Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78668

Ez persze egy gagyi fűrészre vonatkozik. :)

Előzmény: pali923 (78666)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78667

értem. mivel vágod, dekopírral?

ha a nútot is szakival vágatod, akkor inkább vágatsd a homloklapot a szakival. felrakod a lépcsőket kompletten, és utánna minden homloklapot megmérsz balról, jobbról hogy mekkora kell legyen.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (78665)
pali923 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78666

Nekem van készen néhány képem, amikor szétszedtem.

Az emelőszerkezet:

 

Ezen a 10 mm-es rúdon lóg az egész az asztallapról, és ezen forog, amikor a fűrészt döntjük:

 

Ha már úgyis elkezdtem, itt meg a motor és a fűrésztengely:

 

 

Előzmény: rferi (78659)
Herr X Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78665

a nútnak prózaibb oka lenne :-)

 

a gyári él nyíl egyenes

 

Az általam vágott él meg vélhetően nem az, vagy nem ezer százalék pontosan párhuzamos a felette levő lépcsőfokkal.

 

A nútba menne a homloklap, de nem viselne terhet, egyszerűen csak elbújtatnám benne a homloklap vágott részét.

 

Persze lehetne úgy is, hogy kis háromszöglécekkel leszegem a lépcsőlap és a homloklap találkozását, oszt' jónapot.

 

(remélem érthetően írtam le)

Előzmény: halaloszto (78658)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78664

a szögbe állítást nem értem.

Előzmény: neduddgi(én) (78661)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78663

ha nincs sok festék rajta, akkor excenter csiszót vennék hozzá. a rezgő az finom melókhoz való inkább. a szalag az brutál, ha sok régi festék lenne, akkor azt mondanám, de méginkább a spaklit, hőlégfúvót. de most nem ez a helyzet.

 

a lényeg hogy ne félj durva papírral kezdeni. 80, vagy akár 60.

 

Vajk

Előzmény: -=Peter=- (78660)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78662

mit fotózzak neked?

 

Egy lengőkar végen van a tengely, alul meg egy fogasív van rajta, azt tolja a tekerő csigával. Így mozog az ékszíjtárcsa, hogy ezt kiegyenlítse a motor kint messze van egy hintán, a saját súja feszíti a szíjat. Ahogy emeled a lapot,  a motor is mozog a hintán.

 

Vajk

Előzmény: rferi (78659)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78661

Gépasztal:

Úgy látom, többeket is érdekel most ez a téma.

Valamelyik Ezermesterben (ha jól emlékszem, a '80-as évekből) van egy ötletes, univerzális munkaasztal. Természetesen "s.k." gyártmány, kifejezetten a helytakarékosság jegyében. No és persze fából, rétegelt lemezből van.

Az a lényege, hogy a párhuzam-vezetőkkel felszerelt asztallapban van egy szabályos hatszögletű nyílás. Ebbe lehet behelyezni a beleillő hatszögletű talppal felszerelt körfűrészt, marót, dekopírt, vagy bármi mást. A gépcsere egy pillanat alatt megvan, a hatszögletű illesztés precíz iránytartást biztosít, és mellékesen (ha éppen erre van szükség) 60°-os vágási szögbe állítást tesz lehetőve.

 

Akit érdekel, próbálja innen kitúrni:  http://oldtimer.ezermester.hu/

Úgy rémlik, hogy a címlapon is rajta van, de erre nem esküdnék meg. Ha jól emlékszem, pontos rajz és építési leírás is volt hozzá.

Ha másért nem, de ötletadónak szerintem megéri megnézni.

  

-=Peter=- Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78660

Üdvözlök mindenkit,

 

Szeretnék tanácsot kérni egy, talán a számotokra egyszerű, kérdésben. Van egy fa kerti asztalom, talán fenyőből van. Barnára van festve, és szeretném felújítani. Első lépés lenne a csiszolás, de itt megakadtam a gép megvételével kapcsolatban. Fogalmam sincs, hogy rezgő, vagy szalagcsiszolót vegyek e ehhez a művelethez. Tudnotok kell, hogy 0 napos "hobbiasztalos" vagyok, de hosszútávra tervezek, mivel a famunkák mindig is érdekeltek, viszont a tudásomat az előbb említett nulláról kell felépítenem. Tegnap szinte egész nap olvasgattam a kétféle csiszlóról pro, és kontra de nem lettem okosabb,ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket. Annyit még elmondanék, hogy a festés nem "vastag", a fa beszívta valamelyest, és kb 2-3 éves lehet. A célom az lenne, hogy ha lehet, hogy szinte natúr állapotba hozzam, és utána lepácoljam.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

rferi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78659

Végre látom képen legalább, hogyan oldják meg a mechanikát ezeknél a contractor gépeknél, de nem látom, hogyan emelik a tengelyt.

Van erről valakinek infója?

Előzmény: pali923 (78649)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78658

Szia,

 

A nútot meg tudod csinálni akár felsőmaróval, akár kézi körfűrésszel is. Kis gyakorlás valami hulladék fenyődeszkán, és hajrá.

 

Viszont ha jól értem, nemhogy fel akarod ültetni a lépcsőlapot a homloklapra, de kicsit bele is akarod csapolni/ereszteni. Én nem javaslom. Egyrészt a homloklap nem szerkezeti elem, nem kellene terhelést vinni rá semmiképpen. Másrészt ha a két fát nem rögzíted/ragasztod atombiztosan egymáshoz, akkor mozogni fognak egymáson, és nyikorogni fog. Én ott inkább direkt hagynék 1-2mm rést, a homloklapokat csak akkor szabnám be, amikor az összes lépcsőlap már véglegesen a helyén van. A rés nem látszik, nem feltűnő, de ha zavar akkor tehetsz bele filcet.

 

Vajk

Előzmény: Herr X (78652)
rferi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78657

Én maró helyett inkább körfűrészen csinálnám. Többször kell ugyan végigtolni a gépen, mindig másik vonalon, de akkor is gyorsabb és pontosabb megoldás. Ezt akárki meg tudja csinálni, akinek van körfűrésze.

Előzmény: Herr X (78652)
rferi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78656

Vegyél egy tábla 10mm-es bakelitet, jó drága lesz, de marha tartós, sima, és kisíkolható.

Én a körfűrészasztalomat csináltam úgy, hogy zártszelvény váz, közbülső merevítőkkel, majd erre felcsavarozva a lap, élvonalzóval keresztbe-kasul ráfektetve/átnézve a szorítócsavarok alá hézaglemezt téve 0,05mm alá hoztam ki a 80x120-as asztalt. Ennek vagy öt éve, és még pont ugyanolyan sík, pedig kint van az udvaron.

Ennyi pontosság neked túlzottan is sok, nemhogy elég.

Előzmény: recefyce (78647)
pali923 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78655

Szép darab lesz az az asztal, ha megcsinálod!

Ez a lumberjocks.com oldal valamiféle fórumként működik, nem jellemző, hogy nagyon részletezik, amiket feltettek, inkább csak megmutatják, hogy mit csináltak. Amit felraktam, tulajdonképpen nem nagy durranás, ezzel a módszerrel egy amatőr is össze tud rakni asztalt, csak a méretekre kell figyelni. Inkább azért volt érdekes, mert egy Workzone fűrész van benne (vagy annak másolata). Azt hiszem, ahhoz is érdemes másik stellert készíteni. Én is agyalok ezen már régóta, már ezer változatot megnéztem.

Előzmény: Barnamedvébb (78650)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78654

Zártszelvényből egy egyszerű keretet kell hegeszteni, a varratokat le kell csiszolni, hogy ne álljanak ki, 4 db vascső lábat alá heftelni, a lábak alsó végére 1-1 M12 anyát heftelsz, majd oda mehet bele az állító csavar. 

Az asztallap sima 18 mm-es bútorlap átmenő süllyesztett csavarokkal rögzítve. Bármikor cserélhető az asztallap ha elkopott vagy sérült, könnyű beállítani az asztalt síkba, vízszintesbe. Nekem egy 6m*1.2m  ilyen asztalom van, ez a munkapadom immár vagy 10 éve és tökéletesen megfelel a célra.

Előzmény: recefyce (78647)
pajaci Creative Commons License 2014.10.07 0 0 78653

Bárki megcsinálja, akinek van egy felsőmarója.

Előzmény: Herr X (78652)
Herr X Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78652

Tudom, kavarok.... :-)

 

Az asszony valahogy nem bír megbarátkozni a lépcső élén levő fémprofillal, így most a bükk lépcső- és homloklapokból álló lépcső áll "nyerésre".

 

Kérdésem, hogy a lépcsőlap aljába egy 8mm mély és 15mm széles hornyot lehet-e házilag belemarni a lépcsőlap aljába az élétől 25mm-re, vagy ehhez már ipari felszerelés kell?

 

Illetve Budapesten merre találok olyan szakit, aki ezt a bemarást nekem megcsinálja?

(a húzottfokú lapokat meg majd kiegerészem én....)

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78651

ezt akarom megcsinálni:

https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=2365a9a808bf701928b0a3696528436d

 

amit a leginkább problémának érzek, hogy miként tudom megcsinálni a párhuzamos kerítést és vezetőt (stellert)

újonnan, és olyan hosszan, az asztal szélességében

 

a többi csak idő és pénz kérdése

 

Előzmény: Barnamedvébb (78650)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78650

 

megtaláltam a projekt másik részét és természetesen a guglit is tudom használni

mindössze ez a site kicsit kaotikus nekem, ehhez kértem segítséget, mert épp nem volt kedvem tökölni vele

 

pontosan megvan mit akarok csinálni, találtam egy jó sketchup tervet, de a kivitelezéséhez gyűjtök most majd ötleteket

 

Előzmény: pali923 (78648)
pali923 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78649

Itt van egy más módszerrel készült asztal, ez sem rossz, ez is csak képekkel.

http://imgur.com/a/9WLGR

Előzmény: Barnamedvébb (78634)
pali923 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78648

Na most gonosz leszek! Ezen az oldalon szerintem csak képek vannak, de a gugli nevű barátod segítségével találhatsz erről az asztalról videót is:

https://www.youtube.com/watch?v=kaw1xjJJjeQ

 

A gonoszság az, hogy ezen a videón is csak ezek a képek vannak egymás után, némi zenével. Illetve itt van a bejegyzés 1. része is: http://lumberjocks.com/projects/75844

 

Azért mégsem jöttem üres kézzel: ez az ürge hivatkozik egy Curt Filipowski nevű tagra, akinek az asztalát koppintja. Ez viszont fent van a youtube-on 5 részben, Sketchup tervezéssel ez az első, a többit meg meg leeht találni:

https://www.youtube.com/watch?v=N0DyTzc2sxo

 

Alapvetően ezek a képek remek ötleteket tudnak adni, amit aztán tovább lehet gondolni, adaptálni a saját lehetőségeinkre. Sokszor ez éppen elég.

 

(Valamiért nem mennek a tecső videók, bocs.)

Előzmény: Barnamedvébb (78634)
recefyce Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78647

Köszönöm az ötleteket.

Egyébként nem püfölném.

Hangszerkészítés lesz, ezért ez a fene nagy precizitás :)

 

pajaci Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78646

Ráütsz a kalapáccsal és eltörik.

Előzmény: Pote01 (78645)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78645

Valami márvény, gránit vagy műkő lap kellene oda szerintem. Az meg is fizethető ekkora méretben és nem is kell belőle 2" vastag, hogy ne vetemedjen.

Előzmény: recefyce (78635)
pajaci Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78644

Nézd meg mennyi egy köbméter ilyen minőségű tölgy ára.

Előzmény: hdcsaba87 (78642)
pajaci Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78643

Ahogy elnézem tölgyből van, nem semmi súlya lehet. A sarokvasas kötéshez fejre kell állítani, ha állványcsavar meg dugó, akkor talpon szerelhető.

Előzmény: halaloszto (78641)
hdcsaba87 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78642

Két fontos tényező, hogy szerelhető maradjon az ágy , illetve kellőképpen masszív legyen. 

 

 

Szívesen vásárolnék hasonló árat, de online ~270.000 Ft-ért vesztegetik... véleményem szerint egy ilyen ágy nem ér ennyit.

Előzmény: halaloszto (78641)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78641

ugyanmár. a nem látszó oldalon horganyzott acél L vas sok csavarral és kész.

Előzmény: drRamaty (78640)
drRamaty Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78640

Ha ikeásan akarod: besüllyesztett hosszú facsavar ledugózva, vagy 2-3 centi átmérőjű "tipli". Esetleg ácskapocs :-)

Ha én csinálnám magamnak, akkor biztosan csap, csapfészek, rejtett ékelés. De nem csinálok ilyet, mert ha csapolnám, targonca kellene a mozgatásához, az meg nincs :-)

Előzmény: hdcsaba87 (78639)
hdcsaba87 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 78639

Sziasztok, az alábbi ágykeretetnél milyen kötőelemeket kellene a gerendák találkozásánál használni?

 

 

Arra gondoltam, hogy asztalossal ledaraboltatom a megfelelő méreteket, én meg itthon összeerakom mint egy "ikeás" terméket.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!