Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78256

Ez a Bernardó lombfűrészgép egy középkategóriás szerintem, 120W-os a míg egy csomó olcsóbb gép csak 80-90 W-os de pont tegnap láttam egy 400W-os lombfűrészt ha jól rémlik akkor a Grizzly katalógusában. Az elszívás is különböző ezeknél a gépeknél, van amelyiken semmi nincs, van amelyiken oldalt van a cső csatlakozója (ez a jobb) és van aminek előre fele néz a csatlakozója elég hülyén elhelyezve, mert ha oda bedugok egy porszívót, akkor máris hátrébb kell ülnöm, és csak nyújtott karral tudnám elérni a munkadarabot. Egy csomó gépen nincs anyaglefogató villa, mai megakadályozza hogy a felfele jövő fűrészlap felemelje a munkadarabot. Szóval eléggé meg kell nézni, hogy mit akar megvenni az ember. 

Előzmény: Barnamedvébb (78254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78255

Na most elképzeltem, hogy beszállnék egy ilyen felújításos csapatba, szépen rendben megcsinálunk mondjuk egy jó öntvény gyalugépet, és közben annyira megtetszik nekem, hogy szeretném én megvenni. Na erre nincs már keret, lenne belőle vitatkozás az asszonnyal :) Meg a műhelyem is kezdem kinőni... 

:) :) :)

Előzmény: rferi (78234)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78254

Bernardora van az a korrekt pécsi cég is, akitől én is és GDF is vettük a kis BDSM szalagcsiszolónkat

 

(mielőtt Paco bértollnok lecsapna, nem, nem Bondage sado-mazo a BDSM itt :))))

Előzmény: Törölt nick (78252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78253

A lombűrész gépüknél is vannak ilyen érthetetlen félrefordítások valami csiszolásról. Azt tudom, hogy vannak olyan lombfűrész gépbe fogható "reszelők" és "csiszoló" lapok, de ez a fordítás tényleg gáz.

Előzmény: Barnamedvébb (78224)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78252

Lehet, de nem baj, van más forgalmazó is. Amit most hirtelen találtam az Bécsben van és 185€ az ára.

 

http://www.bernardo.at/index.php?id=61&L=15&openuid=267&katid=3&groupid=253&product_id=3121&variation_id=3121 

 

 

Előzmény: Paco155 (78249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78251

Az ötlet nem rossz, de elég sok cég kínál ilyen szolgáltatást. Csak ők saját zsebből megveszik a gépeket és felújítva adják tovább majdnem új áron. 

 

Én nagyobb fantáziát látnék egy olyan vállalkozásban amely például ilyen Bernardo, Grizzly stb kategóriájú gépek forgalmazásában amiket itt meg tudnak venni akár kis asztalos műhelyek és esetleg tehetősebb hobbisták is. Sajnos ehhez sok befektetés szükséges, hogy legalább 1-1 mintadarab legyen készleten is és ne csak a fényképe után árusítsák. Ehhez telephely, bemutató terem kell stb... szóval szép álmok ezek, de ebből nem lesz semmi. 

 

Mindig elcsodálkozom, amikor olyan barkácsüzlet bemutató filmeket látok a neten (főleg amerikai üzletek) ahol több ezer négyzetméteren állnak sorban a szalagfűrészektől kezdve mindenfajta kis és nagy gépek, és mindegyikből van 4-5 féle méretben/tudásban. Tudom, erre itthon nem lehetne gazdaságosan céget csinálni mert ahhoz mi túl pici piac vagyunk. De álmodozni akkor is jó :)

Előzmény: rferi (78221)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78250

Meg kell mondjam, ennyire én nem tudok gyorsan lépni, mert én végleg akarok kiköltözni és van még mit elrendezni előtte itthon, deponálni meg nem tudnám hol a cuccot.

 

Optimális esetben is fél év. Addig ingázom.

 

És még csak óvatosan adagoltam a csajnak is, hogy építenék oda egy műhelyt. Elvileg mindenben benne van, csak menjek már, de lehet, hogy engedélyezni is kell egy olyan építményt, amiben van áram, fűtés. Ezt is ki kell még derítenünk.

Előzmény: Tie (78246)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78249

Na erre a levélre tuti, hogy listaár+25% -os árat fognak küldeni. :P

Előzmény: Törölt nick (78248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78248

Éppen most küldtem levelet a csomorszerszam.hu oldalnak :

 

"

Tisztelt Hölgyem/Uram.

Szeretnék árajánlatot és részletes információt kérni a Bernardo SS 460 lombfűrész gépre. Elsősorban az érdekelne, hogy milyen típusú lombfűrészlapot tud befogni a gép, csaposat vagy simát, illetve mindkét fajtához van e adapter a gépen.  

 

A honlapjukon ugyanis nagyon gáz és szégyen, hogy egy sima google fordítóval félig lefordított szöveget raknak ki (ár nélkül) a gép leírásánál. Ezzel a hozzáállásukkal egyenlőre nem tudom eldönteni, hogy érdemes e egyáltalán az önök cégétől rendelnem, mert ha ennyire trehány módon csinálják meg a kirakatukat (a honlapjukat) akkor nem tudom, hogyan milyen kiszolgálásban/garanciában lesz részem. Ha Önök egy szakértői iroda és még egy angol szöveget sem tudnak normálisan lefordítani az külön égés.

 

Üdvözlettel Kiss Győző
gyozo.kiss@gmail.com"

 

 

Előzmény: rferi (78220)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78247

Persze nyilván lelakott, de ha az alja nem korhadt, nem rohadt, akkor nincs vele gond.

Műhelynek mondjuk alacsony, érdemes csinálni alá két sor zsalukövet kibetonozva, és úgy 60centi magasan kezdődik a fa falazat, úgy már lesz vagy 3 méter belmagasság, az már nem rossz.

Persze, ki kell festeni, itt-ott esetleg javítani egy kicsit, de az szerintem ebben a topikban nem probléma, meg kell rá pár vödör lazúr.

 

Szerintem ilyenből egy millió alatt röhögve kijön egy 60nm-es műhely. Ezzel a bekerülési árral még kevesebből is, ha mondjuk a 180nm alap eloszlik három műhelyre.

Előzmény: Barnamedvébb (78245)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78246

Én is ilyenben gondolkozom. Nekem is elég lenne 60nm, neked is, a harmadik 60nm-t meg el lehet adni.

 

Érdemes lehet összeállni ketten-hárman egy ilyenre, úgy komolytalan ár jön ki. Fuvarban én is tudok ügyeskedni, pár évig én is szállítmányoztam belföldön, meg külföldön is. Ha szétszedünk egy ilyet, akkor legfeljebb kell csinálni egy-egy plusz homlokzatot, oszt annyi. De oda meg, mivel műhely, úgyis bazinagy ajtót kell rakni.

Előzmény: Barnamedvébb (78245)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78245

köszönöm a segítséged

 

ilyen jogsi nincs

 

baromi jó ez az ár, de elég lelakottnak látszik

persze, ilyen áron lehet, hogy össze lehetne válogatni belőle a műhelyre valót

 

más kérdés, hogy nincs hová rakni, tehát úgy lehetne megorganizálni, hogy egy brigáddal szétszedni és ráhívni a szállítást, felrakni és egyből irány Németország

 

nézegetni fogom ezeket is, még egyszer kösz

 

Előzmény: Tie (78243)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78244

Vagy megveszed így, oszt szétszeded magadnak:

http://olx.hu/hirdetes/fahaz-elemekre-bonthato-ID2t6Qj.html#c2f1b568f5

 

A fele is elég.

Előzmény: Tie (78243)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78243

Ha van egy B+E jogsid, akkor bérelsz egy autómentőt, egy kétautós tréler utánfutóval együtt egy napra mondjuk 40ezer forintért, oszt saját magad kiviszed rajta a faházat lapra szerelve. A mentőre ráfér másfél tonna, a trélerre meg mondjuk 4, oszt annyi. Egy nap alatt megfordulsz, bár fáradt leszel.

 

Nézegetni kell az olx-et, meg ilyesmiket, mert szoktak lenni használtan, bontva is ilyen erdért elemek, nem drágáért.

Előzmény: Barnamedvébb (78242)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78242

gyorsan ránéztem Erdért honlapjára

hát, akkor már onnan a 30 nm-es, 2,5 milla érné meg a modulosból

 

elgondolkodtató

 

viszont a másik oldali árakat és lehetőségeket még nem ismerem

 

mivel egy szállítmányozási cégnél voltam - igaz, csak CIO - és most is dolgozom nekik, talán még a szállítást is meg lehetne olcsóbban organizálni

hátrányom, hogy nem vagyok nagy tarhás :)

Előzmény: Tie (78237)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78241

még szerencse, hogy nem egy hsz-ben volt együtt a 2 idézet

nem vagy te gyakorlott bulvár-újságíró? :))

 

 

Előzmény: Paco155 (78240)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78240

"még flexet is csak vagy 4,5x használtam életemben (csak hogy megőrizzem nemi identitásom :))),2

 

"mindenre nyitott vagyok,"

 

Nem érzed ellentmondásosnak?  :P

Előzmény: Barnamedvébb (78238)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78239

Nekem már majdnem készen van ez a szorítórendszer. Lényegében csak össze kell rakni, eddig nem volt rá időm. 16 vagy 18 szám zártszelvényt készítettem el és valamivel többre való "diót" csináltattam.  Szerintem nagy előnye, hogy a bolti árhoz képest bagóból össze lehet hozni, kis helyen rengeteg anyagot lehet vele táblásítani ( beszéltem már róla, hogy ha kaptárakat készítek akkor egy munkafolyamatból sokat kell csinálni ), tartja a lapját is az anyagnak. Én is 40x40-es zártszelvényt használtam, a gyári 50x30-as állítva. A legnagyobb hibája, hogy 20 mm vastag anyagot nem tud összeszorítani, ilyenkor kell a felső ( vagy alsó ) szál zártszelvény alá ( vagy alsónál felé ) egy csík 10-15-ös deszka vagy OSB vagy bármi, hogy kitöltse a hézagot, de a végeredmény ott is tökéletes lesz.

Előzmény: MN 3100 (78196)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78238

igen, ezen az alternatíván gondolkodom és keresem a neten jelenleg is a közepes németségemmel

vagy nagy készházat találtam még vagy bauhaus 2x3-s kalyibákat

 

mert azért nem innen vinném ki, legalább meg akarom nézni, hogy kint mennyiért kapható ilyen

 

de - lehet rosszul - úgy gondolom, hogy egy műhely olyan 6x4 méter alatt élhetetlen és egy ekkorát már lehet, hogy gazdaságosabb megépíteni

 

mindenre nyitott vagyok, felmérési fázis

Előzmény: Tie (78237)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78237

Miért nem veszel erdért faház elemeket? Azt akármikor szétszedheted, és egy elég nagy futón el lehet hurcolni elemekre szétkapva. Itthon megveszed, kiviszed, ott összerakod, aztán ha kell, viszed tovább.

Előzmény: Barnamedvébb (78236)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78236

most pl. abban töröm a fejem, hogy amikor kiköltözöm Németországba, miként tudnék építeni egy műhelyt a kertbe, fából, valami normális szigeteléssel

 

viszont arra is gondolnom kell, hogy szétszedhető legyen, mert ott nincs ez az ingatlanhoz ragaszkodási őrület, ő is béreli a házát

 

ha ketten maradunk (gyerek kirepül), akkor kisebb ház kell és tán el lehetne vinni a műhelyt oda is, persze nem minden áron

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78235

biztos nem mindig,

ezért jó ötlet az Vajktól, hogy legyen lista

 

lehet, hogy bőven elég egy-egy bizonyos géphez egy ember és az rá is ér, stb, akkor szuper

Előzmény: rferi (78234)
rferi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78234

Hát igen, lehet, hogy több a probléma az elképzelés megvalósításával, mint amit bevállalni érdemes...

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78233

igen, erre gondoltam

 

de nem is csak arra, hogy ez költség, mert nem vagyok kukacos (csak jelenleg csóróbb, de ezen majd javítok :)), de nyilván megéri kifizetni, hogy tisztán lásson az ember

 

de azért nem mindig lenne elég egy ember (talán) és azért ezt összekoordinálni!?
Persze el tudom képzelni, hogy telefonon beszélni, mit kell megrángatni, megnézni, mit fotózni közelről, aztán "konzílium" :)

 

nekem azért tetszik, mert én abszolút nem vagyok se gépész, se mérnök, még flexet is csak vagy 4,5x használtam életemben (csak hogy megőrizzem nemi identitásom :))),

viszont kéne mindig valami és ha így egy használt nem lenne lutri, az királyság

Előzmény: Paco155 (78229)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78232

Ez ok, és ez tényleg jó ötlet. De ez kb annyi, hogy csináljunk egy listát hogy ki milyen gépész melókat tud megcsinálni vagy milyenekre tud jó embert/helyet. Pl nekem a körfűrészemen meg kellene szakérteni a hajtást, mert szerintem nem a tervezett helyén van az ékszíjtárcsa, akkor már ki kellene cserélni a csapágyakat, meg a tárcsa miatt valószínűleg beljebb esztergálni egy vállat a tengelyen. Nincsenek rendes gépész felszereléseim és tapasztalatom sem, viszont anyagilag értelmetlen lenne elvinnem valami géplakatozhoz meg el is hajtanának.

 

Vajk

Előzmény: rferi (78230)
rferi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78231

Igen, ezt értettem, csak nem válaszoltam rá.

Mindenkinek el kel döntenie, hogy megér-e neki valamennyi pénzt, hogy nem viszik be az erdőbe, vagy képes saját maga kinnmaradni bármiféle unszolás ellenére is. :)))

Előzmény: Paco155 (78229)
rferi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78230

Egészen biztos, hogy csak a nagyobb értékű gépekkel éri meg ez a foglalkozás. És annyi nincs is ezekből, hogy ezt üzletszerűen lehetne végezni.

Ezt csak alkalmanként lehet megcsinálni, összeállni.

De ha összeállna egy csapat, letisztázott feladatokkal és hozzáértéssel, akkor lehetne kit keresni, amikor a kérdés egyáltalán felmerül.

Előzmény: halaloszto (78228)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78229

Szerintem Medve úr arra gondol, hogy ha mondjuk te odaosonsz megszemlélni a cuccost és kijelented hogy ez max a kukába való vagy egyszerűen a felújítás olyan költséggel járna ami már nem éri meg a vavőnek - tehát a vevő lemond a vételről, akkor neked azzal vannak költségeid.  Mivel magadtól nem mentél volna így a reménybeli vevőnek be kell vállalnia egy alap összeget amit mindenképpen ki kell perkálnia akár megveszi akár nem. Ez utóbbi eset a necces, azaz akkor is pénzbe kerül ha nem veszi meg.

Előzmény: rferi (78226)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78228

Messze nem minden eladó használt géppel éri meg így foglalkozni.

 

Ha az új 100, a legatyásodott használt meg 30, akkor esetleg. De ha saját időmet meg 10 pénznyi anyagot rászánok, akkor 40ből meg az időmből lett egy jó gépem. De ha az időt ki kell fizessem Ferinek, akkor a végén 60ból van egy jó gépem. Még az is jó. 

 

Viszont ha 50ért adják, saját melóval akkor is megéri, de mással csináltatni értelmetlen. 

 

Akkor már inkább kell egy kockázati tőkés, aki megveszi, megcsináltatja, és eladja. Ilyet viszont csinálnak is sokan. Hogy gyakran szarul vannak felújítva? Nyilván azért, mert az lett a tapasztalat erre van kereslet.

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (78225)
rferi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78227

Az egész honlapon hosszú ú-val írják a gyalut. Fáj, ahogy olvasom :)))

Előzmény: Barnamedvébb (78224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!