Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78940

Szia! 

Az előbb írásod olvasása után kimentem a műhelybe és megmértem a marószárat! Le is fényképeztem, de a fénykép lemaradt a válaszlevelemből! 

Majd most hátha sikerül feltölteni!

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: Pote01 (78934)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78939

Szia!

Igazad van, valóban 6,35 mm-es a marószár! Látod olyan ritkán használom, hogy el is feledkeztem róla! A géphez van 6,35 mm-es patron is, így tudom vele használni az ilyen méretű marószárat is.

 

Hogy állsz a hengercsiszolóval? Összeírtad a várható költségeket, kb. mennyibe kerül ha elkészült?  

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pote01 (78934)
Kamelot Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78938

Csak az az egy zavar hogy ezeket talán komolyan is gondolod. Nagyon erőltetett érvek.

Léc vezetőn senki nem gondol 1x1 cm-es lécre. A vezető nevében benne van hogy vezető ezért az vezet is. Ami nem ilyen az nem vezető. Ha 1m marástól úgy felforrósodik a szerszám hogy változzon az átmérője akkor az nem maró hanem egy vasdarab csak aminek éle egy deka sincs. Fából is létezik tökéletes vezető.

Előzmény: Törölt nick (78937)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78937

Egy 1m-es hornyot te sohasem fogsz fa léc vezető melett tökéletesre marni, a léceket sem egyszerű tökéletesen párhuzamosra beállítani, a lécek is hajolhatnak olalirányba, a marófej átmérője is válltozik ahogy felforrósodik. Maradjunk annyiban, hogy látszólag lesz csak pontos az ilyen marás.

 

Előzmény: 409 (78931)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78936

A szalagfűrész nem jön üde, azt cipelni kell. :)

 

Előzmény: Barnamedvébb (78927)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78935

Elég sokféle marogép emelés működík, és hasznáhatóak is, csk legfeljebb nem kényelmes. 2 félét én is kipróbáltam, majd este rakok fel képeket.

 

Előzmény: torony78 (78933)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78934

Ez a sárga Plattoló marókés nem 1/4"-os (6,35 mm-es) szárú?

Előzmény: arvaiz69 (78932)
torony78 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78933

Köszi a képeket, praktikusan szerelted össze, annyi szent! Mivel evés közben jön meg az étvágy, kérek szépen pár képkockát az asztallapról is! :) Érdekelne, hogyan van felfogatva a gép, milyen felületen dolgozol. Ha jól látom, konyhai munkalap lett befogva a munkára.

Amúgy abszolút magamra ismerek abban, amit írsz, csak más géppel, eszközökkel kapcsolatban.

 

Néztem ezt az emelőszerkezetet, amit kitaláltál (van egy pár alkatrész benne, amiket nem tudom, hol lehet szerválni), és az jutott eszembe, hogy egy autóemelő (menetes, oda-vissza tekerhető) is megfelelhet erre a célra. Na, csak előbb legyen meg a gép.

Előzmény: arvaiz69 (78932)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78932

Szia!

Pár képet tudok mutatni a marógép felszereléséről, illetve az emelőszerkezetről!

 

 

  

Igen ez a Bosch POF 1400 ACE marógép valóban csak 8 mm-es marószárig tud befogni! Annak idején mikor a barkácsolást elkezdtem vásároltam azt az említett 1800 wattos KINZO marógépet.

 

 

 

Akkoriban annyira tájékozatlan voltam a gépekkel kapcsolatban, hogy nem is tudtam igazából mit vásároltam. Itt arra gondolok, hogy a megvásárolt Kinzó marógép befogta a 8 mm-es és a 12 mm-es marószárakat is, de én egész végig csak 8 mm-es marószárral használtam. Egyszerűen nem tulajdonítottam neki semmi jelentőséget, vagy elfelejtettem de soha nem használtam a 12 mm-es befogópatront. Miután komolyabban belemerültem a barkácsolásba, már hallottam olyan marógépekről ami 12 mm-es marószárat be tud fogni. Persze azt tudni kell rólam, hogy én egy műszaki analfabéta vagyok, így aztán fel sem merült bennem, hogy az a gép amit használok, az valójában a 12 mm-es marószárat is befogja! Miután a gép tönkrement, egy alkalommal véletlenül a dobozát elővettem, és akkor szembesültem bődületesen nagy naivitásommal, méghozzá azzal, hogy a gép 12 mm-es marószárral is használható lett volna.

 

Persze a marógépem elromlása után szerettem volna egy komoly marógépet venni ami alkalmas a 12 mm-es marószár befogására is. Kinéztem magamnak egy Black Decker KW 1600 EKA  marógépet, ami megfelelt az elvárásaimnak, de mivel nagyon drága volt akkoriban, így lemondtam róla. Ez után esett a választás erre a Bosch gépre. Eleinte többször megbántam, hogy megvettem ezt a Bosch gépet, mert én igazából egy olyan gépről álmodoztam ami használható 12 mm-es marószárral is. Sokszor úgy gondoltam ez a marógép vásárlás egy zsákutca volt, mert ez mellé vennem kell egy nagyobb marógépet is amit komolyabb munkák elvégzéséhez fogok majd használni a 12 mm-es marószárral.

Sikerült szereznem 8 mm-es szárral kontraprofil marókést, 8 mm-es szárral plattolómarókést.

 

 

 

Ez utóbbit egy alkalommal használtam, akkor mikor megvettem és kipróbáltam pár deszkán. Azóta nem volt szükségem rá. Na de a kontraprofilmarót sem sűrűn használom. 

Rájöttem, hogy felesleges áhítoznom egy másik marógép után, mert mindent meg  tudok csinálni ezzel a kis géppel is. Így aztán letettem arról, hogy veszek egy olyan gépet ami 12 mm-es marószárat is be tudja fogni.

Mára már nagyon jól összebarátkoztam ezzel a kis Bosch marógéppel, nagyon szeretem. Megbiztató erős kis gép. Nem tudok rá rosszat mondani! Tehát kérdésedre a válaszom, nem, nem hiányzik a 12 mm-es marószár!

De azért nagyon örülnék ha lenne! :- ) 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: torony78 (78929)
409 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78931

Ugye ez csak tréfa??

 

A maróasztalból ki lehet venni a gépet. 2db egyenes léc és 4db asztalos szorító meg kiváltja a sínrendszert annak a horonynak a kimarásához. Talán még pontosabb is lesz. Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (78925)
rferi Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78930

Ekkora meneteknél már nem jó ez a nullanyolcas ökölszabály!

Az M20-as orsómenet magátméróje majdnem pontosan 17mm, (16, 933), az anyameneté meg 17,3 (17,294), szóval ha 16-tal fúrnak neki elő, akkor bajban lesz a menetfúró!

Jó lesz annak inkább a 17,4-17,5mm-es előfúrás!Azért nagyobb, mert van anyagtorlódás is a menetfúráskor, aminek kell a hely.

 

Egyébként a menetfúráshoz a következő ökölszabályt tanuljátok meg a nullanyolc helyett, mert ez minden méretnél jó:

 

Magfurat átmérő=menetméret - menetemelkedés

Normál M20-as csavar menetemelkedése 2,5mm.

M20-2,5=17,5

 

Persze ettől függetlenül a korongokra vonatkozó véleményedet én is osztom, nem kell ezt ennyire elbonyolítani, mert a te géped is bizonyítja, hogy tökéletesen működőképes megoldás a ragasztás.

Előzmény: Törölt nick (78891)
torony78 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78929

Van esetleg arról fényképes dokumentációd, hogyan építetted be az asztalba a gépet? Ha jól látom, ez a Bosch gép 8-as szárig tud befogni. Neked nem hiányzik a 12-es?

Előzmény: arvaiz69 (78920)
torony78 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78928

Örök hála az érthető válaszokért! Jó sok pénzt és munkaórát spórol meg az ember veletek. :) Ilyenkor szokott jönni az, hogy a tanácsadók tartják a markukat :D

Zoli, az emelőszerkezet nagyon klassz. A polcrendszer meg... Hát kis lépésekben csak eljutok ide...

 

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78927

Mi a maróasztal + maró, illetve
Marógép + sín kontextusában vetettük össze a dolgokat

 

hogy jön ide a szalagfűrész? akkor már össze lehetne hasonlítani egy egyengető gyaluval vagy szögbelövővel is ;) 

Előzmény: Törölt nick (78925)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78926

Tegnap egy kicsit rossz napom volt, be is idegeltem magam jócskán. :( :( :(

 

Először csak elaludt az asztali körfűrészen a felső elszívóba szerelt lézer, mondom nem baj, kicserélem az elemet. Sajna nem segített. A lézer égett ki a mérések szerint. 

 

Utána a gérvágó gépemen vágtam egy jó göcsötös akác darabot amiből kirepült egy darabka, de olyan erővel, hogy a gép lézerét egyből le is verte a gépről. A lézerdiódát tartó műanyag konzol darabokra tört, a lézerdióda meg lógott a vezetéken. Most csinálhatok neki másik tartót. Biztos lehet kapni hozzá de nincs időm elmenni a Mázsa térre ezért, meg nem is biztos, hogy lézerdióda nélkül lehet kapni külön a tartót. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78925

A maróasztalnak is vannak korlátai. Nem tudom a nagy szalagfűrész gépemet felkapni, fejtetőre állítani majd az asztallapjába bemarni a vezető hornyot az asztalon mert nem vagyok terminátor. Viszont egy ilyen sínrendszerrel  ez a marás megoldható a szalagfűrészt el sem kell mozdítanom :) :) :)

 

 

Előzmény: Barnamedvébb (78923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78924

A kisebb szerszám nem tud akkorát harapni az anyagból mint egy nagy. Mig a nagy szerszámmal mondjuk 1 fogásból meg tudsz csinálni a kicsivel ugyanazt 2-3 fogással. Mondjuk a 10-es maró az 10mm mély és értelem szerüen 10 mm széles hornyot mar. Az 5-ös maróval meg 5mm mély és 5 mm széles a horony, azaz 4 alkalommal kell nekimenned hogy ugyanazt el tudd végezni mint a tizessel 1 menetben. 

A kis szerszám hamarabb is törik, nem lehet ugyanúgy terhelni mint egy nagyot. 

Előzmény: Tie (78921)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78923

ja, csak egy lecet (sic! :))) végig tudsz tolni a maróasztalon, itt meg a szorítónál mit csinálsz a csodasínnel? :)

nem mindig csak keresztben kell marni, meg az anyag közepén, ahogy ebben a videóban volt

Előzmény: 409 (78918)
409 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 78922

A kisebb befogójú gépek többnyire kisebb teljesítményűek is. Egy szóval sem mondtam, hogy kisebb szerszámot kell forgatni! Arról volt szó, hogy 8-as, vagy 12-es a szerszám szára.  Ez nem zárja ki, hogy a szerszám ugyanakkora legyen.

 

Előzmény: Tie (78921)
Tie Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78921

Ezt mondjuk nem értem. Kisebb szerszámmal, ami kisebbet is harap, miért kéne több menetben küldeni ugyanazt? Az volna a logikus, hogy a nagyobb szerszámot forgatni és marni, ahhoz kéne a nagyobb kraft, ha ugyanaz a gép kisebb szerszámmal megy, akkor a logika szerint könyebben kéne mennie.

 

Adott fúrógép is könyebben fúr 3-as lukat, mint 13-ast.

Előzmény: 409 (78919)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78920

Szia!

És amikor azt mondtam hogy nagy, akkor a méretére gondoltam! Rakok fel egy képet a marógép asztalomról, az utóbbi évekbe ide szereltem be, és úgy dolgoztam vele. Az emelőszerkezetet még a KINZO géphez terveztem és alakítottam ki. Miután tönkrement a marógépem vettem egy Bosch marógépet és azt szereltem be az asztal alá. Az új gép és az emelőszerkezet közé raknom kellet egy vastag fadarabot, mert a gépbe fogott marókés nem érte el az asztal lapját. 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: torony78 (78913)
409 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78919

"..amit itt a figura megcsinált a masinájával, meg tudja csinálni egy 8-as, vagy akár 6-os befogást tudó kp. minőségű gép kemény fában,"

 

 8-as szárakkal mindenképpen, legfeljebb nem telibe, hanem több lépcsőben. (a keményfa miatt) A 6-ost nem tudom, olyat még nem használtam.

Előzmény: torony78 (78889)
409 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78918

Valahogy nekem is az jött le, ez nem egyéb mint egy fordított maróasztal. Ott a munkadarabot tologatod, itt meg a gépet.  :-))

Előzmény: Barnamedvébb (78906)
409 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78917

Nekem is van, qrva jó dolog, de szerintem nem ekkora gerendákhoz van az kitalálva. Igaz, nekem csak 2db lapon van hozzá, egy finom, meg egy közepes.

Előzmény: szódásbácsi (78905)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78916

Szia!

Ez a gép pont ugyanúgy néz ki mint az én régi KINZÓ marógépem. Annak is pont ugyanilyen paraméterei voltak, csak a színe szürke volt. Szerintem megvették a termék gyártási jogát és most már ők gyártják ezzel az új névvel! Ez a Kinzó marógép volt az első marógépem, nagy, nehéz, félelmetes erejű 1800 Wattos, sivítós gép!!! Egyszóval jó volt vele dolgozni! Én elégedett voltam vele kb. 5 vagy 6 vagy 7 év után csapágyas lett, elvittem szerelőhöz megcsapágyazta, kb. két percig tudtam vele dolgozni, aztán megint elkezdett járni benne a marókés, de most sokkal jobban mint azelőtt. Szétszedtem és azt láttam, hogy a csapágynak helye műanyagból volt kialakítva, és ez a műanyag el volt törve, nem fogta a csapágyat! A gépet nem használtam minden nap, de azért elmondhatom, hogy sokszor volt a kezembe, és nem kíméltem. Annak idején a kisszékek készítése során a csapok helyét még marógépbe fogott 10-es marókéssel martam ki hosszába.

 Üdv.: Zoli

 

Előzmény: torony78 (78913)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78915
Előzmény: Törölt nick (78914)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78914

A technikai adatai jók a gépnek, de nem ismerem ezt a márkát. Meg kellene nézni közelről, hogy véleményt lehessen formálni. Nagyot nem lehet vele bukni az biztos. Asztalba építésre ez egy megfelelő gép lehet ha hibátlan a motorja és a patronjai sincsenek meggyilkolva.

 

Előzmény: torony78 (78913)
torony78 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78913

Ez a maró papíron tudja, amit ajánlasz. A márkáról van valamilyen tapasztalatod? Másnak esetleg? Én sosem hallottam :O Gyanúsan olcsó.

Előzmény: Törölt nick (78892)
recefyce Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78912

Köszönöm, de egyik sem tűnik közel 30cm-es csúcsmagasságúnak.

Bár, ha más nem lesz, akkor ilyenekből kell összeraknom, csak az meg plusz munka...

Előzmény: hobbitasztalos (78903)
drRamaty Creative Commons License 2014.10.09 0 0 78911

Ezt én csináltam nem rég.

Előzmény: szódásbácsi (78907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!