Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.15 0 0 31013
Nekifutok még egyszer, hátha úgy érthetőbb lesz:
Az RGO-78 és RGN-78 - TELJESEN AZONOS KÉZIGRÁNÁT, mindössze az RGO-78-n rajta van egy felcsatolható hatásnövelő burkolat. A gyártási index megeggyezik mindkettőnél (RGO-78), mindösze az utsításokban és használati rendelkezésekben a burkolattal (hatásnövelő köpennyel)ellátott kézigránát, mint RGO-78 szerepel, miközben a burkolat nélküli, mint RGN-78. Ennyi a különbség. De a gyártási index mindkettőnél RGO-78!
Előzmény: uselessjunk (31011)
Bujazliz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31012
Üdv

A 8 számjegyű robotokból nem készül annyi, hogy a "visszajelzések" sokaksága érvényesülhessen. (Ha így lenne, a világ legnagyobb üzlete lenne a nagy darabszám miatt.)

Amúgy az elektronikus gyújtású szerkezetek blokkolásra már régóta ismert és kipróbált módszerek vannak. Az egyik módszer technikai felszerlését egy robot képes a helyszínre vinni. Természetesen minden mentesítési módszernek megvannak a kockázati tényezője (itt nincs 100%-os biztonság), de a mentesítendő szerkezet gyenge pontját kihasználva jelentősen csökkenthető a felrobbanás valószínűsége.
Az IED-eknek vannak ismert, gyenge, sérülékeny pontja(i), akkor is, ha a működésük és működtetésük eltérőek is.
Ezekre kell "ráhajtani" és akkor kicsi lesz a kockázat.
Előzmény: uselessjunk (31003)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31011
Evvel csak az a bajom, hogy az RGO-78-on nincs hatásnövelő, az a sima RGO, amire te gondolsz. A rajzon az RGO, és RGN van, a fényképen az RGO-78
RGO, RGN
RGO-78
Előzmény: Zicherman Istvan (31009)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31010

itt van van az RGN és az RGO. Az RG utáni betű a gránát típusára utal, ha jól tudom:
РГН (наступательная)
РГО (оборонительная)

Legfeljebb István kijavít:)
Előzmény: uselessjunk (31008)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31009
Ugyan úgy néz ki, mit a neten fellelhető RGO-78 Csak a fotókon leszerelték a hatásnvelőt.
Előzmény: uselessjunk (31008)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31008
Megtennéd, hogy keresel nekem egy képet az RGN-78 -ről? A másik négy az oké, de erről még életemben nem hallottam.
Előzmény: Zicherman Istvan (31007)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31007
Egyáltalán nem ugyan az:)
Van RGO és RGN kézigránát is, van RGO-78 és RGN-78 kézigránát, és van még RGN-86 is.
Előzmény: uselessjunk (31006)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31006
Én egész életemben azt hittem, hogy az RGO-78 az egy bolgár csoda és nem ugyanaz, mint az RGO
Előzmény: Zicherman Istvan (31004)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31005
Láttam már RGD szöveg mellett RGO képet is:)
Előzmény: Zicherman Istvan (31004)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31004
Tévedés. Az RG-78-nak két verziója van, az RGO-78 és az RGN-78. Az RGO-78 hatásnövelő köpennyel rendelkezik, az RGN-78 pedig ugyan az az RG-5, mindössze más a gyújtója (és általában az RGN fotói vagy rajzai szerepelnek az RGO helyett a nyugati szakkönyvekben, sajnos).:(
Előzmény: Törölt nick (31001)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31003
Evvel csak az a baj, hogy itthon újra fel kell találni a spanyolviaszt. Lehet tervezni új technikát, vagy le lehet másolni a meglévőket, de az soha nem lesz ugyanaz, - huszadszor, a felhasználók visszajelzései alapján a használhatóság érdekében módosított- a gyerekbetegségeit kinőtt, kiforrott eszköz. A probléma az, hogy nem a piaci ár 2-3 szorosáért kéne folyamatosan vásárolni...
Előzmény: Bujazliz (30999)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31002
Hiányolom valahogy Hamburger mestert a mai vitából:(

Remélem csak fontos teendői tartják távol, és nem a főnökségnél kapja most a ,,beöntést" az írtakért.:(

*lekopogja*
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31001
RGO-78 már jobb?:)
Előzmény: Zicherman Istvan (30996)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31000
n valamikor terveztem egy IED-hatástalanító gépet... Épp az volt a fő kritérium, hogy tábori körülmények között össze lehessen ralni. (Az irányítási részét és elektronikáját egy jóbarátom tervezgette, mivel ő értett hozzá.Dolgoztunk rajta hárman (a harmadik srác gépkocsiszerelő és sportoló volt civilben.
Úgy jött ki nálunk, ha jól emlékszem, hogy az egész kütyü ára olyan 800-900 dollár körül jött ki (a videokamera volt a kurva drága, de 1995 óta a videokamerákat már pár ezer forintért is meg lehet venni).

Az alapelvet nem árulom el. De annyit elmondok, hogy rohadtul egyszerű, és még senkinek sem jutott eszébe.:)
Bujazliz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30999
Üdv

Mint írtam nem sok pénz kellene.
A 8 számjegyű beszerzés szégyene a háttérben dolgozóknak.
Hozzá nem értő szakértők, akik a követelményeket határozzák meg annélkül, hogy ismernék a robotok típusait alkalmási lehetőségeit és a világpiacon található gyártókat.
Persze elővesznek két ismert cég katalógusát és csemegéznek belőle.

A hazai gyártók között nem a Currust kell alapul venni, nincs robotok fejlesztéséhez, gyártásához való technikájuk sem mérnök gárdájuk. Ellenben vannak olyan magyar magáncégek, akik értenek a robotokhoz és nagy világcégeknek dolgoznak, készítenek ipari robotokat.
Ja és ezek a cégek 7 számjegyből kihoznak olyan célirányosan kialakított robotokat (videokamerás, vízlövéses, megfogókészülékes, robbantófejes stb.) szerkezeteket, amelyekel ezek a tragédiák elkerülhetőek lennének.
Ezek a cégek nem kapkodnak a nem megalapozott paraméterekkel és sokszor célirányos cégekre kiírt pályázatokért, ahol döntéshozatalnál a műszaki paraméterek és színvonal csak huszadlagos.
Előzmény: ptillas (30990)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30998

Az irodaberendezéses hasonlatod tetszik, sajnos igaz is.

 

"Ezek a dolgok most fognak igazán napvilágra kerülni."

 

Természetesen ha a HM-en múlik, akkor nem.  Viszont ahogy olvasom itt is, egyre nagyobb igény van a civilek részéről, hogy ne csak a jól megkoreografált nyilatkozatok, cikkek jelenjenek meg, hanem a valóságot is megismerje a társadalom.

 

(Vagy lehet, hogy ez azért van, mert ezeknek a civileknek a  többsége leszerelt, nyugdíjba ment katona? (mint akik itt is írnak).)

 

Továbbá megfigyelhető egy olyan igény is a katonatársadalom inkább közép és alsó részétől -akik mivel hivatalosan nem szólhatnak, nem politizálhatnak, csak egymásnak panaszkodhatnak- szóval, szeretnék a katonák, ha a civilek megszólalnának, és kiborítanának egy-két bilit, talán attól kicsit tisztulna az állomány (vezető rétege?), és remélhetőleg ennek következtében, tehát a nyilvánosság hatására a körülmények is javuló irányban változnának.

 

Vagy maradna minden a régiben, ki tudja.

 

 

http://www.katonahumor.hu/

 

 

Előzmény: wroclaw (30993)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30996
,,...ручная граната РГД-5 относится к противопехотным осколочным ручным гранатам дистанционного действия наступательного типа."
Előzmény: Zicherman Istvan (30994)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30994
Nem tévhit - TÉNY!
Az RG-42-ben is volt repeszképző anyag, mégis támadó gránát.
nem ettől függ a funkciója.
Egyetlen egy szakkönyvet, utasítást vagy rendelkezést nem láttam, amelyben deffenzív kézigránát-ként szerepelt volna.
Soha sem volt az.
Előzmény: ptillas (30982)
wroclaw Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30993
Háborús övezetben nincs pénz erre arra? A MH és háttérintézményeinél világszínvonalú az irodaberendezés. Talán egyensúlyba kéne hozni a pénzelosztást. Ezek a dolgok most fognak igazán napvilágra kerülni.
degenerator Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30992
hülye kérdés,tudom, de: nem lehetne valahogy megoldani, hogy a robot rakja rá a horgot a bombára?
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30991
Szerintem nem ilyen egyszerű ez.

Nem kezdheted azzal, hogy robbantunk, mert arra az lesz a helyi reakció, hogy "Ott a mecset!"
Viszont a merénylő sem csinálhat akkora IED-t, ami megrongálja a mecsetet, mert akkor elveszítheti a társadalmi bázisát.
És mindenki tudja mindkettőt.
Előzmény: Bujazliz (30989)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30990

2, azaz ketto robotja van a tuzszereszeknek. Az egyik itthon, a masik kinn. AZ itthoni mas fajta, mar nem mukodik (pedig tavalyi beszerzes...).

Idenre volt meg egy beigerve, ha jol tudom olyan, amilyen most kinn van. Nem lesz.

Hogy mennyibe kerult?! Hat, nem volt olcso, 8 jegyu szam az osszeg. Nem is nagyon akartak megvenni sem...

Aztan megis lett (vegre). Hogy magyarok ilyet gyartsanak?! Smafu. A jarorautok felepitmenye is busasaron van (Currus), valaki jol jar vele. Tehat, meg nagyobb lenne a kiadasi oldal.

Előzmény: Bujazliz (30989)
Bujazliz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30989
Üdv

Kicsit át kellen gondolni.
Azért ment oda, mert nem akaták, hogy felrobbanjon, mert akkor a mecset lerongyolódik és többenm meghalnak.
Nem tudták elmozdítani.(tehát helyén maradt).
Amikor a tűzszerész a közelébe ért, felrobbant.

Tehát összegezzük:
a.) Meg tudták akadályozni, hogy felrobbanjon?
b.) Legyongyolódott a mecset?
b.) Meghalt több ember a közelében?

Válasz: nem.

Értelmetlen volt a tűzszerészt odaküldeni?

Válasz: igen

Az eredmény, csak a bátor katonánk halála. Semmi több!

A robotot kell odaküldeni nem az élőerőt.
Nem alkalmas a robot a feladatra?
Más típust kell alkalmazni, ami erre megfelelő (van a palettán vagy vannak erre alkalmas magyart mérnökök és cégek.)
Ez csak pénzkérdés (nem is sok). Az életnek nincs ára!
Előzmény: ptillas (30986)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30988

Jo igazad van!

En nem ismerem afganisztant.

Irakot is csak alig.

Előzmény: ptillas (30986)
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30987
Hozzátennék még valamit. Azt meg nem mondhatja a tűzszerész, hogy "Figyelj, falufőnök, így is, úgy is robbanni fog, hadd robbanjon nélkülem..."


Viszont csak most néztem meg a honvedelem.hu-n a képeket, és rá kellett jönnöm, hogy voltam én egy olyan tanfolyamon, ahol Nemes (akkor még) százados Úr volt az oktató... :(
Előzmény: ptillas (30986)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30986

Odament a "dzsemerrel" a robot. Korbenyomdokolta, aztan a talalt vezetekeket elvagdosta. Majd meg akarta emelni a robot. Nem tudta. S mivel arrebb kellett volna vinni, muszaj volt megkozeliteni. Akar lepesre is mukodhetett az IED. Nem egy hulye gyerek volt, hogy felelotlenul odamegy es azt csinal, amit akar...

Megtette a szukseges lepeseket. A zsakban meg ki tudja, hogy mi volt?!

A mecset miatt nem lehetett robbantani, vagy raloni a helyszinen! Ertsd mar meg, hogy nem egeszen olyan egyszeru, ahogyan azt gondolnad. Es az a baj, hogy ezt sokan nem akarjak megerteni. Elfogadni en sem, de sajnos megertem.

Gondold vegig, ha ott tobb ember vesztette volna eletet, vagy a mecset lerongyolodik. A helyiek is a tabor ellen fordul, nem csak a talibok...

Előzmény: Kavics78 (30984)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30985
RGD-5
Előzmény: ptillas (30982)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30984

"Sajnos ez nem egészen így működik!!Az IED nincs ám kipakolva az útra,tiszta rálátással!!"- nem mondod!

Esetunkben azonban az IED-t felismertek

 

"Sajnos oda kell menni,meg kell nézni."-A nagy budos szart!  Van az a nagy boszme gepezet a gemjevel es a karmaival, majd az szepen arreb rakja, szetvagja stb.!

Nem nagyon ertelek en titeket!

Miert bujtok el amoge, hogy: hat parancsra tette!

Ez hulyeseg! Semelyik parancsnok nem oleti meg a katonajat feleslegesen!

Udv!

 

Előzmény: Python24 (30963)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30982

Tevhit. :)

A lemeztest alatt talalhato a repeszkepzo anyag. Higyjel nekem.

Előzmény: Zicherman Istvan (30981)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30981
Hm... elütötted. Az RGD-5 - támadó (offenzív) kézigránát.
Előzmény: ptillas (30979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!