Keresés

Részletes keresés

Bediiii Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76946

Úriszabókat nem ismerek, de hasonló kategória a hangszerkészítés, arról tudok keveset.

 

A profi furulyakészítőknél (ezer EUR-s kategória) lehet rendelésre csináltatni hangszert (akár 1-2 éves várólistával), és ugyanakkor gyártanak előre is gyakoribb típusokat, azokat meg lehet venni azonnal.

Előzmény: halaloszto (76938)
rferi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76945

Ez a szekrény még mist is nagyon profi munkának tűnik nekem, de sajnos beigazolódott az, amit akkor nem akartam mondani neked vele kapcsolatban: nagyon ronda a szine. Meg a munkalap rajta.

A lapot kicseréled, az mindenképpen jó, de a színe meg fog maradni - attól tartok még így is rajtad marad majd!

De ne legyen igazam!

Előzmény: arvaiz69 (76919)
kukucs33 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76944

A hőlégfújóval azért óvatosan. Szerintem a felülete előbb kezd el szenesedni, mint hogy a belseje is kiszáradna. Nem azt mondom, hogy ne csinálja, csak nagyon óvatosan, figyelve, esetleg időnként csak hideget fújva. Lehet, hogy inkább valami kis olcsó ventillátoros hősugárzó talán jobb lenne. Azt ott is lehet hagyni, nem kell végig kézből tartani.

 

Fürdő és egyéb szobákban a Szavo nálunk is működött. Hagyni kell hatni, aztán vízzel leöblíteni. Viszont az csak a meglevő penészt távolítja el, de nem akadályozza meg, hogy idővel újra megjelenjen. tehát valami védő bevonat sajnos akkor is kelleni fog.

Előzmény: neduddgi(én) (76942)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76943

Szia!

Hát az valóban nem itt van!

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: TINTUS (76941)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76942

A hipó legalább olyan hatékony és tartós eredményt biztosít, mint a Szavo. Legalábbis a zasszony szerint. Mindkettőt kipróbálta, természetesen fürdőszobai penészen. (Ezen felbuzdulva ajánlottam a sógornak is a hipós kezelést, mint ideiglenes megoldást.)

 

Nem, vagy alig látható, helyen van a gombásodás. Most még az is eszembe jutott, hogy hőlégfúvóval szárítsa addig, amíg repedezni nem kezd, és utána jópárszor spriccelje tele valami fakonzerválóval, és a végén zárja le valamivel a repedezett felületet. De ez csak ilyen kínomban született megoldás-féle, talán nem is működne.

 

Előzmény: Paco155 (76940)
TINTUS Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76941

basszus Kaposvárhoz messze vagy.

Előzmény: arvaiz69 (76905)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76940

Ha tényleg nem látható helyen van akkor esetleg megpróbálhatja a háztartási Szavo-t Tudom, hogy hivatalosan az penész ellen van, de az is gomba. :)

Előzmény: neduddgi(én) (76939)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76939

Örökzöld téma: gombásodás.

Sógorom az előbb hívott, hogy a teraszuk egyik, állandóan árnyékban lévő fenyő lábazatán és a környékén vékony, sárga, szivacsos állagú gombakéreg jelent meg. (Ez a szeglet az idei szubtropikus időjárásnak köszönhetően nyár közepe óta egyszer sem tudott teljesen kiszáradni.)

Sajna amikor készítette (kb. két éve), nem eresztette be konzerváló szerrel, úgy gondolta, hogy a lenolaj meg három réteg Lazurán elegendő lesz.

 

Nem tudja lecsiszolni, mert nemhogy géppel nem fér hozzá, de még kézzel is csak nehezen. (Ez egy belső-felső sarok, a padló alatt, a talajszinttől fél méter magasan.)

A láb kicsrélése sem játszik: sógorkám olyan masszívan összeépítette a szerkezetet, hogy az illesztésekhez csak akkor férne hozzá, ha teljesen lebontaná az egész teraszt... Ráadásul a gomba már áthúzódott a lábról a környékére is. (Egyelőre kb. két tenyérnyi felületen jelent meg.)

Egyelőre annyiban maradtunk, hogy vakarja le a gombakérget, amennyire csak bírja, aztán fújja le hipóval, az egy rövid időre lassítja a gomba újrafejlődését.

 

Létezhet valamilyen gombaölő vegyszer, ami egy ilyen módon felületkezelt fenyőnél a fáig csiszolás nélkül is hosszabb időre hatékony? Vagy valamilyen módon be lehet injektálni (házilag) valamilyen anyagot?

A gombát nem tudom azonosítani, de kétlem, hogy csak a felületen van...

 

Tudom, hogy a gombásodás már többször volt téma, de a kereső nem dobott olyan találatot, amiben valamelyest is tartós megoldást javasolt volna valaki.

Abban reménykedem, hogy ez csak a kereső hibája...

 

halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76938

valami ilyesmi. aki az olcsót keresi és már az is számít hogy 120 vagy 240ezer/m3 az alapanyag, az nem fogja kifizetni hogy a munkadíj 10szerese a tömeggyártásnak. 

 

ami meg nem egyedi csak direkt neki készülő cucc, azt kétféleképp nézheti

 1. bóti. az ár össze lesz hasonlítva a tömeggyártott bolti cuccokkal, és veszítesz

 2. használt, talált. ez meg a vatera általános árszintjével és az ószeressel lesz összehasonlítva és veszítesz.

 

az úriszabó sem csinál megrendelés nélkül öltönyt, hogy majdcsak megveszi valaki. mert nem veszi meg senki :-(

 

 

Vajk

Előzmény: Bediiii (76932)
409 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76937

"Egyedi rendelésre tényleg van jogosultsága az olcsó anyagoknak "

 

 Szerintem!

Az egyedi gyártásnál a költség döntő többsége a munkabér. Az egyedi gyártás annyira időigényes, hogy ott az anyagok különbözősége már nem jelentős. Tömör fáról beszélek, én azt tekintem bútornak!!  :-)) 

-----------

 Ha már műhelybútor.  Csináltam éppen egy kis fiókos "szekrényt", a marógép apróságainak, untam, hogy szanaszét vannak. Összesen 4db fiók, minden csapolva, ragasztva, fém semmi benne. Hááát, qurva sok munka.  A 10-ik.....akárhányadik már töredéke idő alatt elkészülne, de az már nem egyedi.

Előzmény: Bediiii (76932)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76936

"a 2 db kollektor pillanatnyi teljesítményét mérni és adatbázisba gyűjteni. Akkor bizonyosodott be, hogy a thermosztátos rendszer hatásfoka időjárástól függően akár 50%-al is kevesebb lehet. (felhős/napsütéses időben)"

 

Erről egy link esetleg....tényleg érdekelne !

Az 50% marha soknak tűnik ...ez miből adódott a termosztát hiszteréziséből ? 

vagy ?

Előzmény: Törölt nick (76934)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76935

Ebben nagyot tévedsz. 

Előzmény: pajaci (76908)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76934

Én eléggé beleástam magam annak idején a témába minden szempontból. Teljesen egyértemű volt már a kezdetekkor is, hogy a thermosztátos rendszerek nem hozzák azt az eredményt mint az elektronikus szabályzásuak.  ezen sokat vitatkoztunk annak idején a fórumon, a végén elkészített az egyik srác 2 teljesen egyforma kollektort, az egyikbe thermosztát volt, a másikban pedig elektronika. Még arra is képes volt, hogy egy PC-s mérőrendszert csináljon amivel egyszerre tudta a 2 db kollektor pillanatnyi teljesítményét mérni és adatbázisba gyűjteni. Akkor bizonyosodott be, hogy a thermosztátos rendszer hatásfoka időjárástól függően akár 50%-al is kevesebb lehet. (felhős/napsütéses időben)

 

Az én kollektorom elektronikájának a beszabályzása hetekig tartó várakozás volt, mert ugyanis az időjáráshoz kellett igazodni. Akkor nem lehetett jól beállítani ha verőfényesen sütött a nap és akkor sem amikor nem sütött. Ki kellett várni azt, hogy sok felhő legyen az égen, de közöttük szépen süssön a nap át. Csak akkor lehetett belőni a szabályzást jól. 

Előzmény: GPS (76906)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76933

Korrekt!

 

 

Előzmény: AzHofi (76931)
Bediiii Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76932

A drágább alapanyagú termékeket hajlamos a piac összességében is jobban elismerni, mint a hasonló, de olcsóbb alapanyagból készülteket. Nem úgy megy az árazás, ill a vásárlók sem úgy számolnak a fejükben, hogy mondjuk bükkből 20e-rel több az anyagköltség, akkor hajlandó vagyok 20e-rel többet fizetni érte, mint a fenyő esetén. Amikor bemegy a vevő egy boltba, lát egy tömör bükk bútort, simán lenyeli, hogy dupla annyit kell fizetni érte, mint egy másik boltban a fenyőért. Szóval, ha előre gyártott termékről van szó, akkor én a drágább anyagok irányába mennék, akkor van esély a munkaköltségem megfizettetésére. (Vagy mehetek az olcsó felé is, de akkor gyárat kell alapítani.)

 

Egyedi rendelésre tényleg van jogosultsága az olcsó anyagoknak (ahogy írtam:...csak egyedi igények (pl. méret, szín) esetén vesznek az emberek asztalostól.), de az egy másik műfaj, megmondja az asztalos az ügyfélnek, hogy mennyit ér az ő munkája, és a normálisabb ügyfél belátja, hogy ez természetesen sokkal több lesz, mint amibe a boltban kerülne.

Előzmény: neduddgi(én) (76929)
AzHofi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76931

Vajk, megvan hogy miért nem csak tokot csináltatok. Most beszéltem 3 asztalossal, a legalacsonyabb ajánlat 14ezer volt egy tokra. Akkor inkább megveszem 22-ért ajtóval együtt az obiban, és akkor abban vasalat, zár is benne van, nem kell a régi ajtón javíthatni illesztgetni passzintani (vagy hogy írják).

Előzmény: halaloszto (76925)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76930

"bútormindenkinek"......és 733eFt...

Tényleg találó az internet "cím"..  :-)

inkább ez kéne legyen :  www.bútormindenkinekakimegtudjafizetni.hu

Előzmény: Bediiii (76926)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76929

"Ahhoz, hogy az egyedi gyártás életképes legyen, drága anyagokból kell dolgozni,"

 

Namost ezzel viszont egyáltalán nem értek egyet. Szerintem pl. van kereslet az olcsó bútorlapokból méretre készített konyhabútorokra is, valamint a skandináv-jellegű, letisztult stílusú fenyőbútorokra is.

Amit az anyagköltségről írtál, az persze ezekre is igaz, és egy egyszerű vonalú, fenyőből készült gyerekágyat is olcsóbban tud adni az, aki havonta nem nem egyet, hanem százat készít, célgépekkel. De ahogy írtam, eddig nem erről volt szó.

Előzmény: Bediiii (76926)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76928

Ez igaz, de most arról volt szó, hogy olvtársunk legyártotta ezt a fiókost, és szeretné haszonnal eladni. Ezt segítendő osztjuk itt az észt.

 

Szó nincs arról, hogy ebből akar megélni, egyetlen egyedi eset ürügyén bájcsevegünk a témáról! Legalábbis azt hiszem... :o)

 

 

Előzmény: Bediiii (76926)
AzHofi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76927

na most ez hm... jogos a kérdés. Abszolut jogos. Kösz az ötlet. Megvizsgálom behatóbban a hét végén.

Előzmény: halaloszto (76925)
Bediiii Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76926

Szerintem a tömegtermeléssel nem versenyezhet az egyedi gyártás, fenyő vagy annál olcsóbb alapanyagú előregyártott bútorokból nem hinném, hogy lehet pénzt csinálni. Egy bútorgyár féláron szerzi be az alapanyagot, és természetesen a munkaköltsége is töredéke. Az volna botrány, ha nem így lenne. Olcsó alapanyagú bútort szerintem csak egyedi igények (pl. méret, szín) esetén vesznek az emberek asztalostól.

 

Ahhoz, hogy az egyedi gyártás életképes legyen, drága anyagokból kell dolgozni, nagyon magas munkaminőséggel. A legfontosabb pedig a design, pl. társulni kell egy fiatal iparművésszel (aki befutott az már nem fog társulni, csak bérmunkást keres).

 

Pl itt is van sokfiókos, ilyet inkább mernék előre legyártani:

http://sixay.com/de/sixtematic-sammler.php

 

Erre a bükk étkezőre hónapokat kell várni:

http://www.butormindenkinek.hu/konyhabutorok_etkezok/konyhak_szekek/Gulliver_etkezo_garnitura1

 

Lehet specializálódni antik bútorutánzatok készítésére, persze ahhoz szakértővé kell váni a területen:

http://www.antikmasolatok.hu/

halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76925

De ha a tok a szar, akkor miért nem csak tokot akarsz csináltatni?

Előzmény: AzHofi (76923)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76924

Na, ez megint csak ízlés dolga, és a fene tudja, hogy mikor mi nyitja ki egy potenciális vevő pénztárcáját.

De egy alapvetően sima vonalú bútornál a mintásra esztergált láb eléggé "kiugrik". Ahhoz  legalább a fedlap élét is mintásra kell marnod, de akkor meg lehet, hogy a fiókok és a gombok ütnének el. Persze, ez attól is függ, mennyire gazdag az a mintázás...  

Ez aztán végképp teljes mértékben ízlés dolga. :o) Én biztos, hogy mostmár maradnék az egyenes vonalaknál, (nekem így jobban tetszene), de lehet, hogy éppen egy kis díszítés dobdá fel.

Előzmény: arvaiz69 (76919)
AzHofi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76923

Hivatásosoktól kérdezem, illetve kérek átajánlatot, 5 db 90x210-es négykazettás pallótokos ajtó gyártásra, illetve 2 db 70 cm szélesre, tehát összesen 7 ajtóra. Mailem publikus, ha esetleg valaki szeretne ilyen ajtókat csinálni. Mázolva lesz fehérre.

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76922

Természetesen ez is igaz. Az meg, hogy kinek mi jön be, teljesen kiszámíthatatlan, ezért írtam, hogy mindenre van vevő. Ízléseken kár lenne vitázni. :o)

Az "egységes" és az "egyhangú" bútorzatot csak egy paraszthajszál választja el egymástól... Az egyhangúság ellen (sok egyebek mellett) biztosan jó lehet egy megfelelő mértékben elütő stílusú kisbútor is. A "megfelelő mérték" meg teljesen az egyéni ízlés dolga.

Előzmény: halaloszto (76920)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76921

"amit ugyan ilyen színűre kell hogy fessek!"

 

Miért "kell" ??

Én biztos sötétebbre festeném egy picit !  (sőőt nálam az ajtó is - lehet - világosabb lenne, mint a korpusz , vagy fordítva...attól függ hogyan kelek fel )

De ugye ez szubjektív, meg lehet  nekem szar az ízlésem !   :-)

Előzmény: arvaiz69 (76919)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76920

Abban igazad van, hogy van kereslet "alapanyagra". Viszont azért pláne nem adnak pénzt. 30 darab bármilyen fogantyú legalább 6000 forint, ezt nem fizeti ki senki azért hogy utánna kidobja.

 

Vannak stílus irányzatok, és vannak akik tiszta stílusú berendezést akarnak. De vannak sokan akik erre tesznek magasról, és teljesen összevissza berendezést csinálnak. Nekem pl bejon hogy viszonylag egységes, és van benne egy darab ami kilóg rendesen, pl ikea nappaliban egy antik írószekrény.

 

Vajk

Előzmény: neduddgi(én) (76918)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76919

Szia! 

Igazad van belátom. Az átalakítással kapcsolatban lehet, hogy a kerekeket kiszerelem és veszek alá, olyan kb. 8 cm magas mintás hengeres esztergált lábat, a tetejéről a munkalapot leveszem és fenyődeszkából összetáblásítva csinálok egy tetőt, amit ugyan ilyen színűre kell hogy fessek! De előtte egyszer még megpróbálom meghirdetni! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: neduddgi(én) (76910)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76918

Bármilyen festéssel, színezéssel, antikolással, stb. az a baj, hogy jóformán csak ugyanolyan felületű bútorokhoz illeszthető. Ráadásul ha "antik", vagy "retró" irányzatban akarsz berendezni egy helyiséget, akkor már nem csak a szín számít, hanem a stílus is.

 

Szerintem ha egyszem kiegészítő bútort akarsz eladni, akkor az jobb, ha "uniszex". :o)) Cserélhető (nem beragasztott) fogantyúk, jellegtelen, vagy cserélhető lábak, szabvány magasság, egyszerűen profilozott fedlap, színtelen, vagy kezeletlen felület.

Manapság egyre inkább "trendi" dolog "kreatív"-nak lenni. (Ez szerintem nagyon jó dolog!!!) Ezért (is) könnyebben eladható egy olyan kisbútor, amit olyanra színez a kedves vevő, amilyenre akar. Persze, fel kell ajánlani, hogy megfelelő felárért olyan felületkezelést végzel, amilyet kérnek.

Persze, előbb utóbb mindenre kerül vevő, ha nem túlságosan földtől elrugaszkodott az ár.

 

Előzmény: halaloszto (76916)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 76917
Előzmény: halaloszto (76916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!