, de nincs jelentősége, sem látszódni nem fognak, sem pedig befolyásolni nem tudják a működést. Ennek ellenére olyan lesz a szerkezet, hogy az asztal tartókonzolja állítható lesz a késtengely síkjához viszonyítva, így tökéletesen be lehet majd lőni. Ma már egész jól megsaccoltam, az elhúzódás mértékét, egy kicsit rátartottam, így a hőhatás pont derékszögbe húzta.

 

Azért ez a hegesztés kurva nagy tudomány. Piszkosul összetett mozgáskoordinációt igényel, ha szépet is akarok varrni. Igazán szépet még csak rövid szakaszokon sikerül, de maga a hegesztési szilárdság rendben van. Rendesen átolvad, erős. Ahol látszik, ott flexelek veszettül. Festés után nagyon szép lesz :-)

 

Ez csak egyengető lesz, van egy 305-ös  Makita vastagolóm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75430

Frankó lesz, már most látszik. A csapágyház alá csinálj hézagoló lemezeket amivel az egyik oldalt meg tudod emelni majd ha párhuzamba kell állítani az asztallal. Az asztallapokat lehetőleg minél hosszabbra készítsd el, meghálálja. Csinálsz rá vastagolót is vagy csak egyengető lesz? 

Előzmény: Rahed Lee (75428)
pajaci Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75429

A sok hegesztés nem vitte el a síkot?

Előzmény: Rahed Lee (75428)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75428

Sziasztok.

 

Újra felmelegítettem az egyengető projektet. Elment tőle a kedvem, mert beteges maximalizmusom miatt, túl sokba lett volna, nem találtam normális áron, megbízható lakatost, aki a vázat megcsinálta volna. Próbáltam eladni, a késtengelyt, motort, ékszíjtárcsákat, de annyit nem kaptam volna értük, amibe nekem került.

 

Ezért vettem egy nagy levegőt, meg egy 160A-es inverteres hegesztőgépet és nekiláttam magam a gépváznak. Hát még nem vagyok egy minősített hegesztő, de a flex csodákat tesz, szép csiszolt varratokat :-)

 

Úgy látom, igen masszív, fasza gép lesz. A 250-es késtengely, van vagy 20 kiló, a váz 5 mm-es acél. Kicsit bajban vagyok, mert már most alig bírom megemelni, pedig az asztal, az asztalemelő szerkezet és a motor még nincs is rajta. Gyúrnom kell.

 

A pillanatnyi állapot:

 

gdzsozy Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75427

nekem metabó van, 180-as papirral. mindent visz.

Előzmény: neduddgi(én) (75422)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75426

Abszolút frankón működik rajta az elszívás. Porzsák, de nem zippzáros ami hamar szétmegy, hanem tekerős nagy ajtaja van. 

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (75424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75425

Az én gagyi lidis lapjaim is elég hamar feladják a pozíciójukat, asszem a prohardveres fórumon olvastam, hogy jobb minőségű korong sokkal jobban tart az olcsó gépen is, na és tovább bírja a csiszolófelület is.

Már több darabot kivontam gépi használatból csak a bolyhos réteg silánysága miatt, de kézi csiszoláshoz még jók lesznek, majd készítek hozzá egyszerű blokkokat, és azokra tűzőgéppel rányomom, csak legyen unatkozós szabadidőm.

Előzmény: neduddgi(én) (75424)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75424

Működik valamelyest a saját porelszívója?

(Nekem valami gagyi van, azon állandóan elcsúsznak a korongok, és lefedik az elszívó lyukakat. Vagy a korongjaim minősége gyenge, és azért csúsznak el...)

Előzmény: halaloszto (75423)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75423

Én megvettem a maktec-et. Nincs rajta fordszámszabályzás, de amúgy frankó. 

 

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (75422)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75422

Úgy tűnik, én mindíg csak segítséget kérek...

 

Visszadúrtam bő egy évet, de nem nagyon találtam excenteres ajánlatokat a topikban. (Kivéve a Bosch GEX 125 AC, de az most nem játszik...)

 

 

Arról van szó, hogy a legnagyobb fiam most szereli fel magát szerszámgépekkel, és excentercsiszoló ügyben tanácstalanok vagyunk.

Elég sokat lenne nyúzva, de csak 20-25 ezer körül tudna rászánni. (Ezért nem jó a Bosch.)

Tudtok valamit ajánlani? A netes katalógusok adataival nem sokra megyünk... 

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75421

:o)

Ezek szerint vénségükre a tyúkok is konzervatívak lesznek, mint a legtöbb ember... :o))

 

 

Nálam a gyöngytyúkok képtelenek megtanulni az automata kezelését. Ha éhesek, akkor lesben állnak, hátha egy tyúk kinyitja nekik a varázsdobozt. :o)

Előzmény: MN 3100 (75413)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75420

:)))

bravó! 

Előzmény: MN 3100 (75413)
mlipee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75419

Rengeteg szil furnért feldolgoztam, hatalmas a szórás benne, simán előfordul benne hasonló. Igaz furnérnál kicsit más a színvilág a főzés miatt. Ha vett anyag rengeteg japán sen került be szil címén az országba, az még jobban hozza a kép erezetét. Platánt nem sokat láttam, passz.

Előzmény: jmedvegy (75412)
mlipee Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75418

Jó, hogy megtaláljuk egymást. A cikket már olvastam és nem írtam semmi ellentéteset vele, olvasd újra el mit írtam.

 

"Ez erősen függ a fafajtól, az álgesztesedés okától és előrehaladottsági fokától, tehát ilyen kategorikusan kijelenteni nonszensz."

Előzmény: Törölt nick (75416)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75417

Nekem például kimondottan jobban tetszik egy álgesztes faanyag mint egy sima homogén. Otthon én álltalában juharból dolgozom, ami nagyon homogén fehér színű, azért ezzel dolgozok, mert ehhez tudtam hozzájutni elfogadható áron pár éve. 

 

A baj az álgesztes faanyaggal az, hogy tipikusan ott reped szét hosszába a fa ahol van ilyen rész benne, és ez eléggé érték csökkentő akárhogy is nézzük. 

Előzmény: Törölt nick (75409)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 75416

Csak az első 2 oldalt olvasd el. Igaz, hogy itt csak a bükkről van szó. 

 

Előzmény: mlipee (75408)
pajaci Creative Commons License 2014.08.10 0 0 75415

Gratulálok a sikeredhez!

Előzmény: MN 3100 (75413)
TINTUS Creative Commons License 2014.08.10 0 0 75414

üdítő írás volt, köszi :)))

Előzmény: MN 3100 (75413)
MN 3100 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 75413

Szervusztok!

 

Talán még emlékeztek arra, hogy panaszkodtam

a csoda automata tyúk etető mérsékelt (a tyúkok

részéről) fogadtatása miatt. Pontosabban: utálták,

a tyúkok, mint a tompa kést.

Szóval messze elkerülték, mert amikor ráléptek,

annyira megijedtek, hogy többet a tájára se néztek.

 

Közben nevelődött az új generáció. Nem mintha az

"öregek" túl idősek lennének, hiszen alig múltak 1

évesek.

 

Gondoltam az újaknak megmutatom, hátha tudnak

valamit kezdeni vele. Hát a siker teljes volt.

Már az első alkalommal nagy élvezettel használták.

Szerencsére a súlyuk már akkora, hogy ki tudják

nyitni. A kisebb súlyúak kifigyelik, mikor nyitják ki

a nagyobbak és gyorsan betársulnak. Az sem

zavarja őket, ha valamelyik belefekszik kajálás közben

és rácsukódik a fedél. Majd a következő alkalommal

kikerül onnan.

 

Konklúzió: nem szabad elkeseredni. Már kezdetem

azt hinni, hogy ez az automata nálam nem működik.

Az "öregek", mint általában nem képesek haladni a

korral, a "fiatalok", mint általában akkor is használják

az újat, ha pontosan nem ismerik a következményeket.

 

Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy amikor

augusztus végén össze eresztem őket - és persze

az automatát is átviszem velük - az "öregek"

megtanulják-e a "fiataloktól" a használatát. Ha nem

lehet, hogy éhen pusztulnak. :)))

 

Péter

 

 

jmedvegy Creative Commons License 2014.08.10 0 0 75412

Üdv!

 

Érdekes dolog az álgesztesség, hasonló a spalthoz, itt is, ott is gomba dolgozik. Azért egy nagy előnye van ezeknek az anyagoknak, amit az asztalos otthagy a telepen, mert "ronda", nem szép tiszta anyag, azt még a faesztergályos örömmel elviszi, mert érdekes megoldású dolgokat lehet kihozni belőle. Csak mellesleg mellékesen.

Szil nem lehet, inkább a platánra emlékeztett, annak van hasonló hatású vágásfelülete. De lehet hogy tévedek.

 

További szép napot!

Előzmény: Törölt nick (75409)
zsgombos Creative Commons License 2014.08.10 0 0 75411

Ráéreztél, át fogom alakítani a vízszintes korlátot is. Lebontom a vízszintes korlátot és ugyanolyan esztergált oszlopos korlátot kap, mint ami a lépcsőn van. Ez már a könnyű része lesz, remélem a bontást és a méretre vágást a jövő hétvégén meg tudom csinálni, utána még egy hétvége a festés. Aztán jöhet a másik két gyerek lépcsője, de azokon másfajta korlát lesz, én fogom csinálni az oszlopokat is. Ebben a tempóban karácsonyra talán elkészülök:)

Előzmény: Törölt nick (75394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!