Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75657

szép nagy lesz! :)

Előzmény: Tie (75654)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75656

nem úgy gondoltam. simán semmit nem darabolva, csak egymásratenni és kész. 

 

Vajk

Előzmény: Tie (75654)
Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75655

Oszt ilyen árnyékolót csinálok rá:

 

Csak az akasztószemeket bele akarom süllyeszteni forstner fúróval egészen a fa síkja alá, hogy ott se legyen semmi, amibe beleeshet a gyerek.

Előzmény: Tie (75654)
Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75654

Nem akarom boronába, ahhoz rönk nézne ki jól, ilyen méretű gerenda nem igazán, meg nem is akarok rajta semmi kilógó ilyesmit, mint a boronakötés végén túllógó darabka, amibe beleakadhat a kislányom.

 

Simán ilyen kötéssel rakom össze a gerendákat, hosszú szárral megfúrom 6mm-es furattal, és beletolok két-két darab 30 centis csavart, meg felülről négyet minden sarokra, oszt kész.

Így a külméret 200x200 lesz, belül meg 170x170.

Előzmény: halaloszto (75651)
Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75653

Nálunk nincs, de a szomszédban van, meg mindenféle kóbor.

Ezért csinálok rá bordás deszkából padnak félrehajtható fedelet, mint ezen, 2:45-től:

 

Előzmény: pajaci (75649)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75652

speciel 8 nap volt magyar, a 14 nap már eu-s és hát mind2 ország eu-s

szerintem már elég jól működnek a dolgok, nem kell a régi szivatós dolgokból kiindulni

(spec. engem már többször ért kellemes meglepetés, még hivatkozni sem kellett a jogokra, ment minden simán)

 

de ha én lennék Bubi helyében és aggódnék, akkor pl. a chat-en rákérdeznék, hogy ez miként van

 

 

(mellesleg Németországban 14 napig ki sem kell fizetned, tehát ha visszaküldöd, abban neked, mint vásárlónak semmi kockázatod nincs - barátnőm mondta, akinél most itt héderelek

berendel 12 pár cipőt, aztán válogat: tetszik- marad, nem - megy vissza)

 

 

Előzmény: Paco155 (75640)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75651

ez tök jó lesz. azon nem gondolkoztál, hogy a sarkon csak simán boronába rakod, egy méretes fúróval átszúrod és ütsz bele egy-egy darab seprűnyelet szegnek?

Előzmény: Tie (75648)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75650

Nekem is ez jutott egyből eszembe !

Tőlünk ingyen elvihető 1m3 macskaszaros homok !  :-)

Egy ideig takargattam a szélén lesúlyozott több rétegű  rasher (vagy milyen hálóval) használaton kívül, de 3-4 éve mióta nincs használva és felfújta a szél néhol, szabad a gazda a macskáknak..

Előzmény: pajaci (75649)
pajaci Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75649

Macska van a környékben?

Előzmény: Tie (75648)
Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75648

Szívem szerint 120-assal mentem volna neki egyből, mert lusta vagyok kétszer átmenni az egészen, hogy egyszer 60-assal, aztán meg a 120-assal. A kisflex meg a 100-assal is elég haladós, 4-es sebességen (6-ig tekerhető kis 750Wattos flex) is úgy küldi le az anyagot a szőrös gerendáról, mint a huzat.

 

A 120-asnál már nem látszanak a körívek a csiszolás után, a 100-asnál még egy kicsit igen, de azt már lazúrozás előtt egyszer áttolom szálirányban a szalagcsiszolóval három perc alatt, és kész.

 

Porálarc helyett egy bevizezett textilpelenkát használok.

 

6db-ot csiszoltam meg vele tegnap este másfél óra alatt 200x10x15-ös gerendát, az 6nm felület. Meg közben meghúztam vele az élüket is, minta gyaluval letörtem volna 45 fokban.

Holnap reggel leküldöm a maradék kettőt, aztán nekiállok kivágni a végén az összeillesztést, és tolom rá a lazúrt. Ugyanaz a kerítéslazúr lesz rajta, amit kentem a teraszra is. 5 évet csak kibír a földre lerakva, majd az alját jó vastagon kenyem.

 

A két egymásra rakott gerenda közé meg odatűzöm a geotextilt, és megy is bele kezdésnek 700kg játszóhomok.

Aztán hétvégén összerakok hozzá még egy árboc-féleséget a két szélére, aminél ki tudok fölé feszíteni egy szövetet árnyékolónak.

 

 

 

Előzmény: halaloszto (75644)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75647

Én is többször vásároltam. Neked kell észnél lenni, ők nem válogatnak, eladnak mindent ami van. Egyszer nyúltam mellé, az élfólia vágó amit vettem teljesen használhatatlan hulladék.

 

Vajk

Előzmény: Bubi504 (75645)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75646

Ha nem adja, akkor nincs miről beszélni. Ha meg enged a piaci árhoz képest, akkor a te döntésed, hogy megveszed-e.

A vezérléshez csak annyit, hogy adtam el úgy autót, hogy egy vastag dossziényi papírt adtam át(benne a teljes élet története) és közölték, hogy ilyet bárki tud hamisítani ;-)

Ja, nem mellesleg márkakereskedés közelében nem megyek, ez valahol baj, de nekem meg a nyugodtabb alvást jelenti, sok kaland után. 

Szóval, a használt piac mindig is meredek pálya marad.

Előzmény: Paco155 (75638)
Bubi504 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75645

Ezeket hallottad vagy _tapasztaltad_ is ? Mert én még csak ötször vásároltam onnan de semmi gondom nem volt velük (meghibásodás sem, így a garanciális ügyintézésről nem tudok nyilatkozni).

 

Előzmény: fahobby (75634)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75644

jaja, flex, fibertárcsa, porálarc. a 100-as nem túl finom?

Előzmény: Tie (75643)
Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75643

20-án homokozóépítés lesz.

 

Kicsit - ahogy minden mást - ezt is túlterveztem.

10x15-ös gerenda 8db 2méteres. Szépen összelapolom a végüket, meg csinálok rá bordás deszkából padnak felhajtható fedelet.

 

Tolom majd a képeket.

 

 

Ja, és fát csiszolni flexszel, 100-as fíbertárcsával igen haladós. Gyalu híján ezzel dolgozom meg, egyből kész is a rusztikus kicsit girbegurba felület. :)

Paco155 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75642

Jut eszembe. 

Levelezgettem egy kicsit a gyártóval meg másokkal, és kértem egy szívességet egy havertól. :) Jelenleg két darab úton van Texasba és onnan majd elküldik nekem. Termékár 40$/db, a postát még nem tudom, de ahogy az USPS áraival számolva valahol ott lesz a mondott 23-24$ környékén, azon megosztozunk.

Előzmény: 409 (75632)
kutyala Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75641

vagy rosszabb esetben a cuccot se kapod vissza. és ha elmész hozzá, még ő hív rendőrt, akinek hiába lobogtatsz papírt, nem tudja mi az, nem is érdekli.

Előzmény: Paco155 (75640)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75640

Persze.   Te visszaküldöd hivatkozva a magyar törvényekre de nem kapod vissza a pénzt, csak egy levelet hogy semmi baja, és postafordultával visszakapod. Mit csinálsz? Indítasz egy pert? :P

Előzmény: Barnamedvébb (75639)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75639

mindig elmondják a megfelelő műsorban:

 

Netes vásárlásnál nem tudod megnézni, megtapogatni, stb. a cuccot, ezért minden magyarázat nélkül él a 14 nap!

 

Előzmény: 409 (75632)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75638

De nem adja annyival olcsóbban, és itt a bibi. Nem működő -hibás- cuccot félár alatt talán megveszek. 

 

A vezérléscsere esetén egyszerű mert adod a számlát hogy a múlt héten történt - ezenkívül az most is működik.

De másképp teszem fel a kérdést.  Ha én miután megvettem és feltöltetem, de nem működik hanem még kompresszort kell cserélni, vagy ereszt a klímahűtő, etc  - a volt tulaj hajlandó kifizetni a töltésen kívül fellépő költségeket? Vagy visszaveszi eredeti áron az autót plusz kifizeti a töltést + a költségeim

 

A klíma analógiájára: Ha ezt a könnyen kijavítható hibát kijavítva mégsem úgy vág ahogy kellene, vagy félrefut és óránként háromszor leesik a szalag, vagy havonta tép el egy új darabot akkor visszaveszi a fűrészt eredeti áron plusz a kis hiba javítási költsége?

Ugye hogy nem.   

 

Ezért mondom azt, hogy mindenkinek tisztább, hogy ő megcsináltatja (hiszen csak kis hiba nem?), majd eladja azon az áron amin a piac megveszi a hibátlan terméket.

Előzmény: Garfield007 (75637)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75637

ÉS annyival olcsóbban is adja, mint hogy szar szerelőt keressen, hozza-vigye, szívjon vele. Én most ugyanebben a helyzetben vagyok, vezérlés csere az autón, erősen elgondolkodtam, hogy úgyis rövidesen eladás megcsináltassam-e, mert csak 90e forint vagy majd az új tulaj csináltassa meg és akkor nem győzködjük egymást, hogy bizonyisten megvolt, ahogy az eddigi szervizek is.

Előzmény: Paco155 (75636)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75636

Lehet.  Ettől függetlenül nekem ez az a kategória, hogy "semmi baja a klímának csak fel kell töltetni azért nem működik"

Előzmény: joevagyok68 (75635)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75635

Lehet mert "szabadulna" mindentől...

http://olx.hu/hirdetes/asztalosipari-gepek-ID1Uvyf.html#638333e527

és nem akar vele foglalkozni..

 

Előzmény: Paco155 (75633)
fahobby Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75634

Az azért ki kell jelenteni (természetesen ez a magánvéleményem)

Az Unimax-ról sajnos még nem hallottam semmi jót.

Rosszat annál inkább.

-Silány minőségű áruk

-Nem érvényesíthető garancia.

-A visszafizetési határidőn belüli reklamációra tojnak (magyarul felejtsd el), pedig ez még a pici kínainál is működik az ebay-en.

-semmi terméktámogatás (szervizelést old meg magad)

-Nagyon sokszor hamis adatok, több hónap várakozás az árura pedig webshop-ban raktáron feltüntetnek van reklámozva.

Röviden ennyi.

 

 

Ui.: Ha jól emlékszem valakinek azért sikerült venni egy felső marót jó áron jó minőségben. 

Előzmény: Törölt nick (75630)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75633

"Eladó teljesen felújított 350-es kerekekkel (újra bandázsolva) egy könnyen kijavítható apró hibával, kisebb munkához és kanyarításhoz ajánlom."

 

 

Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy ha az valóban egy könnyen kijavítható apró hiba akkor miért nem javítja/javíttatja meg ő és adja el úgy. Akár annyival drágábban.

Előzmény: hobbitasztalos (75631)
409 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75632

"Elismert reklamáció esetén"

 

 Ebben van a kutya elhantolva!!! Marha nehéz odáig jutni velük, hogy a reklamáció elismert legyen. El kell juttatnod a hazai központjukba, ahonnan majd ki tudja mikor elviszik Prágába és ott a saját szakembereik !! megvizsgálják. Ha nem ismerik el a reklamáció jogosságát, akkor kiszámlázzák az oda-vissza szállítást és a szakértést. Leginkább ez utóbbira van esély.  ):-((

Előzmény: Törölt nick (75630)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75631

Szerintem egy ilyen jobb.Öntvény és vagy 3 mázsa.Normális szalagfeszítés ,könnyű és olcsó benne  a csapágycsere.Az enyém 1974-es kiadás de még 50-100 évig menni fog :-)

Előzmény: zsgombos (75626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75630

Ez tényleg jó ár, a gép is jó de nem ipari gép, barkács gépnek kiváló. A leírás szerint 200mm-es vastag anyagot is tud vágni, lehet, de csak rettentő lassan és új éles szalaggal. Az én 550-es gépem 4KW-os háromfázisú motorral is rendesen beterhelődik egy ilyen vastag anyagnál. Egy 1KW-os egyfázisú motor nagyon szenved szerintem. De ez a gép nem is erre való. Kisebb vastagságnál viszont szépen el fog boldogulni.

 

A vásárlásnál túl sok mindent nem fogsz tudni ellenőrizni. Valószínűleg szalag sem lesz rajta, így a gép kerekeinek kiegyensúlyozását sem fogd tudni ellenőrizni, csak maximum a felső kereket. A szalag feszítő működését tudod ellenőrizni, meg esetleg a motor elindulását ha a futár megvárja amíg kicsomagolod a gépet. Sérülés ne legyen a gépen, a tartozékait tételesen ellenőrizd a gépkönyv szerint, de azt szerintem nem is kellene mondanom, ezt magadtól is tudod. 

Ezeket csak akkor tudod ellenőrizni, amikor a futár meghozta a gépet. 

 

A gépet a vásárlás után be kell állítani, ehhez ismeretekre lesz szükséged, de segíteni tudunk. Készülj fel rá, hogy nem öt perces munka gyakorlat nélkül. A gép pontos működése úgyis attól fog függeni, hogy hogyan sikerült beállítani, ha nincs mechanikai, konstrukciós hibája.

 

Arra is készülj fel, hogy valószínűleg valami gagyi szalagot adnak a géphez. Jobban jársz ha itthon csináltatsz majd profi szalagot hozzá az A-lap kft-nél. Nem drága, ráadásul nagyon jó minőségűt gyártanak. Ezért ne vegyél a géphez tartalék szalagot látatlanba a unimaxtól.

 

 Sajnos a unimax nem magyar cég, így a honlapja szerint havi egy alkalommal szállítják csak vissza a gépet ami hibás, és a vissza szállítási költséget sem fizetik ki teljesen. Mivel magyarországon is forgalmaznak, ezért elvileg a magyar jogszabályok szerint ezt is vissza kellene téríteniük. A 14 napos visszavételt is a vásárlás előtt tisztázni kell a céggel, nehogy pofára ess. Nekem még nincs tapasztalatom a unimax céggel, de nekem nagyon nem tetszik, hogy a honlapjuk nem igazodik a magyar törvényekhez.  Pld " Elismert reklamáció esetén (az általános kereskedelmi feltételek szerint), csak a futárszolgálatunkhoz történő szállítás költségeit kell Önnek kifizetnie.

A magyar törvények szerint ez nem így működik.

Előzmény: zsgombos (75626)
Bubi504 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75629

Ennyiért jó vétel.

Előzmény: zsgombos (75626)
Faipariszerszám -Tamás Ár Creative Commons License 2014.08.18 0 0 75628

Nem sikerült a linket beírnom: Itt is próbálhatsz választ kapni:
https://www.facebook.com/groups/asztalos.csoport/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!