Keresés

Részletes keresés

Noahi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29914
Nagyszerű párhuzam! A kérdésre, hogy kinek kik okozzák a problémákat, térjünk vissza akkor, ha magyar településekre izraeliek rakétákat lövöldöznek. Addig is térjünk inkább vissza a Magyar Honvédségre!
Előzmény: Törölt nick (29910)
csörömp Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29911
Ez is erre szolgál, de nem csak a napsütés okozhatja az elhajlást. gondolj az esőre, szélre, ez mindegyik egyenetlen melegedést, hűlést okoz, aminek görbeség a következménye. Egy vonás eltérés két kilométeren már két méteres eltérést okozna, ha a tűzvezető rendszer nem korrigálna. Az egyenetlen melegedés, hűlés ellen használják még a hővédő burkolatot is (T-72).
Előzmény: Big-B (29903)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29909
Nyugodjanak békében.
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29908
Újabb két kolléga távozott közűlünk. Isten nyugosztalja őket! Ez az év - a jelek szerint - a légierőnk egyik fekete éve!
==T== Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29906
:(
Előzmény: tuzer (29899)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29905
Nyugodjanak békében!
Előzmény: Noahi (29902)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29904
Annál sokkal többet is figyelniük kell, gondolom automata szenzorokkal csatolják az adatokat a tűzvezető számítógépbe (szélirány,-sebesség, levegőhőmérséklet,-páratartalom, töltethőmérséklet, stb.)
Előzmény: Big-B (29903)
Big-B Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29903
Csak mert tudom, hogy az M1-en figyelembe veszik a csövet felülről érő napsütés okozta csőelhajlást
Előzmény: tuzer (29901)
Noahi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29902
http://www.hm.gov.hu/hirek/kozlemenyek/sajtokozlemeny_l_39
Előzmény: tuzer (29899)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29901

Nem vagyok tankos. Ránézésre az valóban egy tükör (talán lézer visszaverésére), szolgálhat arra is, de akár mérhetik segítségével a csőhátrasiklást is. Esetleg valami módon köze lehet a lövedék összegezett kezdősebesség-eltérésének megállapításához.

Tüzérségi eszközön még nem láttam.

 

Előzmény: Big-B (29900)
Big-B Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29900
A csővégen lévő optikai eszköz mire szolgál? Csőgörbeséget ellenőrzik vele?
Előzmény: tuzer (29897)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29899
Az elsődleges információk szerint pénteken délelőtt lezuhant egy vadászgép Szabolcs megyében, Fehérgyarmat körzetében. A Híradó információi szerint a gép román felségjelű volt és a pilóta katapultált. A Polgári Légiközlekedési Hatóság egyelőre nem erősítette meg a szemtanúk által elmondottakat. A Híradó úgy tudja egy halottja van a balesetnek.
Előzmény: Noahi (29898)
Noahi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29898
http://index.hu/politika/bulvar/kre080620/
:(
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29897

Minden hagyományos lövegcső kónuszos a súlycsökkentés miatt (mindenhol olyan vastag, amilyen terhelést kap a gáznyomástól.

Ha egy rövid, kiugró vastagabb csőszakaszra gondolsz, akkor ez a gázelszívó szerkezet, minden löveggel felszerelt zárt küzdőterű eszköz rendelkezik vele. Rendeltetése az, hogy a lövéskor keletkező égéstermékek minél kisebb része jusson vissza a küzdőtérbe.

Előzmény: Gavriel (29895)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29896
Menj át a polidilibe, és küzdj ellene ott. Itt meg kérd a törlését, és akkor nem lesz hosszú offolási hullám csak azért, mert még mindenki harmadszor is utoljára válaszolni akar, mert sértve érzi magát.
Előzmény: Gavriel (29893)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29894

Udv.

 

A legnagyobb baj az volt, hogy a kommunista vezetes egyes retegei hajlandoak lettek volna bevetni a sereget a sajat allampoldarok ellen a rendszer eletben tartasa vegett. Aztan gyozott a "jozan esz". Asszem eltart egy ideig mig kiderulnek a reszletek, mert gondolom bizonyos reszleteket meglehetosen titkosak lehetnek. Azert, hogy barsonyos lett a barsonyos, ahhoz kellett a komponalas, es van olyan sejtesem, hogy a forgatokonyv nagyreszt nyugaton keszult. :))))

 

Udv.

 

U.I. az elozo hsz.-edet rossz helyre cimezted, Tuzer nem tamadott sem teged, sem mast. Ezt mar tenyleg lezarom.

Előzmény: Gavriel (29892)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29891

Udv.

 

Majdnem elsiklottam a hsz.-ed tobbi resze felett. A hadseregnek apolitikusnak kellenne lennie, es nem veletlen, hogy nem vethetoek be sajat polgarok ellen.

 

89-ben Pragaban volt egy erdekes helyzet, mi abbol adodott, hogy kulonbozo parancsnokokban mas reakciot valtott ki a helyzet. Praga kornyeken  Barsonyosnak koszonhetoen harckeszultsegben voltak a csapatok, gyakorlatilag csak a bevetesi parancsot vartak, csak egyes egysegek mas mas feladatot kapott a sajat vezetesetol az esetleges bevetesi parancs megerkezesenek esetere. Egy harckocsizo magasabbegyseg ( ahhez Lesany ), arra kapott parancsot, hogy keszuljon fel a tunteto tomegek elleni fellepesre, a Kbely repuloerok pedig arra, hogyha megindulnak a harckocsik, akkor bombazzak le oket. Szerencsere nem erkezett bevetesi parancs.

 

Udv.

Előzmény: Gavriel (29889)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29890

Udv.

 

Felreertetted. "Ha mas nem is, talan a torzstagok eszhez ternek"

 

Ez azt jelenti, hogy talan legalabb ok eszreveszik magukat, hogy ne offoljak szet a topicot. A felhivas a modi fele, hogy legyen szives az off hsz.-ek torlesevel kezdeni, ne pedig a topic atsorolasaval a polidilibe, az nem volt diferencialt. Az ervenyes mindenki off hsz.-ere. A fent idezett mondat ezutan kovetkezett, ami a remenyt fejezte ki, hogy legalabb a torzstagok eszhez kapnak, es visszaterelik a tovabbiakban a topicot a temajahoz.

 

Szoval nem volt benne olyan, amit te lattal. Nem lesz senki kezelesbe veve olyan felbontas szerint, hogy torzstag, vagy sem. Viszont ahogy eszrevettem a kezeles lezajlott olyan szinten, hogy off, vagy nem off.

 

Ezt a temat lezarnam, mert nem kotodik a topic temajahoz.

 

Akar torolni is lehetne egy ket napon belul, ha Gavriel mar olvasta.

 

Udv.

Előzmény: Gavriel (29889)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29888
Na pontosan ezért írtam, hogy legalább voltak.
Előzmény: M.Zoli (29886)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29887

Udv.

 

Lehet, hogy tevedek, de tudtommal Bf 109 G-5-ot nem gyartottak Magyarorszagon.

 

Udv.

Előzmény: belic (29885)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29886

Udv.

 

Elnezest, nem ertem valoszinuleg mit szerettel volna mondani. Tenyleg voltak, es jelentos elorelepest jelentettek a hadsereg szamara, ezt nem vonom ketsegbe, viszont szerintem mivel az alapkoncepcioja elhibazott volt, ezert nem sikerult egyreszt koltseghatekonyra, masreszt pont ezert be is szukitette a lehetosegeket  a tovabbiakban.

 

A Paladin, Abrams megjegyzesedhez. Magyarorszag korul van veve olyan orszagokkal van korulveve, amelyek ha le is vannak maradva a vilag elvonalatol, de kepesek harcjarmuvek, tuzerseg fejlesztesere es gyartasara, mondhatni onerobol. Aztan ugyebar vannak kivetelek, amelyek elerik a vilagszinvonalat, lasd Zuzana, Himalaya, RM 70/85. Nem tudom feltunt-e nektek, de tavaly pl. a szerbek bemutattak a sajat fejlesztesu lezer bombairanyzo kittuket. Ugyanakkor vannak ugyebar radar, aknaszedo, kezifegyver gyarto kapacitasok is a kornyeken. Magyararan az MH jelenleg korulbelul olyan szinten van a szomszedaihoz kepest, mint volt a mult szazad 20-as,30-as evek fordulojan. Tehat itt a Gyori program felvetese szerintem idoszeru, mert valami hasonlora egeto szukseg lenne, viszont alaposan ki kell dolgozni a koncepciojat a lehetosegek es elvarasok figyelembe vetelevel. Mindenfelekepen a nemzetgazdasagi alapokat kell kiepiteni elsosorban, ez pedig azt jelenti, hogy a szukseges agazatokban kell az allamnak biztositani a megfelelokepen kepzett munkaero kepzeset, es ezzel parhuzamosan ezekben az agazatokban biztositani a felteteleket ahhoz, hogy erkezzenek befektetok az orszagba. Tehat elsosorban az oktatasra, es a befektetobarat kornyezet kialakitasra kell torekedni, ehhez jon az infrastruktura is ugyebar.

 

Udv.

Előzmény: tuzer (29884)
belic Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29885
Kedves Eheslo!

>Wiki:
>"Bf 109 G "Gustav" [szerkesztés]
>Messerschmitt Bf 109 G-5
>Bf 109G-6 a Lengyel Repülési Múzeumban Krakkóban
>Bf 109-G2
>A Gustav megjelenését az indokolta, hogy a Luftwaffének szüksége volt nagy >magasságban is jól szolgáló repülőgépre. Rengeteg alváltozata készült, a >Gustavokból gyártották a legtöbbet, többek között a Győri Waggon és Gépgyárból is >több száz darab kigördült. (A teljes legyártott mennyiség több mint 70%-a 'Gustav' >változat volt)
>Üdv. Éhesló

En csak es kizarolag azt az allitasodat vitattam/vitatom, hogy a HABORU KEZDETERE 109-eseket gyartottak Magyarorszagon, abban termeszetesen igazad van, hogy a haboru SORAN gyartottak 109-eseket.

Bel
Előzmény: Éhesló (29866)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29884

Tehat az en konkluziom, hogy a Gyori programok elhibazottak voltak,

Mindazonáltal VOLTAK.

Előzmény: M.Zoli (29883)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29883

Udv.

 

A Me 210-es motorja ugyanaz a DB 605 volt, mint a Me 109 G-e.

Nezz utanna legyszives a Messerek Magyarorszagi tortenelmenek, mert ugy veszem eszre meg az alapismereteid sincsenek meg belole.

 

Amugy a gyartashoz. A licenszszerzodesek alapjan sokkal hamarebb is megkezdodhetett volna a gyartas, es sokkal nagyobb mennyiseget is gyarthattak volna, ha a bonyolultabb megmunkalo gepeket ( konkretan az egyik legnagyobb gond a pneumatikus - vagy gozkalapacsok hianya okozta. Elnezest emlekezetbol irok, ezert nem tudom melyik a ketto kozul. ), nem Nemetorszagbol kellett volna megvenni.

 

A fegyvergyartas teruleten valojaban nehany kiveteltol eltekintve, ahol sikerult egy - egy ugras elore ( lokepelemzo, radar ), valojaban par eves lemaradas volt az elvonalhoz kepest, mar ami a szinvonalat illeti. Volt nehany "kivetel", pl. a PaK 40 gyartasa, de az is vontatottan haladt, elsosorban azert mert nem volt meg hozza alapbol a technologiai felkeszultseg.

 

Valojaban a magyar fegyvergyartas a 2. vh elott es alatt elavult volt. Ahogy eszrevettem eddigi olvasmanyaim alapjan ennek az oka elsosorban a technologiai alap elavultsaga volt. Valojaban muszaki fejlettsegben el volt maradva az elvonaltol, meghozza jelentosen. A gyori programok valojaban reszben ennek a hatternek nyujtott tamogatast megrendelesek formajaban, amivel szert tett gyakorlatilag elegtelen mennyisegu, es kerdeses minosegu fegyverekre. A sajat haboru elotti gyartas lenyeges elavult volt ( kivetel a licensz Bofors legvedelmi lovegek ), a haboru alatt folyamatos adodtak a lehetosegek, hogy licenszben modern fegyvereket gyartsunk, ezt viszont az ipari kapacitas elegtelen volta, es hianyos-elavult felszereltsege folytan messze a lehetosegek alatt tudtuk kihasznalni. A Me 109,210, valamint a DB 605 motorok gyartasa a rengeteg problema ellenere a "sikertortenet" kategoria. Sokkal rossabb volt a helyzet a tuzersegi eszkozok es harcjarmuvek teren. Ott a kapacitas marginalis volt, raadasul jelentosen elavult. A harckocsigyartashoz pedig annyit, hogy egyetlen nemet harckocsinak a gyartasara sem kerult sor. Itt ha figyelembe veszem, hogy a magyar harckocsikat szegecseltek, akkor azt kell gondolnom, hogy a heggesztesi technologiakban oriasi volt a lemaradas.

 

Mielott elfelejtem, mert biztos fel fogod hozni ellenpeldakent a Botondot. Csak egyet kerdezek. Mennyit gyartottak belole?

 

Tehat az en konkluziom, hogy a Gyori programok elhibazottak voltak, mert az ipari kapacitasok bovitesere, es a technologiai fejlesztesukre kellett volna koncentralni. Ha mar ott tartottunk a hadiuzemeknel, akkor a harmincas evek kozepen inkabb megmunkalo gepeket gyarto uzemeket kellett volna telepiteni.

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (29869)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29882
stimmt.
Előzmény: M.Zoli (29880)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29881

Mit? Nem volt semmi. Csúcs technologia 1989-ben: ESZR R55 NDK, R45 szovjet számitógépek. Megjelenésük pillanatában elavultak. CAD/CAM saját gyártás hiján lopott VAX-okra épült. Operációs rendszerek teljesen lopottak voltak.

 

Talán ez kicsit sarkos. A csúcstechnológia mindig környezetfüggő, és azért az tény marad, hogy pl. az ÁRPÁD éles gyakorlaton verte le az orosz megfelelőjét, mint vak a poharat. Mert a hardver mellett időnként nem ártott a jó szoftver sem.

Rádió, rádiótechnikai felderítőink élesben is jól vizsgáztak a romániai események alkalmával. (Videoton eszközökkel)

 

persze, mindig mindenben elmaradottak leszünk az usákokhoz képest. De nem őhozzájuk kell hasonlítani. Merem remélni, hogy környezetünkben csak-csak nem tűnnek fel ellenséges ABRAMS-ok és PALADIN-ok.

Előzmény: Gavriel (29871)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29880

Udv.

 

Gavriel! A torzsgarda alatt azokat az embereket ertette a topictars, akik mondhatni szinte a forum kezdete ota jelen vannak a topicon, es a kezdeti utkeresesbol egy szakmai topicka alakitottak a hozzaallasukkal. Ebbe a kozonsegbe ha jol tudom te nem tartozol bele, en sem, meg meg sokan masok sem. Ez nem tamadas a te, vagy az en, vagy a masok szemelye ellen, hanem egy egyszeru felhivas azon torzstagok fele, hogy jo lenne egy kicsit aktivizalniuk magukat, es temafelvetesekkel visszaterelni a topicot a kialakult szakmai mederbe.

 

Kovetkezo dolog. Nagyon tisztelem a velemenyedet, mert a soraid alapjan egy kepzett, tapasztalat es szeleslatokoru embernek ismertelek meg. Ennek ellenere szeretnelek megkerni, hogy fekezd magad egy kicsit, mert hajlamos vagy neha szemelyed elleni tamadasnak velni olyan megszolalasokat is, amik esetleg nem azok, illetve hajlamos vagy tulreagalni ezeket, feleslegesen szaporitva az offtopic hsz.-eket. Lehet, hogy nincs igazam, de nekem igy tunik.  Lehet, hogy neha erdemesebb lezarni egy vitat, es atmenni ignoralasba, mint szelmalomharcot folytatni.

 

Udv. 

Előzmény: Gavriel (29867)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29879

Csak létezett vagy voltak minőségi jellemzői is?

 

Még megvolt a hadműveleti képessége, tartalékai (fegyver, lőszer, üza, stb.) és hadműveleti képzettségű vezetői, és legfőképp megvolt az összfegyvernemi jellege.

minimum egy igen erős hadtest kitellett.

 

Szerintem a legnagyobb probléma nem is a létezés, vagy a képesség hiányos volta hanem a társadalmi támogatottság és megbecsülés hiánya. Úgy tűnik ez mit sem változott a rendszerváltás óta.

 

Nem értek egyet. Persze, mindez lehetett volna nagyobb, jobb. Érdeklődj azoknál, akik a jugó határ mellett bújkáltak anno, hogy fogadta őket a helyi lakosság. ugyanez az árvizeknél, stb.

 

Ráadásul időközönként készítettek (enek) egy felmérést az államhatalmi szervekbe vetett bizalomról, a sereg mindig előkelő helyen volt.

Saját tapasztalatom az, hogy ezt a megbecsülés-hiányt általában mi magunk terjesztettük, fizetésnapok környékén.

 

Én magam a '90-es évek közepéig-végéig a Lehel-piacra is egyenruhában jártam, soha egy "beszólást" nem kaptam, annál több aggódó-féltő kérdést. Persze nem a talponállóba jártam oda. Tettem ezt a Nagy Imre - újratemetés környékén is.

 

Arról most nem is kívánok értekezni, hogy a leszerelt sorállomány rémmeséi miként változtak az idő múlásával nosztalgiává.

Előzmény: Gavriel (29876)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29877
Sajnos.
Előzmény: Gavriel (29876)
tuzer Creative Commons License 2008.06.20 0 0 29875

Úgy kellene feltenni a kérdést: volt-e magyar HONVÉDSÉG?

 

Persze hogy volt. Az agónia akkor kezdődött, amikor az utolsó 5 gl. dd-t kezdték megbontani, és befejeződött az "M" képesség megszüntetésével.

 

Ez előtt pariban lehetett volna a környékkel, kivéve Ukrajna.

Előzmény: Gavriel (29864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!