Keresés

Részletes keresés

GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.08 0 1 117691

Szia !

 

Szerintem ez gyerekfüggő . Már többször volt téma.Egyes picik egészen jól viselik az utat is, és a hotelt is, mások pedig nem . Voltatok már a gyerekkel valahol szállodában  ?  -akár belföldön ? .

Kétségtelen, hogy több veszélynek van kitéve -idegen környezet, stb, mint itthon, de lehet, hogy érdemes megpróbálni az utat. Az biztos, hogy probléma esetén  szinte minden szállodában a segítségetekre lesznek, az egyiptomiak egyébként nagyon szeretik a pici babákat .

 

üdv

Gy

Előzmény: hvikking (117690)
hvikking Creative Commons License 2018.01.08 0 0 117690

Sziasztok!

 

érdeklődni szeretnék gyerekes hozásszolóktol hogy 1,5 éves kislányunkkal mennénk sharmba mit gondoltok nem veszélyes a neki még ? S esetleg ha valaki tud szállodát is ajánlani azt megköszönném!

 

 

GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117689

Ha mindegy a távolság, nézd meg az Amwajt. Nagyon jó ár-érték arány,bár 45 km-re van Hurghadától. Minden nap van shuttle-busz 15 és 19 órakor. 12 dollár háztól-házig oda-vissza. 3 órát lehet  a városban tölteni-szerintem ennyi bőven elég is.

 

üdv

Gy

 

ui: a transzfer idő kb.45 perc

Előzmény: sacsabi (117687)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117688

Ha nem az élővilág a fő szempont, akkor nagyon sok lehetőség van. Szerintem első körben nézd meg, hogy melyik felel meg árban, melyik szimpi, úgy könnyebb segíteni. Érdemes keresni egy közvetítő irodát, ahol minden utaztató iroda ajánlata fent van. Tehát, ami távolabb esik: Sahl Hasheesh, Soma Bay, Safaga, Makadi, El Gouna. Városon belül van taxi illetve ilyen kis rozoga buszok, mint helyijárat, amit le lehet inteni és ott szállsz ki az adott útvonalon, ahol szeretnél, ez elég olcsó, inkább nevetségesen olcsó. A távolabbi hotelekből is be lehet jutni, csak minden nap, azért költséges, ritka, hogy van ingyen busz. 

Ha van faced, nézz be csoportunkba!

Általában a Pickalbatros hotelek elég jók, bár nem a legolcsóbbak, én nagyon szerettem a Siva Grandot, van pár jó hotel.

Dominikán még nem voltam, de képek alapján, majdnem olyan a part, főleg Giftun szigeten, csak nincs az a szép növényzet. :) 

Előzmény: sacsabi (117687)
sacsabi Creative Commons License 2018.01.07 0 1 117687

Vagy tulajdonképpen tök mindegy, hogy mennyire van, mert minden szállodából be lehet jutni Hurghada központjába ? Csak az utazási idő kérdése ? Hogy van ez ? Mennek a szállodákból buszok vagy taxit kell hívni ?

 

Mert azért elsődlegesen a szálloda, az ételek minősége (ár/érték arány) legyen a fontos.

 

De nagyon tudatlan vagyok Hurghada ügyben....  Viszont ha Dominikáról kérdeznétek, abban meg én tudok segíteni.....

 

Bocs, hogy OFF-oltam...

Előzmény: sacsabi (117686)
sacsabi Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117686

Szia !

 

Köszi a tanácsot !

 

Esetleg javaslatod valamire, ami "középúton" lehet, amit te már megtapasztaltál.

 

Az élővilág lenne a legutolsó szempont, a Hurghadától való távolság ne legyen nagyobb, mint 20-30 km, mert vannak a csapatunkból, akik minden nap este szeretnek bazározni, viszont van aki szereti az esti műsorokat a szállodában, és nem a legdrágább helyre szeretnénk kenni......

 

Köszönöm szépen !!

Előzmény: zsuzso100 (117685)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117685

Jó a Desert Rose, sokan dicsérik, de nagy élővilágra nem számítsatok! Először biztosan az is nagy élmény, tehát nem mindegy, hogy előtte milyen vízalatti élményeitek voltak.

Előzmény: ee-nn (117683)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.01.07 0 1 117684

Szia! Én voltam a Palaceban, igaz 2016 májusban, írtam róla részletesen, a keresőben megtalálod.

Szóval igen, apályos a part, ami el is tűnik, DE ha bemész a mólón, a bójasoron túl tényleg szép az élővilág. A hotel nem tökéletes és is sok rosszat olvastam, kicsit féltem is, de én tökéletesen elégedett voltam. Nekem elsődleges szempont, hogy legyen élővilág. Itt van egy kis videó, látszik, hogy ráfér a felújítás (amit akkor el is kezdtek) és nem tökéletes szálloda, de az ára is jó volt. Tehát én úgy gondolom ár/érték arányban kell jó legyen. Vannak fullos szállodák, de megkérik az árát. Viszont ennek ellenére sem létezik az a hotel, ami fullos, központi helyen van és még gazdag az élővilág is.

https://www.youtube.com/watch?v=XLgE55CZ_oo

 

 

Előzmény: sacsabi (117681)
ee-nn Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117683

Szia Csaba. Mi is most megyunk aprilisban Egyiptomba de mar honapok ota a hotelekrol olvasok beszamolokat-velemenyeket a trip advisor-on. Nekem is ezek voltak a legfobb szempontbol e' az ottani velemenyek alapjan a Desert Rose Resort a legjobb hely. Lehet snorkerezni, buvarokdni, wind surf-olni, gyerekeknek csuszdak, programok, ( sajat disco este). Igaz mi angliabol megyunk majd de szeintem otthonrol is tudsz ebbe a hotelbe foglalni. Ha gondolod kuldok majd kepeket ha vissza jottunk. Addig is 1 kep a hotel lagunajarol

Előzmény: sacsabi (117681)
GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 117682

Szia !

 

A szobák nagyon szépek, kényelmesek, minden szoba hasonló berendezésű, és oldalról a tenger felé néz.  Erkély, lcd tv, hűtő, vízforraló, kávé, tea, víz bekészítve. Vasalódeszka, vasaló. A fürdőszobában kád, hajszárító. Érdemesebb emeleti szobát kérni, mert a földszinti szobákból csak a medencék, és a gyönyörű kert látható, valamint a földszinti szobáknál az egész hotel forgalma az erkélyed előtt zajlik.Hogy miből lehet megállapítani, hogy a szoba melyik szinten található, később megírom, ha ezt a hotelt választjátok . A főétteremben bárhová lehet ülni, de zsúfoltság esetén a pincérek segítenek. A kaja nekünk teljesen megfelelt, sokféle étel van, esténként az étterem teraszán grilleznek.  Az all inclusive 24 órás , a lobby bár éjjel-nappal nyitva, éjszakánként felvágottak, sajtok, sütemények, saláták is vannak kirakva.  

Ebédelni a tengerparton is lehet az olasz étteremben minden megkötés nélkül , viszont itt a vacsorához be kell jelentkezni, étlapról lehet választani, és az italért itt fizetni kell. (az olasz étteremben a vacsora minden nap  igénybe vehető, bejelentkezéssel )  Délután a pool bárnál hamburger, sültkrumpil, pizza, sütemények.

 

Heti egy alkalommal beduin vacsorát is igénybe lehet venni  -ez egy sátorban kerül felszolgálásra -  fantasztikus jó, de ide is be kell jelentkezni, érdemes már az első nap megtenni, mert annyira népszerű, hogy  több napra előre nincs hely, és csak az utolsó napokra tudnak rezerválni . Az italokért itt nem kell fizetni, de illik a felszolgálónak borravalót adni. Bejelentkezni a recepció melletti guest relation asztalnál lehet.  

 

Ha van még kérdésed,  nyugodtan  írd meg.

 

üdv

Gy

Előzmény: stefan007 (117679)
sacsabi Creative Commons License 2018.01.06 0 0 117681

Sziasztok!!

 

Ott kezdeném, hogy elég sokat utazunk a világban, de Egyiptomban még nem voltunk.

Hurghadában kezdenénk, Augusztus elején...( kibírjuk...???). Azt hallottam, hogy akkor ott "megpusztul" az európai ember.....

 

Másik kérésem, kérdésem a szálloda választás...

 

Hurghada központjától nem szeretnénk nagyon messzire lenni, jó lenne, ha lenne közvetlen pálmafás tengerpartja, ami tiszta, fürdésre, esetleg búvárkodásra is alkalmas... (Titanic Palace-t néztük ki először, de arról sok rossz véleményt olvastam a tengerrel kapcsolatban)

 

Az is jó lenne, ha jó kis animációs csapata ( és programjaik) lenne, mert azok eléggé fel tudják dobni a hangulatot. És ez vonatkozik az esti programokra is. ( Dominikán nagyon élvezzük az ilyen dolgokat).

 

Ha van ötletetek, kérlek titeket ne titkoljátok.....

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket  !!!

 

Üdv. 

 

Csaba

GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.06 0 0 117680

 

Szia !Holnap reggel részletesen válaszolok,az itthoni gépem vacakol,összevissza írja a betűket.Ezt a pár szót is kb 10 percig írtam le.

 

üdv

Gy

Előzmény: stefan007 (117679)
stefan007 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 117679

Szia:Milyenek a szobák? Az étkezés hogy zajlik? Tehát hogy oda ülsz ahova akarsz vagy tartozik a szobához asztal?Mennyire jók a kaják?

Előzmény: GYURMÓKA (117678)
GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.05 0 0 117678

Szia !

 

A kedvenc hotelem, hét (7) alkalommal voltam az Amwajban , legutóbb 2017 november közepén. (Anubisszal )  Most is ugyanolyan jó , mint 7 évvel ezelőtt, és az ár-érték arány is remek. Nem akarok nagyképű lenni, de úgy ismerem a hotelt , mint a tenyeremet, szinte minden kérdésre tudok válaszolni , ha bármilyen  kérdésed van , tedd fel bátran.

 

üdv

Gy

Előzmény: stefan007 (117672)
zsuzso100 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 117677

:)))

Előzmény: cicacirmos (117673)
Jóskabp Creative Commons License 2018.01.05 0 0 117676

Mi tavaly nyáron az Anubis Travellel utaztunk Hurghadába, és meg voltunk elégedve. Nagyon sok hotel van a kínálatukban, mi a Sinbad Aqua Hotelben voltunk, amely Hurghada repteréhez közel van.

Előzmény: stefan007 (117672)
cicacirmos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 117675

Tényleg? :) Értsd az iróniát! :))) Ha a legrégebbi, akkor szerinted utazott velük valaki innen? Ha jól tudom évek óta heti 1-2 géppel mennek Egyiptomba, és ők a charter gazdák. Az utasok jelentős része velük utazik, szerintem itt is, és az FB csopikban is tömegével találsz beszámolókat róluk és az útjaikról :)

Előzmény: stefan007 (117674)
stefan007 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 117674

Az Anubis travel. Az egyik legrégebbi utazási iroda a Neckermannal együtt.

Előzmény: cicacirmos (117673)
cicacirmos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 117673

Anubisz Travel? Én még soha nem hallottam róluk, de szerintem a többiek sem. Milyen szállodák vannak a kínálatukban? Gondolom valami kis ismeretlenek, ahová még senki nem is utazott Magyarországról. Felesleges is a keresőt használnod, vagy visszaolvasni pár lapot :)

Előzmény: stefan007 (117672)
stefan007 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 117672

Sziasztok:Az idén Hurgadára tervezzük a nyaralást az Anubisz T.valaki utazott már velük Egyiptomba? Az általuk kínált szállodák közül valakinek valami véleménye?Amwaj Blue Beach 5* igazából ezt néztük ki.

Kacita Creative Commons License 2018.01.03 0 0 117671

Elfelejtettem megírni, az indulás és az érkezés is rendkívül kedvezőnek látszott. Indultunk volna reggel 6 óra 30 perckor, ehelyett ténylegesen 8 óra 40 lett belőle. Hazafelé 12 óra 45 perc helyett 14 óra 50 perckor indultunk, ennek megfelelően este 6 órakor landoltunk. Sajnos a bécsi utazás is rejteget késéseket. Viszont nekem sokkal közelebb van Bécs mint Budapest, így nem kérdés melyik a kedvezőbb.

Kacita Creative Commons License 2018.01.03 0 0 117670

Én decemberben voltam Hurghadán Bécsből indultam Air Cairo géppel utaztam oda-vissza. 

Előzmény: Nina28 (117668)
wongkok Creative Commons License 2018.01.02 0 0 117669

 A parton ihatsz a másik szállodánál is (Red Sea Hotels). Másik szálloda éttermét csak akkor használhatod ha Mahara club tag vagy és minimum Gold kártyád (szalagod) van. Ezt csak 10. Red Sea Hotels nyaralás után kapod meg.

Előzmény: Nina28 (117668)
Nina28 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 117668

Sziasztok :)

 

07.08 Irány Makadi Palace :) Bécsi indulás. Nagyon gondolkoztam hogy ide vagy sunwing,de gyerkőc nélkül jobb választásnak bizonyul a ez,meg nem is nagyon vonz a vízi park.  Remélem jó lesz :) Olyan sok szép szálló van,nehéz a döntés.

Szeretnék kérdezni, Bécsből milyen gépek szoktak indulni,és milyen időben? Gondolom Air Cairoi járat csak Pesten van. 

Olvastam a csoportban hogy aki Makadis az bemehet egyik szállóból a másikba és ott is lehet enni inni,ez igaz? Csak a Makadi Spa-ba nem lehet. Vagy ez pontosan hogy van? Köszönöm :)

ee-nn Creative Commons License 2018.01.02 0 0 117667

Sziasztok.

Uj vagyok itt, vegig olvastam amit talatam a kivalasztott hotelrol a forumon de azok kozel 5 evesek 🙁. Valaki nyaralt mostanaban a Serenity Fun city-ben? Velemenyek, erdekessegek, jotanacsok, esetleg valakinek?. Aprilisban mennenk 1 hetre. 

Valaszolt elore is koszonom!

Eniko

hvikking Creative Commons License 2018.01.02 0 0 117666

Sziasztok!

 

Gondolom sokan megkérdeztékm már de majus környékén mennénk Egyiptomba de most már vinnénk a másfél éves kislányunkat! Akik voltak már ilyen idős babával mit gondolnak milyen tapasztalatuk volt és mely szállodákat ajánlanák mind hurgadan mind Sharm el en? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

V

cassano71 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 117665

Mi volt velük? Csak azért mert pont oda megyünk velük júliusban, mármint a Török Riviérára :-)

Előzmény: BMW-GMBH (117664)
BMW-GMBH Creative Commons License 2018.01.01 0 0 117664

Karthagóval voltunk 2006-2007- ben

 

Ha nem muszáj, a Neckermannal nem mennék.

Tavaly törökben erősen le szerepeltek.

 

Előzmény: BMW-GMBH (117663)
BMW-GMBH Creative Commons License 2018.01.01 0 0 117663

Sziasztok.

 

Idén augusztusban szeretnénk menni Hurghada-ba.

2006-7 ben voltunk már, Dana beach, makadi resortban. Eddig kicsi volt a gyerek, de már 8 éves, így újra ki mennék.

 

Makadi bay- ben van esetleg szálloda amit mostanában fel újítottak?

 

B.Ú.É.K

GYURMÓKA Creative Commons License 2018.01.01 0 0 117662

Szia !

 

Igen , megbízható  -sokkal inkább, mint az ETI -szerintem. A kinti idegenvezetőik is nagyon segítőkészek, rendesek. Többször, és több helyre utaztam az Anubisszal, soha semmi probléma nem volt . 

 

 

üdv

Gy

Előzmény: Nina28 (117661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!