Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78275

Hja kérem tízszeres jövedelemmel nincs rá szükségük hogy otthon fusizzanak, és még a sör is olcsóbb :-)

Előzmény: adingos (78272)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78274

én távmunkában, otthon dolgozom, beosztása sem okoz gondot

 

magyarul: reggel és késő délután bőven meg tudom oldani a melót, 

a hangos asztalos hobbit meg nyomom munkaidőben

Előzmény: adingos (78272)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78273

a hobbiasztalosság nem munka, az pihenés.

Előzmény: adingos (78272)
adingos Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78272

Jó lóra tett a kolléga. Szombati nap max csak a fűnyírás engedélyezett, de ott is a ganét el kell vitetni. Vasárnap meg totál kuss van mindenkinek, mert NEM LEHET SEMMI MUNKÁT SEM CSINÁLNI. A vasárnap az pihenésre való !!! Kocsit mosni meg végképp, hisz arra való a mosó, h vidd el oda.

Előzmény: pajaci (78269)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78271

Nem olyan óriási költség felszerszámozni egy profilhoz. Ha kell belőle pár tonna egyszerre, simán egyediben csinálják.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (78267)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78270

 

természetesen ez is felmerült bennem

ipart nem fogok bejelenteni, ha engedély kell (mérete miatt gyanítom, hogy igen)

 

hobbi meg nehezen támadható, de nyilván alkalmazkodni kell

az egyik szomszéd "anyós", de ők már rosszabbul hallanak :)
másik szomszéd dolgozik, tehát nekem is munkaidőre kell a zajosabb dolgokat igazítani, ez így normális is

 

ha belefér költségkeretbe, akkor meg igen, valamiképp kalkulálok hangszigeteléssel is

(momentán még nem tudom, mit jelent ez kivitelezéskor)

 

Előzmény: joevagyok68 (78268)
pajaci Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78269

Legfeljebb majd éjszaka gyalul amikor már alszanak :-)

Előzmény: joevagyok68 (78268)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78268

Kerdes engedik-e/szabad-e ilyet/igy epiteni arrafele ?

Meg meg esetleg az is kerdes lehet, hogy egy ilyen 'zajos' hobbival, ilyen 'hangszigeteletlen' muhellyel ,  mennyire alapozod meg a baratsagot a szomszed HansJürgennel !   :-) 

Előzmény: Barnamedvébb (78266)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78267

Meg az a profil sincs amit keresek a workzone asztali körfűrész steller vezető profilját. Elég különleges az a profil, de még csak hasonlót sem láttam a katalógusban. Nem hinném, hogy azt a profilt csak és kizárólag az einhel / Workzone cégnek gyártanák, az nem lenne gazdaságos. 

Előzmény: pajaci (78264)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78266

 

ha végül is arra jutok, hogy magam csinálom, valami ilyesmi elképzelés van a fejemben

Előzmény: pajaci (78263)
látogató Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78265

Az, hogy egyformák, nem érv. Ha megnézed a 60-as, 70-es években Németországban gyártott gépeket, mondjuk Frommia, Ulmia, Flott, Rapid körfűrészek minimális eltéréssel ugyanazokat a megoldásokat látod, nem azért, mert mindet Kínában gyártották, hanem mert ott tartott a gyártástechnológia, meg ilyenek voltak a piaci igények.

Ahogy nyílt a világpiac, úgy váltak univerzálissá bizonyos megoldások, pl elterjedt az amerikai gépektől átvéve az a megoldás, hogy nem az asztalt billentik a szögben vágáshoz, hanem a fűrészlapot. Ez a megoldás a 70-es évek közepétől már a német gépeken is megjelent, nyilván, mert kényelmesebb volt és lett rá igény.

 

 

Az, hogy manapság szinte mindent Kínában gyártanak, nem újdonság, ez 15-20 éve már Tajvannal is így volt. Amikor a Maho 500-as (vagy 600-as, a fene emlékszik) CNC maró sorozatát még gyártották Kőbányán a SZIM-ben (91-92-ben), az ottani főmérnök mesélte, hogy amikor kinn voltak Tajvanon, abban a gyárban, ahol az 500 (600)-as széria bizonyos részei készültek, ugyanúgy ott voltak a konkurens gyártók (Deckel, Hermle) alkatrészei is. A lényeg, hogy a gyártók saját konstrukcióikat gyártatják Kínában, saját know how alapján, saját minőségbiztosítási rendszerrel. Szóval azt a Bosch kézi kütyüt amire az van írva, Made in Swiss jó esetben Svájcban szerelték össze, Kínában gyártott alkatrészekből, amik ebben az esetben tudják azokat a paramétereket, amit a svájci gyártásúak, mert amelyik nem tudja, azt kidobja a kivitt minőségbiztosítási rendszer. Régebben kitelepített minőségbiztosító csoportok dolgoztak, de a kis sárgák ezt is elég jól megtanulták, és elég lelkiismeretesen dolgoznak a független tajvani, vagy hong-kongi minőségbiztosító cégek is.

 

Az, hogy az USA-ban kevesebb pénzért igényesebb hobbigépeket kapni, szerintem azért van, mert arányaiban is lényegesen több hobbista van, mint Európában, azaz nagyobb a piac, illetve nagyon mások az adózási viszonyok. Ha hobbista fórumokat, blogokat keresel, Amerikában sokat találsz, Európában jó esetben angolt és németet. Európában a középosztály nemigen barkácsol. 

 

 

Előzmény: halaloszto (78211)
pajaci Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78264

Itt aztán van minden mi szem szájnak ingere, csak árak nincsenek :-(

 

http://www.iramko.com/Aluminium_profil

pajaci Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78263

5x10es fenyőből csinálsz 125x250-es keretet, kívül lambéria, belül MFP lap, köztük hőszigetelés. Tetőnek rácsos tartót, és valami hullámlemezt a tetejére. Gyors, olcsó praktikus :-))))

Előzmény: Barnamedvébb (78242)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78262

kizárt, hogy konténert vennék

pedig még ahhoz is val.szeg hozzá tudnék jutni

 

egy hobbiasztalosnak egy fémdoboz?

szigetelni is kéne, meg nem tudom, hogy viszonyulna a zajokhoz, tán még fel is erősítené

 

belmagamsság

 

teljesen idegen nekem az elképzelés

Előzmény: Törölt nick (78257)
GPS Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78261

 

"De ugyanilyen igénytelenek a kormányzati honlapok is,..

 

Ez mondjuk természetes is - hisz a fix fizetésért dolgozó, "gondosan szelektált" személyzet nem azzal kel-fekszik, hogy vajon jól végezte-e a munkáját aznap.

Meg aztán komoly szakember tudod mikor megy el ilyen helyre dolgozni?

 

Viszont aki ilyen helyre bekerül, annak úgyis van valakije odafent... oszt csak próbáljanak meg kötekedni vele a szar munkáért.

.

Előzmény: Törölt nick (78260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78260

Ez nem tökösség kérdése csak egyszerűen feldühít az igénytelenség. Nem az első ilyen levelem ez, volt ahol válaszra sem méltattak, de volt ahol pár nap alatt vagy hét alatt megcsinálták normálisra a honlapot és még külön levelet is küldtek, hogy nézzem meg. Szóval nagyon változó a cégek hozzáállása. 

 

De ugyanilyen igénytelenek a kormányzati honlapok is, például a fogyasztóvédel oldalánál csak úgy lehet levelet küldeni nekik, ha bejelentkezel a honlapra. Erre átdob a bejelentkezésnél a magyarország.hu-ra hogy majd az ottani regisztrációdat használd. Igen, ez eddig jó is lenne, de a bejelentkezés után hiába mész vissza a fogyasztóvédelem honlapjára továbbra is kéri hogy lépj be. Ördögi kör. Persze a magyarország.hu oldalon lévő fogyasztóvédelmi link meg megint a fogyasztóvédelem beléptető honlapjára visz el.

 

Na így még meg sem tudod írni nekik, hogy szar a honlapjuk :) :) 

Előzmény: rferi (78259)
rferi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78259

Tökös gyerek vagy, majd mutasd a választ is, érdekel!

Előzmény: Törölt nick (78248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78258

Ebben van fantázia :) 400-ért nem is drága, erre rájön a szétbontás mondjuk 100.000, a szállítás mondjuk másik 100.000 és az összerakás is mondjuk 100.000 huf, és 700.000 ből van egy nagy műhely amit még kicsit rendbe kell tenni. Ha nincs hőszigetelve akkor gáz, mert sokat kell még rákölteni. 

Előzmény: Tie (78244)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78257

Veszel 2-3 db 6 m-es konténert amik egybenyithatóak és máris meg lehet oldani. Egy sima konténeres rakodós teherautó fel is tudja emelni. A reptéren ilyenekből rakták össze a 2-es terminálon lévő kiszolgáló helységeket, emeletesre. Légkonditól kezdve a fürdőig, WC-ig, minden van ilyen konténerben, hőszigetelve....stb csak meg kell tudni fizetni. Amikor megszűnt a Malév akkor pár ilyen konténert lehoztak hozzánk a hangárakhoz, most üresen állnak. 

Előzmény: Barnamedvébb (78236)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78256

Ez a Bernardó lombfűrészgép egy középkategóriás szerintem, 120W-os a míg egy csomó olcsóbb gép csak 80-90 W-os de pont tegnap láttam egy 400W-os lombfűrészt ha jól rémlik akkor a Grizzly katalógusában. Az elszívás is különböző ezeknél a gépeknél, van amelyiken semmi nincs, van amelyiken oldalt van a cső csatlakozója (ez a jobb) és van aminek előre fele néz a csatlakozója elég hülyén elhelyezve, mert ha oda bedugok egy porszívót, akkor máris hátrébb kell ülnöm, és csak nyújtott karral tudnám elérni a munkadarabot. Egy csomó gépen nincs anyaglefogató villa, mai megakadályozza hogy a felfele jövő fűrészlap felemelje a munkadarabot. Szóval eléggé meg kell nézni, hogy mit akar megvenni az ember. 

Előzmény: Barnamedvébb (78254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78255

Na most elképzeltem, hogy beszállnék egy ilyen felújításos csapatba, szépen rendben megcsinálunk mondjuk egy jó öntvény gyalugépet, és közben annyira megtetszik nekem, hogy szeretném én megvenni. Na erre nincs már keret, lenne belőle vitatkozás az asszonnyal :) Meg a műhelyem is kezdem kinőni... 

:) :) :)

Előzmény: rferi (78234)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78254

Bernardora van az a korrekt pécsi cég is, akitől én is és GDF is vettük a kis BDSM szalagcsiszolónkat

 

(mielőtt Paco bértollnok lecsapna, nem, nem Bondage sado-mazo a BDSM itt :))))

Előzmény: Törölt nick (78252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78253

A lombűrész gépüknél is vannak ilyen érthetetlen félrefordítások valami csiszolásról. Azt tudom, hogy vannak olyan lombfűrész gépbe fogható "reszelők" és "csiszoló" lapok, de ez a fordítás tényleg gáz.

Előzmény: Barnamedvébb (78224)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78252

Lehet, de nem baj, van más forgalmazó is. Amit most hirtelen találtam az Bécsben van és 185€ az ára.

 

http://www.bernardo.at/index.php?id=61&L=15&openuid=267&katid=3&groupid=253&product_id=3121&variation_id=3121 

 

 

Előzmény: Paco155 (78249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78251

Az ötlet nem rossz, de elég sok cég kínál ilyen szolgáltatást. Csak ők saját zsebből megveszik a gépeket és felújítva adják tovább majdnem új áron. 

 

Én nagyobb fantáziát látnék egy olyan vállalkozásban amely például ilyen Bernardo, Grizzly stb kategóriájú gépek forgalmazásában amiket itt meg tudnak venni akár kis asztalos műhelyek és esetleg tehetősebb hobbisták is. Sajnos ehhez sok befektetés szükséges, hogy legalább 1-1 mintadarab legyen készleten is és ne csak a fényképe után árusítsák. Ehhez telephely, bemutató terem kell stb... szóval szép álmok ezek, de ebből nem lesz semmi. 

 

Mindig elcsodálkozom, amikor olyan barkácsüzlet bemutató filmeket látok a neten (főleg amerikai üzletek) ahol több ezer négyzetméteren állnak sorban a szalagfűrészektől kezdve mindenfajta kis és nagy gépek, és mindegyikből van 4-5 féle méretben/tudásban. Tudom, erre itthon nem lehetne gazdaságosan céget csinálni mert ahhoz mi túl pici piac vagyunk. De álmodozni akkor is jó :)

Előzmény: rferi (78221)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78250

Meg kell mondjam, ennyire én nem tudok gyorsan lépni, mert én végleg akarok kiköltözni és van még mit elrendezni előtte itthon, deponálni meg nem tudnám hol a cuccot.

 

Optimális esetben is fél év. Addig ingázom.

 

És még csak óvatosan adagoltam a csajnak is, hogy építenék oda egy műhelyt. Elvileg mindenben benne van, csak menjek már, de lehet, hogy engedélyezni is kell egy olyan építményt, amiben van áram, fűtés. Ezt is ki kell még derítenünk.

Előzmény: Tie (78246)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78249

Na erre a levélre tuti, hogy listaár+25% -os árat fognak küldeni. :P

Előzmény: Törölt nick (78248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78248

Éppen most küldtem levelet a csomorszerszam.hu oldalnak :

 

"

Tisztelt Hölgyem/Uram.

Szeretnék árajánlatot és részletes információt kérni a Bernardo SS 460 lombfűrész gépre. Elsősorban az érdekelne, hogy milyen típusú lombfűrészlapot tud befogni a gép, csaposat vagy simát, illetve mindkét fajtához van e adapter a gépen.  

 

A honlapjukon ugyanis nagyon gáz és szégyen, hogy egy sima google fordítóval félig lefordított szöveget raknak ki (ár nélkül) a gép leírásánál. Ezzel a hozzáállásukkal egyenlőre nem tudom eldönteni, hogy érdemes e egyáltalán az önök cégétől rendelnem, mert ha ennyire trehány módon csinálják meg a kirakatukat (a honlapjukat) akkor nem tudom, hogyan milyen kiszolgálásban/garanciában lesz részem. Ha Önök egy szakértői iroda és még egy angol szöveget sem tudnak normálisan lefordítani az külön égés.

 

Üdvözlettel Kiss Győző
gyozo.kiss@gmail.com"

 

 

Előzmény: rferi (78220)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78247

Persze nyilván lelakott, de ha az alja nem korhadt, nem rohadt, akkor nincs vele gond.

Műhelynek mondjuk alacsony, érdemes csinálni alá két sor zsalukövet kibetonozva, és úgy 60centi magasan kezdődik a fa falazat, úgy már lesz vagy 3 méter belmagasság, az már nem rossz.

Persze, ki kell festeni, itt-ott esetleg javítani egy kicsit, de az szerintem ebben a topikban nem probléma, meg kell rá pár vödör lazúr.

 

Szerintem ilyenből egy millió alatt röhögve kijön egy 60nm-es műhely. Ezzel a bekerülési árral még kevesebből is, ha mondjuk a 180nm alap eloszlik három műhelyre.

Előzmény: Barnamedvébb (78245)
Tie Creative Commons License 2014.10.01 0 0 78246

Én is ilyenben gondolkozom. Nekem is elég lenne 60nm, neked is, a harmadik 60nm-t meg el lehet adni.

 

Érdemes lehet összeállni ketten-hárman egy ilyenre, úgy komolytalan ár jön ki. Fuvarban én is tudok ügyeskedni, pár évig én is szállítmányoztam belföldön, meg külföldön is. Ha szétszedünk egy ilyet, akkor legfeljebb kell csinálni egy-egy plusz homlokzatot, oszt annyi. De oda meg, mivel műhely, úgyis bazinagy ajtót kell rakni.

Előzmény: Barnamedvébb (78245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!