Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13508

Szia!

Na, jól van. Meglátod, meg fog szűnni a gyakori elhullás. Nekem nagyon bevált a mosott 0-4 szemszerkezetű homok (apró sóder), 40 kg/400,- Ft. Jó, ha keversz bele zeolitot, jó az élettani hatása a szárnyasoknak és szagtalanít is! Lehetőleg eredeti anyagot próbálj szerezni, abban nincs semmiféle adalék és olcsóbb is. 

Az itató is jó lesz, majd, ha felcseperedtek. Mint ahogy egyik társunk írta, 130 naposoknak Ő is ilyet ad. Persze, azok már nem fulladnak bele egy csepp vízbe.

Tudom ki az, aki forgáccsal almoz, szíve joga, de mást ne térítsen el a helyes tartástól.

Itt a saláta időszak, adjál nekik bőven, meg fogják hálálni! :-) 

 

Előzmény: Pichon (13505)
japipapi Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13507

Szia!

Gondolom mellé nyúltál, nem nekem szántad a témát. :-)

Mert:

- én is adom szárnyasaimnak, igaz nem nevelőt, hanem vitamint

- és lehet kapni, Budapesten szinte mindent, pénz kérdése

:-)

 

 

Előzmény: efraim77 (13504)
slanczK Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13506

Sziasztok!

Szeretnék fűrjekkel foglalkozni, de helyhiány miatt csak ketreces tartás jöhet szóba, természetesen mindenféle földi jóval. Azt szeretném kérdezni, hogy egy ketrecbe egy kakas-négy tyúk párosítás megfelelő-e. A leendő tojásokat keltetni szeretném! A ketrec tervezett mérete: 80x50x30(sz,h,m).

Köszi!

Pichon Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13505

 

 

Sziasztok ! Most írjam meg hogy ki mondta azt nekem hogy lehet faforgácson napos korban ? Láttam mutatta a képeket is és a fürj tenyésztők csoportban van a facen fent , dara értem kukorica dara nekik, de eddig sem adtam sosem és nem volt gond, itt most a fa forgács volt a nagy gond, nagyon rosterem a dolgot , amit tettem, csináltam műveltem nem halgattam rátok, szeretnék jól fürjezni de ezek szerint semmi közöm még hozzá, mert nem rátok halgatok hanem a sok emberre akik hülyeséget mondanak nekem :( Most kiszedtem az össze forgácsot, lepedő nekik, és már csak inditó kaja. Akit érdekel az illető neve le írom neki privátba, én nem írok a csávónak mert elegem lett, a tegnapi napból, sajnálom remélem nem leszek megkövezve, nagy hiba volt :(

 

efraim77 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13504

Ha nagyon indítót akarsz nekik a Vitafort  indító tökéletes én azt adom 10 napig és nagyon jó. Utána Vitafort nevelő. (tudom felétek Vitafort nincs)

Előzmény: japipapi (13502)
efraim77 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13503

Az itató nem lehet gond mert pont ilyen itatót próbáltam ki és tettem be 130 napos fürjnek. Egyből tudtak belőle inni gond nélkül egy sem pusztult el azóta sem. Szerintem a forgács lehet a  gond én csak rongyot vagy kartonpapírt teszek alájuk.

Előzmény: Pichon (13497)
japipapi Creative Commons License 2015.05.01 0 0 13502

Szia, Tamás!

Ismét vissza olvastalak, mert rémlett jó sokszor mondtuk neked, hogy a forgács nem jó a fürjeknek, alomnak. Hiába, itt az eredménye! Azért mert olcsó? http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131556334&t=9181149 

Azután azt is mondtuk, hogy mit, hogyan etess, de ezt is hiába! "Dara nincs nem tudom mire gondolsz !"  Nem tudod mi a dara? Gabona őrlemény! 

Azt is írtuk már ezerszer, hogy a fürjeknek nem szabad indító tápot adni, mert abban általában nem kívánt gyógyszer is van! pl.: szalmonella elleni gyógyszer. A fürjek ezt alapból megoldják, önállóan kialakul a rezisztencia, viszont ha gyógyszert kapnak, elpusztulnak! 

2014. június óta fürjezel, sokat kérdeztél, igaz, választ is kaptál, de nem értem miért nem olvasol vissza? Miért nem hallgatsz sikeres fürj tartók véleményére?

Sajnálom a állataid pusztulását de a méreg megesz, amikor az mondják, hol meghalt! Egy állat pusztul, kimúlik, netán döglik, de nem meghal, azt csak az ember utolsó útja!

 

Tamás!

Ha, nem úgy fürjezel, ahogy kell. inkább hagyd abba. Az állattartást nem lehet önfejűen csinálni, be kell tartani az elemi szabályokat.

Ne haragudj, gyakorlatod, kicsit ki hozott a sodromból.

 

Olvass vissza!

 

Előzmény: Pichon (13501)
Pichon Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13501

Holnap megcsinálom már se kedvem se idegrendszerem nincs hozzá ! 19 kuka lett + a kutyámat is ma oltattam le, ástam neki a helyet tisztességesen eltemettem, sok volt ma :( Köszönöm a tanácsokat, remélem a fácánokkal és a japán csirkékkel nem lesz majd ilyen gondom ! Én eddig csak indítót adtam nekik mindég, de akkor lehetett volna nekik kukoricát is :( Ezt sem tudtam, mert a nevelő tápot 50 - 50 % szoktam adni fele kukorica dara fele nevelő.

Előzmény: fürj999 (13500)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13500

Ne higgyél mindenkinek, A faforgács poros, fűrészporos amit, ha lenyel a begyében, a pici zuzzában megdagad és elzárja. Majd elpusztul. 99 %, hogy a tiéd is ezért pusztult el. Az első takarításig ruhát terites alájuk és arra szórjál tápot és az első nap( ez már elmúlt) Kukorica darát szinte liszté darálva, majd mint most inditó tápot. A máspodik takarítás kb 4-5 nap múlva újságpapír legyen alattuk Vitamint kapjanak a vízükbe. Indulásnál 37-40 fok legyen aztán hetente kb 5 fokot csökkenteni. 

Előzmény: Pichon (13499)
Pichon Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13499

Szia ! Pedig a faforgácsot mondták nagyon sokan hogy kezdettől mehet nekik :( alatta van egy karton és a fa forgács, inditó van nekik be téve porban.Dara nincs nem tudom mire gondolsz !

Előzmény: fürj999 (13498)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13498

Most nézem, és jól látom forgácson vannak ?? Ha igen azonnal szedd ki és puha ruhát tegyél alájuk !! Én nem látom a darát ? Holnaptól inditó tápot nekik porrá darálva.

Előzmény: Pichon (13497)
Pichon Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13497

Szia ! Igen az itató magas volt kivettem van másik kisebb itató és kupakok :) Dara van nekik bent bőven porrá nyomva !

Előzmény: fürj999 (13495)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13496

Túl erős, vagy sok a világosság nekik. Kevés ideig kell nekik világítani amig jól laknak aztán sötét. Kis bújó helyet kicsi dobozt amibe csak egy madár fér bele, de többet berakni. kevés fényt adni nekik a kaja körül, máshol ne legyen vagy csak kevés fény. Takarással lehet elérni. Amikor támadnak tiszta vízzel le kell permetezni a támadót. 1-2 nap biztos beletelik mire megszokják ismét egymást. Este kell összerakni őket sötétedés után és kamilla teával lespricceni őket, hogy egyforma "illatuk" legyen. De lehetőleg ne erős legyen a világosság mert az ingerli őket.

Előzmény: Skytten (13493)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13495

Szia

Szomjan és éhen haltak !!

Nem látom a darát a vízes itató nagyon magas peremű és kevés 1 db. mert ők nem tudják mi az ! Sok kis vizes edényt kell lerakni nekik ! Pl. üditős kupakokat, abba nem tud belefulladni. A kaját nagyon apróra (szinte porrá) kell darálni és aljuk szórni , hogy megtalálják segíteni kell meg kell mutatni nekik .

Előzmény: Pichon (13494)
Pichon Creative Commons License 2015.04.30 0 0 13494

Sziasztok Tegnap 72 tojásból 59 bújtak ki, sajnos az első kritikus 24 óra után ma reggel 8 darab halott volt Hiába van 35-37 fok, nem értem .Tudom hogy este hideg volt nagyon de hát egy ládában vannak, már raktam fel képet róla miben is .

Skytten Creative Commons License 2015.04.29 0 0 13493

Üdvözlök mindenkit!Lenne egy problémám melyre nem tudom a választ.Van 5 db fürjem egy 60×80 kalitkában.Apró sóder homok van az alján van nekik bent egy darab gyeptégla kapnak vitamint alma ecetes vizet tojotápót viszont igy is kettöt állandóan megskalpolnak megtépnek.Épp most raktam vissza azt a kettöt de egy félóra múlva ismét skalpolták öket.Mit lehetne még ez ellen tenni.Régebben volt 50-100db de akkor nem volt ilyen gond.Valami ötlet esetleg valakinek?Elöre is köszönöm!

janika.p Creative Commons License 2015.04.26 0 0 13492

Jó hogy megkérdeztem köszönöm szépen a választ :) Muszáj leszek akkor keltetőmet üzembe helyezni :)

Előzmény: japipapi (13491)
japipapi Creative Commons License 2015.04.26 0 0 13491

Szia!

Meg se próbáld. A tyúkod lehet közel 2-2,5 kg, a pici fürj tojás statikailag nem volt erre kalibrálva. Hiába akár gondos is a kotlós, széttapossa egészen biztos.

Előzmény: janika.p (13490)
janika.p Creative Commons License 2015.04.26 0 0 13490

Sziasztok!

Meg kotlott 2 tyúkom az egyik alá tettem tyúktojást a másik alá fürj tojást szeretnék, mi a véleményetek róla? valaki keltetett má tyúkkal fürjet? véleményeket előre is köszönöm.

fisherzolo Creative Commons License 2015.04.23 0 0 13489
Üdv.Megvételre keresek 25-30db fürj tojót Hajdú - Bihar megyében.kisfisher@freemail.hu
Pichon Creative Commons License 2015.04.21 0 0 13488

Sziasztok ! olvasok és írok mindenkinek :) Nagy közösben :) Fürj999 ma van a 10 nap ma fogom őket meglámpázni, remélem nem lesz sok kuka, de biztosan lesz benne. Én mikor tojást szedem össze már úgy csináltam eddig is és úgy is fogom, be a kamrába, csúccsal lefele ott van 16-18 fok nem forgatom ennyi :)  Fürjek télen keltetett fürjeim 10 hétre kezdtek tojni a nyáron keltetett pedig 7 hétre, indító táp, aztán nevelő volt nekik, és tojótáp, kukoricával búzával. Én 22 napig indítót használok aztán 2 hét nevelő és mehet a rendes kaja. 50 Nap és ivarérett volt a kakasom mert a gépbe kerülő tojások nagyon jól keltek ! Télen nálam + 5 fokban is a kakasok olyan aktívak voltak, most nyáron melegben huha :) Jó dolgok van, na meg aztán van kiabálás bőven :)

fürj999 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 13487

Szia

A kakasok sokkal késöbb érnek mint a tyúkok. A tyúk tulajdonképpen az eső tojástól ivarérett, hiszen a pete levállt és tojás lett belőle. A kakasoknál nem lehet ilyen pontosan megállapítani mikortól lesznek ivarérettek. A "hab" a kloalkánál megjelenés még nem azt jelenti, hogy van is benne ivrérett sperma. Tehát a tyúk 8-10 hetes korára ivarérett. Ezzel szemben a kakas 5-6 hónapos korban ivarérett. A tyúkok kevés fénynél és kisebb melegben is tojnak emellett a kakasok akkor még a hangjukat sem hallatják, vagy csak egy-egy evétett kurjantás, és nem kukorékolás. A kora tavaszi keltetés ( a természetes fényviszonyokról beszélek) csak 30-50 %- ban fias. A május közepe után gyűjtött tojás már 70-80 % természetesen a megfelelő kakas létszám függvénye. A másik dolog a kevés fias tojás miatt, hogy a fürjeknél is van, hogy válogatnak partnert maguknak :-) ! Sok madár egy helyen tartása csökkenti a fias tojások számát is.

Én még nem raknám be a keltetőbe azokat a tojásokat amelyek 8 hetes tyúkoktól van. Mert nem biztos, hogy a tojás meg lett- e termékenyítve. Majd akkor lehet (ajánlott), ha már legalább 2-3 hetet együtt lesznek. HA, elfogadják a kakasokat a tyúkok, nem-e verik agyon őket.

Előzmény: metabo (13484)
Dodó mama Creative Commons License 2015.04.21 0 0 13486

Szia! Én Cibakházán vagyok, ha érdekel hívjál a következő telefon számon: 06 30 2058 480.

Most keltetek, de 6- 8 nap alatt össze tudok gyűjteni 200 db keltetésre valót.  Van köztük nagytestű fehér, góliát búza, és normál méretű vadas.

Előzmény: taptapo (13477)
efraim77 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 13485

10-12 hetes tojóktól én már merek keltetni persze öreg kakasokat teszek közéjük.

Nálam inkább az a kérdés a kakas meddig marad aktív ügyes és  ivarérett?

metabo Creative Commons License 2015.04.20 0 0 13484

Én vettem a fáradságot és tényleg hasznos. erre viszont nem láttam benne infót google meg ugyan megmutatja a választ ám az 3 eltérő kérlek segítsen aki pontosan tudja. Van egy csapat 7-8 hetes fürjem (Pénteken lesznek 8 hetesek) Kakasom van több ami fél éves is van már. Összetehetm őket ? Várható ebből napos fürj majd ?

 

"Fürj ivarérettsége" - google

 

1, fürj.hu szerint a tojó 90. naptól kakas 120. naptól

 

2, fürjeslap szerint 35 napostól ivarérett és 40-45 napos kortól tenyésztésbe vehető

 

3, tikfarm szerint tojó 120. nap kakas 150. nap

 

Nem kellene itt rendet rakni ?

 

Öreg madaraim (fél éves tojók) 34-en vannak rájuk 17 kakas vigyáz ettől független ma holnap, ha véget ér a kelés nem leszek megint csak 50-60%-os aránynál.

 

Szóval a közel 8 hetes fiatal csapatot bevonhatom már szerintetek ? Pl. Holnap kapnak idősebb kakasokat s már a szerda esti tojás mehet a gyűjtésbe ?

 

Előzmény: fürj999 (13483)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.20 0 1 13483

Szia Pista 

 

Köszönöm, hogy belinkelted. Csak sajnos sokan nem olvasnak vissza egy két sort sem. Inkább kérdeznek.

 

Üdv:Pista

 

Előzmény: japipapi (13479)
japipapi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 13482

Szia!

Picit én is adok egy ötletet. Gondolom nem panel az új házad, hanem családi ház.

- Ha nincs pince, hát csinálj egy kis vermet, jó hőszigeteléssel.  Kis gödör, fedés, akár szalmabálák és fóliázva leföldelve, mehet rá a pázsit. Ott tarthatod a fürj tojásokat, sőt söröd, borod is megférne! :-) 

- Lesüllyesztetsz 2-3 kútgyűrűt, persze szigetelt fedés. 

- Megfelel egy szabályozható hűtőtáska is.

- Legegyszerűbb, ha csinálsz egy nikecell dobozt, bele a tojások mellé hűtött tejet, sört, vizet.  Forgatáskor cseréled.

Előzmény: metabo (13480)
fürj999 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 13481

Szia

Nyáron, ha nagyon meleg a lakás, keress egy olyan helyet ahol a leghűvösebb van Pl.Garázs szerelőakna, háló szoba, stb. 10 nap alatt nem lesz semmi bajuk. csak naponta forgasd kb 45-45 fokot a műanyag tálca nagyon jó mert egyszerre többet tudsz forgatni a dobozzal együtt és a párát is bent tartja. 

Előzmény: metabo (13480)
metabo Creative Commons License 2015.04.19 0 0 13480

Francba... Pedig a héten erre direkt rákérdeztem egy nagy fürjesnél. azt mondta rakhatom hűtőbe csak forgassam napi 2x 45 fokban. De amit itt olvastam meg most egy blogban talán 12-18 fok között az ideális. De, akkor nyáron mi lesz ? Légkondit nem tervezek a fürjekhez, ha kint 37 fok lesz az épületben sem ússzuk meg 27 alatt. Amúgy maga a hűtő azért nem jó, mert hideg igaz, Tehát nem a klíma a rossz. (hűtőgáz vagy mit tudom én) Pl. berakom újságpapír + dobozba és kap egy időzítőt ? 5-6 óránként bekapcsol megy 15 percet majd tartja a 12-18 fokot. Vagy passz... Nyáron aki gyűjtöget 8-10 napig hogyan oldja meg ?

japipapi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 13479

Sziasztok!

Tényleg, miért nem olvassák fürj999 barátom javaslatát?

 

 http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0059_baromfitenyesztes/ch26.html

 

Higgyétek el, ami már ki van találva, érdemes alkalmazni.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!