Keresés

Részletes keresés

HG4I Creative Commons License 2002.12.10 0 0 85
Sziasztok!

Az ANICO Kft-nél
december 31-ig igen sok forgalmazott termékre - köztuk az összes YAESU radióamatőr adóvevőre - 10 % árkedvezményt kaphattok a Radiótechnika decemberi számában talaható bónusz-szelvény felmutatása ellenében.
Akciós lista megtalálható:
www.anico.hu

ANICO Kft.
1132. Budapest, Visegrádi u. 36.
(1) 329-4089
bp@anico.hu

esztelenke Creative Commons License 2002.12.07 0 0 84
"mennyire problémás a 110 V-os töltőt 220 V-ra átállítani".
Nincs rá szükség. Végy egy 220-as tápot, aminek van 6 és 12 V kimenete. Vagy végy egy auto töltőt, bár az szerintem jár hozzá és végy 220/12 V-os szivargyújtós átalakítót. Ez mind olcsóbb, mint barkácsolni.
Előzmény: zilo (80)
gcs750908 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 83
Talan volt mar ilyen, akkor eleg egy URL is, de lehetne kesziteni egy osszefoglalast arrol, mit kell tudnia egy radioscannernek, hogy repradio legyen? Frekvenciatartomany, leptetes, ajanlod-e az LCD kijelzot (es miert?), esatobbi.
Elhangzott jo par nev is, jo lenne egy shortlist az ilyen kutyukrol is, mondjuk megkozelito arral. Nekem az a bajom, hogy csak par nevet tudok, ugy meg nem jo nezelodni.
Ha van ilyen honlap, annak is nagyon orulnek!
Koszi es kellemes hetveget Mindenkinek,
gcs
schlumberger Creative Commons License 2002.12.05 0 0 82
Aki meg esetleg még olcsóbban akar hozzájutni - szegény atomtudós nehézvízzel főz - ,és beeri uraságtól levetett, használt készülékkel, annak itt egy URL: http://www.funkboerse.de/start12.htm és a baloldali menüből válaszd az Empfanger/Scanner menüpontot. Az éjjel lestem bele, kínáltak pl. Uniden Bearcat UBC60XLT-1 (66-512 MHz) scannert 50 Euroért. Vagy Win108 Flugfunkempfanger 108-142,975 MHz, 25 kHz raster, 20 Speicher Scan- und Suchlauffunktion mit Antenne, gut erhalten, original Bogerfunk Siegel für 70Euro.
Érdemes belenézni.
Előzmény: schlumberger (81)
schlumberger Creative Commons License 2002.12.05 0 0 81
Talán a legegyszerűbb megoldás: szerzel (veszel) egy régi csengőreduktort, aminek még van középkivezetése a primer tekercsen. Másik megoldás: egy ún. "Puskás-trafó": annak két fél primerje külön-külön van kivezetve. És akkor már van is 110 voltod. Hátránya, hogy helyhezkötött, vagy cepelheted magaddal a töltő mellé a telefont.
De ha egyszerű, tehát nem "intelligens" a gyári töltő, akkor kiválthatod egy közönséges Somogyi-féle töltővel is... Többféle megoldás létezik, tényleg csak egy kis barkácsolás kérdése.
Gratulálok a rádióhoz.
Előzmény: zilo (80)
zilo Creative Commons License 2002.12.04 0 0 80

Sikerült elintéznem a rádióm hazahozatalát, már csak azon gondolkodom mennyire problémás a 110 V-os töltőt 220 V-ra átállítani. Az ICOM A-3 Bécsben 550 euro, New Yorkban 330 $, ekkora különbség megér egy kis barkácsolást.
schlumberger Creative Commons License 2002.11.18 0 0 79
Szia!
Rendetlenkedik: kéne bele egy kis új lítium. De sokáig fenn voltam egyébként.
Előzmény: HG4I (78)
HG4I Creative Commons License 2002.11.18 0 0 78
Szia drusza!

Nem tudtál aludni, vagy csak a géped órája rendetlenkedik????
HG4I

Előzmény: schlumberger (77)
schlumberger Creative Commons License 2002.11.18 0 0 77
Köszönöm, esztelenke.
Milyen különbség van a sávszélességben?
Előzmény: esztelenke (76)
esztelenke Creative Commons License 2002.11.15 0 0 76
Laikus véleményem szerint nemigen létezhet: akkor a Frankfurt- Washington járat csak az út egyik végén tudna kommunikálni :-)))
A tartozékokra kell figyelni, pl. nehogy 120 voltos amerikai töltőt adjanak hozzá, ilyesmik.

Nagyon fontos, hogy a tápcsatlakozót be tudd dugni itthon is a konnektorba, de ehhez léteznek adapterek. Igazi gond az 5 mm-es mikrofon aljzat, bár ez kézi rádióknál nem annyira elterjedt (ICOM-hoz van ilyen adapter alapból a dobozban).

Frekvencia téren nincs különbség, tehát használhatod. Az előírás különbségek alapvetően a sávszélességre vonatkoznak, de általában az is belefér az ICAO előírásokba, legfeljebb a nemzeti rádiós előírásokat zavarják. A másik zavaró megjegyzés szokott lenni, hogy az országok különbözőképpen kezelik a fedélzeten való használhatóságot, alapvetően a megbízhatóság miatt, illetve az azt bizonyító hatósági vizsgálatok (és azok ára miatt), tanúsítványok meglétét.
Magyarul ez azt jelenti, hogy a gyártónak, forgalmazónak nem mindig éri meg, hogy horribilis pénzekért az egyébként használható készüléket a rádiós hatóságon túl a légügyivel is megvizsgáltassa.
Az ICOM és a YAESU esetében szinte biztos lehetsz a működőképességben és a tartozékok nagyrésze is kompatibilis, igaz ez az árukon is látszik (nem 10.000 Ft).

Előzmény: schlumberger (75)
schlumberger Creative Commons License 2002.11.14 0 0 75
"VReprádiókból is létezik európai és USA változat? "

Laikus véleményem szerint nemigen létezhet: akkor a Frankfurt- Washington járat csak az út egyik végén tudna kommunikálni :-)))
A tartozékokra kell figyelni, pl. nehogy 120 voltos amerikai töltőt adjanak hozzá, ilyesmik.
De vannak itt nálam tudósabb emberek is.

Sch.

Előzmény: zilo (74)
zilo Creative Commons License 2002.11.14 0 0 74
Egy ismerősöm tudna hozni az USA-ból reprádiót, így csak 70k Ft-ba kerülne egy Icom A-3, ami elég jó ár lenne, de nem tudom nálunk hogy működne, mert amit Bécsből hoztak azon volt valami EU matrica. Reprádiókból is létezik európai és USA változat?
Előzmény: schlumberger (60)
schlumberger Creative Commons License 2002.11.11 0 0 73
Jumbó, fordulj hg4i-hez, az a rádió már sokkal jobban megéri a pénzt!
Előzmény: Jumbo 747 (72)
Jumbo 747 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 72
OK emberek, lebeszéltetek a rádióról. :)

Jumbo

Előzmény: fülelő (68)
HG4I Creative Commons License 2002.11.08 0 0 71
Drága schluckkk-berger barátom a serben!

Első közelítésben 17.152.- +ÁFA
(6-7 hétre)
Ha azonnal kell, kb. a duplája....
üdv: HG4I

Előzmény: schlumberger (70)
schlumberger Creative Commons License 2002.11.07 0 0 70
Az tényleg egy kalap sza móca.
Nézzétek meg ezt:

http://www.universal-radio.com/catalog/spcialty/4247.html

Ez pll hangolású, igaz, a 8,33 kHz-et nem tudja, tudja viszont az AM középhullámot, és az FM műsorsávot stereoban is, van 30 memóriája (sávonként 10). Szép kis zsebrádió 40 dolláros amerikai kisker áron. Sokszor nyóc az negyvennyóc, mondjuk 15 kHUF. Persze, így csak az számoljon, aki amúgy is kimegy, oszt ha már ott van, vesz egyet a gyereknek.
Szabó Tibi, Maracskó Sanyi! Mennyi lenne ez, mire a ti boltotokban kapható lenne?

Előzmény: Zo1i (69)
Zo1i Creative Commons License 2002.11.07 0 0 69
Nagyon kisipari az egész (a szó rossz értelmében). A menetes antenna nem más belűlről mint egy anyacsavar - beleégetve a műanyag házba.
Előzmény: fülelő (68)
fülelő Creative Commons License 2002.11.07 0 0 68
Jumbo!
Nekem is van egy ilyenem, sajnos. Tényleg kár az időt rá fecsérelni. Még egy hibája, amiről nem esett szó:
a szelektivitás. Van hogy egyszerre 3 (sic!) frekit hallok vele, anélkül hogy hozzányúlnék. Ritka gagyi. Az antennája meg csavarmenetes(!!!) , hogy még véletlenül se tudj másikat rátenni!!
FELEJTSD EL!!!!!
Előzmény: Jumbo 747 (65)
ms Creative Commons License 2002.11.07 0 0 67
Van Maycom AR-108 as scanner 39000+ÁFA

Üdv, ms

Előzmény: Zo1i (66)
Zo1i Creative Commons License 2002.11.07 0 0 66
Jumbo !
Sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy nem. Ráadásul olyan frekvenciákat is akarhatsz majd figyelni mint a 131.725 MHz acars csatorna. Már ránézésre sem hiszem hogy egy ilyen analóg készülékkel valaha is megtalálnád. :-( Szóval inkább keress új/használt airband figyeléséhez gyártott digitális scannert. Van olcsóbb is mint az alinco dj-x3 (lásd lejjebb). üdv. Zoli
Előzmény: Jumbo 747 (65)
Jumbo 747 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 65
"ha véletlenül meg is találsz valamilyen adót nem fogod tudni, hogy mit hallgatsz és milyen frekvencián. De egyébként is szinte lehetetlen bármit is megtalálni vele"

Akkor a rajta lévő frekvenciakiosztás nem is ér semmit?

Előzmény: Zo1i (64)
Zo1i Creative Commons License 2002.11.06 0 0 64
Jumbo!

Röviden: ne dobj ki érte pénzt, nem éri meg. Kézzel kell forgókondenzátort tekerve hangolnod - ha véletlenül meg is találsz valamilyen adót nem fogod tudni, hogy mit hallgatsz és milyen frekvencián. De egyébként is szinte lehetetlen bármit is megtalálni vele. Nekem volt ilyen (szerencsére kéz alatt vettem használtan) de nagyon hamar túladtam rajta. Borzalmasan gagyi készülék. Sajnos csak 30k Ft fölötti digitális készülékek jók a hallgatózáshoz. üdv. Zoli

Előzmény: Jumbo 747 (63)
Jumbo 747 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 63
Sziasztok!

Régóta szeretnék már én is magamnak egy ilyen reprádiót, ezért örültem is, mikor létrejött ez a topik. Viszont akkor már nem annyira örültem, mikor megnéztem 1-2 honlapon az árakat :) mert 60-80 esetleg 100 ezer HUF nekem kicsit sok ezért a szórakozásért :) Viszont a nyáron vettem egy Conrad katalógust amiben láttam egy vevőt amiről meg szeretném kérdezni a véleményeteket. Ráadásul az új árlista szerint ez csak 9900 HUF. És ahogy észreveszem, szerintem ez is fogja az AM 118-135Mhz körüli frekvenciát. Íme egy kép róla:

AirControl
És itt egy pdf leirás, bár nem valami sok:ftp://ftp.e-trading.si:8024/200000-299999/205362-an-01-hu-Aircontrol_M7_tobbsavos_vevo.pdf

Szóval annyi kérdésem lenne, hogy:
- ez a rádió alkalmas-e a torony, ground, fir, fic stb. tehát a légi irányitás hallgatózására? és ha igen, akkor csak a reptér közelében v. akár otthon is?
- ha mégis azt mondjátok, hogy ez nem annyira jó rádió, akkor mi benne a rossz? (pl kicsi a kimenőteljesítménye v. nem elég jó az antennája stb.?)

Annyit kérnék még, ha esetleg valakinek megtetszik ez a rádió, és Bp-i, akkor esetleg elmehetne megnézni a Conrad boltba. Mert én sajna debreceni vagyok és itt nincs Conrad. (Bp, Teréz krt. 23 (a nyugatitól nem messze), 06-1-302-3588)

Várom véleményeteket a rádióval kapcsolatban, hogy érdemes-e megvenni.

Jumbo

HG4I Creative Commons License 2002.11.06 0 0 62
Szia ms!

Örülök, hogy válaszoltál, csak kevéssé reméltem, de annál inkább örülök neki.
Írod:"Egyébként meg ha bárki megkeresi a gyártót fog kapni lehetőséget a vásárlásra (és akkor lesz vevőszáma, stb) "
Nos, ez nem igy működik. Ha megpróbálnál bejelentkezni a YAESU Európánál, nem fognak kiszolgálni. Nyugodtan kipróbálhatod, vagy előbb kérdezd meg a M. Lacit, vagy M. Zolit (Albafunk), hogy így van-e.
Egyébként nagyonis létezik az üzleti életben a főforgalmazó és a kizárólagos forgalmazó fogalom. Mi azért vagyunk főforgalmazók, mert csak ezzel a két céggel áll szóba (van szerződése) a YAESU Európa. /És azért nem kizárólagos, mert kettő van Mo-on/ De tovább megyek: próbálj meg pld. TAIT gyártmányú rádiót behozni. Nem fog sikerülni...

Amit leírtál, ennél még vadabb: a gyártót ugyan keresheted! Szóba sem fog állni veled, de mással sem. Csakúgy mint más nagy gyártók. Kizárólag a mesterdisztribúciókon keresztül lehet vásárolni.

Írod: "Behozatali engedély egyébként már nem szükséges..."
Ez így igaz, némi megszorítással. Nem kell behozatali engedély, ha a készülék CE minősített. De igenis kell a forgalomba hozatalhoz a HIF nyilvántartásba vételi száma (amit mi a szakmában a régi nevén forgalombahozatali engedélynek nevezünk) - amit a vásárlónak átadandó magyar nyelvű (!!!!) megfelelőségi nyilatkozaton fel is kell tüntetni.

"A garanciát meg bárki tudja adni az csak egy költség hely egy cég életében nem más, nem kell szerződött viszonteladónak lenni hozzá. Egyébként a distributor is ad garanciát."
Nos, ha neked a garancia csak egy költséghely, akkor nagy baj van! Erre több szót nem is érdemes fecsérelni! Mindenki érti.....

További üzleti sikereket kívánok:
HG4I

Előzmény: ms (61)
ms Creative Commons License 2002.11.06 0 0 61
Szia HG4I,

Köszönöm a választ. Amint írtam én egy hazai forgalmazónak vagyok a viszonteladója (Albafunk).

Egyébként meg ha bárki megkeresi a gyártót fog kapni lehetőséget a vásárlásra (és akkor lesz vevőszáma, stb)

Behozatali engedély egyébként már nem szükséges...

Olyat hogy "haza főforgalmazó" az üzleti élet nem ismer. Vannak hazai forgalmazók akik bárhonnan beszerezhetik az árujukat ergó bárki importálhat. Sok esetben például egy német distributor sokkal jobb feltételek (árakat) szokott adni mint maga a gyártó mivel egy olyaqn kicsi cégnek mint a magyar cégek (mivel ő is sokkal jobb árat kap az anyacégtől) A garanciát meg bárki tudja adni az csak egy költség hely egy cég életében nem más, nem kell szerződött viszonteladónak lenni hozzá. Egyébként a distributor is ad garanciát.

Most itt jól leírtam az elméletet de mivel én egy áltatalad "hivatalos" (számomra értelmezhetetlen) főforgalmazó viszonteladója vagyok, így semmi probléma nincs.

Üdv, ms

Előzmény: HG4I (58)
schlumberger Creative Commons License 2002.11.05 0 0 60
gcs!
Lehetnek bizony eltérések. Pl. az amcsiknál a mobiltelefon-frekik ki vannak tiltva a rádiókból, az náluk főbenjáró bűn. Aztán az 1750 Hz-es hívóhang szokott hiányozni, aztán az automatikusan beálló átjátszó-üzemmóddal nem tudunk mi mit kezdeni, mert náluk másutt van az átjászó-szegmens. Az amatőrsáv is szélesebb...
Keress rá a neten az alinco honlapján a dj-x3-ra, és fogod látni, hogy négy!!! féle verzió létezik,úgymint US, EU, Japan and Canada. És az US- verzióból vissza nem állítható módon ki van tiltva a cellular frequency, valamint a beszédsáv-fordító is.
A többit nézd meg magad itt:

http://www.alinco.com/usa.html

a baloldali menüből válaszd a dj-x3-mat.

Ha már kimégy Japánba, keress olyan kereskedőt, aki tud adni európai verziójú készüléket, azt vedd meg.
Sch.

Előzmény: gcs750908 (59)
gcs750908 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 59
Sziasztok,

Japanban 36 ezer forint az Alinco DJ-X3. Az ar ugye remek, de ez ugyanaz a szerkezet, amit otthon is megkapnek? Ugyanaz lehet a freki, ilyesmik? Nem ertek hozza sajnos :( , de ha ugyanugy hasznalhato, mint a Magyarorszagon vasaroltak, akkor nagyon tetszene. Itt nincs valami olyan buktato, mint mondjuk a DVD-nel a regiokod, vagy a 110/220 volt?
Fontos lenne, mert jo lenne ennyivel meguszni ezt a hobbit. Elore is koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat!

HG4I Creative Commons License 2002.11.04 0 0 58
Szia, kedves ms.

"Nem kötekedés képpen de én is forgalmazom a YAESU repülős rádiókat (www.pilotshop.hu) de olyanról, hogy "hazai főforgalmazó" még nem hallottam."

Valóban nem kötekedésképpen, illetve igen:
Lécci áruld már el, hogy a HIF milyen szám alatt regisztrálta a behozatali engedélyeteket, mikor, milyen tipusokra és mennyiségekre?
Ezen kívül lécci közöld már a YAESU viszonteladói számodat (YAESU partnerkód) és a szervíz kódodat.
Ha tudatnád ezeket velem, nagyon megköszönném.
Jó lett volna, ha hallottál volna a hazai főforgalmazókról, mert nekik megvannak ezek az engedélyek és kódok.... Ketten vagyunk a piacon ilyenek Mo-on: ALBAFUNK Kft. és az ANICO Kft. Ők a hazai importőrök. Jogilag más is behozhat készüléket, azonban ezek nem lehetnek a YAESU hivatalos (okmánnyal igazolt és az európai disztribúció által elismert és támogatott) viszonteladói.

"Vannak cégek akik importálják a YAESU rádiókat (és ezt több éve teszik sikeresen) és óriási szervíztapasztalattal rendelkeznek és adják a garanciát."
Tessék mondani: hogyan adhat egy nem hivatalos (szerződött) viszonteladó garanciát?

Üdv: HG4I

Előzmény: ms (57)
ms Creative Commons License 2002.11.01 0 0 57
Sziasztok,

Nem kötekedés képpen de én is forgalmazom a YAESU repülős rádiókat (www.pilotshop.hu) de olyanról, hogy "hazai főforgalmazó" még nem hallottam. Vannak cégek akik importálják a YAESU rádiókat (és ezt több éve teszik sikeresen) és óriási szervíztapasztalattal rendelkeznek és adják a garanciát. Természetesen én egy ilyennek vagyok a viszonteladója csak a repülős rádiókra...

Üdv, ms

Előzmény: HG4I (53)
Vgyuri Creative Commons License 2002.10.30 0 0 56
Ha erős a venni kivánt jel, akkor igen ártalmas a zajzár hiánya. Ha gyenge, akkor jobb, hogy nincs, mert a füled a beszédmegsejtéssel kombinálva érzékenyebb, mint a buta zajzár.
Előzmény: zilo (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!