Keresés

Részletes keresés

thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30964
Biztos úgy van! Én ehhez nem érteni, csak olvasni és emlékezni... ezek szerint rosszul.
Előzmény: ptillas (30958)
Python24 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30963
Szia!!
Sajnos ez nem egészen így működik!!Az IED nincs ám kipakolva az útra,tiszta rálátással!!Lehet,hogy csak a robbanótest szélét lehet látni a vezetékekkel,a többi be van ásva.Én találtam IED-t pl a főúton,kátyúba berakva.Semmi mást nem lehetett látni,csak 2,a kátyúba szórt kavicsok alól kilátszó vezetéket.Mégis azonnal hívtuk a tűzszerészeket,és kiderült,hogy egy P-3-as HK akna volt ott távirányítóval.Sajnos oda kell menni,meg kell nézni.Ha lehet,akkor robottal..De mi van akkor,ha nem tud odamenni a robot???
Előzmény: Kavics78 (30959)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30962
Az F-1 annyira nem gáz.
Sok körülötteaz UL és félreértés/félreolvasás, de semmivel sem gázosabb, mint bármely védő (deffenzív) kézigránát.
Előzmény: Törölt nick (30960)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30959

"ha meg KELL kozelitenie "valamilyen" apropo folytan"-kivancsi volnek az indoklasra. Plane mivel az nem robbant fel! Es azt talan megtudhatjuk!

Mi indokolta azt, hogy oda kellett menie az IED-hez es meghalni???

Ha kijovok az etterembol elhaladok egy vitrin mellett ahol felszedett IED-k vannak.

Valahogy terepen nem lennek kivancsi ra kozelrol!

Egyetertek az elottem szoloval!

Szetloni darabokra aztan annyi!

Udv!

Előzmény: ptillas (30912)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30958
Bocsi, de 36M "Vécsey" kezigranat a neve. ;)
Előzmény: thehassan (30948)
ptillas Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30957

Az egeszben az a baj, hogy a lakossag az uriteskor nem nagyon akarja elhagyni a sajat viskojat. Az meg feltehetoen halallal is parosulhat.

Gyula eseteben egy mecset volt a kozelben, ezert nem engedtek, hogy a helyszinen robbantson, ralojjenek ( ha lett volna multi-purpose loszere...). Igy csak egy megoldas maradt, hogy megrantja, ha elmegy elmegy, ha nem akkor pedig elszallitjak es biztonsagos helyen megsemmisitik.

A robot ugye hasznalhatatlan volt. Az inditas pedig megtortent es "ket lab" utazott haza afganisztanbol...

Az a baj, hogy a modszereket folyamatosan varialjak. Akar oraval idozitenek, mellette egy masodlagos radiotelefon hivassal varialhatjak, illetve vezeteket is alkalmazhatnak.

Az utobbit pedig eszrevehetetlenul felszedik ha sikerul felszedni, ha nem az IED-t.

Előzmény: Princ of Carpatia (30937)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30956
Magyarországon "szakszolgálatnak" a nemzetbiztonsági szakszolgálatot hívják, ami a nb tv szerint "technikai" szolgáltatásokat nyújt a cilvil/katonai felderítés/elhárításnak.

Nem csalódtam, benned lehet bízni...:)

Az NBH-nak vééégre megjelent az évkönyve idén is, tessen megcsodálni.

Mondtam, hogy már nem kell sokat várni:)
Előzmény: Törölt nick (30953)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30955
Szia doki!

Már úgy érted, hogy Szlovákiában van egy szakszolgálat?

Már úgy értem, hogy itthon van csak egy, amit így hívnak:)

Vagy azért, mert nincs Szlovákiában magyar tevékenység. Vagy azért mert én nem jutok hozzá a kipattant bakikról szóló sajtóhírekhez. Vagy is. :)

:D

Az a benyomásom alakult ki, hogy egy szolgálat tevékenységének mértékére a kipattant, sikerült/de inkább nem sikerült akciók számából lehet következtetni.

Semmiféle arányt nem lehet kikövetkeztetni abból, hogy mi került nyilvánosságra. Sem pozitívat, sem pedig negatívat. Ez egy ilyen játék:)

És van egy olyan érzésem, hogy a magyar szakszolgálatok (KBH, NBH) a túléléséért küzd jobbára, és csak ezután az ellenérdekelt szolgálatokkal.

Azért ez hál istennek nincs igy. Mindegyiknél.
Előzmény: dr_kotasz0831 (30943)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30954
Igen, ez valóban fogós kérdés lehet a médiaszakiknak, akik kétlem ,hogy értenek ezekhez a dolgokhoz.Viszon az sem elhanyagolható tény, hogy esetleg a robbantók a megfigyeléseikre alapozva arra gondoltak, hogy amint a jammeres jármű indítja a pittyegést, az pedig az órát, talán összekalkulálva, hogy addigra talán odaér a jármű, vagy járművekből álló egység és a robbanás vagy talál valamit, vagy valakit, vagy nem.Ez persze csak elmélkedés részemről, semmi nem támasztja alá a gondolatsort.Ez nyílván a média részéről is csak találgatás.Kaptak valami kis hírmorzsát és kombinálgatnak.Persze van úgy, hogy vak tyúk is találhat néha szemet.
Előzmény: Princ of Carpatia (30952)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30952

Üdv!

 

Hát mit ne monnyak! Ez a válasz, ha riporter lennék nem állna meg nálam. Honnan tudja az a kütyü, hogy ha elszámol (ketyeg) pölö huszonnyolcig, addigra odaér a hatósugarába a magyar tűzszerész, és robbanhat. Azt el tudom képzelni viszont, hogy a zavarás előidézte a pittyegést, és egy kapacitív érzékelő amikor elhangolódott a tűzszerész testtömegétől már a pittyegéssel összekombinálva működésbe hozta az indító szerkezetet, ill. beindította a robbantást. Szvsz, ha a robotot kűldik oda, nem történt volna semmi mivel az fémből van. (Arra viszont az induktív érzékelő reagál, mint mondottam.)

Nem értem: Miért nem lövik szét a megtalált kütyüket, miért akarják hatástalanítani?

Láttam egyik Veterán Katonánk fényképeit, amikor is aknamezőket jelölgettek be, hogy hol vannak a robbanó eszközök, meg lőszerek, és azokat ráadásul bé is gyűjtögették. Én azt hittem balga civil, hogy ilyen feladatok okán vannak kint a tűzszerészeink! Nemám IED hatástalanításra!  Van egy jó pár módszere a fellelt eszközök felrobbantására, a tűzszerész életének kockáztatása nélkűl is!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: stalker2 (30950)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30951
Igen, abszolút igazad lehet.A hírekben az volt, hogy előtte német és magyar mesterlövészpáros sasolta a terepet.
Előzmény: Princ of Carpatia (30949)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30950
Az indítócuccról most volt a hírekben, hogy talán mobiltelcsi és hozzászerelt óra.Amikor a jammer bezavarja a jelet, a mobil pittyeg(egyet vagy többet), hogy nincs térerő, ezáltal zárul egy áramkör, ami beindíthatott egy órát, amely visszaszámolt x-percet mondjuk.Miután lejárt a visszaszámlálás, ahogy a mondás is tartja:,,ütött az óra"A hírekben erre a módszerre gyanakodnak.
Előzmény: Princ of Carpatia (30947)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30949

Bocs, de lemaradt:

Egy előző hsz.-emben említettem azt, hogy ez kombinálható valamilen rádiófrekis távirányítóval. (Mobil, de inkább valami rádióvezérlő adó, az IED.ben meg a vavő), amit aztán lesből, lesve lehet működtetni. Ha meg "illetéktelen"  (értsd: tűzszerész) babrálja, ott a kapacitív érzékelő, ami majdnem oljan, mint az induktív......

Előzmény: Princ of Carpatia (30947)
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30948
Pár éve volt egy interjú a Magyar Honvédben egy tűzszerésszel az itthoni feladataikról. A riporter megkérdezte, hogy van-e olyan UXO, amit semmiképpen nem hatástalanítana? A válasz az volt, hogy a Vécsi kézigránát ilyen, arra még "a Váci utca közepén is" inkább boríttatna egy kocsi homokot és felrobbantaná.

Csak az a baj, hogy ott a helyszínen, abban a szituban... nem tudom.
Előzmény: Princ of Carpatia (30937)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30947

Hi!

 

Imádom, amikor valakiben dolgozik a "hájtek"! :-D

 

    ..... Az induktív érzékelők egy oszcillátor által gerjesztett mágneses teret használják fel a fémtárgyak érzékelésére. ...

 

Egy induktív kapcsoló meg ennyi:

 

 

Namármost, ott a hegyekben a "hájtek".....? Nem inkább valami iljesmit tartotok életszerűbbnek? Mert ez az út szélén alkalmas egy bomba indítására, főleg, hogy a nagy böszme vasakat érzékeli.

Mit gondoltok? Itt mi volt az indító szerkentyű?

 

http://erotika.indavideo.hu/video/_16_IED_Afganisztan

 

(Ne tévesszen meg a hely címe, ott az afgani videó is.)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: stalker2 (30945)
rellé Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30946
Szerintem érdemes a hireket figyelni,töb forást,és öszekapcsolni öket/mazar/.
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30945
Nem csakis kizárólag mobiltelcsit, de azt is.Azon kívül kézi adó-vevőt, egyszerű távirányítós autó távirányító rendszerét, vezeték nélküli ajtócsengő pl., vagy egyéb távirányítással kombinált indítószerkezeteket akár.
Előzmény: thehassan (30942)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30944

"Az a gyanús, ami nem gyanús?" :D

 

Én

Előzmény: Törölt nick (30930)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30943

Szia Tubero!

 

Már úgy érted, hogy Szlovákiában van egy szakszolgálat? Lehet, hogy így van, de első hallásra nem tűnik valószínűnek.

 

Semmit sem hallottam. Ami persze lehet, hogy azért van, mert annyira jól fedett, és 100%-ban sikeres akciókról van szó. Legyen így. Vagy azért, mert nincs Szlovákiában magyar tevékenység. Vagy azért mert én nem jutok hozzá a kipattant bakikról szóló sajtóhírekhez. Vagy is. :)

 

Az a benyomásom alakult ki, hogy egy szolgálat tevékenységének mértékére a kipattant, sikerült/de inkább nem sikerült akciók számából lehet következtetni. És van egy olyan érzésem, hogy a magyar szakszolgálatok (KBH, NBH) a túléléséért küzd jobbára, és csak ezután az ellenérdekelt szolgálatokkal.

 

De nem akarok a megmondó ember szerepében tetszelegni. Én ezeket hallottam. Lehet, hogy hazudtak. Lehet, hogy nem. :D Ilyen ez a popszakma... :D

 

Én

Előzmény: Törölt nick (30929)
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30942
Biztos, hogy GSM-telefont használnak? Mert nekem lenne pár ötletem, hogy mit lehetne még...
Előzmény: stalker2 (30940)
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30941
Akkor szólj a hírszerzésnek, hogy nyissanak egy google-t. Vagy legalább egy wikipedia-t. http://en.wikipedia.org/wiki/GSM#Technical_details
Előzmény: stalker2 (30932)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30940
Igen, tudom mi a GSM.A 200 MHz pedig csak elírás, amiért sorry.A jammereket erre hangolják, ha jól tudom, viszont valamely módon, a korábbiakban leírtakon kívül mégis tudják működtetni és ez arra enged következtetni, hogy nem rossz szakemberekkel dolgoznak az elkövetők.Nem ma tanulták ezeket a dolgokat.Csak ennyi lenne a komment.
Előzmény: thehassan (30939)
thehassan Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30939
A GSM rendszer az nem azt jelenti, hogy "mobiltelefon, valamilyen". A GSM az _a_ GSM (Global System for Mobile communications, leánykori nevén Groupe Speciale Mobile, és bizony a GSM az 900 MHz a világ minden sarkában. Ugyanúgy, ahogy az NMT (Nordic Mobile Telephone) 450 MHz, ez volt nálunk régen a 0660. Amerikai barátaink 800 MHz környékén játszanak (régen analóg, most már CDMA rendszerben), a DCS (GSM-kiterjesztés) 1800 MHz, az UMTS pedig, ha jól tévedek, 1600 vagy 1700 MHz környéke. Ez a villamosmérnöki tudomány már csak olyan dolog, hogy a szavaknak jelentésük is van.
200 MHz-en üzemelő mobiltelefon nincs. Piacon eladhatatlan lenne egyébként egy ilyen készülék, de más oka is van annak, hogy nincs.

A Roshan az egy GSM rendszert használó szolgáltató, a több afganisztáni közül az egyik.

(Zárójelben: ha 200-400 MHz között elkezdenél zavarni Afgániában, rövid időn belül úgy tunikán billentene két-három SOF operátor, hogy csíkot húznál az égboltra. Ott kavarnak ugyanis a műholdas rádióikkal...)
Előzmény: stalker2 (30933)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30938
IIIIGEEEEN!
Végre egy jó gondolat!Igen, bizonyos helyeken ezt így okítják.Ha nem te tetted oda, ne nyúlj hozzá.Éééés, ne is közelítsd meg.Ha csak a legkissebb lehetőség van reá, ki kell lőni ezeket a cuccokat.
Előzmény: Princ of Carpatia (30937)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30937

Hi!

 

     .....és ki tudják játszani a jammert az okos köcsögök.Sorry..

 

No! Ezért kell az iljen eszközöket bizonytalan esetben, és főleg napokkal egy már bekövetketett haláleset után biztonságos távolságból romboló-puskával szarrá lőni, nem pedig hatástalanítgatni!

 

És, ha ez rajtam múlana, parancsot adnák erre akár lakott területen, városon belül is, mégha épületekett is kell utánna renoválni!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: stalker2 (30933)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30936
Viszont hírszerzés szempontjából elhiheted hogy azt a részt, amit kell kiveszik belőle bőven.
Előzmény: Törölt nick (30934)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30934
az afghánoknál a Roshan rendszer megy

A ROSHAN GSM 900-as rendszer, adótornyaik jelenleg a tálibok kedvenc célpontjai. De ott van még az egyesül emírségekbeli Etisalat, a dél-afrikai MTN szolgáltató is, az afgán/amerikai AWCC, mindhárom 900/1800 GSM frekiben, ráadásul jelenleg a legnagyobb lefedettséget az MTN biztosítja odakint.

az pedig köztudomású, hogy orosz kézben van

Köztudomású... Az oroszoknak még az áttételes tulajdonokkal együtt sincs 20%-nál több a ROSHAN-ban.
Előzmény: stalker2 (30932)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30933
Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy GSM system, de a freki ott körüli és ki tudják játszani a jammert az okos köcsögök.Sorry
Előzmény: thehassan (30918)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30932
Bocs thehassan, nem vitatkozni akarok, de te nem tudod egészen jól, mivel az afghánoknál a Roshan rendszer megy, az pedig köztudomású, hogy orosz kézben van.Hát ennyi.Én így tudom és ez hírszerzési adat.
Előzmény: thehassan (30839)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30931

Linkajánlatom:

 

http://www.iedberes.hu/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!