Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76131
Régivagyok Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76130
_KGR_ Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76129

Szia! Rendben. Nekem ennyi eleg. :-) Megyek es megveszem. :-)

Előzmény: GPS (76128)
GPS Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76128

 

Nekem nagyon bevált - immár egy egész nyári használat után is ezt állítom.

 

Általában - normál fúrós-csavarozós melóknál még sosem ment ki a zöldből - ám egyszer volt egy durva napja amikor egy hajón legalább 200 ki-becsavarást, meg némi fúrkálást is eszközölt - akkor ment le sárgába.

Akkor az egyszer - ám ez se korrekt így, mert abban benne volt az előző napi meló is, mert nem tettem tölteni azonnal.

 

Ugyanakkor meg nagy előnye Li-Ionnak, hogy ha viszed a töltőjét a melóhelyre, akkor időnként bátran betolhatod az akksit tölteni a szünetekben - így aztán akár végtelennek is mondható az üzemideje.

 

Részemről ajánlom a gépet - ha gondom lenne vele, azt is elmondanám.

.

Előzmény: _KGR_ (76127)
_KGR_ Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76127

Szia GPS!

 

Neked írok, mert úgy emlékszek, mintha Te írtad volna, hogy van ilyen 10-12volt körüli akkus fúród. Ma ugye a lidl-ben akciós és erősen elgondolkodtam rajta, hogy megvegyem-e. Kérdésem: mennyire bírja 1 töltéssel? Kibír mondjuk 1 napi munkát, amikor pl. összeszerel vele az ember?

 

Előzmény: GPS (76123)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76126

Vagy kőgazdagok laknak akik Makitát vesznek a barkácsoláshoz, ami kényelmesebb, erősebb, és mindenképp tisztább-szárazabb érzés. :P

Előzmény: GPS (76123)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76125

Cseh.  Lehet hogy csak most jelent meg a magyar piacon.

Előzmény: pajaci (76122)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76124

Ööööö, ez egy nagyon nagy témakör.  Mi lenne ha először visszaolvasnál ebben a topikban, és utána csak azt kérdeznéd meg amit nem értesz?

Előzmény: adingos (76119)
GPS Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76123

 

Akkor ott a környékeden vagy csak kő-gazdagok laknak (akik zsigerből nem barkácsolnak) - avagy nagyon szegények, akik még ennyiért sem tudják megvenni :-))))

 

Jó, na, ez csak vicc - de hát pont erre jók az üzletláncok, hogy hálózaton belül villámgyorsan át tudják csoportosítani az árut a kisebb érdeklődésű helyről - oda, ahol a kuncsaftok az asztalt verik az áruért.

 

Veszprémbe (véleményem szerint) az ilyen fajta gépekből 10-10 darabot hoznak a két boltjukba - de ez megbízhatóan el is fogy a tárgy-nap mondjuk őgy 10:00 óráig :-)))

.

Előzmény: Paco155 (76121)
pajaci Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76122

Azért érdekes hogy egyikünk se ismerte eddig.

Előzmény: Barnamedvébb (76095)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76121

Reggel kilenc körül lementem, de még volt 27 darab a csavarozóból. Úgy tűnik errefelé már telített a piac a korábbiakkal.

Viszont az endoszkópból az utolsót hoztam el.

Előzmény: Busmann02 (76114)
pajaci Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76120

Befejezted az ablakok csiszolását?

Előzmény: Törölt nick (76112)
adingos Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76119

Sziasztok!

Amatőr  lévén, valaki legyen kedves világosítson fel, a szalagfűrészek világában előforduló dolgokról. Pl: lap hajtogatás, méretezés, forrasztás, élezés stb stb stb.

 

hálásan köszönöm előre is.

látogató Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76118

Itt van gyalutípusonként a Stanley összes gyalupengéje: http://www.stanleytools.com/xhtml/literature/StanleyHandToolsCatalog_Finishing_2011.pdf

Itt meg az  összetétel magyarázata: http://en.wikipedia.org/wiki/Tool_steel 

Az A2 általános rozsdamentes szerszámacél régebben, mikor még volt itthon acélgyártás, nálunk is csináltak ilyet, ha jól emlékszem KO 16 jelöléssel futott, de ennek utána kéne nézni, délután lehet, megteszem, csak elő kell hozzá kotorni a Stahlslüssel nevű őskövületet. Saját tapasztalatom szerint jól felfenhető, de mint általában a rozsdamentes anyagok nem túl jól tartja az élét, viszont könnyen utánafenhető. Az acélgyártók, meg a pengegyártók mindenféle trükkel még javítgatni tudják az éltartást. Személy szerint én jobb szeretem a szénacél pengéket, még bicskában is. Kedvenc Opinel Carbonomat mióta megvan, tán egyszer kellett fenni, pedig nagyon nincs kímélve. De az is közönséges szénacél. Na ló, ha almát hámozok vele, hát meg kell törölni, és egy idő után így is, úgy is megbarnul. A régi bécsi gyaluk pengéje is kiváló, nekem van két Weiss & Sohn, Wien-em, azokban is meztélábas szénacél penge van, bármivel elbír. 

Előzmény: Paco155 (76102)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76117

Dehogynemérted, csak heccelsz minket. Én meg felülök neked, és elmagyarázom a nyilvánvalót.

 

1. ezek a termékek nem folyamatos raktári termékek. muszály hogy elfogyjon mind az összes, nem akarják tárolgatni. A következő akcióhoz meg új szállítmány lesz, nem pont ilyen, nem lehet keverni.

 

2. az akciós terméknekből nem cél sokat eladni, mert nincs rajta nagy haszon. az akciós termék célja, hogy bemenj a boltba. ha bementél és veszel kefirt meg kolbászt meg sört meg tésztát, akkor jó vevő vagy, tök mindegy hogy veszel-e csavarhúzót vagy sem. 

Előzmény: GPS (76116)
GPS Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76116

 

Gratula a beszerzéshez - nem fogod megbánni.

 

Az ugyan nem kristálytiszta nekem marketing-oldalról, hogy ha az ország szinte összes Lidl-jéből az a visszajelzés érkezik, hogy ezek a gépek nyitás után negyed órával elfogynak - de akadnak még naivak, akik még az akció után napokkal is érdeklődnek a gép után (sőt vennének is)...

 

... akkor mi a jó fészkes fenéért nem hoznak belőle annyit, hogy az utolsó darabok a polcon álljanak napokig - jeléül annak, hogy betelt a piac?

 

Ez nekünk már csak azért is jó lenne, mert akkor (talán) a szak- és áruházi-kereskedők is észrevennék, hogy alig fogy a barkács-kategóriás akkus-fúrójuk és lépnének valamit.

 

Hisz aki egyszer vett egy parkside-ot... az (vélhetően - egy ideig legalábbis, ami lehet pár év is) biztos nem fog másmilyent vásárolni. Semmilyent!

 

 

Példaként: ha egy Veszprém méretű városban, a 2 Lidl-be hoznának mondjuk 50-50 darabot - ez az összesen 100 eladott gép miatt az Obi simán letakaríthatná egy ideig a 20 rugóig terjedő akkus-csavarozó polcait.

Legalább nem foglalnák a helyet és a port is könnyebb lenne takarítani alóluk.

.

Előzmény: Busmann02 (76114)
pleonat Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76115

Köszönöm a válaszokat. Tegnap az egyik ismerősöm mesélte, hogy neki egy ehhez hasonló esete volt és sajna kuka lett az egész, mert az átalakítás (utánajárás, keresgélés, anyagköltség, időráfordítás) többe került volna, mint venni egy új gépet.

Végül is nem teljesen reménytelen, de a tengelyre préselt tárcsák megnehezítik a dolgot. Annak idején legalább csavarkötést alkalmaztak.

Meglátom, mit tudok tenni. A tanácsok alapján legalább el tudok indulni, azon a vonalon, hogy kizártam a bordásszíj közvetlen gépspecifikus beszerzését. Gyanús volt, hogy eddig bármilyen gépemhez a neten pillanatokon belül találtam alkatrész, ha máshol nem Angliából, de ennél hiába kerestem.

 

Busmann02 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76114

Uraim!

Köszönöm a jótanácsukat a barkácsgép akciós lidl-el kapcsolatosan!
kisebb verseny után 4.-ként vettem le a polcról az akksis fúrót pedig nyitás előtt negyedórával már ott voltam,voltak akik egyből kocogtak a barkácsgépek sora felé :D

Remélem Neduddginak is sikerült :D

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76113
Előzmény: Törölt nick (76112)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 76112

Szia!

 

Itt nézz körül, esetleg hívd fel telefonon őket. Lehet, hogy érdemesebb kicserélned a két tárcsát is.

Előzmény: pleonat (76103)
409 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76111

Ez valóban nem lesz egyszerű. Ritka dolog a gép is, meg a szíj is hozzá. Hosszbordást manapság nem igazán alkalmaznak, szinte mindegyiken fogazott szíj van. Maga a szíj profil szabványosnak tűnik (PH), de 560mm a legrövidebb. A PH-t egyedi gyártásban sem vállalják. Megeshet, hogy át kell alakítani azt a gépet fogazott szíjasra.

Előzmény: pleonat (76103)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76110

:)   OK. :D

Előzmény: halaloszto (76109)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76109

nem tudom. nem értek hozzá. az opel is ugyanolyan vasból van mint a bentley, meg pirelli gumi van mindketton.

 

 

Előzmény: Paco155 (76099)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76108

Ahhoz képest, hogy nálunk a "liberális" mostanában szinte szitokszó, éppen nemrég erősítették ezt a visszaélési lehetőséget az elállási időszak növelésével.

Előzmény: Garfield007 (76107)
Garfield007 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76107

Nem magyar...

Nyugat-európai és USA hagyomány is pl. a videokamera/sátor/hátizsák vásárlás, majd nyaralás után visszavétel. Nem véletlenül cikkeznek ott is rengeteget a liberális fogyasztóvédő törvények ellen.

Szóval, azért ne sarkítsatok ennyire...

Előzmény: fahobby (76104)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76106

Ez kétirányú utca.

Az ilyen "élelmes" megoldásoktól én is rosszul vagyok, de ez azokat a boltosokat, akik "valódi" kereskedelmet folytatnak, nem fenyegeti.

Aki üzletnyitással, árukészlet fenntartással, alkalmazott foglalkoztatásával valós kockázatot vállalva folytat kereskedést, annak ezek mellé nem kell teherként elviselni az ilyen sumákolásokat.

Az internetes "kereskedés" (önkényes az idézőjel, és persze az előnyeivel magam is élek) a fizikai üzletfenntartáshoz képest lényegesen kevesebb rizikóval és költséggel jár, ezért is érhet el árelőnyt, ennek "ellentételezéseként" benne van a pakliban az ilyen ügyeskedések kockázata.

Előzmény: fahobby (76104)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76105

A dobogóépítős kollégának:

http://otthonkommando.cafeblog.hu/cimke/kislakas/

fahobby Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76104

Sajnos ez a nagy magyar valóság, ok okozati összefüggés van az ilyen dolgok mögött.

A minap valaki a rádióban azzal büszkélkedett, hogy a lakodalmára az összes étkészletet evőeszközt megrendelte megvette , majd a lagzi után visszaküldte, hogy nem kell, természetesen a vételár visszaigénylése mellet.

Nagyon sok boltost meg lehet kérdezni.

A tipikus eset mikor  az anyuka visszaviszi a 1 éves cipőt, hogy szétszakadt és szeretné kicserélni.

Természetesen a gyerek már kinőtte és minő véletlen csak 1 vagy 2 számmal nagyobb cipő jöhet számításba a reklamációs csere vásárláskor :(

Ennek a becsületes vásárlók isszák meg a levét (mint mindig).

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (76078)
pleonat Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76103

Üdv, köszi a választ.

Klauss K-2401 elektromos kézi gyalugépről van szó. A hosszanti bordás ékszíj ment tönkre. 

Ahogyan mértem a bordák távolsága 1,6 mm, az ékszíj ~ 232 mm hosszú.

A típus alapján nem található ékszíj.

Maga a gyalugép így néz ki. Sajnálnám, ha egy ékszíj miatt kuka lenne a dologból.

 

      

 

Ha valaki esetleg tanácsot, hol lehetne? Köszönettel.

Előzmény: 409 (76036)
Paco155 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 76102

Izé, azt hiszem ezt vagy az offban folytassuk, mert érdekes vitának nézünk elébe ha értesz hozzá (igaz dzsozy?),

....vagy nézz még kicsit utána. :) 

 

Az, hogy valami M2, O1 vagy A2,3,4 stb  az nem csak azt jelenti, hogy hány százalék króm, molibdén, szén, vanádium, stb van benne hanem az edzés folyamatát is meghatározza, tehát hogy milyen arányban van benne austenit, cementit, ferrit stb kristályszerkezet, és ezek határozzák meg a tulajdonságait.  Az A2, és az O1 meg amúgy alapvetően nem is HSS acél.

A japán bácsi meg amúgy sem egyféle cuccból kalapál, hanem egybedolgozik egy magas széntartalmú, nagy keménységű és éltartó acélt az alacsony széntartalmú de rugalmas lágyvassal.    

Előzmény: Tie (76100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!